niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów spoza naszego kraju.

Moderatorzy: instinkt, luk0as

Awatar użytkownika
CCORD
Posty: 110
Rejestracja: 04 lut 2023, 12:03

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: CCORD »

Wielu czarnych raperów rapuje w sposób do bólu nudny i przeruchany, opierając to wszystko na swoich murzyńskich głosach (i tym, że wszystko rymuje się z "nigga"), bez żadnego pomysłu.

Edit:
Eminem nie jest takim bogiem za jakiego się uważa.
Awatar użytkownika
d3nt
Posty: 2099
Rejestracja: 08 gru 2021, 22:09

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: d3nt »

Spoiler
Lepiej za miedzą niż pleksą ~Olgierdos
Pawcio
Posty: 71
Rejestracja: 04 maja 2019, 19:53

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: Pawcio »

Ready to Die jest lepsze od illmatica

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Finesta
Posty: 850
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: Finesta »

Pharrell to jeden z najbardziej przereklamowanych producentów
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6898
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: instinkt »



ostatnio sobie zrobiłem taką playliste idealnie w temacie :lol:
kilku numerów które są moimi faworytami typu Rock N Roll FamLay'a czy If Nelly'ego nie było na strimingach niestety
oczywiście nie jest to nawet połowa bengerów które można by wrzucić, ale chciałem się zamknąć w 50 numerach i akurat danego dnia te mi podpasowały
Awatar użytkownika
DoubleB
Posty: 6153
Rejestracja: 13 kwie 2021, 15:28
Lokalizacja: memphis nadodrze

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: DoubleB »

rock your body, zapomniałem o tym bangerze :bowdown: słuchałem za młodu ze składanki top kids
HEWRA/MOBBYN VS T6M [SOON]
HEWRA/MOBBYN VS BONE THUGS [SOON]
MÓJ TEMACIK! -> viewtopic.php?t=10448
Awatar użytkownika
Groszek
Posty: 4587
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:27
Lokalizacja: Auld Reekie

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: Groszek »

I to jest kontrowersyjny post :lol:
Wszystko jest kawałem oraz żartem
Wszystko już widziałem, co potrzebneXD
Awatar użytkownika
SuperRapMaster
Posty: 620
Rejestracja: 11 wrz 2021, 13:41
Lokalizacja: Truskulasy

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: SuperRapMaster »

Eminem to top 5 raperów ever, ale ludzie go hejtują bo jest popularny, ewentualnie dlatego, że znają tylko ostatnie kilka lat jego twórczości, ale wątpię, bo ciężko przeoczyć starą twórczość Eminema.

Z resztą, najpopularniejszym twórcą danego gatunku nie zostaje się przez przypadek, chyba że to disco polo.
sydemon
Posty: 161
Rejestracja: 08 maja 2019, 10:32

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: sydemon »

Sampling w większości jest mało kreatywny i producentom bitom w rapie przypisuje się za duże zasługi
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4681
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: 8na10 »

fenomen eminema wziął się stad, że był biały i nawijał o rzeczach z którymi biała widownia mogła się w jakiś sposób utożsamić. poza tym - dr dre za niego ręczył, otaczał się jakimiś jayami, snoopami, 50 centami - sprawiał wrażenie realnego białego rapera z krwi i kości, a nie wydmuszki wyrzuconej gdzieś na obrzeża rapu, z dala od kultury. oprócz tego szlifował latami tę technikę, doprowadzając ją do tak komicznie przerysowanego stopnia, że pozwoliło to białym słuchaczom (co zaczęli i skończyli słuchać rapu na eminemie właśnie) gadać jakieś piardy o tym, że eminem jest najlepszym raperem. ładna buźka, wiggerskie ciuchy, fajne backstreet boysowe włoski, bujanie się po mtv i nagrywanie przaśnych humorystycznych bangerów na wieśniackich bitach - co było zajebiste dla.... dzieci. jak byłem mały to "without me" eminema mnie realnie śmieszyło, lubiłem oglądać ten teledysk.
jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6558
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: Jose »

SuperRapMaster pisze: 02 wrz 2023, 21:02 Eminem to top 5 raperów ever, ale ludzie go hejtują bo jest popularny, ewentualnie dlatego, że znają tylko ostatnie kilka lat jego twórczości, ale wątpię, bo ciężko przeoczyć starą twórczość Eminema.
skillsowo - może tak, ale poza świetnymi trzema albumami, później miał tylko zajebiste single, bo płyty już były takie sobie, a od "recovery" (może od "releapse") zaczęła mu się jazda na słabe bity i gówniane radiowe songi. kumam Twoje podejście ogólnie, bo Eminem wydaje mi sie obecnie bardzo overhated, no ale ziomeczek się pogubił w pewnym momencie i choć ciągle potrafił dopierdolić chocby "rap godem" czy dissem na MGK, to stawał się tym Lyrical miracle, spiritual individual, criminal (swoją drogą zwrotkę tam tez miał zajebistą)
Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2968
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: jogi »

Zero kontrowersji.
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
moody
Posty: 1030
Rejestracja: 14 cze 2019, 22:34

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: moody »

Jose pisze: 03 wrz 2023, 23:09
SuperRapMaster pisze: 02 wrz 2023, 21:02 Eminem to top 5 raperów ever, ale ludzie go hejtują bo jest popularny, ewentualnie dlatego, że znają tylko ostatnie kilka lat jego twórczości, ale wątpię, bo ciężko przeoczyć starą twórczość Eminema.
skillsowo - może tak, ale poza świetnymi trzema albumami, później miał tylko zajebiste single, bo płyty już były takie sobie, a od "recovery" (może od "releapse") zaczęła mu się jazda na słabe bity i gówniane radiowe songi. kumam Twoje podejście ogólnie, bo Eminem wydaje mi sie obecnie bardzo overhated, no ale ziomeczek się pogubił w pewnym momencie i choć ciągle potrafił dopierdolić chocby "rap godem" czy dissem na MGK, to stawał się tym Lyrical miracle, spiritual individual, criminal (swoją drogą zwrotkę tam tez miał zajebistą)
fakt, juz od dawna nie ma na siebie pomyslu i zjada wlasny ogon, ale z drugiej strony w szczytowej formie on nie nagrywal bardzo dobrych numerow, tylko jebane majstersztyki, te 'stany', 'lose yourselfy' etc to sa w swoich kategoriach jedne z najlepszych trackow w historii. no i mial to nieuchwytne 'cos', ze trafial i do zakutych hiphopowych glow i do randomow majacych pierwszy raz stycznosc z rapem. fajnie to widac czasem w tych 'reaction video' na jutubku, gdzie kto by nie odpalil jego numeru zaraz ma ciary na rekach albo ryczy w polowie kawalka, tego sie nie da udawac i trzeba docenic bo malo kto potrafi swoimi utworami wywolywac takie emocje
Awatar użytkownika
frikz
Posty: 305
Rejestracja: 04 cze 2019, 0:49

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: frikz »

sydemon pisze: 02 wrz 2023, 21:42 Sampling w większości jest mało kreatywny i producentom bitom w rapie przypisuje się za duże zasługi
Coś w tym jest. Nie wiem czy w większości i czy to zdanie odnosi się stricte do rapu amerykańskiego ale czasem aż mnie dziwią pochwały dla producentów za bezpardonowe zajebanie loopa i dorzucenie stopy, werbla i hajhunta.
aale krwawi pan rysio dzisiaj
Awatar użytkownika
DoubleB
Posty: 6153
Rejestracja: 13 kwie 2021, 15:28
Lokalizacja: memphis nadodrze

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: DoubleB »

frikz pisze: 05 wrz 2023, 15:17 pochwały dla producentów za bezpardonowe zajebanie loopa i dorzucenie stopy, werbla i hajhunta.
i pokręcenie pitchem, nie zapominajmy, chyba że to już szaleństwo?
HEWRA/MOBBYN VS T6M [SOON]
HEWRA/MOBBYN VS BONE THUGS [SOON]
MÓJ TEMACIK! -> viewtopic.php?t=10448
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: przedszkolanek »

w sprawie eminema:
eminem (kiedykolwiek) < boney m (kiedykolwiek)
Awatar użytkownika
DoubleB
Posty: 6153
Rejestracja: 13 kwie 2021, 15:28
Lokalizacja: memphis nadodrze

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: DoubleB »

w moim pierwszym poście to pisałem i ofc aktualne:
eminem (kiedykolwiek) < redman (kiedykolwiek)
HEWRA/MOBBYN VS T6M [SOON]
HEWRA/MOBBYN VS BONE THUGS [SOON]
MÓJ TEMACIK! -> viewtopic.php?t=10448
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4681
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: 8na10 »

DoubleB pisze: 05 wrz 2023, 15:47 i pokręcenie pitchem
nienawidze tego zabiegu że w większości polskiego truska te sample są na pitch upie, przez to te wszystkie soulowe sample brzmią jakby jakaś dziwka piszczała
jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
d3nt
Posty: 2099
Rejestracja: 08 gru 2021, 22:09

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: d3nt »

@up :lol:

Co do Eminema to zauważyłem ze to nowe pokolenie słuchaczy go ciśnie, zwłaszcza ci biali bo wszyscy legendarni czarni raperzy się nim w chuj jaraja i uznają za geniusza, Game, Busta, 50, Snoop, Lil Wayne i wielu wielu innych mówi o tym na głos z reszta można tego w pizdu znaleźć w necie
Spoiler
Osobiście to tylko Shake That z Nate Doggiem od niego słucham ale uważam go za w chuj dobrego rapera
Lepiej za miedzą niż pleksą ~Olgierdos
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4681
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: niepopularne/kontrowersyjne zdanie o amerykańskim rapie

Post autor: 8na10 »

d3nt pisze: 05 wrz 2023, 22:11 wielu wielu innych mówi o tym na głos z reszta można tego w pizdu znaleźć w necie
wielu też mówi że jest huja warty, np gucci mane, czy joe budden. kiedyś była nawet jakaś godzinna kompilacja jak raperzy, recenzenci, dziennikarze etc cisną przez godzine po eminemie, ale nie ptorafie tera tego znaleźć. @koniec kiedyś linkował.

generalnie to dobrze, że w końcu jest legenda jest niweczona. snoop kolejny do odjebania - jeden klasyczny album, pare fajnych gościnek a tak to jedno wielkie kurwa nic, a jest uważany za wielką wodą za jakiegoś goata prawie jak 2pac
jasny wracaj na forum
ODPOWIEDZ