simracing

Dyskusje na temat ulubionych gier użytkowników. Planszówki? Playstation czy Xbox?

Moderator: con shonery

Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9022
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: simracing / symulatory wyścigowe

Post autor: genocidegeneral »

korzystał ktoś z was t300 i miał problemy z przygasającym force feedbackiem?
Obrazek
Awatar użytkownika
LeeSu
Posty: 1594
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:52

Re: simracing / symulatory wyścigowe

Post autor: LeeSu »

tak, zwróciłem i kupiłem nową
na gwarancje pewnie naprawią
+48 997
To nie pitca na dowuz
Awatar użytkownika
piotr0
Posty: 20
Rejestracja: 07 paź 2019, 15:58

Re: simracing / symulatory wyścigowe

Post autor: piotr0 »

cos kiedys czytalem, ze ludzie sie skarzyli na przegrzewanie, patrzyles czy sie mocno grzeje kiedy odczuwasz te spadki ffb?
radq
Posty: 5
Rejestracja: 13 kwie 2021, 9:22
Lokalizacja: Giżycko

Re: simracing / symulatory wyścigowe

Post autor: radq »

@genocidegeneral jak masz jeszcze gwarancję, to reklamuj. Z tego co czytałem na grupkach simracingowych, normalnie Thrustmaster nie robi żadnych problemów z reklamacjami.
Z ciekawości, kiedy kupiłeś kierownicę? Bo dużo już czytałem o tych przypadkach słabnącego FFB, mój egzemplarz na szczęście nie ma tej wady, no chyba, że po jakimś czasie to dopiero wychodzi.
Awatar użytkownika
MoTyW
Pierwszy Mod
Posty: 5374
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:34

Re: simracing / symulatory wyścigowe

Post autor: MoTyW »

Ja swojego czasu, orientując się prze kupnem kiery (a było to już dawno i ostatecznie wybrałem T500 RS) zasłyszałem, że w czasie długich, intensywnych sesji w T300 FFB potrafi nieco przygasać, ale jak się da kierce odpocząć ponoć temat wraca do normy - nie wiem czy to dotyczy akurat tego przypadku, zależy czy objawy pozostały, czy ustępują pewnie (choć osobiście bym się wkurwiał i kombinował jak to wykluczyć, wiadomo).

Na jakich ustawieniach jeździsz? Jeśli dobrze pamiętam, oranie cały czas na 100% może się przyczyniać do skrócenia żywotności kierki (albo przegrzewania i fadingu FFB właśnie) i wielu kierowników wrzuca na sztywno np. 95% w ustawieniach systemowych.

Moje T500 RS na początku simracingowej przygody znosiło dzielnie np. ośmiogodzinne sesje na wysokim FFB w lato, choć czasem też miewałem wrażenie, że opór delikatnie słabnie (z drugiej strony to mogło być po prostu przyzwyczajenie/zmęczenie i zaburzenie oceny). Sprzęt jest ze mną już jakoś 2,5 roku i obecnie nic takiego nie występuje.
SLGWK since 15.08.2009
#wolnykurdystan #wolnacipa
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6837
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: simracing / symulatory wyścigowe

Post autor: instinkt »

w 300 problemem jest to że zasilacz jest w obudowie bazy, co powoduje przegrzewanie (chociaż nie wiem czy to nie zostało zmienione w późniejszych modelach)
500 ma zasilacz zewnętrzny i dlatego działa bez problemu

kupiłem sobie te t-lcm z loadcellem od thrustmastera bo były w dobrych pieniądzach (za 700) i to zupełnie inna liga niż te gówniane t3pa pro których plusy się kończą na tym że są metalowe i z którymi miałem tyle problemów, a finalnie były gorsze niż logitechy
i to już nawet nie chodzi o sam loadcell będący gamechangerem szczególnie w autach bez absu, ale o to że pozostałe pedały nie są na potencjometrach tylko na sensorach halla, o to że nakładki są dużo wygodniejsze, mają też znacząco twardsze sprężyny przez co nie trzeba zbytnio kombinować chociaż ja i tak sobie podmieniłem sprzęgło z gazem co dało praktycznie idealną dla mnie twardość gazu, no i przez to że są wpinane na usb to chodzą dużo płynniej na pc (lepsze odświeżanie) no i mają super program do modyfikacji martwych stref które to w t3pa pro były kurwa nieakceptowalne i nie dało się ich wyregulować w ludzki sposób

więc praktycznie same plusy szczególnie za tą cene
jedyny minus jest taki że te ramiona pedałów lekko flexują, chociaż zbytnio to nie przeszkadza i jeżeli nie będziemy tego usilnie "wywoływać" to nie będzie to odczuwalne - przy pełnym wciśnięciu gazu na prostej jak zaczniemy ruszać nogą lewo-prawo to czuć te "bujanie" lekkie

teraz czeka mnie upgrade kompa bo moja karta nie daje rady, ale czekam aż się trochę uspokoi rynek bo teraz wygląda to tragicznie
i chciałbym jakąś inną obręcz, najlepiej skórzaną bo ta guma thrustmasterowa strasznie męczy ręce, a alcantara niestety jest niegrywalna bez rękawiczek
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6837
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: simracing

Post autor: instinkt »


wygląda na giga hit
Awatar użytkownika
integro06
Posty: 24
Rejestracja: 01 sie 2019, 20:20

Re: simracing

Post autor: integro06 »

Wygląda mega ciekawie, pojawiło się coś więcej szczegółów? Ma ktoś doświadczenia z dd?

@instinkt Też mam tlcm od ponad pół roku, przyłączam się do tego co piszesz. To są moje 3 czy 4 pedały, ostatnie to też t3pa pro, które średnio wspominam, a po wypróbowaniu nowych tlcm uważam, że to jest takie minimum jakie warto na pewno rozważyć do zakupu, cena/jakość celująca (zwłaszcza za te 7 stówek, za które nówki można często dorwać). Na szybko bym porównał przesiadkę z t3pa pro na tlcm do doświadczenia jakie miałem po zmianie dfgt na t500, czuć skok jakości i precyzji. Świetna kontrola, pomijając działanie hamulca, rzeczywiście jest olbrzymi skok w kontroli gazu i sprzęgła, wszystko działa bardzo płynnie. U mnie żadnych problemów przez ten czas, jedynie przydało by się przesmarować, bo hamulec trochę zaczął skrzypieć, ale działa tak samo jak w dniu zakupu. W zestawie są dodatki do modowania sprężyny itp, ale wolałem nic nie ruszać, nie rozkręcać, tak jak było w oryginale mi odpowiada. U mnie gaz może rzeczywiście lekko buja na boki, ale osobiście bym się nie czepiał, do tej pory zanim nie przeczytałem to nawet nie wyczułem, u mnie kwestia jakiś milimetrowych odchyleń.
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6837
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: simracing

Post autor: instinkt »

RaceRoom zupdatował ffb i fajnie się teraz tam jeździ i ogólne zainteresowanie powoli sobie rośnie
chyba stanie się to moja główna platforma bo mimo że rFactor 2 ma najlepsze ffb na rynku to tyle ile jest jebania się z ogarnianiem błędów tam to :what:
no i w RaceRoomie nie trzeba się jebać w żadne ligi bo to taki iRacing dla biednych (chociaż wcale nie gorszy) z fajnym systemem rankingowym więc można sobie śmigać co wieczór albo kiedy się chce bez zobowiązań
65 euro za paczke z całym contentem który do tej pory wyszedł czyli 50 bardzo fajnie wyselekcjonowanych torów i ponad 180 aut - fair deal
no i można sobie zrobić test drive każdym autem po Sepangu i Algarve za free żeby wgl zobaczyć czy gierka nam odpowiada więc fajnie
Awatar użytkownika
MoTyW
Pierwszy Mod
Posty: 5374
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:34

Re: simracing

Post autor: MoTyW »

https://www.youtube.com/watch?v=bYp2vvUgEqE

Imo świetna rzecz, wrzucam tutaj i w temacie o furkach, bo uważam, że i tu i tu się przyda :D
SLGWK since 15.08.2009
#wolnykurdystan #wolnacipa
Awatar użytkownika
Rozpierdalator
Posty: 902
Rejestracja: 11 paź 2019, 19:17

Re: simracing

Post autor: Rozpierdalator »

Nie wiem czy to dobry temat, ale grał ktoś w nowe F1? Podobno jest gruba czopka z błędami. Grałem dużo w 2020 online, a podobno w nowej jest to samo tylko więcej błędów :bowdown:
A LAMUSY PALĄ SZAJS
I PRUJĄ SIĘ NA PSACH
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9022
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: simracing

Post autor: genocidegeneral »

błędy to jedno, ja natomiast bardzo chciałbym poznać człowieka, który uznał, że nieistotne jest filtrowanie sesji multika wg takich pierdół jak uszkodzenia, długość wyścigu, dostępne asysty, liczba graczy czy lista torów, a w zamian pozwolił graczom filtrować wg regionów :dunno: liroy i kielce
Obrazek
ksiazenieporzadek

Re: simracing

Post autor: ksiazenieporzadek »

ja gram, nie odpalałem jeszcze online tylko pograłem trochę w ten fabularny oraz my team

w sumie wygląda jak wersja z 2020 z wyjebanym wietnamem i chinami, a nie dodali uszkodzenia trzech nowych elementów

portimao, imola i chyba turcja mają zostać dodane w późniejszym czasie

nie mówiąc o tym, że ratingi kierowców w single'u są spierdolone
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6837
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: simracing

Post autor: instinkt »

mnie dziwi strasznie że tylu ludzIom wgl chce się grać w tego crapa
to jest totalnie najgorsza gra która aspiruje do jakiegokolwiek symulowania wyścigów
gdyby nie licencja to nikt by na to nawet nie spojrzał bo po chuj skoro gameplayowo jest to dno

te starsze części typu 10-12 jeszcze miały jakiś sens bo chociaż graficznie wyglądały dość imponująco w porównaniu do innych dostępnych tytułów
w zeszłym roku kupiłem dla testu 20 jak była na jakiejś ostrej przecenie i wyjebałem z dysku po dwóch wyścigach
a to co się odpierdalało na multi to wgl jakaś beka totalna była
MalinowyJogurt

Re: simracing

Post autor: MalinowyJogurt »

No nie wiem, może grają, bo im się przyjemnie jeździ i pobija czasy okrążeń, bo są ciekawi symulacji sezonu ze swoimi ulubionymi kierowcami, bo interesuje ich f1. Ja gram i mi się podoba, fajny jest ten tryb my team, a wyścigi jeżdżę z przyjemnością, co ty kurwa taki smutas jesteś, że ze wszystkim się wywyższasz znawco, to co nie po Twojej myśli to z automatu chujowe i dla zjebów, idź ponapierdalaj 200 kółek na nurburgring koniecznie na sprzęcie za miliony monet, bo pady są dla frajerów. Jest coś co ci się w ogóle podoba?
Awatar użytkownika
MoTyW
Pierwszy Mod
Posty: 5374
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:34

Re: simracing

Post autor: MoTyW »

Miłośników jeżdżenia na padach zapraszam do tematu o grach wyścigowych :)
SLGWK since 15.08.2009
#wolnykurdystan #wolnacipa
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6837
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: simracing

Post autor: instinkt »

MalinowyJogurt pisze: 16 lip 2021, 23:45 Jest coś co ci się w ogóle podoba?
no na pewno nie najgorszy crap wyścigowy na rynku :lol:
jak masz takie niskie wymagania i ci się podoba to spoko to tylko moja opinia :dunno:
i kto mówi że granie na padzie jest złe? bo ja na pewno nie
Awatar użytkownika
MoTyW
Pierwszy Mod
Posty: 5374
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:34

Re: simracing

Post autor: MoTyW »

Spoiler
Na miniaturce nabrałem się, że to real life. Generalnie bardzo fajnie to wyszło, 100% mój typ aktywności i gustu racingowego :oops:
SLGWK since 15.08.2009
#wolnykurdystan #wolnacipa
Awatar użytkownika
koxefer
Posty: 2389
Rejestracja: 30 gru 2019, 0:04
Lokalizacja: luxus, lexus - nie jezus chrystus

Re: simracing

Post autor: koxefer »

MoTyW pisze: 03 lip 2021, 18:45 https://www.youtube.com/watch?v=bYp2vvUgEqE

Imo świetna rzecz, wrzucam tutaj i w temacie o furkach, bo uważam, że i tu i tu się przyda :D
dobre
Mój ojciec z Santiago Latino, a twój stary pijany Grzesio
freeRivaldo
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9919
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: simracing

Post autor: lygrys »

Snowrunner to simracing?
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
ODPOWIEDZ