O.S.T.R. we współpracy z Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, stworzył album umiejscowiony w czasie w latach 20. ubiegłego wieku.
Album XX przenosi odbiorców do rzeczywistości dwudziestolecia międzywojennego. Oczami O.S.T.R. odbiorcy zobaczą ówczesną kulturę, sztukę, technikę, doświadczą rozkwitu życia nocnego, rozwoju kina, muzyki i dźwięku. W oprawie muzycznej nie zabraknie charakterystycznego dla artysty wielopoziomowego brzmienia, przeplatających się stylów muzycznych z jazzem w tle oraz instrumentów z epoki. Teksty utworów zostaną urozmaicone charakterystycznymi dla lat dwudziestych zwrotami.
Album XX jest muzyczną opowieścią o ludziach tamtych czasów, o życiu z perspektywy zwykłego człowieka. Lekcją historii, której nie zapisano w książkach. Będzie jednocześnie muzyczną ucztą dla fanów, podczas której nie zabraknie stylu OSTR.
Album trafi na streamingi 31 maja. Tego dnia również w Muzeum II Wojny Światowej odbędzie się jedyny, wyjątkowy premierowy koncert, podczas którego O.S.T.R. wykona wszystkie utwory z albumu XX. Bilety są już w sprzedaży: https://muzeum1939.pl/koncert-ostr-xx-i ... /6965.html
Re: O.S.T.R. – XX (31.05.2024)
: 24 maja 2024, 10:35
autor: Jose
ale to może być mocny kontent, nie mogę się doczekać
Re: O.S.T.R. – XX (31.05.2024)
: 24 maja 2024, 11:10
autor: gods bidness
Dobrze, że Sokoła do tego projektu nie wzięli.
Re: O.S.T.R. – XX (31.05.2024)
: 24 maja 2024, 11:26
autor: Agnieszek
Ciekawe ciekawe. Chyba sprawdze jak wyjdzie
Re: O.S.T.R. – XX (31.05.2024)
: 24 maja 2024, 11:31
autor: Luxair
Wielopoziomowe Brzmienie
Re: O.S.T.R. – XX (31.05.2024)
: 24 maja 2024, 11:42
autor: ether
Co tu sie wydarzylo? Abstrahujac od slownictwa z tamtych lat, ciezko mi uwierzyć, że OSTR sam to napisal, oprócz tego flow jest tu w dyszke trafione. Ale mindfuck, że Ostry nagle tak wyskoczył po przeszlo dekadzie ziewania przy jego trackach
Re: O.S.T.R. – XX (31.05.2024)
: 24 maja 2024, 11:45
autor: ConeyIsland
(Życie po śmierci to dojebany album i nie da się przy nim, nawet mimo szczerych chęci - bo moda na jebanie sKrZypKa hehehe-, ziewać)
Re: O.S.T.R. – XX (31.05.2024)
: 24 maja 2024, 12:01
autor: ether
Akurat jestem z tych co maja wyjebane co jest modne, co nie. Czesto tez zdarza mi sie miec totalnie odmienne zdanie i nie bardzo tez kumam co jest modne. Ja Ostrego pamiętam inaczej i te nowe płyty to nie jest to - nie bardzo lubiłem też jego flow i barwe głosu na tych nowych albumach (może to też kwestia mixu?) i ogólną stylistykę, a tekstowo nie porywał też,.
Nie tylko jemu zdarzyło sie "zgubić flow". Wielu raperów to spotyka po latach jak tak czasem słucham. Ale tutaj pięknie to wyszło. Pasuje mi ten stricte oldskulowy vibe, więcej rapu w rapie i to jest to w czym Ostr był najlepszy.
Re: O.S.T.R. – XX (31.05.2024)
: 24 maja 2024, 17:30
autor: SiNi
Ciekawe czy ten krążek będzie w stanie przebić lub przynajmniej zbliżyć się do klimatu Bilona i Nowej Ferajny i ich Warszawskiego Raptonu, gdzie całość była genialna przede wszystkim brzmieniowo, czekanko na preorder.
Re: O.S.T.R. – XX (31.05.2024)
: 24 maja 2024, 18:12
autor: kapper1
Sprawdzę na pewno, pasuje do niego taki koncept w sumie
Re: O.S.T.R. – XX (31.05.2024)
: 24 maja 2024, 18:35
autor: marmolad_k2
Ciekawe, czy zaskoczy tak jak Łona rok temu
Re: O.S.T.R. – XX (31.05.2024)
: 31 maja 2024, 12:12
autor: Sieloo
Re: O.S.T.R. – XX (31.05.2024)
: 01 cze 2024, 11:47
autor: Piroks
Re: O.S.T.R. – XX (31.05.2024)
: 01 cze 2024, 18:47
autor: edenmar
Ostry rapersko jednak nieco monotonny, ale elegancki klimat ma ten album. Całkiem udany projekt imo
Re: O.S.T.R. – XX (31.05.2024)
: 01 cze 2024, 18:52
autor: marmolad_k2
Ja właśnie przesłuchałem nową płytę rapera Young Igi, zobaczymy która bardziej mnie znudzi, ale chyba się domyślam
Dodano po 5 minutach 32 sekundach:
W utworze Obiecana Ziemia jest sampel brzmiący jak miauczenie kota i na początku parę razy patrzyłem na parapet, bo myślałem że to mój miauczy
Re: O.S.T.R. – XX (31.05.2024)
: 02 cze 2024, 16:43
autor: scarz
Cholera, dobre to jest. Zupełnie się nie spodziewałem, ale w zasadzie wszystko się tu zgadza. Wierszokleta, Czarny Czwartek i Tango Porcajrza po paru odsłuchach najlepiej wchodzą.
Re: O.S.T.R. – XX (31.05.2024)
: 02 cze 2024, 17:17
autor: marmolad_k2
Dokładnie, klimat tych tekstów robi robotę, nawet jeśli zdarzają się słabsze momenty, to tego zwyczajnie słucha się z ciekawością. Wolę już takiego dziada bałuckiego z nietypowym pomysłem, niż Igiego czy Okiego co kombinują jakieś rzeczy niestworzone ze swoim flow, a koniec końców utwór nudzi mi się po minucie.
Re: O.S.T.R. – XX (31.05.2024)
: 02 cze 2024, 17:31
autor: gods bidness
OSTR przeżywa wyraźny renesans, potwierdza, że jest top 5 polskiego rapu ever i, co ciekawe, chyba właśnie teraz ma liryczny prime. Trochę przypomina to historię Nasa, który po 30 latach nadal potrafi napierdalać dobre albumy bez oglądania się na innych.
Re: O.S.T.R. – XX (31.05.2024)
: 02 cze 2024, 19:49
autor: edenmar
Na tym zeszłorocznym mixtape'ie miał już przebyłyski, ale ostatecznie poza kilkoma kawałkami nie chciało się do tego wracać, a ten album odsłuchałem już kilka razy w całości i nawet trudno tu wskazać słabsze momenty. Bez wątpienia to najlepsze co wydał od PZŻ co najmniej. Tematyka wymusiła utrzymanie tekstów w ryzach, ale i tak dużo tu zgrabnych nawiązań do historycznych postaci i miejscówek, brak jakichś przypałowych wersów, no ewidentnie nie było to pisane na kolanie, byle tylko odwalić chałturę dla muzeum.
Re: O.S.T.R. – XX (31.05.2024)
: 02 cze 2024, 21:25
autor: Tibijczyk
Zajebisty materiał. Będę to katował w furze bankowo. Rap 5!