Jakie kawałki wyjebałbyś z klasycznych albumów?

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6562
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Jakie kawałki wyjebałbyś z klasycznych albumów?

Post autor: Jose »

2rzyn pisze: 13 lut 2024, 11:53 mezo ma więcej rapowych numerów niż kizo
lol, na pewno nie
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 2041
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Jakie kawałki wyjebałbyś z klasycznych albumów?

Post autor: gods bidness »

Jak tak tego słucham, to jednak Mes mimo że największy pozer na polskiej scenie, to jednak ładnie go wypunktował. Zresztą pamiętam, że jak byłem młodym szczylem i czekałem na odpowiedź Mesa, to to "Jak to jest" wjechało jak katharsis, jak jakiś Spartakus biorący odwet na oprawcach hip hopu z bloków. Och jesteś wybuchowa jak proch och mistrz już zapomnij.

W ogóle ja nie wiem nigdy na ile oni sami tak chcieli, a na ile ich Remik wszystkich tak stręczył. Taki Owal MC Dwa np. Co to się z nim stało? Pamiętam miał chyba z Mezem właśnie taki hit, co to na vivie w kółko latał, też tam był wieśniackie pianinko, natomiast tekst to był wręcz protest song wobec komercyjnego rapu i wersy, że nie sprzeda się jak kurwa scyzoryk z Kielc. To może on miał te wszystkie rozterki Pezeta, tylko gust miał chujowy, Remik go próbował stręczyć, ale on się nie poddał i skończył z tym wszystkim najgorzej z nich wszystkich. Zresztą Remik to miał talent do zaciągania do swojej stajni takich wynalazków jak Suge Knight, tylko wg innego klucza. Bo jeszcze mi się Pan Duże Pe przypomniał, który też był takim grzecznym niegroźnym truskulem, więc Remik pewnie myślał, że z niego też zrobi gwiazdę gatunku do rapowania po remizach.
Awatar użytkownika
CL500
Posty: 933
Rejestracja: 01 gru 2022, 10:24
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jakie kawałki wyjebałbyś z klasycznych albumów?

Post autor: CL500 »

@gods bidness
MalinowyJogurt 2
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 2041
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Jakie kawałki wyjebałbyś z klasycznych albumów?

Post autor: gods bidness »

Mezo Mezo pieprzę ten wyścig. <3

To w ogóle brzmi jakby się Remik na nich zemścił za ten kawałek, jak jakiś diler co się uśmiecha jak słyszczy szczyli, że oni nigdy twardych dragów do ryja nie wezmą - ja wam kurwa dam "laski nie będą piszczeć", ja wam kurwa dam "nielegal domem rapu, a nie wielka wytwórnia", jeszcze będziecie wszyscy jak kurwy o Aniele po remizach śpiewać i się uśmiechać, zobaczycie.

Dodano po 4 minutach 13 sekundach:
Dobra spierdalam już stąd, bo muszę to rozchodzić.
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8667
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Jakie kawałki wyjebałbyś z klasycznych albumów?

Post autor: 2rzyn »

O co w ogole byla klotnia? O wyrzucenie jednego numeru z plyty Mezokracja? XD
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20654
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Jakie kawałki wyjebałbyś z klasycznych albumów?

Post autor: phobos »

owal to programistą został i teraz jest kołczem biznesu od wdrażania lepszych metod zarządzania

https://jacekwieczorek.pl/o-mnie/
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
emcess
Posty: 3993
Rejestracja: 18 kwie 2019, 20:21

Re: Jakie kawałki wyjebałbyś z klasycznych albumów?

Post autor: emcess »

jak ja lubie jak gods bidness jest złomowany
Obrazek jebac kiboli
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 10231
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: Jakie kawałki wyjebałbyś z klasycznych albumów?

Post autor: ART »

to niestety nie w tym temacie
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
Awatar użytkownika
jkravo
Posty: 1004
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:42
Lokalizacja: Breslau

Re: Jakie kawałki wyjebałbyś z klasycznych albumów?

Post autor: jkravo »

@gods bidness oczywiscie jedne z najwartosciowszych postów w tym dziale zawsze
vel Krzykacz
Dołączył(a): 05 Lutego 2010

www.last.fm/user/jkravo
Awatar użytkownika
oyama
Posty: 4385
Rejestracja: 22 kwie 2019, 18:26
Lokalizacja: Melbourne

Re: Jakie kawałki wyjebałbyś z klasycznych albumów?

Post autor: oyama »

najlepsze w tym wszystkim jest to, ze ludzie zafiksowani na punkcie hiphopu z USA przecieraja oczy ze zdumienia, gdy slysza niektore ichniejsze numery, ale wypieraja sie Mezo tworzacego polska analogie - na dodatek dlugo przed tym, co pojawia sie aktualnie na amerykanskim rynku
Spoiler




do porownan z Kizo nie mam co sie odnosic, bo ich ewentualna rywalizacja miedzypokoleniowa bylaby dosyc nierowna, tj. dwa sluchalne numery Kizo vs calkowicie sluchalna Mezokracja. A banowanie Mezo w mediach i nazywanie go hiphopolo nie bylo niczym innym jak bol pekajacych posladow innych raperow, ktorzy zazdroscili mu sukcesu w massmediach. Dzisiaj to by nie przeszlo, bo kiedys (wlasnie w erze Mezo/Liber) wyznacznikiem sukcesow byly radio, MTV, VIVA i wywiady u Wojewodzkiego. Teraz moze tam trafic kazdy, tak samo jak do programow The Tonight Show Starring Jimmy Fallon lub Jimmy Kimmel Live!, czy nawet na skrzyzowanie handlowe Times Square w NY City. Najprosciej tlumaczac: Mezo wyprzedzil swoje czasy muzycznie oraz medialnie, ponadto byl mainstreamem, zanim ten gatunek muzyczny trafil do mainstreamu. Gdyby w PL dzialaly Billboard albo VIBE, to na pewno umiescilyby Mezokracje na liscie przelomowych albumow lub samego Mezo na liscie The Most Influential Rappers of All Time w wersji polskiej
moj profil jest wylacznie awatarem internetowym, a wszelkie opublikowane posty to fikcja literacka
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8667
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Jakie kawałki wyjebałbyś z klasycznych albumów?

Post autor: 2rzyn »

dwa sluchalne numery Kizo vs calkowicie sluchalna Mezokracja.
Oyama pieknie podsumowal
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 2041
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Jakie kawałki wyjebałbyś z klasycznych albumów?

Post autor: gods bidness »

Do porównań z Kizo nie ma co się odnosić, bo on robi rap w stylu niemieckim mocno, a nie disco polo. Te kawałki powyżej obok disco polo nie stały, zwykły popik. Z USA najbliżej disco polo był T.I. nie raz, nie dwa. Też zresztą pojebany typ, co córce raz w roku błonę dziewiczą kontrolował. :lol:

A jak już ktoś wyprzedził polską scenę, to czemu akurat Mezo, a nie Nagie Anioły na przykład. Wyprzedził polskę scenę, czytaj: zaczął robić gówno długo przed tym, nim ta muzyka całkiem zeszła na psy. Propsy, pionierze.

Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8667
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Jakie kawałki wyjebałbyś z klasycznych albumów?

Post autor: 2rzyn »

Rap w stylu niemieckim to takie ułomne disco polo tureckie
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 2041
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Jakie kawałki wyjebałbyś z klasycznych albumów?

Post autor: gods bidness »

Disco polo z obecnych raperów w pl to najbardziej chyba sentino robi, ale on chociaż przeklina i nawija o dragach.
Awatar użytkownika
oyama
Posty: 4385
Rejestracja: 22 kwie 2019, 18:26
Lokalizacja: Melbourne

Re: Jakie kawałki wyjebałbyś z klasycznych albumów?

Post autor: oyama »

gods bidness pisze: 13 lut 2024, 17:03 Do porównań z Kizo nie ma co się odnosić, bo on robi rap w stylu niemieckim mocno, a nie disco polo
dlaczego nazywa sie Mezo hiphopolo, ale zestawiajac ze soba chociazby Kizo - TAXI (feat. Bletka) oraz Mezo - Sacrum (feat. Tabb, Kasia Wilk), to Kizo jest predzej do wspomnianego hiphopolo? A teraz zestawmy niemieckiego Bonez MC & Frauenarzt - Extasy z Mezo - Mezokracja. Jak to jest, ze Mezo w 2k03 brzmi na tym samym poziomie co Bonez MC w 2k21? Czyzby rzeczywiscie wyprzedzil scene, ale polacy probuja sie tego wciaz wypierac?
Spoiler


gods bidness pisze: 13 lut 2024, 17:13 Disco polo z obecnych raperów w pl to najbardziej chyba sentino robi, ale on chociaż przeklina i nawija o dragach.
muzyka King Sento nie jest discopolowa, tylko po prostu polakom brakuje witaminy D przez brak slonca i opalaja sie w ciemnych bramach. Wystarczy sobie wlaczyc Havana Walking Tour na necie lub zabookowac bilety na Karaiby, zeby zrozumiec jaki vibe rozgrzewa localsow i Sentino po prostu idzie w to, co wydaje mu sie oplacalne i moglby - tak jak Mr Polska przenoszac zachodnie brzmienie - przeniesc Ameryke Poludniowa do kraju
Spoiler








moj profil jest wylacznie awatarem internetowym, a wszelkie opublikowane posty to fikcja literacka
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8667
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Jakie kawałki wyjebałbyś z klasycznych albumów?

Post autor: 2rzyn »

Wychodzi na to ze 3/4 forum lubi klimaty disco polo.
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 2041
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Jakie kawałki wyjebałbyś z klasycznych albumów?

Post autor: gods bidness »

Akurat ja suplementuję witaminę D w zimie 2 000 jednostek co i wam, kochani, polecam. Dzięki temu czułem się jak w Californi całą zimę, aż wczoraj słuchałem YG My Krazy Life.
Awatar użytkownika
DoubleB
Posty: 6193
Rejestracja: 13 kwie 2021, 15:28
Lokalizacja: memphis nadodrze

Re: Jakie kawałki wyjebałbyś z klasycznych albumów?

Post autor: DoubleB »

ja biere 40k na tydzień i słuchałem wczoraj g funk
HEWRA/MOBBYN VS T6M [SOON]
HEWRA/MOBBYN VS BONE THUGS [SOON]
MÓJ TEMACIK! -> viewtopic.php?t=10448
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8667
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Jakie kawałki wyjebałbyś z klasycznych albumów?

Post autor: 2rzyn »

56k/tydzien here i szukam bitow westcoastowych na jutubie :cool:
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 2041
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Jakie kawałki wyjebałbyś z klasycznych albumów?

Post autor: gods bidness »

2rzyn pisze: 13 lut 2024, 18:24 Wychodzi na to ze 3/4 forum lubi klimaty disco polo.
Dziś nie ma już prawdziwego korzennego disco polo z ambicjami.
DoubleB pisze: 13 lut 2024, 18:26 ja biere 40k na tydzień i słuchałem wczoraj g funk
Pewnie Yaro lub Norbi. Props.

A bierze się 2 tysiące jednostek dziennie. Choć ponoć można brać i 6 tysięcy bez kłopotu.
ODPOWIEDZ