[Beef] Szpaku vs Macias (White Widow)

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11511
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: [Beef] Szpaku vs Macias (White Widow)

Post autor: SWN »

Moltisanti pisze: 09 sty 2024, 22:54 Polecam dla złapania skali
Jednocześnie weź też pod uwagę skalę postaci o których piszemy w tym temacie, a które podlinkowałeś. Historyczne beefy jak ten Rycha miały to do siebie, że uczestniczyły w nich osoby znające się od półtorej dekady, mające między sobą cała siatkę wspólnych kontaktów i wydarzeń, do tego dyskografię trzykrotnie dłuższą niż Szpaku i ta wychudzona Shoreline Mafia razem wzięci, stąd zawsze będę podkreślał, że beefy pomiędzy ludźmi mającymi jakąś wspólną historię, tło i brudy do wyprania przed mikrofonem zawsze, ale to zawsze będą nokautowały te rozpoczęte z gównopowodów typu raperowi A nie podoba się muzyka rapera B żyjącego na drugim końcu kraju albo wkurwiająca przewózka, bo te pierwsze opierają się na życiu (#im14andthatsdeep), a drugie na jakichś z dupy wyjętych grach słownych i zapowiedziach spotkania się w oktagonie na żywo.

Kawałek od Szpaka mi się spodobał. Nie muzycznie, bo nie znoszę tego jego napiętego głosu silącego się na groźno-rzewny ton, nie lubię sposobu w jaki on gra melodyjnością refrenów, ale pod względem zawartości, bo wypadł na nim jak (w sumie zgodnie z faktami) góra sceny siedząca gdzieś trzy półki wyżej i robiąca przerwę w pełnoprawnej karierze żeby odpowiedzieć wkurwiającym, wiecznie porobionym, niepoważnym łebkom. Wypadł na starszego, dorosłego brata (nie wiem ile lat mają obaj), spokojnie wypunktował to, z czego napierdalała się od początku sekcja komentarzy glamrapu i ja sam, czyli tą nudną, pozerską stylówkę i mi to wystarcza. Nie obchodzi mnie kto pierwszy wymyślił GUGU (co to kurwa jest) ani kim jest Aleshen, zwyczajnie wyszedł, wytłumaczył i na reprezentantów jakiegoś chwilowego trendu na osi czasu polskiego hip-hopu wystarczy.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
eddy_wata
Posty: 8115
Rejestracja: 12 sie 2019, 13:01
Lokalizacja: wschodniopolak w wolnym mieście

Re: [Beef] Szpaku vs Macias (White Widow)

Post autor: eddy_wata »

to sie zainteresuj Aleshenikiem, bo sadzac po wyswietleniach i komentarzach to tą otwartością i przyznaniem do słabości, a mimo to odbiciem paru piłeczek kupił sobie zarówno przyjaźń Szpaka jak i słuchaczy takze to moze byc przelom w jego karierze, ja kibicuje. Zaza i Warszawa to zreszto jedne z lepszych kawałków jakie wydała ta chujowa scena w 2023
Premier
@donaldtusk
: Przez te 3 miesiące zrobiliśmy więcej, niż jakikolwiek rząd w historii III RP.
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13214
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: [Beef] Szpaku vs Macias (White Widow)

Post autor: oldschool »

eddy_wata pisze: 10 sty 2024, 0:17Zaza
Proste, że tak. Nie wiem czy nie najlepszy.
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2744
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [Beef] Szpaku vs Macias (White Widow)

Post autor: Jasek »

poznałem kiedyś gang cwela
cztery żubry i dwie kurwy
Awatar użytkownika
kaznicki
Posty: 69
Rejestracja: 22 lut 2023, 16:26

Re: [Beef] Szpaku vs Macias (White Widow)

Post autor: kaznicki »

Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11511
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: [Beef] Szpaku vs Macias (White Widow)

Post autor: SWN »

eddy_wata pisze: 10 sty 2024, 0:17 to sie zainteresuj Aleshenikiem, bo sadzac po wyswietleniach i komentarzach to tą otwartością i przyznaniem do słabości, a mimo to odbiciem paru piłeczek kupił sobie zarówno przyjaźń Szpaka jak i słuchaczy takze to moze byc przelom w jego karierze, ja kibicuje. Zaza i Warszawa to zreszto jedne z lepszych kawałków jakie wydała ta chujowa scena w 2023
Odpaliłem to Zaza i meh. Abstrahując już od ogólnej ilości rapu na moim lastfm, gdzie słupek pokazujący ten gatunek z roku na rok spada, taki typ raperów ma dużą reprezentację za wielką wodą, gdzie zwyczajnie brzmi lepiej, wygląda lepiej, kładzie się nań większe pieniądze i lepsze instrumentale, a ja (najgłupszy z argumentów, ale z serca) przez bądź co bądź różnicę językową nie odczuwam aż tak tych głupszych wersów i mogę z pusto głowo jak Eldo słuchać tego w tle.

W skrócie, bo szerzej rozpisałem się o tym kiedyś w temacie o Young Igim: jeśli znam i mam dostęp do wysokobudżetowego oryginału (Thugger), to nie nudzi mi się obecnie aż tak, żebym słuchał gorszej, ewidentnie podpierdalającej patenty wersji (Igi). Tak samo czuję się przy takich chłopakach jak Aleshen, tyle że tutaj nazwałbym to bardziej zapatrzeniem się, niż podpierdalaniem.

Koniec offtopu, bo widzę że wleciała jakaś odpowiedź :razz:
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4681
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: [Beef] Szpaku vs Macias (White Widow)

Post autor: 8na10 »

muzycznie bardzo spoko i lata świetlne przed czymkolwiek co wypierdział z dupy szpaku. lirycznie grzeczniutko a przede wszystkim wack.
dykcja momentami tak przesadnie wyartykułowana, jakby chciał zagrać na nosie tym co mówili, że on sepleni :lol:
wers że szpaku obraził alberto przez to, że użył w tekście zwrotu "hot nigga" idiotyczny, ale taką wode z bani ma to nowe pokolenie

generalnie to 1-1, ale pieprze to, nie śledzę dalej.
jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13214
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: [Beef] Szpaku vs Macias (White Widow)

Post autor: oldschool »

@SWN jakie inspiracje z USA słyszysz u Aleshena?
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4681
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: [Beef] Szpaku vs Macias (White Widow)

Post autor: 8na10 »

SWN pisze: 10 sty 2024, 0:29 taki typ raperów ma dużą reprezentację za wielką wodą, gdzie zwyczajnie brzmi lepiej, wygląda lepiej, kładzie się nań większe pieniądze i lepsze instrumentale, a ja (najgłupszy z argumentów, ale z serca) przez bądź co bądź różnicę językową nie odczuwam aż tak tych głupszych wersów i mogę z pusto głowo jak Eldo słuchać tego w tle.
świetnie ujęte
jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
eddy_wata
Posty: 8115
Rejestracja: 12 sie 2019, 13:01
Lokalizacja: wschodniopolak w wolnym mieście

Re: [Beef] Szpaku vs Macias (White Widow)

Post autor: eddy_wata »

Rozjebane :bowdown: :bowdown: zajebista odpowiedz Macias

Aleshen to jeden z nielicznych z pokolenia, ktory wykreowal wlasny styl i stany to nie kopia, a inspiracja podlewajaca co jakis czas wlasna jazde. dla mnie kot
Premier
@donaldtusk
: Przez te 3 miesiące zrobiliśmy więcej, niż jakikolwiek rząd w historii III RP.
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4681
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: [Beef] Szpaku vs Macias (White Widow)

Post autor: 8na10 »

dajcie już spokój z tym aleszajsem prośba
jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
eddy_wata
Posty: 8115
Rejestracja: 12 sie 2019, 13:01
Lokalizacja: wschodniopolak w wolnym mieście

Re: [Beef] Szpaku vs Macias (White Widow)

Post autor: eddy_wata »

Ok boomer
Premier
@donaldtusk
: Przez te 3 miesiące zrobiliśmy więcej, niż jakikolwiek rząd w historii III RP.
mainsieskonczyl
Posty: 5
Rejestracja: 25 maja 2022, 23:33

Re: [Beef] Szpaku vs Macias (White Widow)

Post autor: mainsieskonczyl »

jesli to co odbił macias że jest manipulacją i kłamstwem ze strony szpaka jest rzeczywiscie kłamstwem - to słabo dla mateusza ze farmazoni

aczkolwiek jesli chodzi o punche maciasa to jest najbardziej soft diss jaki slyszalem, nie wiem co sie stalo z maciasem ale chyba przez te przekope od złomka mu całkowicie siadła pewność siebie? jęczy i przeprasza, ciągnie temat tego aleshena, usprawiedliwia się że te jego szybkie rapsy to po prostu polska nie gotowa (chcesz zobaczyć jak sie nawija szybko to se posłuchaj starego okiego ośle) w ogóle nie uderza praktycznie bezpośrednia w szpaka

on naprawde potrafi nawijać, jest zjebem, ale potrafi nawijać - to że sobie wkręcił jakiś podwójnie niedorozwiniety mumble rap który jest jeszcze głupszy niż za czasów mumble lil pumpa albo piszczenie pod bit to katastrofa - nie wiem od jakiego typa z US to przyszło ale naśladowanie tego zamiast nawijać normalnie z charakterem to skrajne upośledzenie które dotyka młode pokolenie raperów

wrzucam przy okazji dobra zwrotke maciasa na oslode po tym gówno-dissie
https://youtu.be/4MmAB_le2mc?si=TZQq2VltFFivHut9&t=133
Awatar użytkownika
yungXpaproch
Posty: 3264
Rejestracja: 01 mar 2020, 20:32
Lokalizacja: grrr pow™

Re: [Beef] Szpaku vs Macias (White Widow)

Post autor: yungXpaproch »

haha kurwa nie spodziewalem sie ze jeszcze odpowie, pierdoli mnie kto wygrywa fajnie ze sie dissuja, wiadomo, widac troche na sile dykcja zeby tym razem kazdy zrozumial. po komentarzach na yutube teraz macias propsy ww rodzina widac kurwa jacy fani.
bym chcial tu powiedziec to co jeszcze powiedziane nie bylo bo kurwa tam ktorys z tych lebkow, chyba bary co sie smial z malolata ubranego w set z preorderu szpaka no to troche beka. malolaci ten sam vibe ubrani w ciuszki whitewidow x 7more7, nawet gorzej. pamietajcie, ja mlody wiem ocb. widzialem mlodziakow ubranych w ten shit, 7more7 biala wdowa, dresik, pozniej tekflik, szalik cyk, malolaci myslacy lodz ulica piotrkowska.
nie wiem co jest wieksza siara, czy zalozyc set gugu czy ww ale kurwa oba to sa malolaci pierdolnieci ale wlasciwie to malolaci zajarani muza jakas tam. wiem jedno, ostatnie lp szpaku >>>> ostatnie lp white widow.

jesli chodzi o opinie o malolatach, uderzajcie do mnie!!!! jeszcze przed chwila chodzilem do budy i znalem ludzi, a bardziej oni znali mnie wiec wiem o co chodzi
Awatar użytkownika
oyama
Posty: 4385
Rejestracja: 22 kwie 2019, 18:26
Lokalizacja: Melbourne

Re: [Beef] Szpaku vs Macias (White Widow)

Post autor: oyama »

nie wiem po co tego sluchac po polsku, skoro mozna wlaczyc sobie Mac P Dawg albo Trippie Redd albo Hotboii albo Jdot Breezy albo 438Tok albo Soldier Kidd albo Rayy Dubb (w przypadku Shena, ktory cos tam tworzy na tle tych wackow z bialej damy, ale tez sie splakal na nutce jak jakas opiowraczka ruda daria nagrywajaca storke o tym, ze zostala nacpana i wykorzystana przez influencerow pakujac sie na wlasne zyczenie na traphouse) albo Fenix Flexin albo OhGeesy (tego nie warto wlaczac solo na dluzej niz 10min) albo AzChike albo AFN Peso i jest to samo, ale nie jest glupio przed sasiadami, bo pewnie nie skumaja ocobiega tym w/w jak zaczna rapowac po afroamerykansku. Chociaz czytalem, ze ze zrozumieniem pierwszej nuty maciasa tez byly problemy :lol:

ale wiadomo, to nie wstyd. Tak jak nazywanie Mezokracji przelomowym albumem lub Kizo - Disney trackiem 2k21 roku

no i zawsze myslalem, ze tych maslakow z 2W sluchaja npcty z liceow, ktorzy maja takie same fryzury na trwala krecona grzywke i pisza komentarze na tiktoku. A tutaj troche zdziwienie, ale wiadomo (to nie wstyd). W naszych gimbo-hiphopowych czasach tez sie sluchalo freakow jak Alcomindz Mafia, MC Terminator lub Yasiex0r, tylko chociaz dalo sie nas rozroznic i usadzic w innych lawkach hiphopheadow, rastafarianow, technomaniakow i k0bleeeety sluchajace Linkin Park i Avril Lavigne
moja odpowiedz na diss maciasa
moj profil jest wylacznie awatarem internetowym, a wszelkie opublikowane posty to fikcja literacka
Awatar użytkownika
chujkurwa
Posty: 306
Rejestracja: 19 cze 2019, 19:40

Re: [Beef] Szpaku vs Macias (White Widow)

Post autor: chujkurwa »

myslalem ze spaku jest chujowy ale jak mozna nieironicznie sluchac tego macka? xD on w ogole umie nawinac dwa wersy bez ciecia?
Awatar użytkownika
99mayday
Posty: 165
Rejestracja: 16 maja 2019, 22:35

Re: [Beef] Szpaku vs Macias (White Widow)

Post autor: 99mayday »

kaznicki pisze: 10 sty 2024, 0:25
syndrom Sztokholmski wjechał mocno

ogólnie odpowiedź nie jest zła i są odbicia piłeczki, ale całe nagranie jest bardziej w tonie "nie kłam, zostaw mnie i odwal się farmazonie" zamiast konkretnych linijek uderzających w oponenta
twoja familia to typy poznane wczoraj
tu co drugi golas robi z siebie ulicznego profesora
Awatar użytkownika
CCORD
Posty: 111
Rejestracja: 04 lut 2023, 12:03

Re: [Beef] Szpaku vs Macias (White Widow)

Post autor: CCORD »

Moim zdaniem pomysł nie najgorszy z tym wymuszonym flow - uważam krytykę odnośnie poprzedniego dissu za trochę przesadzoną - ale agresywności mógł nie wyrzucać całkiem do kosza. Podobnie jak niektórzy tu komentujący, mam wrażenie, że ten diss to bardziej ratowanie twarzy w stylu "patrzcie, odpowiedziałem", niż prawdziwa próba zdissowania przeciwnika.

W każdym razie cieszy mnie niezmiernie, że wrzucił cokolwiek. Nasłuchałem się o starych wielkich beefach, a żadnego nie doświadczyłem samemu. Mam nadzieję, że to co mamy teraz to początek nowego-starego trendu, a nie jednorazowy wybryk.

Swoją drogą, czy takie minutowe dissy wywodzą się zza granicy, czy to polski wymysł?
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 2041
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: [Beef] Szpaku vs Macias (White Widow)

Post autor: gods bidness »

Jak bym zapomniał, czemu nie słucham rapu młodzieżowego i wchodzę tylko w tematy typu OSTR feat Fokus, to ten beef mi przypomniał. Wolałem jak w beefie chodziło o panczlajny, fajne wersy itd., a nie ledwo rymujące się teksty o tym, kto komu co złego zrobił i kiedy.
Ostatnio zmieniony 10 sty 2024, 8:44 przez gods bidness, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6562
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: [Beef] Szpaku vs Macias (White Widow)

Post autor: Jose »

8na10 pisze: 09 sty 2024, 17:59
niemniej czysto rapowo macias >>>>>> szpaku
weź, przecież on brzmi jak taka skrzecząca dziecięca zabawka, którą masz ochotę rozjebać po 15 minutach działania (doskonale to słychać w tym nowym dissie, swoją drogą). dykcja zerowa, zero linijek, zero czegokolwiek ciekawego do powiedzenia, melodyjnością na pewno nie dorównuje Szpakowi, który ma tę płaczliwo-nadętą manierę, ale jak jest dobra faza księżyca, to ustawi mu się w odpowiedniej pozycji emocjonalność, liryka i bit i wychodzi z tego banger w JEGO stylu, a tego maćka można by zastąpić fromażem i na jedno by wyszło
ODPOWIEDZ