VNM - Na szlaku po czek (2007)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

VNM - Na szlaku po czek (2007)

Post autor: 2rzyn »

Obrazek

1.De Next Best ( prod. Jajos )
2.Fał en em ( prod. Robson, gramofony DJ Medyk )
3.Szpan ( prod. Jajos )
4.Nie chcesz ze mną beefu + W.E.N.A. ( prod. Jajos, wokal Nata )
5.Talent z bloku ( prod. Zamot, wokal Nata )
6.Remedy + Frenchy ( prod. Denver )
7.Jebana gra + Emrat ( prod. Robson )
8.Na szlaku po czek ( prod. Denver )
9.Przyjaciel ( prod. Robson, bas Robert Kowalczyk)
10. Bek tu oldskul ( prod. Świątek )
11. Insomnia + Brudne serca ( prod. Kazza )
12. Spis treści
13. Książka ( prod. Denver )

odsłuch:
https://www.youtube.com/watch?v=FO_akKqfYKg
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
myron
Posty: 230
Rejestracja: 01 maja 2019, 10:38

Re: VNM - Na szlaku po czek (2007)

Post autor: myron »

Jedyny album Vnma, który katowałem w całości. Banan na mordzie przy niektórych tekstach. Pierwsze co przychodzi mi do głowy jak myślę o tej płycie, to :rotfl:
Mój projekt jest na szlaku po czek
Chłopaku, twój jest na szlaku w kaszlaku, na flaku do Czech


Moje metafory są jak twoje ciuchy w szafie
Wyprane przez mamę - są złożone


Jeszcze coś tam było, że zostaniesz sam jak Kevin w domu xD W sumie na płycie pełno takich "złotych" wersow :D Aż mi się przypomniało jak gdzieś się chwalił, że Pezet ustawiał sobie coś tam jego piosenkę w opisie na gadu-gadu xDDD
Spoiler
Kamyl pisze:eazy-e momentami mógłby spokojnie spełnić swoje ambicje artystyczne w szeregach hemp gru.
Youtube
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4292
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: VNM - Na szlaku po czek (2007)

Post autor: Piters »

myron pisze: 05 paź 2022, 6:14 Aż mi się przypomniało jak gdzieś się chwalił, że Pezet ustawiał sobie coś tam jego piosenkę w opisie na gadu-gadu xDDD
Najlepsze że to z 2012, jakiś numer z EDKT :lol:

Ogólnie płyte kiedyś bardzo lubiłem i dalej myśle o niej nieźle (no ale raczej bym se nie puścił) mimo tych głupich porównań. Dobre bity, Fał nieźle leci, zajebiści goście
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9685
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: VNM - Na szlaku po czek (2007)

Post autor: jajca »

jakby poszedl mocniej w te debilne porownania albo burackie linijki typu "chuj w ulu" to moglby zostac proto-Diho/Balaganem dla rondlarzy, ale niestety uroil sobie ze bedzie Mesem z dodatkowym chromosomem, a ze Mes zalicza mocny zjazd to co dopiero jego niedojebana wersja
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
CeHaTeHaCe
Posty: 271
Rejestracja: 22 cze 2022, 2:36

Re: VNM - Na szlaku po czek (2007)

Post autor: CeHaTeHaCe »

Od siebie dodam że mógłby wtedy nad refrenami popracować. Najgorszy chyba w nigdynigdykurwa aka "Nie chcesz ze mną beefu"
jajca pisze: 11 lis 2020, 12:07 Przecież jakby Rogal się dograł do reedycji molesty to normalnie zwalilbym konia z tej okazji
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: VNM - Na szlaku po czek (2007)

Post autor: aleksy »

świetna insomnia z brudnymi, życiowy mocno stąpający po ziemi przekaz, czasem se puszczę ten track
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: VNM - Na szlaku po czek (2007)

Post autor: 2rzyn »

jajca pisze: 05 paź 2022, 11:40 jakby poszedl mocniej w te debilne porownania albo burackie linijki typu "chuj w ulu" to moglby zostac proto-Diho/Balaganem dla rondlarzy, ale niestety uroil sobie ze bedzie Mesem z dodatkowym chromosomem, a ze Mes zalicza mocny zjazd to co dopiero jego niedojebana wersja
święte słowa

płytę uwielbiam
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
moody
Posty: 1015
Rejestracja: 14 cze 2019, 22:34

Re: VNM - Na szlaku po czek (2007)

Post autor: moody »

myron pisze: 05 paź 2022, 6:14 Jedyny album Vnma, który katowałem w całości. Banan na mordzie przy niektórych tekstach. Pierwsze co przychodzi mi do głowy jak myślę o tej płycie, to :rotfl:
Mój projekt jest na szlaku po czek
Chłopaku, twój jest na szlaku w kaszlaku, na flaku do Czech


Moje metafory są jak twoje ciuchy w szafie
Wyprane przez mamę - są złożone


Jeszcze coś tam było, że zostaniesz sam jak Kevin w domu xD W sumie na płycie pełno takich "złotych" wersow :D Aż mi się przypomniało jak gdzieś się chwalił, że Pezet ustawiał sobie coś tam jego piosenkę w opisie na gadu-gadu xDDD
Twój plan nie działa
Mój? działa jak Navarony


Swoje rady to zachowaj dla kumpli ziomek
Twoje rady jak kondomy - na chuj mi one?


I weź też spakuj swoją pizdo płytę
Skurwysynu, spakuję cię jak plik win-zipem


wszystko z tytulowego kawalka :lol: ale szczerze mowiac lubie ten numer, zwlaszcza druga zwrota spoko

Awatar użytkownika
myron
Posty: 230
Rejestracja: 01 maja 2019, 10:38

Re: VNM - Na szlaku po czek (2007)

Post autor: myron »

Dzisiaj słuchałem, bo szukałem tego kawałka z kaszlaku na flaku :D ten tekst z działa navarony i kondomem też lubię. Piękne czasy i pięknie leci vnm
Spoiler
Kamyl pisze:eazy-e momentami mógłby spokojnie spełnić swoje ambicje artystyczne w szeregach hemp gru.
Youtube
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: VNM - Na szlaku po czek (2007)

Post autor: 2rzyn »

no przecież te porównania nawet jak czasem bekowe to stylowe bardzo i powinien był przy tym zostać, ewentualnie je jakoś rozwinąć
samych porównań o podwójnym znaczeniu uczył się od Wankza (w swoim gronie jak tyskie, z kamelem jak magda mołek itd.) mam to info z pierwszej ręki

widocznie vnm trochę chujowym uczniem się okazał
ale tak jak mówiłem, mi się te zabiegi podobały i płytę chciałbym mieć na półce
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9685
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: VNM - Na szlaku po czek (2007)

Post autor: jajca »

No pare lat pozniej hewramobbyn brawurowo serwowali porownania typu "nie nabierzesz mnie jak chochla" albo "moj czlowiek kutas stoi jak zlotowa" i kazdy sie slusznie jaral, a az tak daleko to nie lezalo, roznica m.in. w tym mitycznym delivery, sluchajac pospinanego vnma az ma sie przed oczami jego tryumfalna mine pt. "ale to kurwa zajebiscie przekminilem" i troche psuje to odbior, ale jakby wjechal do meja z ta stylowka to na pewno byloby ciekawiej
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
CobraBOY
Posty: 224
Rejestracja: 18 maja 2022, 2:11

Re: VNM - Na szlaku po czek (2007)

Post autor: CobraBOY »

Debiutancka płyta Tomeczka, z której wylewały się metafory, punche, głód rapu. Obok Weny - wyższe dobro - powiew świeżości, kiedy scena była jeszcze zamknięta na nowe twarze. Cieszę się, że chociaż w tym temacie doceniane są specyficzne zabawy słowem VeNoMa, bo przeglądając inne tematy większość by go wpierdolila do beki z lokalnych, a to wielki błąd.

Dlaczego Fał tak spierdoliłeś swoją karierę, było siedzieć na piździe w Prosto i dalej się wozić, a nie brać się za podśpiewywanie.
ether
Posty: 516
Rejestracja: 26 sie 2019, 6:32

Re: VNM - Na szlaku po czek (2007)

Post autor: ether »

Wers z kaszlakiem na flaku do Czech zajebisty,
O spakowaniu twojej pizdo płyty jak plik win zipem też zajebiste
O kondomach nienajgorsze.

Tak naprawde serio bekowy wers to ten o rymach złożonych jak rzeczy przez mame, do reszty nie czaje przypierdolki. Ogolnie na tej plycie Vnmowi zdarzalo sie strasznie dukac, kawalek przyjaciel czesciowo jest gdzies obok bitu nawiniety, przedukany strasznie. Za to na kolejnej plycie tj. Niuskul, mamy VNMa który wpierdoliłby dzisiaj każdego newcomera, dlatego juz sie w to nie bawie

Dodano po 13 minutach 24 sekundach:
jajca pisze: 05 paź 2022, 21:09 No pare lat pozniej hewramobbyn brawurowo serwowali porownania typu "nie nabierzesz mnie jak chochla" albo "moj czlowiek kutas stoi jak zlotowa" i kazdy sie slusznie jaral, a az tak daleko to nie lezalo
:rotfl: :bag: :bowdown:
Awatar użytkownika
ogkush
Posty: 852
Rejestracja: 03 lip 2019, 15:35

Re: VNM - Na szlaku po czek (2007)

Post autor: ogkush »

Na bloku jestem jak laryngolog, bo badam słabeuszy

Twoja dupa się puszcza jak białowieska
baqlashan pisze: przyszedł belmondo i każdy wybraniec od razu skminił że on obiektywnie jest najlepszy, nie widzisz to znaczy że nie doznałeś wizji, nie jesteś po prostu wrażliwy na tak subtelnie tętniące zajebistością i ogładą piękno
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: VNM - Na szlaku po czek (2007)

Post autor: 2rzyn »

Ktos tu usuwa posty
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3650
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: VNM - Na szlaku po czek (2007)

Post autor: Prez »

bardzo lubiłem i tyralem te plyte, nadal mam sentyment i:
2rzyn pisze: 05 paź 2022, 21:03 płytę chciałbym mieć na półce
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
Esdoer
Posty: 255
Rejestracja: 18 cze 2019, 14:39

Re: VNM - Na szlaku po czek (2007)

Post autor: Esdoer »

Mam ogromny sentyment, była to pierwsza podziemna płyta którą usłyszałem w życiu, a googlując Brudne Serca po odsłuchu trafiłem na forumek. W tamtym czasie zestawiając go z ówczesnym mainstreamem, był to ogromny powiew świeżości, ale na dobrą sprawę to bardzo szybko się skończył.
Awatar użytkownika
many-s
Posty: 1792
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:06

Re: VNM - Na szlaku po czek (2007)

Post autor: many-s »

VNM zajarany Papoosem i z bekowymi panczlajnami to była jego najlepsza odsłona. Super się tego słuchało. Ten offbeat co się momentami wypierdalał na tempie wraz z pewnością siebie imo nawet fajnie brzmiał.

Sztuka mnie obcina jakbym siedział u fryzjera :bag:

Raperzy myślą, że przeszli Cambridge / Już nie stoją na ulicy, jakby zeszli z zebry

Na furach blask metalu, nie blink / Bo tu nie wpada X-Zibit I nie wkłada ci fel alu na spin

To szpan dla ciebie debilu, skąd żeś się wziął? / Ty jesteś The Bill jak Cosby Show

Dillujesz to przestrzegaj reguł / Możesz dostać sanki nawet jeżeli jeszcze nie ma śniegu
Ty chciałbyś to sprzedać w biegu / A wokoło zaprzęg psów jakbyś kurwa szedł na biegun


Później gdzieś coś komuś dogrywał i w jakiejś bragga zwrotce rzucił wers:
piękne 16tki jak wybory miss liceum
Awatar użytkownika
krychaj5
Posty: 266
Rejestracja: 23 wrz 2019, 16:51

Re: VNM - Na szlaku po czek (2007)

Post autor: krychaj5 »

właśnie poleciał u mnie "Talent z bloków" na jakiejś starej playliście :bowdown:

zaczynam odsłuch NSPC/Niuskul, płyty od których w sumie zaczynałem słuchać rapu i to nadal mnie rozpierdala :razz:

VNM zaimponował mi w "I żeby było normalnie" tym, że potrafi napierdalać wokalem/flow jak instrumentem, wyleczył mnie z ówczesnych dukaczy i jakby nie patrzeć to poprzecierał niektóre trendy, które obowiązują do dzisiaj,
tylko aktualnie nie potrafię słuchać nowości od niego :dunno:

Artysta głodny = artysta płodny i te 2 materiały od VNMa są tego najlepszym dowodem, chłop nie miał nic do stracenia nagrywając Niuskul, żegnał się tam już nawet z rapem i napierdalał dzięki temu swoją życiówke
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8528
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: VNM - Na szlaku po czek (2007)

Post autor: 2rzyn »

Pelna zgoda. Klasyka.
Szkoda ze vnm umarl i nie wroci
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
ODPOWIEDZ