OFFTOPIC FILMOWY

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

moody
Posty: 1015
Rejestracja: 14 cze 2019, 22:34

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: moody »

skusilem sie na te apokawixe po przeczytaniu posta @Połas , mimo ze pare tygodni temu obejrzalem trailer i podobnie jak @Jasek ocenilem, ze wyglada to na bezbek i nalezy olac. po seansie stwierdzam, ze trzeba bylo zaufac pierwszemu przeczuciu. kacik wargi z usmiechu drgnal moze ze dwa razy. "wszyscy moi przyjaciele nie zyja" imo duzo lepiej wykorzystalo motyw rozpierdolu na mlodziezowym melanzu, na tamtym filmie bawilem sie lepiej. nie kupuje tego wcisniecia w jeden film wszystkiego na raz - lgbt, ekologii, sexworkingu, covida, uzywek i bog wie czego jeszcze. kazdy z tych tematow przedstawiony po lebkach, ani to madre, ani zabawne nie bylo. w kontrze do @@Połas nad obsada tez tak zachwycal sie nie bede. no o ile role zenskie w sumie spoko, z meskich na plus najbardziej imo fabijanski (a tez nic rewelacyjnego tu nie mial), reszta do wyjebania, same jakies nudne, wrecz antypatyczne typki. no i ten kubacki w roli glownej, nie wiem tylko czy chodzi o to, ze jest az tak zlym aktorem, czy to ta jego very punchable morda tak na mnie dziala. w sumie chyba jedno i drugie, bo nawet jak dostaje ciekawe role (malcolm xd czy ten pojeb w "krolu") to nie moge na niego patrzec
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: SiNi »

Wcale mnie nie dziwi taka opinia, widać to od razu po marnym trailerze i Pazurze - trzyma, kciuki za nasze kino, ale zdecydowana większość pozycji w Pl to totalne drewno i żenua, mamy zbyt mało renomowanych produkcji, która są na wysokim poziomie, pewnie wiążę się to oczywiście z $- może jestem zbyt krytyczny, ale brakuję mi u nas też takiej naturalności na ekranie nawet w samych dialogach (w teatrze jakoś lepiej to wypada niż na ekranie, nie uczęszczam, ale miałem okazję się przekonać) no i ten cichy dźwięk w filmach...
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9022
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: genocidegeneral »

https://indianexpress.com/article/enter ... d-8232671/ lol


"Na zachodzie bez zmian" ktoś już obejrzał? Warto się napalać?
Obrazek
yaneq
Posty: 3492
Rejestracja: 24 kwie 2019, 21:51

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: yaneq »

Dziś będzie oglądane
...a to jest nasze przeznaczenie, że stoimy na szpicy...
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: SiNi »

@genocidegeneral Warto.
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4607
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: Parlae »

yaneq pisze: 28 paź 2022, 12:34 Dziś będzie oglądane
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9022
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: genocidegeneral »

mam ostatnio jakąś niezrozumiałą chęć obejrzenia sobie ekranizacji harry'ego pottera XD oglądałem to raz jak wychodziło, prawie nic nie pamiętam, warto w ogóle się za to zabierać białemu heteroseksualnemu 30-letniemu mężczyźnie?
Obrazek
Awatar użytkownika
serwus
Posty: 233
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: serwus »

warto
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5391
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: clockers »

nie, to tylko dla 15-letnich pedałów
Awatar użytkownika
Mider
Posty: 2780
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:07

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: Mider »

genocidegeneral pisze: 12 lis 2022, 12:10 mam ostatnio jakąś niezrozumiałą chęć obejrzenia sobie ekranizacji harry'ego pottera XD oglądałem to raz jak wychodziło, prawie nic nie pamiętam, warto w ogóle się za to zabierać białemu heteroseksualnemu 30-letniemu mężczyźnie?
Więzień Azkabanu warto, reszty raczej nie
Awatar użytkownika
mateko
Waste Management
Posty: 6707
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:47
Lokalizacja: Łódź

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: mateko »

Tylko Książę Półkrwi widzowie
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: SiNi »

@genocidegeneral Wszystko zależy od Twojego gustu kinowego i czy lubisz taki klimat, ogólnie całość skierowana jest do młodszego odbiorcy, ale nie tylko, jeśli fascynuje Cię świat czarodziejów, przygoda, fantazja to warto przeżyć taką magiczną podróż, choćby nawet dlatego, aby zobaczyć ekranizację topowej książki, mimo wszystko każda część to udane kino, lekkie, przyjemne, początkowe epizody są bardziej "dziecinne" a najmroczniejsze to te końcowe podzielone na dwie części (ostatnia jest najlepiej oceniana ze wszystkich) , owszem jako dorosły człowiek na pewno odbierzesz te filmy inaczej, niż jako nastolatek, jednak warto zatopić się w ten kultowy świat, obejrzyj pierwszą część jeśli Ci nie podejdzie to daj sobie spokój.
Awatar użytkownika
Yayo
Posty: 1558
Rejestracja: 17 wrz 2019, 17:21

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: Yayo »

Zrób to dla Hermiony Granger i jej dorastania :oops:
Awatar użytkownika
Kalom
Posty: 4338
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: mówię z miejsca, gdzie rano wstać to sukces

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: Kalom »

pierwsze dwie są bardzo familijne, więc możesz oglądać tak z przymrużeniem oka, a jeśli przy trzeciej (imo filmowo najlepszej) ci nie kliknie to raczej nie ma co oglądać dalej
:joint: [*]
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: SiNi »

@genocidegeneral Aaaa zapomniałem dodać najważniejszej rzeczy, mianowicie olej dubbing i szukaj wersji z napisami, a jak nie chce Ci się czytać to ewentualnie lektor bo te podkłady głosów to istna tragedia, psują za każdym rzem film i jego klimat, oryginał to oryginał i o wiele lepiej się ogląda.
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5391
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: clockers »

właśnie akurat dubbing jest bardzo spoko w tych filmach
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9518
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00
Lokalizacja: Opole

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: potter »



Ej, nieźle to wygląda
yaneq
Posty: 3492
Rejestracja: 24 kwie 2019, 21:51

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: yaneq »

Netfliksowego trolla ktoś widział, warto?
...a to jest nasze przeznaczenie, że stoimy na szpicy...
peterkurten
Posty: 872
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:12

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: peterkurten »

Wczoraj z dzieciakami oglądałem i w sumie nie najgorsze, takie 5+/10, potencjal ogólnie niewykorzystany.
Awatar użytkownika
yytr
Posty: 1944
Rejestracja: 04 sty 2020, 16:11

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: yytr »

Leci coś godnego polecenia w kinach teraz? Jakiś thriller lub komedia? Albo po prostu coś dobrego :D
ODPOWIEDZ