OFFTOPIC FILMOWY

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
maciek
Posty: 1147
Rejestracja: 20 kwie 2019, 14:01

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: maciek »

takim filmem który i tak doceniłem przy pierwszym oglądaniu jest Wielkie Piękno, ale to mój plan obejrzeć je powtórnie i wyciągnąć na pewno w chuj więcej będąc przynajmniej po jakiejś 40tce
Awatar użytkownika
sztyc
Posty: 2099
Rejestracja: 08 lip 2020, 22:10

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: sztyc »

spoko ja też spróbuję może kiedyś docenić artyzm w scenie w której owinięta całunem goła baba z flagą zsrr na cipie wzięła rozbieg i pierdolnęła z całej siły z baśki w ścianę koloseum
dla drużyny wezmę wyrok na klatę
----
prawdziwe białasy na forum ślizgawka wolący cycki od dupy: mancipium, phobos, OmarStooleyman, jajca, kapper1, aleksy, Deyker, ART, camzatizbak, mas, Korben Dallas, fifi, pardon (?)
RIVALDO111
Zbanowany
Posty: 3829
Rejestracja: 18 sty 2022, 0:51

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: RIVALDO111 »

Jezu właśnie jestem po Avatar 2. Co oni zrobili z tym uniwersum. To że fabuła słaba to jedno ale żeby zrobić z tego takie dziecinny film niczym jakas bajka Disneya. Jedynka była jaka była ale to nigdy dla mnie nie był dziecinny film gdy go oglądałem ale Avatar 2 to film jakby maks do 12 roku życia.

Szkoda że to poszło w taką stronę... :what:
Siedzimy już nad tym trzy lata, bo obłęd to dar, a nie kara,Mówią nam jak mamy latać, ja wolałbym spotkać Ikara,Szczęście to tylko przywilej, szczęście to tylko na chwilę, szczęście cię zgubi,udusi,zabije i minie ,A w trakcie się wije jak żmije i gnije.
Awatar użytkownika
kapper1
Posty: 2349
Rejestracja: 04 wrz 2019, 1:10

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: kapper1 »

mateko pisze: 04 kwie 2023, 0:17 Macie jakieś filmy, do których musieliście po prostu dorosnąć?
w moim przypadku "Zostawić Las Vegas" z Cagem. Może trafił na ówczesny podatny grunt w mojej bani, a może zostałem zwykłą pipą grochową i dałem się zmanipulować reżyserowi :lol:
Za pierwszym razem potraktowałem to jako przygody zwykłego pijaka.
Awatar użytkownika
gogi
Złoty Rozjebus
Posty: 4264
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:15

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: gogi »

Trwają zdjęcia do prequela kultowego filmu Sami swoi opowiadającego o losach dwóch zwaśnionych rodzin. Produkcję reżyseruje Artur Żmijewski, a w głównych rolach Kazimierza Pawlaka i Władysława Kargula zobaczymy Zbigniewa Zamachowskiego oraz Mirosława Bakę. W obsadzie pojawi się też Anna Dymna, która zagrała już w drugiej i trzeciej części oryginalnej trylogii.

Jak informuje “Fakt” oraz “Super Express“, akcja prequela jest osadzona w fikcyjnych Krużewnikach na wschodnich kresach II RP, a zdjęcia trwają od lutego w Parku Etnograficznym w Tokarni niedaleko Kielc. W obsadzie są jeszcze Wojciech Malajkat, Adam Ferency oraz Paulina Gałązka, a za scenariusz odpowiada Andrzej Mularczyk, który napisał go bazując na własnej książce “Czyim ja żyłem życiem”.
pardon pisze: 10 lis 2023, 12:06 nie umiem slowo daje nie umiem juz czytac dluzszych postow saturna i lygrysa bez uczucia ze oni nie marnuja swojego zycia, ale zatruwaja tez nasze mimowolnie pchajac do glow ich chore urojenia
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9747
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: potter »

Połas pisze: 26 wrz 2022, 13:29 "CHLEB I SÓL" to podobnież największa sensacja festiwalu. Dostanie się na seans wymagało ode mnie wielu godzin klikania w systemie rezerwacyjnym. I przyznam, że jeszcze teraz muszę go przetrawić, jeszcze go nie ocenię jednoznacznie. Z jednej strony podoba mi się wręcz dokumentalne podejście do historii i pokazanie, do czego może doprowadzić poczucie wyższości i uważanie się za kogoś lepszego, bardziej uprzywilejowanego, ale z drugiej to przecież kolejny smutny obrazek o życiu na polskich blokach, w dodatku nasączony patetyczną muzyką Chopina. Na plus aktorski debiut rapera Intruza, który na ekranie sprawdził się jako typowy patus. Z rapowych akcentów - popisową patoscenę w autobusie zalicza także TPS.
No ogląda się to jakby ktoś chodził z kamerą za grupą ziomali i kręcił vloga. Dialogi, jeśli już je możemy usłyszeć bo nie zawsze tak jest, są bardzo naturalne i generalnie widać poprawę w tej kwestii w polskich produkcjach [tak samo w Emigracji XD czy tym nowym od HBO ponoć też], w końcu się młodzi ludzie za to wzięli i to słychać.
A tak poza tym to tak jak mówisz: smuty bez jakiejś większej fabuły, ot żyćko w małym mieście, ja lubię takie filmy.
Awatar użytkownika
mateko
Waste Management
Posty: 6882
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:47
Lokalizacja: Łódź

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: mateko »

:shock: :shock: :shock:
Spoiler
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13205
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: oldschool »

Czemu w tym temacie, jak to zapowiedź jakiejś gali sportów walki, a nie filmu?
Awatar użytkownika
mateko
Waste Management
Posty: 6882
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:47
Lokalizacja: Łódź

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: mateko »

Kurwa za późna pora już była, nie wiem czemu tutaj wrzuciłem, ten Królikowski mnie zmylił :D
Do wyjebania
RIVALDO111
Zbanowany
Posty: 3829
Rejestracja: 18 sty 2022, 0:51

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: RIVALDO111 »

Dopiero dziś w wieku 96 lat zmarł twórca tego utworu, jednej z bardziej kultowych scen Hollywood.

Siedzimy już nad tym trzy lata, bo obłęd to dar, a nie kara,Mówią nam jak mamy latać, ja wolałbym spotkać Ikara,Szczęście to tylko przywilej, szczęście to tylko na chwilę, szczęście cię zgubi,udusi,zabije i minie ,A w trakcie się wije jak żmije i gnije.
Awatar użytkownika
Kalom
Posty: 4455
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: mówię z miejsca, gdzie rano wstać to sukces

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: Kalom »

:joint: [*]
RIVALDO111
Zbanowany
Posty: 3829
Rejestracja: 18 sty 2022, 0:51

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: RIVALDO111 »

Odnośne biograficznego filmu into the wild
Spoiler
ktoś wie czemu reżyser Sean Penn nakręcił scenę samobójstwa skoro źródła podają że najprawdopodobniej bohater umarł z głodu lub przez zatrucie jakimiś nasionami, to jednak strasznie zmienia odbiór filmu.
Siedzimy już nad tym trzy lata, bo obłęd to dar, a nie kara,Mówią nam jak mamy latać, ja wolałbym spotkać Ikara,Szczęście to tylko przywilej, szczęście to tylko na chwilę, szczęście cię zgubi,udusi,zabije i minie ,A w trakcie się wije jak żmije i gnije.
Mateusz
Posty: 420
Rejestracja: 24 kwie 2019, 14:39

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: Mateusz »

Ech, nie dość, że te zwiastuny to streszczenia filmów to większość zmontowana na jedno kopyto jakby generator je robił. Trochę tęsknię za zwiastunami które pokazywały tylko parę scen z zarysem klimatu, no ale nic, lepiej nie oglądać obecnych, albo maksymalnie połowę.
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5986
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: con shonery »

Obejrzałem Black Phone i choć spodziewałem się czegoś zupełnie innego (mrocznego thrillera) to nie jestem zawiedziony. To taka ekranizacja nieistniejącej książki Stephena Kinga - motywy paranormalne, dzieciaki walczące ze złem,
generalnie miałem wrażenie, że to horror dla nastolatków, bohaterowie i humor trochę cringe no ale jak sobie siłą umysłu odjąłem 20 lat na czas seansu to siadło.

Dodano po 5 minutach 47 sekundach:
Ma się tego nosa, właśnie przeczytałem że to jest na podstawie opowiadania Joe Hilla (syna Stephena Kinga)
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4110
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: Luxair »

Dokładnie, Black Phone napisał syn Stephena Kinga
i jest to o potwornym facecie z balonikami porywającym dzieci, tylko że w książkowym oryginale tym potworem był... uwaga uwaga... clown
kreatywność level 9000
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5986
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: con shonery »

No właśnie paradoksalnie przez to trochę się zawiodłem xd Myślałem, że to taki hołd, list miłosny, a to syn przedstawia się innym nazwiskiem (zapewne po to, żeby nie jechać na sławie ojca), po czym pisze coś z tak mocnym ojcowskim odciskiem palca, że człowiek zastanawia się czemu zamiast zmiany nazwiska nie zmienił imienia na Stephen.
RIVALDO111
Zbanowany
Posty: 3829
Rejestracja: 18 sty 2022, 0:51

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: RIVALDO111 »

30 lat a nadal ulubiony film akcji. Główny villian ma dziś...83 lata

Siedzimy już nad tym trzy lata, bo obłęd to dar, a nie kara,Mówią nam jak mamy latać, ja wolałbym spotkać Ikara,Szczęście to tylko przywilej, szczęście to tylko na chwilę, szczęście cię zgubi,udusi,zabije i minie ,A w trakcie się wije jak żmije i gnije.
Awatar użytkownika
Hersk
Posty: 19
Rejestracja: 04 maja 2023, 17:47
Lokalizacja: Za górami i za lasami

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: Hersk »

Zajebisty film i prześmieszna kreacja Rodmana.
"Ego nie dokarmiam kopaniem okopanych
to nie walka – pokonywanie pokonanych"
Awatar użytkownika
many-s
Posty: 1801
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:06

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: many-s »

Tak, też uwielbiam Jackie Chana.
RIVALDO111
Zbanowany
Posty: 3829
Rejestracja: 18 sty 2022, 0:51

Re: OFFTOPIC FILMOWY

Post autor: RIVALDO111 »

RIP aktor grający Punishera War Zone. 58 lat.


Siedzimy już nad tym trzy lata, bo obłęd to dar, a nie kara,Mówią nam jak mamy latać, ja wolałbym spotkać Ikara,Szczęście to tylko przywilej, szczęście to tylko na chwilę, szczęście cię zgubi,udusi,zabije i minie ,A w trakcie się wije jak żmije i gnije.
ODPOWIEDZ