Perfumy

Wszystko, co związane z dbaniem o siebie. Streetwear, lifestyle oraz marki odzieżowe.

Moderator: wrubel

Awatar użytkownika
Godhand
Posty: 3867
Rejestracja: 08 mar 2020, 15:12

Re: Perfumy

Post autor: Godhand »

Najlepsza według mnie - Zara Lisboa, trzyma na mnie sześć godzin, to jest zajebisty wynik patrząc na relację cena/jakość.
Jak szukacie klonów TF to sprawdźcie markę Flavia. Jeszcze o nich cicho ale to kwestia czasu.
No i smutno, że tak zabili VR SE. To fajna kompozycja.
Robię rap, wiec pytają mnie o moje osiedle
Człowieku, ja mówię trzema językami biegle
Blendzior
Posty: 271
Rejestracja: 29 sie 2021, 23:09

Re: Perfumy

Post autor: Blendzior »

Dla mnie definicją "trzyma" jest - zapach wciąż dochodzi do nosa bez przystawiania do skory. Bdc to ma realnej trwałości max 3h, ale tutaj dobrej alternatywy nie ma i nie spotkałem sie z żadnym klonem. Missoni pour homme jest fajny ale tam lawenda jest której w chanel brak. Kadzidła z bdc też nie spotkałem w żadnym z klonów. Dla mnie w kategorii designerskich blue zapachow scislym topem jest rochas lhomme którego można dostać za śmieszne pieniądze a jakością nie ustępuje diorom czy chanel. Zresztą cena nie gra roli często. Niebieski zapach od roja ma trwałość deepa z Lidla.
Rev
Posty: 602
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:05

Re: Perfumy

Post autor: Rev »

Ciekawe opinie na temat spicebomb extreme. Ja powinąłem swojego w grudniu 2021 i na mnie trzyma bardzo dobrze, co najmniej 6h i projektuje przyzwoicie. Drugi najmocniejszy zapach w mojej kolekcji po Armaf CDNIT. Za to przetestowałem już trzy Mancery - Aoud Lemon Mint, Red Tobacco i teraz mam Instant Crush, no i o ile zapach na skórze jest wyczuwalny całkiem długo i mocno, przez dobre 8h, tak projekcja jest taka sobie a moc Mancery, jak dla mnie, nie taka jak w odczuciu innych.

Aoud Lemon Mint przez godzinę mi projektował kosmicznie, potem szybciutko się zmienił w skin scent. Red Tobacco nie testowałem dłużej, bo zapach nie dla mnie, ale spsikałem sobie łape i żadnego kosmicznego WOW ale bestia nie było. Instant Crush spsikałem się dzisiaj, wyszedłem i max jeden subtelny whiff do nosa tego zapachu, gdzie wspomniane wyżej spicebomb/cdnit często mi wpadają do nosa. Na fragantice kilka komentarzy, że właśnie projekcja znikoma i że może reformulacja wjechała. Oczywiście to tylko kilka komentarzy na tle setek, które zachwalają mocarne parametry jak to Mancera. Na każdym każda perfum po prostu działa inaczej, co jest oczywistością, ale przekonałem się o tym właśnie jarając sie parametrami V&R a niestety będąć zawiedziony parametrami Mancery.

Tom Ford TV moje top zapachów ever. Dostałem w prezencie chyba w 2015, już skończyłem swój flakon, ale to jaka to była bestia parametrami, a szczególnie, że lubiłem psiknąć z 5+ razy, to szok. Na ciuchach to trzymał chyba kilka miesiecy. Chciałem kupić nowy flakon z rok temu, ale wyczytałem, ze całe Private Blend wykastrowane i cień tego, co było. Zapach mega mi się podobał, dlatego też z miejsca zajarałem się spicebomb.
Blendzior
Posty: 271
Rejestracja: 29 sie 2021, 23:09

Re: Perfumy

Post autor: Blendzior »

Ciężko mi uwierzyć, że spicebomb miał u ciebie takie parametry a red tobacco nie. Może twój nos niektóre molekuły rb wyłącza. Przy 6 strzałach juz można mówić o przedawkowaniu mancery i masz gwarantowany ból głowy. Jak chcesz tobacco vanile w 2k22 to w ciemno bier al haramain amber oud tobacco edition. Można teraz 60ml w dobrej cenie powinąć a to killer i pachnie nie gorzej niż tf.
Awatar użytkownika
Tytus
Posty: 8
Rejestracja: 01 lis 2019, 19:34

Re: Perfumy

Post autor: Tytus »

Widziałem, że ktoś już wspominał o Prada L'Homme, a czy ktoś miał większą styczność z Prada L'Homme Intense? Douglas ani inne drogerie nie mają go w ofercie stacjonarnej. Sam zapach Prada L'Homme jest czysty, biurowy. Do samej projekcji się nie przypierdalam, to nie musi być ultra male, ale zapach jest zajebiście nietrwały na mojej skórze. Zastanawiam się czy przeskok z klasyka na intense to ten sam przeskok co Acqua di Giò na Armani Acqua di Giò Profumo.
Awatar użytkownika
Godhand
Posty: 3867
Rejestracja: 08 mar 2020, 15:12

Re: Perfumy

Post autor: Godhand »

Tytus pisze: 21 gru 2022, 10:32 Widziałem, że ktoś już wspominał o Prada L'Homme, a czy ktoś miał większą styczność z Prada L'Homme Intense?
Intense mniej słodka, mocniejsza i cięższa kompozycja, dodana skóra. Parametry kiedyś były mocarne, ale od trzech/czterech lat nie śledzę.
Robię rap, wiec pytają mnie o moje osiedle
Człowieku, ja mówię trzema językami biegle
Blendzior
Posty: 271
Rejestracja: 29 sie 2021, 23:09

Re: Perfumy

Post autor: Blendzior »

Tytus pisze: 21 gru 2022, 10:32 Widziałem, że ktoś już wspominał o Prada L'Homme, a czy ktoś miał większą styczność z Prada L'Homme Intense? Douglas ani inne drogerie nie mają go w ofercie stacjonarnej. Sam zapach Prada L'Homme jest czysty, biurowy. Do samej projekcji się nie przypierdalam, to nie musi być ultra male, ale zapach jest zajebiście nietrwały na mojej skórze. Zastanawiam się czy przeskok z klasyka na intense to ten sam przeskok co Acqua di Giò na Armani Acqua di Giò Profumo.
Ogólnie to cała Prada ma duże problemy z dostępnością p o zmianie właściciela brandu. Taka lhomme water splash ok. rok temu można było dostać 150ml za ok. 150 zl a teraz praktycznie wszystko 2x droższe. Co do lhomme intense to jest tam zdecydowanie więcej irysa, który inaczej jak w zwyklym lhomme siedzi na skórzanej bazie i zdecydowanie sprawdza się w zimniejszą aurę w odróżnieniu od podstawowej wersji, która jest raczej na wiosne/lato. Moim ścisłym top od Prady jest Amber Pour homme/Amber Pour Homme intense. Oba sa wycofane ale można jeszcze w testerze dostać za 200zł z hakiem a są to zapachy ogromnej trwałości i dobrej projekcji. Jakbym miał porównać serie amber to l'homme to ta pierwsza jest zdecydowanie głębsza i bogatsza, druga uswpółcześniona jednak moim zdaniem oferuje zdecydowanie mniej i są to dużo mniej odkrywcze zapachy, które mają poprostu pachnieć przyjemnie ale nic poza tym. Podsumowując jsli masz mniej niż 30 lat to celowal bym w lhomme jeśli masz więcej niż 30 lat/lubisz klasyczne kompozycje (ale nie dziady) to obadaj sobie prade amber. Tam masz wszystko i parametr i zapach świeżości i mydło i neroli, a w wersji intense dodatek mirry i paczuli przez co jeszcze lepiej się sprawdzi jesienią/zimą.
Awatar użytkownika
Tytus
Posty: 8
Rejestracja: 01 lis 2019, 19:34

Re: Perfumy

Post autor: Tytus »

Wszystko jasne, dzięki za info i porady chłopy ;)
Myślę, że na Amber przyjdzie kiedyś czas, póki co nie ma co się postarzać :rotfl:
yaneq
Posty: 3492
Rejestracja: 24 kwie 2019, 21:51

Re: Perfumy

Post autor: yaneq »

Laatafa Asad na notino, opłaca się brać za te 130 parę ziko?
...a to jest nasze przeznaczenie, że stoimy na szpicy...
Blendzior
Posty: 271
Rejestracja: 29 sie 2021, 23:09

Re: Perfumy

Post autor: Blendzior »

Opłaca się. Dobry zapach klon słaby ale bardziej noszalny jak elixir choć na parametry nie licz bo są conajwyżej poprawne. Moim skromnym zdaniem khamrah za 170 jest lepszą opcją. Asad bywał taniej i podobno ma wrócić w okolice 100pln
Awatar użytkownika
cloud
091 SICARIOS
Posty: 5826
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:31

Re: Perfumy

Post autor: cloud »

przyszedł do mnie dziś YSL Y EDP i jestem zadowolony po testowym psiknięciu na nadgarstek, zobaczymy jak dalej będzie
lygrys pisze: 22 sty 2024, 9:47 Wszystkim fanom zimy życzę by zamarzli na śmierć.
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Perfumy

Post autor: oldschool »

Ja jestem z nich mega zadowolony, skąd brałeś bo kończą mi się i muszę dokupić?
Awatar użytkownika
cloud
091 SICARIOS
Posty: 5826
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:31

Re: Perfumy

Post autor: cloud »

z flaconi za 258.20zł (60ml), ale teraz już widzę cenę dobijającą do trzech stówek, także porozglądałbym się za dobrą okazją na perfumehub
lygrys pisze: 22 sty 2024, 9:47 Wszystkim fanom zimy życzę by zamarzli na śmierć.
Awatar użytkownika
Godhand
Posty: 3867
Rejestracja: 08 mar 2020, 15:12

Re: Perfumy

Post autor: Godhand »

@oldschool

Zaryzykuj 112 pln i weź sobie Lataffę Fakhar z Brasty.
To bardzo dobry klon Y.
Robię rap, wiec pytają mnie o moje osiedle
Człowieku, ja mówię trzema językami biegle
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Perfumy

Post autor: oldschool »

A chętnie @Godhand, dam znać jak dojdzie.
Awatar użytkownika
Godhand
Posty: 3867
Rejestracja: 08 mar 2020, 15:12

Re: Perfumy

Post autor: Godhand »

BTW, mam Lataffa Hayaati (klimaty Hawas/Invictus, dobre parametry) i Qued Al Fursan (klimat PR Black XS, parametry w porzadku) ubytek to psiki testowe.
Chętnie na coś wymienię.
Robię rap, wiec pytają mnie o moje osiedle
Człowieku, ja mówię trzema językami biegle
aos
Posty: 224
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:34

Re: Perfumy

Post autor: aos »

wisi promka na Jazz Club już chwilę na pepperku :cool: - https://www.pepper.pl/promocje/maison-m ... 0ml-643523
Awatar użytkownika
emcess
Posty: 3927
Rejestracja: 18 kwie 2019, 20:21

Re: Perfumy

Post autor: emcess »

mam odlewkę i polecam maks, chyba sam skorzystam z promki
Obrazek jebac kiboli
Awatar użytkownika
eddy_wata
Posty: 7536
Rejestracja: 12 sie 2019, 13:01

Re: Perfumy

Post autor: eddy_wata »

to ladnie, ja dalem 500 i i tak jestem zadowolony z tego zapachu a co dopiero za 300 z hakiem, wykurwista cena
Premier
@donaldtusk
: Przez te 3 miesiące zrobiliśmy więcej, niż jakikolwiek rząd w historii III RP.
yaneq
Posty: 3492
Rejestracja: 24 kwie 2019, 21:51

Re: Perfumy

Post autor: yaneq »

Psikał się ktoś może tym: Lattafa Ameer Al Oudh Intense Oud, cena poniżej stówy za 100 ml, rzekomo podobny do by the fireplace
...a to jest nasze przeznaczenie, że stoimy na szpicy...
ODPOWIEDZ