Perfumy

Wszystko, co związane z dbaniem o siebie. Streetwear, lifestyle oraz marki odzieżowe.

Moderator: wrubel

Awatar użytkownika
ffeee
Posty: 1423
Rejestracja: 12 maja 2019, 16:02
Lokalizacja: Ziemia Obiecana

Re: Perfumy

Post autor: ffeee »

ffeee pisze: 10 gru 2022, 23:01 Azzaro Most Wanted by Night to taki sztos, że chuj :bowdown:
Kurwa, byłem pewny, że tak się nazywają :rotfl: Wanted by Night oczywko
Awatar użytkownika
kapec
Posty: 5208
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: Perfumy

Post autor: kapec »


kr0pka pisze:
zuperhero pisze: 13 gru 2022, 10:13 @Godhand dzięki za polecenie, będę sprawdzał
daj znać jak gdzieś znajdziesz, bo po wstępnym poszukiwaniu nic nie widzę
Mówisz o Nabeel Macho Man? Rano kupiłem na allegro.

e: xd, rzeczywiście już nie ma. Kupiłem dwie sztuki, jak mi nie podejdzie, to wyślę Ci drugą.
Awatar użytkownika
Godhand
Posty: 3883
Rejestracja: 08 mar 2020, 15:12

Re: Perfumy

Post autor: Godhand »

ffeee pisze: 13 gru 2022, 18:52Wanted by Night
Żeby była jasność WbN był ok, ale jest po reformie i parametry aktualnie ma dość kiepskie.
How nonbinary persons kill people?
They / them.
Awatar użytkownika
cloud
091 SICARIOS
Posty: 5863
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:31

Re: Perfumy

Post autor: cloud »

co na aktualną pogodę do 200-250zł? helpppp
lygrys pisze: 22 sty 2024, 9:47 Wszystkim fanom zimy życzę by zamarzli na śmierć.
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 10150
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: Perfumy

Post autor: ART »

potrzebny wpis w pogodowym livescore jako zalacznik
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
Awatar użytkownika
Godhand
Posty: 3883
Rejestracja: 08 mar 2020, 15:12

Re: Perfumy

Post autor: Godhand »

cloud pisze: 19 gru 2022, 10:18 co na aktualną pogodę do 200-250zł? helpppp
Zależy co lubisz.

Rasasi la Yuqawam
Bentley Intense
V&R Spicebomb Extreme (50ml w okolicach budżetu)
Givenchy Xeryus Rogue (jak gdzieś znajdziesz)
Salvatore Ferragamo Uomo
Lataffa Asad
How nonbinary persons kill people?
They / them.
Blendzior
Posty: 271
Rejestracja: 29 sie 2021, 23:09

Re: Perfumy

Post autor: Blendzior »

Kenzo pour homme edp 2022 w każdą pogodę sie dobrze nosi i ma bardzo dobre parametry. Obecny spicebomb extreme to szczyny o parametrach adidasa czy taniego ck. A jak koniecznie ma być słodki to rochas moustacha edp/afnan turathi brown/rue broca penthouse larvotto (wszystkie są do siebie bardzo podobne i sa klonem ysl tuxedo, jeśli ci nie przeszkadza odpustowy Flakon to wziąłbym rue broca bo to to samo co afnan a jest w najlepszej cenie przy bardzo dobrych parametrach)
Awatar użytkownika
Godhand
Posty: 3883
Rejestracja: 08 mar 2020, 15:12

Re: Perfumy

Post autor: Godhand »

Blendzior pisze: 19 gru 2022, 21:15 Obecny spicebomb extreme to szczyny o parametrach adidasa czy taniego ck
Skąd taki wniosek?
Blendzior pisze: 19 gru 2022, 21:15 wszystkie są do siebie bardzo podobne i sa klonem ysl tuxedo
Nie bardzo, Turathi ma niewątpliwie dna Tuxedo, ale jest zdecydowanie cięższy i bardziej drzewny. Na pewno nie jest klonem. Ciotecznym kuzynem co najwyżej.
How nonbinary persons kill people?
They / them.
Blendzior
Posty: 271
Rejestracja: 29 sie 2021, 23:09

Re: Perfumy

Post autor: Blendzior »

Mialem do czynienia ze spicebombem extreme sprzed reformulacji i tym co obecnie na półkach stoi i zapach został totalnie wykastrowany. Z mocarza zmienił sie w zapach o dyskretnych parametrach. W jego cenie jest dużo zapachów, które oferują więcej. Seria stronger with you ma bardzo dobre parametry jak na mainstream i podoba sie otoczeniu. A co do tuxedo to sie zgodzę, że nie jest to 1:1. Turathi/penthouse larvotto jest inny jednak czuć, że to to samo dna. No i w przypadku arabow trwałość i projekcja jest lepsza niz w ysl a mówimy tutaj o zapachu za ok. 1zl/ml.
Awatar użytkownika
Godhand
Posty: 3883
Rejestracja: 08 mar 2020, 15:12

Re: Perfumy

Post autor: Godhand »

Blendzior pisze: 19 gru 2022, 21:33 Mialem do czynienia ze spicebombem extreme sprzed reformulacji i tym co obecnie na półkach stoi i zapach został totalnie wykastrowany. Z mocarza zmienił sie w zapach o dyskretnych parametrach.
Nie spieram się, ale widzę opinie kilku kolegów z olfaktorycznego forum, zamieszczone trzy/cztery miesiące temu i wychwalają parametry. Wiesz może kiedy była reforma?
How nonbinary persons kill people?
They / them.
Blendzior
Posty: 271
Rejestracja: 29 sie 2021, 23:09

Re: Perfumy

Post autor: Blendzior »

Gdzieś do 2017-2018 był żółty sok, który miał bardzo dobre parametry. Teraz to może 1/3 starych osiągów szczególnie jeśli mówimy o projekcji. Jak komuś na atomowych parametrach nie zależy a chce tytoń i przyprawy/suszone owoce to w podobnej cenie jest franck boclet tobacco, który stoi dwie pułki wyżej od spicebomba i niczym nie ustępuje tomowi fordowi tv za ponad klocka.
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 10150
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: Perfumy

Post autor: ART »

sbex calkiem inny zapach niz tf tv i jego zajebiste albo i lepsze klony (boclet tobacco, al haramain amber oud tobacco edition)
no i parametry ma co najwyzej kurwa srednie, enjoy do 4h zapachu ktory nic soba nie prezentuje
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
Blendzior
Posty: 271
Rejestracja: 29 sie 2021, 23:09

Re: Perfumy

Post autor: Blendzior »

Nie ma co sie oszukiwać. Cały tom ford to poza kilkoma wyjątkami pomyje w cenie niszy z żałosnymi parametrami. Praktycznie wszystko poza oud wood intense zostało sklonowane z lepszym skutkiem, lub niewiele gorszym ale przy zajebiscie dobrej cenie. Neroli portofino wpierdala ferrari bright neroli czy jep neroli intense za 40zł, noir de noir spokojnie można armafem cdni damskim zastąpić a lost cherry to już wogole padaka, którą zara za kilkadziesiat zł zrobila lepiej. Ciekawe czy coś sie zmieni po zakupie brandu przez Estée Lauder chociaż nie licze na zbyt wiele bo ludzie i tak ten chłam kupują i sobie racjonalizują wyjebanie 10zl/ml kiedy można mieć dobrą nisze często za znacznie mniej. A jak chcecie tobacco vanille po taniosci to warm black z zary/just jack tobacco leaf czy joanna krupa yourself bardzo dobrą jakość ma (poza otwarciem) a kosztuje mniej niż 100zl za setke.
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9748
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Perfumy

Post autor: jajca »

Blendzior pisze: 19 gru 2022, 22:24 Ciekawe czy coś sie zmieni po zakupie brandu przez Estée Lauder
nie zmieni sie bo EL jest wlascicielem tom ford beauty praktycznie od samego poczatku, czyli jakos od 2005, teraz po prostu dokupuja sobie prawa do reszty brandu, czyli odziez, akcesoria itd. (ktore i tak ktos inny bedzie dla nich produkowac), w kwestii zapachow i tak Ford mial duzo do gadania i tak zostanie
Z ciekawosci, znasz dobry klon TF ombre leather? To chyba moj ulubiony zapach od waginosceptycznego rezysera
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Blendzior
Posty: 271
Rejestracja: 29 sie 2021, 23:09

Re: Perfumy

Post autor: Blendzior »

Jeśli chodzi stricte o klona ombre leather to nie mialem styczności ale podobno submarka lattafy maison alhambra ma ordynarną podjebe, która rzekomo pachnie dość przyzwoicie. Dobrych klonów to znam klona tuscan leather czyli rasasi la yaquwam, ale on przez dodatek maliny, której nie ma w ombre leather jest inny. Skóra z ombre leather przypomniana dość tą, z farenhajta diora a klonem diora jest polski la rive hitfire, który stoi zapomniany na półkach w hipermarketach i dyskontach. Mam diora z 2021 roku i la rive ma wiecej brudej skóry i benzyny a kosztuje prawie 20x mniej. Nieironicznie la rive za 20 zł bardziej przypomina starego Fahrenheita. Chociaż tutaj już jest pierwiastek dziada i masz mocną skórę + fiołek przypominający benzyne więc to tez nie będzie ombre leather, który jest jak na skórzany zapach wyjątkowo noszalny.
Awatar użytkownika
Godhand
Posty: 3883
Rejestracja: 08 mar 2020, 15:12

Re: Perfumy

Post autor: Godhand »

jajca pisze: 19 gru 2022, 22:45 Z ciekawosci, znasz dobry klon TF ombre leather?
Pytanie nie do mnie ale - Afnan Rare Carbon.
How nonbinary persons kill people?
They / them.
Awatar użytkownika
ffeee
Posty: 1423
Rejestracja: 12 maja 2019, 16:02
Lokalizacja: Ziemia Obiecana

Re: Perfumy

Post autor: ffeee »

Blendzior pisze: 19 gru 2022, 22:24 A jak chcecie tobacco vanille po taniosci to warm black z zary
Podbijam mocno, kupiłem z ciekawości i to jest aż komiczne jak bardzo podobnie pachną a przy okazji dłużej trzyma
peterkurten
Posty: 874
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:12

Re: Perfumy

Post autor: peterkurten »

Zgadzam się z @Blendzior (jeżeli nick od testovirona props) co do trwałości spicebomb. Mam trzy wersję, zwykła, extreme i night vision i wszystkie są niestety tragiczne pod tym względem. Na mnie trzymaja 2 max 3h i tyle z tego :( ale zapachy same w sobie są cudowne
Blendzior
Posty: 271
Rejestracja: 29 sie 2021, 23:09

Re: Perfumy

Post autor: Blendzior »

ffeee pisze: 20 gru 2022, 12:47
Blendzior pisze: 19 gru 2022, 22:24 A jak chcecie tobacco vanille po taniosci to warm black z zary
Podbijam mocno, kupiłem z ciekawości i to jest aż komiczne jak bardzo podobnie pachną a przy okazji dłużej trzyma
Nie przesadzajmy. Dłużej od toma forda nie trzyma ale jak na zare i zapach, który regularnie za 20-30zl sie pojawia na wyprzedażach to jakość jest dojebana i parametry jedne z lepszych spośród wszystkich zapachów jakie oferuje zara (a większość z nich jest chujowa). Siedzi dość dobrze przez te 4-6 godzin a pierwsze 60-90min projektuje przyzwoicie więc można zakładać bez lipy do biura czy zamknietych pomieszczeń bez obaw, że kogoś udusimy. Ostatnio powinałem go w dwupaku 2x80ml z navy black za 35zł, który ma klonować dylana blue/blue de chanel i poza parametrami, które nadają się jedynie na wyjście po bułki czy szybki trening na siłowni pachnie to naprawde zajebiscie a becne bdc w sumie kosztuje kilkadziesiat razy drożej a paremtry wołają o pomstę do nieba. Niektórzy mówią, ze życie jest za krótkie na zapachy z zary ale w pewnych sytuacjach kiedy nie potrzebujecie cały dzień 8h w kołchozie pachnieć sprawdzają się idealnie.
Awatar użytkownika
wrubel
Moderator
Posty: 3947
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:42
Lokalizacja: białystok dziwko

Re: Perfumy

Post autor: wrubel »

aktualny wypust BDC edp trzyma lekko ponad 6 godzin, projekcja od początku była średnia i taka jest dalej
ODPOWIEDZ