[film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20654
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: phobos »

to męczennik za sprawę lewicową, z Wałęsy też się naśmiewają
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
YKCUL
Posty: 2863
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:07
Lokalizacja: Legalizacja

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: YKCUL »

Wałęsa chociaż pracował
NOWY FORUM ŚLI**
TYLKO NIE RAPOWY
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
Wtn
Posty: 2165
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:40

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: Wtn »

clockers pisze: 13 paź 2023, 14:22
Groszek pisze: 13 paź 2023, 13:02 To dlaczego cockers oni się nie osiedlą w Białorusi? Tam nie ma wojny
WSA w Warszawie podkreślił, że w takich sprawach powinna także zostać wnikliwie zbadana sytuacja faktyczna na pograniczu polsko-białoruskim. W ocenie sądu biorąc pod uwagę ogólnodostępne informacje na temat braku możliwości przemieszczania się cudzoziemców w głąb terytorium Białorusi i przetrzymywania ich przez funkcjonariuszy sił wojskowych Białorusi, istniała konieczność przeprowadzenia rzetelnego postępowania dowodowego celem wykluczenia, że nakazanie opuszczenia terytorium RP i natychmiastowe wykonanie zaskarżonego postanowienia nie narusza prawa do życia oraz wolności od tortur, innego nieludzkiego lub poniżającego traktowania cudzoziemca.

Sąd przypomniał, że w takiej sprawie nie ma znaczenia czy cudzoziemiec legalnie wjechał na terytorium Białorusi, bowiem nawet osoby, które legalnie wjechały na Białoruś mogą mieć ograniczone możliwości powrotu w głąb Białorusi, a tym samym mogą być zmuszone do przebywania „w ekstremalnych warunkach, naruszających ludzką godność, stanowiących zagrożenie dla życia i zdrowia.”
poza tym to chyba racjonalne, że chcą dostać się do kraju, w którym ich prawa będą respektowane, w którym nie będą narażeni na żadną dyskryminację, w którym będą mieli największe wsparcie państwa i będą mogli w poczuciu bezpieczeństwa układać sobie jakoś życie. ja bym w takiej sytuacji raczej wybrał np. Niemcy zamiast Białorusi, a Ty?
ale jaja, to jako uchodźca masz prawo jeszcze wybierać sobie w jakim kraju chcesz złożyć wniosek o udzielenie ochrony? Myślałem, że jak chce się być bezpiecznym, ucieka się przed wojną to tam gdzie faktycznie tak jest a nie tam gdzie mi się widzi (w tym przypadku Niemcy i inne kraje zachodnie UE)
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5425
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: clockers »

YKCUL pisze: 13 paź 2023, 16:33
clockers pisze: 13 paź 2023, 8:59 prawo międzynarodowe, konwencje genewską, jakąś kartę praw podstawowych
Mordo to wstrząsające co mówisz, nie wiedziałem o tym, na pewno przeciw PiSowi toczą się sprawy w sądzie unii europejskiej w sprawie łamania praw człowieka i konwencji genewskiej, albo PiS był oskarżony w trybunale ONZ przez jakieś poważne i wiarygodne państwo no bo przecież nie tylko Białoruś to widziała
W związku z trwającym kryzysem humanitarnym na granicy polsko-białoruskiej i wnoszonymi przez cudzoziemców skargami, dotychczas zapadło dziesięć wyroków sądów krajowych potwierdzających, że stosowany w większości przypadków sposób zawracania cudzoziemców do Białorusi przez Polską Straż Graniczną, jest niezgodny z prawem. Wiele spraw oczekuje także na rozstrzygnięcie przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka.
przy czym oczywiście wiadomo, że to nie dotyczy tylko Polski. to co dzieje się na granicy bośniacko-chorwackiej, włosko-francuskiej, czy litewsko-białoruskiej jest równie haniebne, natomiast biorąc pod uwagę, jak bardzo UE nie radzi sobie z kryzysem uchodźczym, humanitarnym i jednak odwraca trochę wzrok od dziejącego się okrucieństwa, to nie mam wielkich nadziei rzecz jasna, że te wszystkie skargi do Trybunałów, te procesy i ewentualne kary, będą po 1sze satysfakcjonujące, po 2gie sprawiedliwe, po 3cie szybko, zwłaszcza w obliczu odradzających się i wzmacniających w niektórych krajach UE nacjonalizmów i ruchów radykalnie prawicowych.

tylko no nie wiem, może to dziwne, ale ja np. nie potrzebuję wyroku ETCP, czy nawet raportu HFPC, żeby ocenić, że przemoc wobec niewinnych ludzi, którzy po prostu chcą się ocalić, przedostać z okrutnego świata do trochę bardziej cywilizowanego i demokratycznego i normalnie żyć (zwłaszcza w sytuacji, gdy owa przemoc absolutnie nie jest konieczna, bo są inne rozwiązania i jest przewidziane prawo) jest zwykłym barbarzyństwem. :dunno:

Dodano po 5 minutach 19 sekundach:
Wtn pisze: 13 paź 2023, 17:20
clockers pisze: 13 paź 2023, 14:22
Groszek pisze: 13 paź 2023, 13:02 To dlaczego cockers oni się nie osiedlą w Białorusi? Tam nie ma wojny
WSA w Warszawie podkreślił, że w takich sprawach powinna także zostać wnikliwie zbadana sytuacja faktyczna na pograniczu polsko-białoruskim. W ocenie sądu biorąc pod uwagę ogólnodostępne informacje na temat braku możliwości przemieszczania się cudzoziemców w głąb terytorium Białorusi i przetrzymywania ich przez funkcjonariuszy sił wojskowych Białorusi, istniała konieczność przeprowadzenia rzetelnego postępowania dowodowego celem wykluczenia, że nakazanie opuszczenia terytorium RP i natychmiastowe wykonanie zaskarżonego postanowienia nie narusza prawa do życia oraz wolności od tortur, innego nieludzkiego lub poniżającego traktowania cudzoziemca.

Sąd przypomniał, że w takiej sprawie nie ma znaczenia czy cudzoziemiec legalnie wjechał na terytorium Białorusi, bowiem nawet osoby, które legalnie wjechały na Białoruś mogą mieć ograniczone możliwości powrotu w głąb Białorusi, a tym samym mogą być zmuszone do przebywania „w ekstremalnych warunkach, naruszających ludzką godność, stanowiących zagrożenie dla życia i zdrowia.”
poza tym to chyba racjonalne, że chcą dostać się do kraju, w którym ich prawa będą respektowane, w którym nie będą narażeni na żadną dyskryminację, w którym będą mieli największe wsparcie państwa i będą mogli w poczuciu bezpieczeństwa układać sobie jakoś życie. ja bym w takiej sytuacji raczej wybrał np. Niemcy zamiast Białorusi, a Ty?
ale jaja, to jako uchodźca masz prawo jeszcze wybierać sobie w jakim kraju chcesz złożyć wniosek o udzielenie ochrony? Myślałem, że jak chce się być bezpiecznym, ucieka się przed wojną to tam gdzie faktycznie tak jest a nie tam gdzie mi się widzi (w tym przypadku Niemcy i inne kraje zachodnie UE)
widać, że nie masz absolutnie pojęcia jakim sposobem uchodżcy z Syrii, Iranu, Afganistanu i innych krajów znaleźli się na pograniczu polsko-białoruskim, na czym polegał proceder uruchomiony przez Łukaszenkę i jak wyglądały te przemyty osób uchodźczych. odsyłam do tekstów i reportaży portalu Outriders choćby.
Awatar użytkownika
Wtn
Posty: 2165
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:40

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: Wtn »

Mordo, jestem funkcjonariuszem SG xD i zapewniam, że wiem więcej niż Ty na temat nielegalnej migracji nie tylko na naszej granicy zewnętrznej ale także innych szlaków ale nie z jakichś artykułów internetowych jak Ty tylko z doświadczenia, pzdr
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9094
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: genocidegeneral »

osoby uchodźcze XD
Obrazek
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5425
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: clockers »

Wtn pisze: 13 paź 2023, 19:17 Mordo, jestem funkcjonariuszem SG xD i zapewniam, że wiem więcej niż Ty na temat nielegalnej migracji nie tylko na naszej granicy zewnętrznej ale także innych szlaków ale nie z jakichś artykułów internetowych jak Ty tylko z doświadczenia, pzdr
i jak tam, ile wypchniętych dzieci na liczniku?
Awatar użytkownika
Wtn
Posty: 2165
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:40

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: Wtn »

Nie wiem, po 16 matce z dzieckiem przestałem liczyć
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5425
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: clockers »

props dla ciebie, #muremzamundurem
Awatar użytkownika
wujot
ave
Posty: 10395
Rejestracja: 02 wrz 2020, 11:15

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: wujot »

napisz coś o swoich przeżyciach na granicy @Wtn
Awatar użytkownika
Wtn
Posty: 2165
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:40

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: Wtn »

Przecież cockers wszystko napisał, paru obdartusów i reszta to matki z dziećmi przerzucane przez płot, nic więcej dodać i ująć.
Bisclavret
Posty: 3393
Rejestracja: 27 gru 2019, 18:27

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: Bisclavret »

Nie no z nim nie ma sensu dyskutować ale rzuć jakieś światło bo sam jestem ciekawy jak to może wyglądać x perspektywy strażnika
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20654
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: phobos »

Wtn pisze: 13 paź 2023, 19:17 Mordo, jestem funkcjonariuszem SG xD
xDDD nieźle wyjaśniony clockers ale i tak to dla niego za mało
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8667
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: 2rzyn »

Wtn grał se w siatę starą wygłodniałą babą z białorusinem po drugiej stronie płotu a Holland zamiast nakręcić o tym dramat sportowy to odjebała ckliwe zakłamane gówno
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
Wtn
Posty: 2165
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:40

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: Wtn »

Najciekawszych rzeczy odnośnie procedury takiego gościa który przebywa nielegalnie niestety i pochodzi z Syrii, Iraku itp. nie mogę opowiedzieć bo to tajemnica służbowa. Co do tego jak to wygląda z perspektywy funkcjonariusza SG - lepiej żebyście zadawali konkretne pytania to postaram się odpowiedzieć bezpośrednio. Czy są pushbacki? Tak. Czy są przerzucane matki z dziećmi przez płot? Nie a przynajmniej ja czegoś takiego nie widziałem, od kiedy jestem w służbie to na swoje oczy(presja migracyjna zaczęła się jakoś w lato 2021 r., a nagłośniona została koło października/listopada 2021 r.) nie widziałem żadnej kobiety z dzieckiem, jeśli już takie są to stanowią pewnie z 5% wszystkich którzy przeszli/dalej koczują na granicy. Pamiętacie te filmiki z Kuźnic jak imigranci łopatami czy innym chuj wie czym szturmowali przejście graniczne i rzucali w naszych kamieniami? No to dalej takie rzeczy mają miejsce:
Spoiler
o tu właśnie biedna kobieta z dzieckiem napierdala kamieniami xD
Takich filmów jest parę na yt, kto chce to sobie znajdzie.
Czy Ci imigranci serio szukają azylu i bezpieczeństwa?
Nie, na necie tak samo można znaleźć artykuły mówiące ile oni płacą za przejazd do Europy, zaczynając od samolotu ze swojego kraju pochodzenia po opłacenie przemytnika który przeprowadzi ich na drugą stronę, zrzuta na bilet a potem jak się przedostanie nielegalnie do Niemiec to w ramach połączenia rodzin ściąga całą familie do siebie.
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20654
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: phobos »

Wtn pisze: 13 paź 2023, 21:49 Pamiętacie te filmiki z Kuźnic jak imigranci łopatami czy innym chuj wie czym szturmowali przejście graniczne i rzucali w naszych kamieniami?
no właśnie jak oceniasz pogląd, że to małe zagrożenie dla pograniczników, dostawać tak sobie kamieniami po głowie, bo przecież mamy SILNĄ ARMIĘ a boimy się obdartusów, czy to prawda, że strażnicy normalnie odnoszą obrażenia i chodzą poobijani po służbie przez konieczność interwencji i obrony granic przed nielegalnymi, agresywnymi migrantami
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
Wtn
Posty: 2165
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:40

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: Wtn »

Dla niektórych rozcięty łeb po dostaniu kamieniem czy cegłówką to małe zagrożenie dopóki ktoś tam nie dostanie głupiej wiatrówki żeby sobie postrzelał w nasze wojsko czy SG :roll: Czy nasi chodzą codziennie poobijani po służbie? No też nie bo bezpośrednio nikt z tymi imigrantami się przecież nie napierdala, oni chcą przejść zaporę, pilnujący ich przeganiają (wystarczy samo to, że ktoś idzie już w ich kierunku do zapory) a oni idą w inne miejsce i rzucają jakimiś kamieniami cofając się i tyle, przynajmniej jak ja byłem to tak było. Tak jak mówię, może i dla niektórych jest to małe zagrożenie ale tylko do czasu. Zresztą nawet no kurwa nawet jak zatrzymujesz takiego gościa po przekroczeniu granicy, weź go przetrzep, chuj wie co on ma przy sobie, chuj wie czy nie jest zarażony jakimś hivem czy czymś, chuj wie czy jak będziesz kajdankował to się nie zacznie wyrywać, no to jest po prostu podwyższone ryzyko przy dokonywaniu jakichkolwiek czynności z tym chłopem. Ale do brzegu, tak, zdarza się, że ktoś ma jakieś obrażenia na ciele :dunno:
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20654
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: phobos »

w sumie to wszystko jest zasługa płotu, bez niego byłoby kurwa krucho
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
YKCUL
Posty: 2863
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:07
Lokalizacja: Legalizacja

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: YKCUL »

Czy ploty o grupach dywersyjnych BY po naszej stronie to fikcja czy nie do końca?
NOWY FORUM ŚLI**
TYLKO NIE RAPOWY
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5425
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: clockers »

Wtn pisze: 13 paź 2023, 21:49 Najciekawszych rzeczy odnośnie procedury takiego gościa który przebywa nielegalnie niestety i pochodzi z Syrii, Iraku itp. nie mogę opowiedzieć bo to tajemnica służbowa.
komforcik, co?
Wtn pisze:co do tego jak to wygląda z perspektywy funkcjonariusza SG - lepiej żebyście zadawali konkretne pytania to postaram się odpowiedzieć bezpośrednio. Czy są pushbacki? Tak.
konkretne pytanie - czy jako funkcjonariusz SG, mając świadomość, że pushbacki są nielegalne (pisowskie rozporządzenie graniczne, które miało je legalizować jest niekonstytucyjne + mamy już szereg wyroków), w sytuacji gdy będąc na służbie w lesie spotykasz matkę z dzieckiem albo nawet całą rodzinę (matka, ojciec, dziecko, dziadek) i widząc, że ci ludzie nie są agresywni, bo są wycieńczeni, ledwo idą, proszą o pomoc oraz wykazują chęć złożenia wniosku o azyl - łamiesz prawo, stosujesz pushback i wypychasz ich siłą za płot na stronę białoruską wiedząc, że w najgorszym wypadku czeka ich śmierć, a w najlepszym przemoc ze strony pograniczników białoruskich, którzy przepchną ich ponownie na stronę polską?
Wtn pisze: Czy są przerzucane matki z dziećmi przez płot? Nie a przynajmniej ja czegoś takiego nie widziałem, od kiedy jestem w służbie to na swoje oczy(presja migracyjna zaczęła się jakoś w lato 2021 r., a nagłośniona została koło października/listopada 2021 r.) nie widziałem żadnej kobiety z dzieckiem, jeśli już takie są to stanowią pewnie z 5% wszystkich którzy przeszli/dalej koczują na granicy.
no jak ty nie widziałeś, to jeszcze nie znaczy, że się to nie dzieje. sytuacja z przerzucaniem kongijki w ciąży przez druty jest opisana, są relacje, świadkowie, był lekarz który robił jej usg w tym lesie - co sądzisz o tej sytuacji?

piszesz, że matek z dziećmi to jest może 5%. ok, to ile to będzie wg. ciebie? 200 osób? 500? co z nimi w takim razie? czy to zbyt mało, żeby się przejmować?
Wtn pisze:Czy Ci imigranci serio szukają azylu i bezpieczeństwa?
Nie, na necie tak samo można znaleźć artykuły mówiące ile oni płacą za przejazd do Europy, zaczynając od samolotu ze swojego kraju pochodzenia po opłacenie przemytnika który przeprowadzi ich na drugą stronę, zrzuta na bilet a potem jak się przedostanie nielegalnie do Niemiec to w ramach połączenia rodzin ściąga całą familie do siebie.
tu już nie pokusiłeś się o podanie ile % prosi o azyl, ile nie. no chyba, że serio twierdzisz, że nikt z ofiar pushbacków nie zgłaszał pogranicznikom, że chcę złożyć wniosek o azyl? czy tak?
ODPOWIEDZ