Białas - NEWCOMER (2023)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
PSZ
Posty: 1519
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:21

Re: Białas - TBA (2023) [Zapowiedź]

Post autor: PSZ »

spoko utwór
Jasion94
Posty: 854
Rejestracja: 23 maja 2019, 19:48

Re: Białas - TBA (2023) [Zapowiedź]

Post autor: Jasion94 »

Jak na ostatnią formę białasa, to nawet słuchalne
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Białas - TBA (2023) [Zapowiedź]

Post autor: oldschool »

Patryk233 pisze: 28 lut 2023, 18:07
RIVALDO111 pisze: 28 lut 2023, 15:49 Białas korzysta z hypu Rusiny. Producent i kamerzysta od niego
bardziej wygląda to na wsparcie chłopaków swoim fejmem, fajna sprawa ze strony Białasa.
Nie. Przede wszystkim learnhowtohustle nie tylko jest producentem, ale klipami też się zajmuje. A Xawito to w ogóle chyba TOP 1 jeśli chodzi o bycie rozchwytywanym przy kręceniu klipów dla podziemia.

Białas albo ktoś w jego otoczeniu trzyma rękę na pulsie i normalne, że mu się zamarzył taki klip. Żadne bezinteresowne wsparcie fejmem.

Xawito zawsze w tytule klipu się każe wpisywać praktycznie.
Awatar użytkownika
Bryx Fenrir
Posty: 3742
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:22

Re: Białas - TBA (2023) [Zapowiedź]

Post autor: Bryx Fenrir »

@oldschool Tu akurat bit zrobili Deemz i Wroobel, zresztą pewnie to wiesz, a on robi bity komuś dobremu?

Fajne zaskoczenie, Białas na wyjebie, bawi się flow, tematyka trochę dziwna, i refren nie siadł, ale zwrotki naprawdę dobre
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Białas - TBA (2023) [Zapowiedź]

Post autor: oldschool »

Nie rozumiem pytania chyba. Deemz to wiadomo, a Wroobel ostatnią płytę Reto całą produkował.

Ja się odnoszę do "wziął producenta i kamerzystę rusiny", gdzie producent pomaga też przy kręceniu klipów, a Xawito robił klipy np. dla Asstera i innych w podziemiu, nie jest kojarzony tylko z Rusiną.
Awatar użytkownika
Wtn
Posty: 2148
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:40

Re: Białas - TBA (2023) [Zapowiedź]

Post autor: Wtn »

na huj on znowu szepcze na tym tracku mateusz jordan, normalnie by nawinął to by brzmiało duzo lepiej
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Białas - TBA (2023) [Zapowiedź]

Post autor: przedszkolanek »

haha, komuś się patus odpalił, oni naprawdę w desperacji jeszcze tomba ściągną
RIVALDO111
Zbanowany
Posty: 3829
Rejestracja: 18 sty 2022, 0:51

Re: Białas - TBA (2023) [Zapowiedź]

Post autor: RIVALDO111 »

Jeśli Mata odejdzie bo cały czas są plotki to tam mocno stoi tylko Zimmer i może Fukaj,

Bryan i Kajtek nowi zawodnicy SBM nie zrobili jakiś wielkich wyników, więc sam jestem ciekaw co S i B szykują za powroty i ruchy

Dodano po 3 minutach 21 sekundach:
przedszkolanek pisze: 28 lut 2023, 23:41 haha, komuś się patus odpalił, oni naprawdę w desperacji jeszcze tomba ściągną

Może przez 2 ziomali od teledysku poszło małe oczko,,Rusina czekamy na Ciebie w SBM" :joint:
Siedzimy już nad tym trzy lata, bo obłęd to dar, a nie kara,Mówią nam jak mamy latać, ja wolałbym spotkać Ikara,Szczęście to tylko przywilej, szczęście to tylko na chwilę, szczęście cię zgubi,udusi,zabije i minie ,A w trakcie się wije jak żmije i gnije.
Awatar użytkownika
widzeszalenstwo
Posty: 671
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:05

Re: Białas - TBA (2023) [Zapowiedź]

Post autor: widzeszalenstwo »

klip powinien byc do 2k23, bo to mocny numer z celnymi wersami
mateusz jordan :sleep:
edenmar
Posty: 1199
Rejestracja: 30 lip 2019, 1:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Białas - TBA (2023) [Zapowiedź]

Post autor: edenmar »

Czy ten Białas to w ogóle nagrał w karierze cokolwiek co przetrwało próbę czasu? W takim sensie, że pamięta się to po latach i można do tego wrócić? Bo tak z marszu to z jego twórczości byłbym w stanie wymienić z pamięci jakiś przewózkowy "Street credit" i kilka dissów. Oczywiście Solar też był miernym raperem, ale przynajmniej nie ciągnie się za nim mit, że kiedyś to był nawet dobry, a za tym - nie wiedzieć czemu - się ciągnie.
RIVALDO111
Zbanowany
Posty: 3829
Rejestracja: 18 sty 2022, 0:51

Re: Białas - TBA (2023) [Zapowiedź]

Post autor: RIVALDO111 »

Ciągnie się bo Białas,Paluch i KęKę to ostatnie legendy wg masy przed erą Que,Taco i Young Igi.

Ja szczerze nie wypowiem się czy prawda czy mit bo szczerze nie mam z nim w ogóle styczności oprócz 3-5 songów bo nie lubię jego głosu. Ojciec Trapu to chyba jego największy hit.

Siedzimy już nad tym trzy lata, bo obłęd to dar, a nie kara,Mówią nam jak mamy latać, ja wolałbym spotkać Ikara,Szczęście to tylko przywilej, szczęście to tylko na chwilę, szczęście cię zgubi,udusi,zabije i minie ,A w trakcie się wije jak żmije i gnije.
BouncedDuck5106
Posty: 658
Rejestracja: 19 kwie 2019, 10:50

Re: Białas - TBA (2023) [Zapowiedź]

Post autor: BouncedDuck5106 »

Nie no w 2023 za skojarzenie logo Jordana i rozkładania nóg przez panny powinno się dostawać bana na rap, jeszcze te wymienianie czego nie czyta tym zachrypniętym głosem, idź pan w chuj z takim rapem
Awatar użytkownika
loco
Posty: 1760
Rejestracja: 22 kwie 2019, 10:20

Re: Białas - TBA (2023) [Zapowiedź]

Post autor: loco »

RIVALDO111 pisze: 01 mar 2023, 0:01 Jeśli Mata odejdzie bo cały czas są plotki to tam mocno stoi tylko Zimmer i może Fukaj,
Na kanale QQ jest ustawiona premiera o tytule hahaha, a taki sam tytuł nosi nowy singiel Maty i Okiego. Trochę mi się nie klei taki transfer, ale zobaczymy.
wjeżdża największy kaliber, twoja ekipa koliber
Awatar użytkownika
Master
Posty: 296
Rejestracja: 15 maja 2019, 16:45
Lokalizacja: Kato

Re: Białas - TBA (2023) [Zapowiedź]

Post autor: Master »

Co paździerz ten Jordan
Widzę beton i tylko beton, gdy patrzę ślepo
Obrazek
Awatar użytkownika
enjoy1g
Posty: 409
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:37

Re: Białas - TBA (2023) [Zapowiedź]

Post autor: enjoy1g »

edenmar pisze: 01 mar 2023, 0:20 Czy ten Białas to w ogóle nagrał w karierze cokolwiek co przetrwało próbę czasu? W takim sensie, że pamięta się to po latach i można do tego wrócić? Bo tak z marszu to z jego twórczości byłbym w stanie wymienić z pamięci jakiś przewózkowy "Street credit" i kilka dissów. Oczywiście Solar też był miernym raperem, ale przynajmniej nie ciągnie się za nim mit, że kiedyś to był nawet dobry, a za tym - nie wiedzieć czemu - się ciągnie.
Uważam, że te rzeczy(mniej lub bardziej) w jakiś sposób przetrwały próbę czasu:
- Zakazane Owoce (2011)
- H8M4 (2016) Obiektywnie jego najlepsze legalne LP. Jak na swoje możliwości był w swojej życiowej formie, plus chyba przeniósł wtedy do polski modę na szerokopojęte streetbangery.
- Polon (2017) Sam może dwa razy przesłuchałem tą płyte (czesto wracam do kawałka prePOLON) ale wydaje mi się, że dla fanów Białasa jest to jego opus magnum. Z tego co pamiętam Białas nie próbował tutaj nawijać prawd życiowych ani nie bawił się w socjologa.
- H8 (2020) Mój ulubiony materiał od niego. Krótka, plastyczna epka. Bardzo dobre produkcje z fajnymi linijkami od Białasa oraz mądrym wykorzystaniem rookies typu Szpaku, White.

Jak widać ta lista jest dosyć mocno naciągana i nie wiem czy wrzucanie materiału który ma ledwo 3 lata jest słuszne (przy dzisiejszym fastfoodowym podejściu do muzyki wydaje mi się, że jednak tak) Trzeba brać pod uwagę, że ta mityczność Białasa wynika raczej z tego, że przebył drogę z freestylowca do założyciela największej wytwórni w kraju jeszcze w czasach gdy kontraktu nie dostawał byle dureń przed mikrofonem. Umiejętnie stworzył też wizerunek wielkiego gościa, który nie cofnie się przed żadnym beefem. Szkoda tylko, że wychodził do walki tylko z jakimiś dukaczami typu dixon czy Aspiratio (a nawet tutaj uważam, że Śliwa w którymś dissie fajnie go wyjaśnił) Ogólnie rzecz biorąc Białas miał pojedyncze tracki, typu wymieniony przez Ciebie Street Credit, Blakablakblaka, Simia które zapadły w pamięci słuchaczy ale nigdy nie wydał naprawdę zajebistej płyty. Za to wydał masę dziwnych nieporozumień tylu Booking mixtape albo Diamentowy Las. Chociaż w tej kwestii i tak jest lepszy od Palucha, który ma jedną płytę wytrzymującą próbę czasu.
Awatar użytkownika
FruitOffTheWall
Posty: 6204
Rejestracja: 07 maja 2019, 22:24

Re: Białas - TBA (2023) [Zapowiedź]

Post autor: FruitOffTheWall »

przecież booking mixtape z tombem to jest jeden z lepszych projektów w kategorii przenosimy ameryczke na polske ziomek
mam pare wad ale zalet tez sporo
RIP ziołozioło
czarne audi jedzie ty kurwo w krzakach leżysz tratatata wysyłam żołnierzy
Czas zapierdala? Może ziomie po koksie
Zapierdalala w Las Palmas, nie Europie Wschodniej
https://www.last.fm/user/Tommy_Ovocetti
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Białas - TBA (2023) [Zapowiedź]

Post autor: oldschool »

Ja od dawna twierdzę że stawianie zakatarzonego Białasa w roli GOATa polskiej sceny to jakaś parodia, ale to wygrałby taki konkurs wśród ludzi 18-25.
Awatar użytkownika
Krynew
Posty: 2032
Rejestracja: 28 kwie 2019, 20:04

Re: Białas - TBA (2023) [Zapowiedź]

Post autor: Krynew »

https://sbmstore.pl/pl_PL/p/NEWCOMER-BOX/2758

Wleciał preorder, 3CD 50 numerów, gościnnie m.in. Kabe, Alberto, Malik, Bałagane, Sobel, Igi i sporo poukrywane xD Wygląda na to, że rzucił wszystko co nagrywał od ostatniej płyty
Kocham, pozdrawiam
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Białas - TBA (2023) [Zapowiedź]

Post autor: oldschool »

Żeby się kurwa nie zesrali xD
Jasion94
Posty: 854
Rejestracja: 23 maja 2019, 19:48

Re: Białas - TBA (2023) [Zapowiedź]

Post autor: Jasion94 »

10.Boli ale chuj - to może być coming out Białasa, tak jak Żabsona z jebaniem na sianie
ODPOWIEDZ