Strona 41 z 70

Re: Fryzury i zarosty

: 01 gru 2020, 13:36
autor: carl
ja jak nie umyje po wstaniu to nie ma opcji żebym coś z nimi zrobił/jakkolwiek ułożył

a na nadmierne przetłuszczanie to wydaje mi się jak ze wszystkim... najważniejsza dietka

Re: Fryzury i zarosty

: 01 gru 2020, 13:39
autor: Machuu
Poszukuję alternatywy dla szarego Reuzela i zielonego Uppercuta.
Najlepiej coś bez połysku, łatwo zmywalnego.
Co możecie polecić?

Re: Fryzury i zarosty

: 01 gru 2020, 14:15
autor: Bubbles
pewnie do dermatologa/trychologa najbezpieczniej iść. a najlepiej zwłaszcza do dermatologa, z tego co wiem trycholog zwykle nie ma takich kompetencji, chociaż nie wiem pewnie zależy od lokalizacji kto jak i co umie. ja myję wieczorem, kładę się spać i rano mam równy przedziałek i włosy normalnie ułożone, ale jak masz problemy to zostaje ci wstawać rano i myć i układać włosy nie ma innego wyjścia. chyba że nauczysz się spać na plecach w miarę w 1 pozycji przez całą noc jak ja. a no i co warto uwzględnić - im częściej myjesz włosy, tym szybciej się przetłuszczają. tak to niestety działa. mnie się udało wyznaczyć całkiem zdrową barierę, ale to pewnie też przez używanie pomad woskowych. mianowicie myję włosy generalnie co 2 dni, jak mam wosk to co +/- 3 dni.

szary reuzel to sredni/firm hold z matowo/naturalnym wykonczeniem a uppercuta nie znam, ale domyslam sie ze to podobne produkty, wiec jakis baxter of california clay, ktory ma lepszy hold i wykończenie może delikatnie tłustsze bo jednak to woskowy clay, a nie wodny jak w przypadku reuzela. cavaliera również mogę polecić. to tyle z woskowych propozycji, a z wodnych to undead clay, który niestety jest limitowany, ale niedlugo moze na stanie. z dostępnych możesz spróbować cub&co medium clay/cub&co firm clay. to tak z grubsza.

Re: Fryzury i zarosty

: 01 gru 2020, 17:29
autor: demon
crbn pisze: 01 gru 2020, 13:31 Miał ktoś tak, że przetłuszczały mu się strasznie włosy i musiał je myć codziennie, ale jakoś z tego wyszedł i już mu się aż tak nie przetłuszczają? I jeśli tak, to jak? :(
Ja od kilku miesięcy zapuszczam włosy i zainteresowałem się tym tematem. Przede wszystkim jeśli używasz randomowego szamponu z rossmanna, to zamień go na jakiś delikatny, naturalny bez SLS. Zwykłe szampony są bardzo mocne i wysuszają skórę, co może wzmagać przetłuszczanie. Jak stosujesz odżywkę to tak samo. Możesz też zainteresować się wcierkami i peelingiem do skóry głowy, jeśli sama zmiana szamponu nic nie da. Jeszcze jest coś takiego jak olejowanie, czyli nakładanie oleju lub olejku na włosy i to niby pomaga polepszyć kondycję i wygląd włosów, ale nie stosowalem jeszcze.

Poza tym nie używaj ręcznika do wycierania włosów po umyciu. Zamiast tego ręcznik papierowy lub czysta koszulka bawełniana, np. taka której już nie nosisz. Włosy susz najlepiej zimnym powietrzem. Unikaj mycia gorącą i zimną wodą.

Co do samego mycia, to polecam metodę "kubeczkową". Czyli zamiast dawać szampon bezpośrednio na głowę, najpierw daj go do plastikowego kubka/pojemnika i rozcieńczyć z wodą.

Generalnie nie zaleca się "przeciągać" nieumytych włosów, czyli nie myć mimo że są już mocno przetłuszczone. To może prędzej zaszkodzić. Jeśli wyżej wymienione metody niewiele ci pomogą i nadal włosy następnego dnia będą tłuste to po prostu myj je codziennie. Wiele kobiet dbających o włosy tak robi. Możesz też pójść do dermatologa lub trychologa, problem może leżeć w hormonach.

Re: Fryzury i zarosty

: 01 gru 2020, 17:45
autor: crbn
Generalnie wiedzę teoretyczną mam, ale próbowałem już tylu sposób i mało co mi pomaga, jedynie jak jestem świeżo po fryzjerze i przycięty krótko, to na max. dwa tygodnie mam spokój i jest git, ale potem, jak już mi boki odrastają i góra jest coraz wyższa, to ehh.

O ręczniku wiem, znaczy nie stosuję ręcznika papierowego, tylko normalnie ręcznik na łeb kładę i nie "szoruję" po głowie, tylko lekko przyklepuję.
Jak używam suszarki, to nigdy najgorętszy strumień, kiedyś stosowałem zimny, ale on u mnie odwrotne efekty przynosił, nie wiem czemu, i od tamtej pory biorę średniej.

O dziwo najlepszą kondycję włosów miałem jak na co dzień używałem pomad i wcierek z wody brzozowej. Teraz pomady nie używam i u fryzjera na krótko się strzygę, za to teraz powróciłem do wody brzozowej i zobaczę, co będzie.

Oczywko nie "przeciągam" mycia włosów, choć kiedyś tak robiłem i to była tragedia. Moim ideałem byłoby myć je samą wodą, tylko do tego trzeba mieć normalne włosy. :lol: A jak myjesz samą wodą, to na początku jest ciężko, a potem włosy się przyzwyczajają.

A, no i kurwa od zawsze mam tak, że szampon mi się nie pieni jak za pierwszym razem nakładam i mycie jest do dupy, kompletnie nie czuję, że mi się umyło. Więc teraz tak naprawdę jak myję, to na dwa razy - biorę raz, spłukuję, zero piany i jak drugi raz nakładam, to już piana elegancko się robi. :dunno:

Re: Fryzury i zarosty

: 01 gru 2020, 19:48
autor: Piters
Kurwa przyznam, że nie chce mi się czytać tematu bo głównie jest o włosach

Szukam trymera do brody dobrego, polecacie coś? Chciałbym coś może nie do mega długich, ale na pewno coś więcej niż kilka mm

Re: Fryzury i zarosty

: 01 gru 2020, 21:25
autor: oyama
@ToMojaStaraKsywka
przypominasz mi Nowciaxa z ekipy Friza

Re: Fryzury i zarosty

: 02 gru 2020, 10:34
autor: ToMojaStaraKsywka
Z kturej strony

Re: Fryzury i zarosty

: 16 gru 2020, 11:07
autor: niuhniuh
kupiłem sobie znowu Murray's Superior, klasycznie 85g za 30zł i wiecie co - moje top 1 pomad z tych niewielu, które próbowałem :bowdown:

Re: Fryzury i zarosty

: 16 gru 2020, 11:21
autor: ART
jesli to jest top1 to chyba naprawde niewielu probowales

Re: Fryzury i zarosty

: 16 gru 2020, 11:31
autor: niuhniuh
haha no nie będę się kłócił, to prawda.

#teammurrays

Re: Fryzury i zarosty

: 17 gru 2020, 23:18
autor: lygrys
Ja już mam tak długie włosy, że idę w taką fryzurą
Spoiler
Obrazek
Obrazek
Obrazek




Re: Fryzury i zarosty

: 18 gru 2020, 0:56
autor: oyama
prawie jak Che Guevara!!!

Re: Fryzury i zarosty

: 26 gru 2020, 3:05
autor: ebismolarek
Czy jakaś obeznana w temacie spoko mordka chciałaby mi doradzić na pw w sprawie fryzury, odpowiedniej pomady i takie tam? :oops:

Re: Fryzury i zarosty

: 26 gru 2020, 10:23
autor: elpe
Po co na pw? Pytaj tutaj :D

Re: Fryzury i zarosty

: 27 gru 2020, 0:55
autor: Goodguy
Tylko reuzel jak coś

Re: Fryzury i zarosty

: 27 gru 2020, 0:58
autor: ART
Goodguy pisze: 27 gru 2020, 0:55 Tylko nie reuzel jak coś
poprawione
Spoiler
swirki jak cos ;p

Re: Fryzury i zarosty

: 27 gru 2020, 1:03
autor: Goodguy
No proste gościu

Re: Fryzury i zarosty

: 27 gru 2020, 2:10
autor: widzeszalenstwo
Używał ktoś fire & brimstone, matta od mr bear albo daimon barbet texture clay?

Re: Fryzury i zarosty

: 27 gru 2020, 12:47
autor: Wtn
ja f&b używałem a o co chodzi