Strona 5 z 6

Re: Najlepsze wielokrotne

: 17 kwie 2026, 13:39
autor: Czyszy
Oportunistycznyebaka pisze: 09 kwie 2026, 16:59 To ja, damy cześć
Jak dla mnie w piątce
mogłoby być sześć.
Haiku?

EDIT: Ah, prawie haiku. No cóz.

Re: Najlepsze wielokrotne

: 16 cze 2026, 22:43
autor: bylerymdorymu
Kto obecnie ma najlepsze wielokrotne? Dawajcie niszowych podziemnych raperów jeśli jacyś to kultywują. Z nowej fali są jacyś?

Re: Najlepsze wielokrotne

: 17 cze 2026, 2:09
autor: yungXpaproch
kony z cpaj stajlu, pikers, vkie czasem coś rzuci, kuqe 2115 w bardziej rapowym klimacie potrafi zajebiście poskładać tekst, szamz mało wydaje ale też jest zajebisty

Re: Najlepsze wielokrotne

: 19 cze 2026, 2:42
autor: tkss
Paproch jak zwykle ragebaituje. Od siebie polecę biaka https://youtu.be/xl7wcpxw58s

Z nowej fali Kosma i vbs

Re: Najlepsze wielokrotne

: 19 cze 2026, 2:51
autor: baqlashan
z czym bajtuje konkretnie? pikers ma top klasa wielokrotne, vkie w mniejszym stopniu ale też rzuci spoko czasem. konego i kuqe nie słucham to sie nie wypowiem.

Re: Najlepsze wielokrotne

: 19 cze 2026, 2:51
autor: bylerymdorymu
Pisał w nocy będę pisał rano. Muzyka? będę zdychał za nią. Aż zrobię arcydzieło jak pieprzony Michał Anioł

Muszę zacisnąć pięść żywych
Bo by być szczęśliwym muszę wyrównać pięć krzywych

Mimo, że pierwszy wers tak średnio kumam xD

Re: Najlepsze wielokrotne

: 19 cze 2026, 2:51
autor: baqlashan
bylerymdorymu pisze: 19 cze 2026, 2:51 zdychał za nią
bylerymdorymu pisze: 19 cze 2026, 2:51 Michał Anioł
i co jest takiego fenomenalnego w tych rymach?

Re: Najlepsze wielokrotne

: 19 cze 2026, 3:00
autor: bylerymdorymu
Kilka przykładów, które siedziało mi w glowie i fajnie brzmi, niekoniecznie best ever.

Albo masz to wyczucie, które słowa fajnie się rymują albo nie. Też są gusta napewno, był czas, że jarałem się bardzo niedokładnymi rymami, a potem raczej co raz bardziej takimi, które mocno słychać. I te wyżej są takie, a jednocześnie nie są zbyt proste. Raczej nie mam tu jakiegoś głębszego powodu.

A propos rymów samych w sobie to z pewnością mes generalnie zajebiście dobierał fajne słowa, które się rymowały zwłaszcza ma początku kariery. Teraz w sumie nie wiem, bo nie sprawdzam.

Bez kitu aż sobie przypomniałem czasy, gdy zrymować te same słowa co ktoś wcześniej ocierało się o przypał.

Re: Najlepsze wielokrotne

: 19 cze 2026, 5:25
autor: baqlashan
bylerymdorymu pisze: 19 cze 2026, 3:00 był czas, że jarałem się bardzo niedokładnymi rymami, a potem raczej co raz bardziej takimi, które mocno słychać. I te wyżej są takie
imo to te rymy są banalnie proste, posiadanie takich rymów to powinien być przynajmniej standard. a w historii pl rapu takich niczym niewyróżniających się 4sylabówek przewinęło się w pizdu i ciut ciut. spełniają ramy wpisania się w definicje wielokrotnych, ale nie ma tu żadnej zabawy rymem. ot taki mój zarzucik
bylerymdorymu pisze: 19 cze 2026, 3:00 potem raczej co raz bardziej takimi, które mocno słychać
im większa długość rymu, tym lepiej dla rymu dokładnego i tym bardziej pokazuje swoją przewagę nad rymem niedokładnym (nie jest to równoznaczne z częstochową jak się wielu wydaje). osobiście mam wyjebane w rymy 6+ sylab, które nie są dokładne, bo to w ogóle kurwa nie brzmi.

wchodzi se tede i nawija:
jestem awangardą dla awangardy
a wam w gardło huj wkładam twardy


i to jest znacznie ciekawsze niż takie rymy filery, które mają tylko spełnić wymogi wielokrotnego, ale generalnie to huj z nimi bo ani to ciekawie nie brzmi, ani to odkrywcze, ani huj wie co.

Re: Najlepsze wielokrotne

: 19 cze 2026, 9:07
autor: bylerymdorymu
To ciekawe spostrzeżenie z długością, że wtedy dokładne mają przewagę, że w ogóle je jeszcze słychać. Myślę, że podświadomie się z tym zawsze zgadzałem.

Ten przykład co podajesz też wygląda spoko, nie wiem jak jest nawinięty, bo w tych wyżej też nawijka mi się podoba. Ale widzisz też mógłbym Cię spytać dlaczego i myślę, że koniec końców trudno tu podać naukowe wytłumaczenie xD Dawaj więcej przykładów, myślę to jest najlepszą odpowiedzią.

Re: Najlepsze wielokrotne

: 19 cze 2026, 17:54
autor: yungXpaproch
tkss pisze: 19 cze 2026, 2:42 Paproch jak zwykle ragebaituje. Od siebie polecę biaka https://youtu.be/xl7wcpxw58s

Z nowej fali Kosma i vbs
zero ragebaitu, wielokrotne też mogą być nawinięte z flow

Re: Najlepsze wielokrotne

: 19 cze 2026, 17:59
autor: 2do5
Luka Modrić
Szukam podbić

Re: Najlepsze wielokrotne

: 19 cze 2026, 19:09
autor: ariusia666
tkss pisze: 19 cze 2026, 2:42 Paproch jak zwykle ragebaituje. Od siebie polecę biaka https://youtu.be/xl7wcpxw58s

Z nowej fali Kosma i vbs
zzzzajebiste nie znałam THX

Re: Najlepsze wielokrotne

: 20 cze 2026, 0:29
autor: bylerymdorymu
Wiem, że nie powinienem, ale wydaje mi się, że te wersy to najbardziej elegancki wielokrotny w całej historii tej gry:

Jestem leniwy
mam pierdnąć niech robią po to zbiórkę,
Jak piję piwo to przez rurkę,
Nie lubię iść pod górkę,
Z banana po co ściągnąć skórkę,
Ssij tak, ale jak mam stać to pędź po pod podpórkę,
Odmawiam, gdy proszą o powtórkę,
Spytają twoją córkę, po co ma dziurkę na foto komórkę.

Re: Najlepsze wielokrotne

: 20 cze 2026, 10:13
autor: jajca
No ciekawe czy ktos sie zlapie

Re: Najlepsze wielokrotne

: 21 cze 2026, 23:56
autor: bylerymdorymu
Reno miał zajebiste podwójne, nie ma sensu wypisywać wszystkiego, ale wkleję mniej znany, a piękny numer, gdzie znajdziecie parę przykładów:


Re: Najlepsze wielokrotne

: 22 cze 2026, 16:41
autor: Yorn
To ja zapierdolę kilka klasyków od króla wielokrotnych, którego się tutaj lubiło parę miesięcy, ale potem pojechał po bożyszczu o ksywie Tede i się go już nie lubi.
A i tak wiem, jego wielokrotne to giga na siłę i w ogóle nienaturalne, ale trudno:
Daj długopis mi, włącz bit i daj spokój
Kartka w dłoni i już nie wyjdę z amoku
Błysk w oku, dym wokół, uderzenia werbla
Spliff znowu, w tym bloku rodzi się legenda
Syf w opór, styl poczuj, to czysta energia
Każdy typ w szoku, w tym roku ja rządzę na pętlach
(...)
A jak grają mi na nerwach, to skonają w bólach
Uwertura na ich skórach grana przy pomocy pióra
Energia rozsadza mnie, jakbym zjadł granat
A mam w planach zamach na rap, dawaj guna mi i sto kul
Pozostawiam ciała w ranach, jak katana samuraja
Potem wsiadam do tomcata, ty mów mi Tom Cruise
Czy on zrobi drakę w kurwę? Tak, przecież to jest rap
Przyozdobisz ścianę mózgiem, jak szeregowiec Pyle
Teraz swobodnie chodzę, możesz mieć mnie za wariata
Bo plan jest taki, żeby nauczyć się latać
Gram bragga, jak zapowiadałem w trackach
Taka treść nadal jest, nie wypada nie zgadzać się
Stawiam na atak, zmiatam te hologramy 2Paca, co robią hajs na dzieciakach
Choć wpadam tu jak huragan, nie rzucam słów na wiatr
Jak ci to nie siada, to nara, staram się siadać na baniach
Sprawiać, by każda udana linia się się wyrażała w ciarach na ciałach
A cała rapgra to żenada i dramat
Tak napierdalać chcę zamiast wykładać chuj na rap
Cała zwrotka:
To moja kanonada, salwa z dział, policz, ile pada ciał
Chcę tylko za to brawa, sram na to, czy mi się zgadza hajs
Poprawia stan fakt, że żaden patałach nie zagra tak
Niech się stara parę lat, przy mnie to tylko padawan
Zrymuje coś, cieszy się, jakby lekarstwo na raka miał
Prawie umiera z podniecenia z chujem w ręku; Carradine
Usłyszał mnie na trackach raz i zaraz sam tak latać chciał
Lecz nie potrafił, wack w depresję wpada tak jak Hannawald
Zabraniam mu robić rap, sprawiam, by na kolana padł
Zaprotestuje - na jedzenie szlaban dam, to Ramadan
Rap to poker, jemu się już na nic zda ta para dam
Mam cztery asy, przy niej to już nie kareta; karawan
Rymy drogocenne tak, że mierzone są w karatach
Pilnuję ich, w zeszycie widzą świat zza krat jak w Alcatraz
A walka trwa, nastał dla nas na atak czas
A kara za słuchania brak jak w Columbine - to masakra
Tak w sumie mógłbym zajebać cały ten wątek tylko jego linijkami, ale na razie nie chce mi się więcej

Re: Najlepsze wielokrotne

: 22 cze 2026, 17:00
autor: igorzastyy
W sensie, że Bedoes to bożyszcze Tedego?

Re: Najlepsze wielokrotne

: 23 cze 2026, 12:46
autor: yungXpaproch
ferguson?

Re: Najlepsze wielokrotne

: 23 cze 2026, 12:53
autor: igorzastyy