Strona 33 z 267

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

: 06 wrz 2019, 0:41
autor: guzi
Pierwsze dwie płytki bardzo mocne tekstowo, później wiadomo...

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

: 06 wrz 2019, 1:18
autor: Piters
Plus miał bity bardziej pasujące pod niego. Mario z którym nagrywa właśnie od 3 płyty jest chujowy. Co nie znaczy, że sam Eripe się nie zjebał też, ale jakby brał podobne bity to mogłoby to inaczej brzmieć. Już nie ma tego remixu na yt, ale był kiedyś właśnie remix numeru Powrót chuja z bitem takim bardziej agresywnym i od razu było kilka razy lepsze

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

: 06 wrz 2019, 10:28
autor: kroldzielnicy
Peja to chujowy raper bez warsztatu i techniki, wybił się tylko dlatego, ze była odpowiednia koniunktura na rap.

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

: 06 wrz 2019, 10:45
autor: jajca
Jak na dawne czasy, Peja miał całkiem niezły warsztat i technikę. Bez szału, ale na tle tych wszystkich Icemanów i Wiśnixów błyszczał jak diament (wiem, niewielki to wyczyn). Problemem jest to, że od tej pory jakikolwiek progres pokazał tylko w pojedynczych trackach.

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

: 06 wrz 2019, 16:33
autor: mlodyperkez
siedem lat chudych razy trzy dwadziescia jeden wiec powtorze skurwysynu, reprezentuje biede

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

: 07 wrz 2019, 15:20
autor: Hyperborea
Peja chyba właśnie robi jakikolwiek progres co siedem lat. W porównaniu do innych "weteranów" czy raperów starej gwardii, to paradoksalnie wcale nie jest aż tak źle. Mówi się, że na ostatniej płycie był perfidnie zjedzony przez młodych raperów na każdym njuskulowym kawałku z gośćmi - może to i prawda, ale z mojej strony szacun, że w ogóle sobie całkiem nieźle poradził na trapowych bitach, bo dużo łatwiej powiedzieć "nie jara mnie to, to nie jest hip-hop" albo "kiedy ja kurwa nawijałem, to ty nawet nie umiałeś czytać, więc nie mów mi, czym jest rap".

Czy kiedyś był dobry, to w sumie trudne pytanie. Na pewno się wyróżniał, był charakterystyczny, miał charyzmę, potrafił robić bity, a nawet brał się za fristajlowanie, projektowanie okładek czy skreczowanie (tak, to prawda). Ale z drugiej strony jego rap był zawsze bardzo prosty, pojedyncze rymy, proste teksty, monotonne flow (które tylko na wkurwie czasami dawało radę) i mnóstwo naprawdę obciachowych wersów. Na takim "Całkiem nowym obliczu" wypadał z bitu nawet bardziej niż większość sceny w 1998 - co nie zmienia faktu, że płyta była bardzo dobra, głównie dzięki bitom i klimatowi.

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

: 07 wrz 2019, 15:35
autor: mario995
Hyperborea pisze: 07 wrz 2019, 15:20 Peja chyba właśnie robi jakikolwiek progres co siedem lat. W porównaniu do innych "weteranów" czy raperów starej gwardii, to paradoksalnie wcale nie jest aż tak źle. Mówi się, że na ostatniej płycie był perfidnie zjedzony przez młodych raperów na każdym njuskulowym kawałku z gośćmi - może to i prawda, ale z mojej strony szacun, że w ogóle sobie całkiem nieźle poradził na trapowych bitach, bo dużo łatwiej powiedzieć "nie jara mnie to, to nie jest hip-hop" albo "kiedy ja kurwa nawijałem, to ty nawet nie umiałeś czytać, więc nie mów mi, czym jest rap".

Czy kiedyś był dobry, to w sumie trudne pytanie. Na pewno się wyróżniał, był charakterystyczny, miał charyzmę, potrafił robić bity, a nawet brał się za fristajlowanie, projektowanie okładek czy skreczowanie (tak, to prawda). Ale z drugiej strony jego rap był zawsze bardzo prosty, pojedyncze rymy, proste teksty, monotonne flow (które tylko na wkurwie czasami dawało radę) i mnóstwo naprawdę obciachowych wersów. Na takim "Całkiem nowym obliczu" wypadał z bitu nawet bardziej niż większość sceny w 1998 - co nie zmienia faktu, że płyta była bardzo dobra, głównie dzięki bitom i klimatowi.
Bardzo dobrze powiedziane. Z tym Peją to jest bardzo zmiennie. Z jednej strony scena niby go wyprzedziła, a on stoi w miejscu. Z drugiej klip do Game Changera uzbierał w krótszym czasie więcej odsłon niż Dziub Dziub od Bałagane, a to przecież ten drugi ma teraz dużo bardziej scyfryzowany fanbase :D

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

: 07 wrz 2019, 16:08
autor: Jasek
trzeba pamiętać o najbardziej romantycznym kawałku w polskim rapie, czyli Rychu Peja Solufka - KC

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

: 07 wrz 2019, 16:15
autor: bortwick
Kobik z BOR CREW 4 LIFE to najbardziej niedoceniany polski raper o wielkich skillsach i liryce.

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

: 07 wrz 2019, 17:10
autor: guzi
Zanotował spory regres

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

: 07 wrz 2019, 17:32
autor: vampmoney
Kobik z BOR CREW 4 LIFE to przejebanie nudny typ

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

: 07 wrz 2019, 17:44
autor: KillerCroc
To nie jest ani niepopularna ani kontrowersyjna opinia :dunno:

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

: 16 wrz 2019, 10:00
autor: kon rafal
Junes to przejebanie nudny typ, jakich wielu na każdym osiedlu. Do tego dissowanie huczuhucza, za to, że nagrywa smutne kawałki, bo przecież on ma na to monopol xDDDD

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka


Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

: 16 wrz 2019, 15:40
autor: ricky
Peja przede wszystkim miał za sobą tę mityczną historię, z którą można było się utożsamić, miał charyzmę, był twarzą wielu ludzi, ale czy był dobrym raperem? no kurwa nie wiem, przecież on potrafił rymować czasowniki w 2006 roku, a nawet podczas beefów w 2009/2010 mu się zdarzało. Peja potrafił napisać tekst, który treścią niósł dużo, ale był napisany jak gówno, a i zarapowany nieraz był okropnie, bo co z tego, że Rychu trafia w bit, skoro na koniec wersu brakuje mu oddechu i trzeba było to przycinać podczas mixu

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

: 16 wrz 2019, 19:30
autor: 2rzyn
Tede ten beef wygral jesli chodzi o poziom rapu.
Rychu go zniszczyl poza kawalkami.
To chyba nie ulega watpliwosci

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

: 16 wrz 2019, 20:00
autor: baqlashan
Tede łapiesz schize
Cie nienawidze

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

: 17 wrz 2019, 9:12
autor: jajca
Tede łapiesz schize
Cie nienawidze

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

: 23 wrz 2019, 13:01
autor: oyche
borykson za dużo propsów, RND, NBL i koktajl mołotowa to nudy raczej

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

: 23 wrz 2019, 13:40
autor: lysy
też tak myślę, ale te propsy po części pewnie za to, że stary gracz umie się tak dobrze odnaleźć w dzisiejszych realiach

Re: Niepopularne/kontrowersyjne zdanie o polskim rapie

: 23 wrz 2019, 18:34
autor: chujkurwa
jajca pisze: 17 wrz 2019, 9:12 Tede łapiesz schize
Cie nienawidze
:lol: :bowdown: