Strona 26 z 116
Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem
: 21 kwie 2021, 11:05
autor: Rupert
miłośc i potwory fajne boję się robali wielkich
Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem
: 21 kwie 2021, 11:11
autor: trez
Nobody z Odenkirkiem. Jeju jakie to było dobre. Dużo lepiej bawiłem się niż na Johnie Wicku czy Equalizerze.
Tak powinno wyglądać niezobowiązujące piątkowe kino w wtorki.
Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem
: 22 kwie 2021, 13:33
autor: con shonery
Też wczoraj widziałem Nobody no i bardzo fajna napierdalanka, choć u mnie nadal John Wick wyżej, jeśli miałbym wybierać. Co mi przypomniało, że nie widziałem trójeczki, no i mam plan na dziś

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem
: 22 kwie 2021, 13:35
autor: potter
Również ode mnie bardziej props, wiadomo że bajeczka, ale dla Odenkirka obejrzałem i była to spoko rozrywka
Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem
: 25 kwie 2021, 11:28
autor: Godhand
Jeźdźcy Sprawiedliwości.
Genialny miks gatunków akcja/komedia/dramat w wydaniu skandynawskim.
Mikkelsen miażdży.
Koniecznie.
Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem
: 25 kwie 2021, 20:55
autor: Tiquill
Green Book dzisiaj. Takie 6/10, przyjemne do oglądania, ale nic poza tym. Postać Viggo robi cały film. Murzyn sztywny jak kij od szczotki, ciężko go polubić, w sumie to nie polubiłem go, inb4 rasizm. xD
Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem
: 26 kwie 2021, 23:48
autor: clockers
właśnie obejrzałem The Father.
no cios. troszkę jestem poskładany przyznam, bo po pierwszych minutach myślałem, że nie utrzyma mojej uwagi, a ostatnie pół h siedziałem już dobrze wgięty.
fantastyczna próba pokazania piekła alzheimera od wewnątrz. absolutna maestria w kameralności tej historii. Anthony Hopkins jest pieprzonym bogiem kina i przechodzi tutaj sam siebie, ale duże brawa też dla Olivii Colman, jak zwykle znakomita. do tego wysmakowane, statyczne kadry, ładne miękkie światło i idealnie dobrane kompozycje Einaudiego, które w sposób nienachalny wtórują tej przesmutnej opowieści.
na razie najlepszy z oscarowych, zostały mi jeszcze trzy, w tym Nomadland.
Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem
: 26 kwie 2021, 23:55
autor: hwjsk
....
Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem
: 27 kwie 2021, 0:03
autor: strandmon
fajny jest to prawda
Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem
: 27 kwie 2021, 21:09
autor: mlody jelcz
obejrzałem se karate kida przed chwilą, nadal kawałek dobrej kinematografii, a za 3 lata czterdziestka stuka
Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem
: 27 kwie 2021, 21:35
autor: Johnny
Podpinam się pod entuzjastyczne posty nt Nobody - piękny popcorniak! i Odenkirk się serio nadaje do takiej roli
Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem
: 27 kwie 2021, 21:41
autor: barbadoses
jest to z lektorem juz to nobody ?
Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem
: 01 maja 2021, 9:56
autor: Luxair
clockers pisze: ↑26 kwie 2021, 23:48
właśnie obejrzałem
The Father
Podpisuję się pod Twoją recenzją, dodam jeszcze że wiele zachowań zagranych przez Hopkinsa widziałem u swojego ś.p. dziadka...
Pytania:
Scena z biciem Anthonego po twarzy. Myślisz że:
- była w 100% wytworem jego wyobraźni/choroby
- bił go pielęgniarz z domu opieki
- bił go były mąż Anne (z nałożoną twarzą pielęgniarza)
...?
No i kwestia wyjazdu do Paryża. Anne naprawdę wyjechała? Czy była to tylko bajeczka mająca uspokoić ojca (w sensie, że nie może się nim już zajmować bo wyjeżdża zagranicę, a nie bo sobie już nie daje rady)? A jeśli nie, i naprawdę wyjechała, to czemu by temu zaprzeczała podczas wizyty u lekarki-Hinduski (bo było jej wstyd że "porzuca" ojca)?
Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem
: 02 maja 2021, 2:41
autor: potter
Godhand pisze: ↑25 kwie 2021, 11:28
Jeźdźcy Sprawiedliwości.
Genialny miks gatunków akcja/komedia/dramat w wydaniu skandynawskim.
Mikkelsen miażdży.
Koniecznie.
świetny film, Mikkelsen jak zwykle top a na początku go nie poznałem bo przecież jeszcze na świeżo jest Na rauszu, również polecam
Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem
: 02 maja 2021, 2:53
autor: fromage
polecam
american me 1992
blood in bloud out 93
kurwa take klasyki jak kiedys na tvp leciali po 23:00 ze nigdy sie nie znudzi
orale carnal
Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem
: 02 maja 2021, 3:40
autor: AlPaCiNo
Nowy spiderman 1 i 2 takie se
Ale
Animatrix mi siadł fajne to
Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem
: 03 maja 2021, 23:07
autor: SiNi
Widzę,że jest jakiś temat o kinematografii, a z racji tego, że jestem kinowym fanatykiem to coś podrzucę od siebie.
Właśnie skończyłem dwie animację, a raczej seriale pierwszy to nowość „Invicible” z 2021 czyli opowieść o synu, który odziedzicza supermoce, ładna kreska i krwawa fabuła z dobrymi dialogami za projekt odpowiedzialny jest Robert Kirkman czyli twórca „Walking Dead” Druga animacja to „Primal” mocna rzecz, dużo krwi - opowieść o tragedii jaskiniowca - animacja od tych co stworzyli „Ricka i Mortyiego”
Jakby ktoś szukał które to wersje :
https://m.imdb.com/title/tt6741278/
https://m.imdb.com/title/tt10332508/
Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem
: 04 maja 2021, 8:09
autor: Luxair
SiNi pisze:
"Invicible" z 2021 czyli opowieść o synu, który odziedzicza supermoce, ładna kreska
No właśnie kolega zachęcał nas bo obejrzenia - reklamując że po paru epizodach serial staje się tak brutalny że Homelander byłby w szoku - ale niestety jest to tak gównianie rysowane i tragicznie animowane że nie daliśmy rady przebrnąć nawet przez pierwszy odcinek. Tam jest mniej klatek animacji niż w He-manie z '80.
Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem
: 04 maja 2021, 9:10
autor: SiNi
@Luxair Mogłeś dokończyć przynajmniej pierwszy odcineczek w którym fabuła wywala się o 100 stopni w ostatnich minutach.Trochę nie podzielę tego zdania, osobiście kreska mi się podoba, mimo ,że jestem wychowankiem Stana Lee to jest zrobiona bardzo dobrze,poza tym proszę zobaczyć jakie pozytywne recki zebrała ta seria poza naszymi granicami jak i zarówno u nas, które dotyczą nie tylko samej kreski. Są podobieństwa do Homelandera, ale to co ją wyróżnia to przede wszystkim brutalność, fabularne twisty oraz historia i świetne sceny walk z doborową obsadą głosów no i odcinki są dosyć długie. Może kiedyś wrócisz do całości to opisz wrażenia na chłodno.
Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem
: 04 maja 2021, 9:23
autor: mql
Estoński November (2017)
Czarno-białe krajobrazu zimowej estońskiej wiejskiej aury, miłość, zdrada, posępni chłopi i dziwni niemieccy szlachcice, wilkołaki, magicznie ożywione golemy składające się z dreptających kości, zwierzęcych czaszek i kawałków duszy (albo po prostu bałwany), zgubne konsekwencje lunatykowania, oszukiwanie Zarazy zakładaniem przez wieśniaków spodni na głowę (przez co uzna ona, że cała wioska ma dwie dupy, podobno coś to zmienia) no i czysto baśniowe zakończenie.
Rewelacyjna rzecz, nakręcona PRZEPIĘKNIE, a do tego będąca baśnią zupełnie spoza klasycznego kanonu, tak wiec w trakcie oglądania człowiek czuje się jakby obcował z fascynującą nowością, coś a la wypuszczony parę lat wcześniej - również fantastyczny - Pentameron.