Strona 245 z 375
Re: Belmondo
: 24 sty 2021, 19:46
autor: ksiazenieporzadek
Nawet ze strony preorder.pl
- Źródło ma bardzo wiele follow upów. Po pierwsze można to podczepić pod źródło wiedzy, że jesteś zagubiony i kieruje Cię w jakąś stronę - mówi Kaz. - Można to porównać do tego, że to jest towar z pierwszej ręki czyli źródło. Może to też być follow up do książki Ayn Rand czyli walka z tandetą. Coś innego. Nie oparte na zasadach napisanych lata temu, na kanonach tylko coś wypracowanego własnoręcznie.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Re: Belmondo
: 24 sty 2021, 19:55
autor: Hytry Wałek
FruitOffTheWall pisze: ↑24 sty 2021, 16:26
będę pisał to kurwa do końca życia ze prime time belmondziaka to nagrywki z kazem wiadomo hewra mobbyn to kozaki ale projekty z bedogie sa kurwa nie do przebicia ni chuja
Belmondo miał przykaz, by robić z siebie Grzegorza w każdej zwrotce - to jego sumienie wysyłało mu podszepty do neuronów, że spotkanie takiego gracza jakim był/jest Kaz Bałagane obliguje go do wysrania z siebie więcej niż jebane dwie linie brutto.
A z HEWRĄ to tylko Commancheros mu wyszło na dobre.
Re: Belmondo
: 24 sty 2021, 20:55
autor: Amadi
Emploi i ta nowa zwrota na Aglio E Olio są przejebanymi rzeczami, słychać że robione trochę na odpierdol, ale i tak nieosiągalny poziom dla takiego Bałagana. Komu jak komu, ale zarzucanie akurat Belmondziakowi, że ktoś mu pisał teksty to jakaś abstrakcja. Wystarczy sobie odpalić jakieś wywiady, stories itp. i od razu czuć, że gościu rapuje używając podobnego specyficznego dla siebie słownictwa, którym posługuje się też w mowie codziennej.
Re: Belmondo
: 24 sty 2021, 22:14
autor: poztytiv
Hytry Wałek pisze: ↑24 sty 2021, 19:55
takiego gracza jakim był/jest Kaz Bałagane
a jaki graczem jest Kazek? prostym chłopem który nie ma nic do zaoferowania oprócz kiepskiej jakości tekstów i jedynie dobrego ulicznego flow i ulicznej maniery
Re: Belmondo
: 24 sty 2021, 22:17
autor: ART
co ty pierdolisz czlowieku
Re: Belmondo
: 24 sty 2021, 22:19
autor: poztytiv
baqlashan pisze: ↑24 sty 2021, 18:55
poldon od zawsze brzmi jakby był nieudolną próbą dogonienia belmondowej stylówki belmonda
mordko Poldon jest zupełnie inną styluwą niż G i to całkiem łatwo zauważyć. Po pierwsze Poldon poszedł w zupełnie inny kierunek - nie pisze tekstów pod zabawę liryczno stylistyczną nasyconą odniesieniami popkulturowymi, tylko w zabawę wersami w sposób czysto techniczny. belmondziak nie ma tak ciekawych i zajebistych w swojej prostocie wersów: "mam minimum 3 półkule" albo "zrobiłem se maturę, tylko że w gumce". To normalne że jak artyści współpracują do dzialają na siebie wzajemnie na płaszczyźnie pisarskiej i stricte artystycznej.
Druga sprawa jest taka że Poldon ma o wiele bardziej wyjebane w te nutki, robi to nawet nie z czystej zajawki tylko dla zabawy i beki.
a poza tym belmondziak i poldonik mają kilka tekstów pisanych wspólnie na kolanie.
Re: Belmondo
: 24 sty 2021, 22:22
autor: baqlashan
poztytiv pisze: ↑24 sty 2021, 22:19
nie pisze tekstów pod zabawę liryczno stylistyczną nasyconą odniesieniami popkulturowymi
jak to nie? prześledz se jego początki zanim jeszcze się skumał na dobre z hewrą i był traktowany jako OG skład MOBBYN
poztytiv pisze: ↑24 sty 2021, 22:19
belmondziak nie ma tak ciekawych i zajebistych w swojej prostocie wersów
ma takich milionkroć więcej od poldona
i ja poldona szanuję i lubię, ale to zwyczajnie nie ta liga co Młody Gdynianin
zapamiętaj to sobie chłopie, Belmo gra w jednoosobowej lidze z samym sobą, nikt mu nigdy nie dorówna, on jest ponad
Re: Belmondo
: 24 sty 2021, 22:25
autor: poztytiv
nie ma co się spuszczać nad Algidą stary, jest dobry ale nie jest najlepszy i nigdy nie będzie. ma ogromny potencjał i talent ale zaprzepaścił to wszystko i poszedł w narkotyki i w dilerkę.
ma ogromne zaplecze popkulturowe i widać jego wiedzę, ma niebanalny styl składania wersów ale i tak dla mnie Poldon w takich humorystycznych grach słownych to jest ewenement polskiego rapu.
Re: Belmondo
: 24 sty 2021, 22:27
autor: Tylko dobre dzinsy
Belmondo tylko uklad nerwowy przeszkadza w wyrazaniu siebie swiatu
Re: Belmondo
: 24 sty 2021, 22:28
autor: poztytiv
nie no bez kitu ale żeby w 2021 robić geniusza z Belmondziaka to trochę xd
Re: Belmondo
: 24 sty 2021, 22:28
autor: baqlashan
poztytiv pisze: ↑24 sty 2021, 22:25
jest dobry ale nie jest najlepszy i nigdy nie będzie
jest najlepszy niezmiennie od 2014 do teraz, i taki stan rzeczy jeszcze potrwa do kiedy będzie nagrywał
żeby ktoś go przebił to
a) belmondo musiałby po prostu nie nagrywać
b) nihil z furii musiałby zacząć rapować
Re: Belmondo
: 24 sty 2021, 22:30
autor: oyche
poldon to dla mnie bardziej wankej type niz belmondo, zreszta sam gdzies o tym przewija w tekscie
Re: Belmondo
: 24 sty 2021, 22:32
autor: poztytiv
baqlashan pisze: ↑24 sty 2021, 22:28
jest najlepszy niezmiennie od 2014 do teraz
jest najlepszy w pewnych kategoriach, nie ma czegoś takiego jak "obiektywnie najlepszy raper we wszystkim".
proste przykłady: wartość artystyczna (nie stricte kulturowa) - Oskar83, Taco Hemingway, Cartman
koncept artystyczny: osa, cartman,
Młody G jest nadal tylko uzależnionym od narkotyków uzależnionym typkiem który siedzi na bieżąco w popkulturze, ma talent ale nie ma co z niego robić boga. rozumiem, że jesteś sajko, ale czasami trzeba przyjąć do wiadomości przykrą prawdę.
Re: Belmondo
: 24 sty 2021, 22:34
autor: yungXpaproch
belmondo primetime na mobbyn, po rozpadzie hewry tez puszczal kozaki, scib zbyt luzny czesto ale zostawil pare zwrotek refrenow, ktore sa majstersztykami. a co do uhqqow to belmondo duzo zajebistych wejsc na bit dal ale gsp sluchalny na 3 numerach, nie mowiac juz o featuringach jakiegos bajorsona, ktory kurwa przed majkiem nigdy nie powinien stawac.
ze dla belmondo pisali teksty to ekstremalnie glupi farmazon, ktory bardzo latwo zweryfikowac sluchajac jak on mowi normalnie, bo charakterystyczne i skladanie zdan, i slownictwo, essa
Re: Belmondo
: 24 sty 2021, 22:35
autor: baqlashan
poztytiv pisze: ↑24 sty 2021, 22:32
jest najlepszy w pewnych kategoriach, nie ma czegoś takiego jak "obiektywnie najlepszy raper we wszystkim".
jasne że nie ma czegoś takiego... a w zasadzie nie było, przez długie długie lata wszystko w tej muzyce było subiektywne, ale potem przyszedł belmondo i każdy wybraniec od razu skminił że on obiektywnie jest najlepszy, sorry ale jeśli tego nei widzisz to znaczy że nie doznałeś wizji, przykro mi, nie jesteś po prostu wrażliwy na tak subtelnie tętniące zajebistością i ogładą piękno ultymatywnego rozpierdolu w stanie czystym jakim był G z okresu H&M
Re: Belmondo
: 24 sty 2021, 22:36
autor: yungXpaproch
oyche pisze: ↑24 sty 2021, 22:30
poldon to dla mnie bardziej wankej type niz belmondo, zreszta sam gdzies o tym przewija w tekscie
nawiazania do piosenek dinali w co drugiej nucie
Re: Belmondo
: 24 sty 2021, 22:37
autor: baqlashan
no jest z tej samej wiochy co wankz, ot co
zreszta dinalowy poldon to znacznie później, na początku poldon to zwykły wychowanek rapowy belmonda, co słychać widać i czuć
Re: Belmondo
: 24 sty 2021, 22:42
autor: Opieronie
baqlashan pisze: ↑24 sty 2021, 22:35
przez długie długie lata wszystko w tej muzyce było subiektywne, ale potem przyszedł belmondo
Re: Belmondo
: 24 sty 2021, 23:11
autor: aes
to nie księga tajemnicza prolog
Re: Belmondo
: 24 sty 2021, 23:17
autor: Opieronie
Ja tam od tyłu nie czytam.