[film] Co to ja ostatnio widziałem

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
Godhand
Posty: 4096
Rejestracja: 08 mar 2020, 15:12

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Godhand »

Jestem pod wrażeniem, jakim dobrym serialem jest Paradoks, i jak nadal dobrym aktorem jest Boguś Linda.
Realizacja dźwięku nadal po naszemu, ale i tak jest mistrzostwo.
How nonbinary persons kill people?
They / them.
MicBar
Posty: 686
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:53

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: MicBar »

Aj, widzisz @deska - od roku niemalże nie miałem okazji oglądać żadnej animacji i nie skupiłem się aż tak na szczegółach, więc kwestia ukazania walki na miecze zupełnie mi umknęła. Tych "brakujących" 30min nie odczułem, bo od samego początku wszystko było na tyle kliszowe i przewidywalne, że zwyczajnie przymknąłem na to oko. :)

Dzisiaj idąc za ciosem obejrzałem sobie Soul. Tu znowu bajka chyba dla nieco starszych dzieci/dorosłych lubiących animacje, bo dla młodszego widza fabuła może okazać się zbyt zawiła, a niektóre rozwiązania skomplikowane.
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 8414
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: mql »

ja z kolei miałem ogromna przyjemność obejrzenia The New World pana Malicka, jezu jaki to jest PIĘKNY FILM

a parę miesięcy temu widziałem jego Badlands, też byłem w szoku, jak to dobre kino jest - przepięknie nakręcone, kapitalnie napisane, no i z wybitnym soundtrackiem
Awatar użytkownika
TdW
Posty: 8731
Rejestracja: 11 wrz 2019, 21:09

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: TdW »

@mql Bardzo cenię tego reżysera, polecam Niebiańskie Dni jeśli nie widziałeś
Awatar użytkownika
deska
Posty: 1094
Rejestracja: 27 mar 2020, 13:57

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: deska »

First Love Takeshiego Miike to jeden z najfajniejszych filmów jakie widziałem od jakiegoś czasu, pełen akcji, humoru, sporo krwi, a w sercu tego wszystkiego koniec końców naprawdę dobrze napisana historia i świetnie dopięty scenariusz. Polecam serdecznie.
Awatar użytkownika
mateko
Waste Management
Posty: 9502
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:47
Lokalizacja: Łódź

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: mateko »

Nomadland to kawał dobrego filmu, polecam.
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5944
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: clockers »

^gdzie badałeś? internety?
Awatar użytkownika
baqlashan
Posty: 8041
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: mentalne średniowiecze

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: baqlashan »

obczaiłęm ostatnio pushera, super film, a zachwalane wszedzie sequele imo średniawka i ten scenariusz zbyt tam trzyma się kupy, właśnie w jedynce było dobre to że wszystko było takie proste, a przez to realistyczne, w ogóle ten film ogląda się troche jak dokument o dilerce momentami
jajca pisze: 16 maja 2024, 17:04 za te punkty na kurniku trzeba dusić ofiary
Awatar użytkownika
mateko
Waste Management
Posty: 9502
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:47
Lokalizacja: Łódź

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: mateko »

@clockers Tak, dobra jakość.
Awatar użytkownika
Jaayu
Posty: 3807
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:16

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Jaayu »

Shot Caller - bardzo mi się podobał, kozak soundtrack, aktorsko spoko, fabuła spoko, po prostu props
You got opps, ain't you?
No, we ain't all angels
Awatar użytkownika
Bunnymen77
Posty: 2460
Rejestracja: 27 kwie 2019, 18:10

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Bunnymen77 »

Bylem w kinie na Sound Of Metal, bardzo fajny, polecam obejrzec w kinie.
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 6251
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Luxair »

deska pisze: 07 mar 2021, 14:51 Palm Springs doskonały do obejrzenia z dupeczką
Pomijając to że zaczyna się sceną
Spoiler
nieudolnego walenia konia
to całkiem spoko. Taki mało thelonelyislandowy a bardziej tradycyjna komedia romantyczna; widać też że Samberga aż nosi żeby uderzyć w swoje euforycznej klimaty z dzikim uśmiechem na twarzy a każą mu grać zblazowanego przegrywa a'la Włochaty - ale i tak jest nieźle. Jak miałbym wybierać między Palm Springs a gównianym Long Shot to oczywiście pierwsza opcja.

PS. Jak interpretujecie
Spoiler
dinozaury?
AMEX, no cap, 800 score
They wonder how... how I QAP like that
Awatar użytkownika
potter
Posty: 14943
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: potter »

mateko pisze: 10 mar 2021, 4:38 Nomadland to kawał dobrego filmu, polecam.
Również polecam, ogląda się jak dokument, mało się tam mówi, ale te słowa docierają. No i te piękne widoki.
Awatar użytkownika
strandmon
strandmon
Posty: 1019
Rejestracja: 13 sty 2020, 23:39

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: strandmon »

bylem na zabij to i wyjedz z tego miasta i polecam kurwa, idzcie do kina poki jest otwarte
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 14344
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: jajca »

Właśnie się przymierzałem, ale trochę się boję, czy dobrze mi zrobi w tej chwili film o takiej tematyce, plus motyw śmierci w rodzinie... Czy jest on dołujący, czy raczej terapeutyczno - egzorcystyczyny, czy żadne z powyższych?
saturn pisze: 11 lis 2025, 21:56 jądra muszą być wyczyszczone z nasienia
ffeee pisze: 03 cze 2026, 8:29 jedyną przeciwwagą do złodziejstwa i hipokryzji pisu oraz nacjolów konfiarzy jest obecny rząd
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5944
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: clockers »

dla mnie jest wkurwę smutny, ale też w tym smutku piękny.
Awatar użytkownika
wujot
ave
Posty: 21217
Rejestracja: 02 wrz 2020, 11:15

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: wujot »

Palm Springs, polecam na wyjście z dupeczką dopóki kina otwarte.
Awatar użytkownika
Bunnymen77
Posty: 2460
Rejestracja: 27 kwie 2019, 18:10

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Bunnymen77 »

Palm Springs - gowno, polecam ludziom, ktorych bawia polskie komedie z karolakiem.
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 6154
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: badi »

zapodaj jakąś komedie dla ambitnych ludzi króliczku

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Bunnymen77
Posty: 2460
Rejestracja: 27 kwie 2019, 18:10

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

Post autor: Bunnymen77 »

Nie znam fajnych komedii za bardzo, bo o dobra komedie trudniej niz np. o dobry dramat. Nie chodzi tez o to, ze ma byc ambitnie, spektakl Mayday jest wspanialy, a nie sili sie wcale na bycie sztuka ambitna. Serialowym Przyjaciolom daleko do ambitnego kina, a mnie wciaz niezmiennie bawia.
Na filmy chodze bez ogladania trailerow, a na podstawie opinii i niepierwszy raz sie przejechalem, to jest po prostu ten najnizszy poziom, moze jakbym nie mial oczekiwan to bawilbym sie lepiej.

Jak pytasz o cos innego, to od siebie moge rzucic nietypowym Sightseers, solidne 6/10.
ODPOWIEDZ