Strona 21 z 116

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 01 lut 2021, 10:23
autor: baqlashan
@con shonery polecam ci rosyjski dramat "Bumer", fabuła w ogóle inna, ale ma ten podobny flejwor co psy

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 01 lut 2021, 10:35
autor: con shonery
dzięki, wrzucę na listę, akurat przy oglądaniu Psów gdy słyszałem ten język zachciało mi się coś rosyjskiego obejrzeć

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 01 lut 2021, 10:47
autor: Johnny
ja z rosyjskich to lubię Brat i Brat 2, ale zaraz wpadną forumowi krytycy napisać jakie to gunwo zapewne.

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 01 lut 2021, 10:47
autor: baqlashan
brat jedynka świetne kino przecież, dwójki nie oglądałem, polecasz?

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 01 lut 2021, 10:56
autor: Połas
Brat to przecież klasyk rosyjskiego kina i jednocześnie film, który zdefiniował dla Rosjan gatunek gangsterskiego dramatu, przez co do dzisiaj wielu filmowców odwołuje się do dzieła Bałabanowa.

Brat 2 to film trochę w stylu Psów 2, czyli więcej, mocniej, bardziej. Bardzo amerykański, zresztą sama akcja przenosi się do USA. Piękna gra z widzem zasadami sequela, a do tego dosrywanie Amerykanom i kpienie z ich postrzegania Rosjan. Bardzo lubię ten film.

Jak już padł Bumer, którego gwiazdorem jest Władimir Wdowiczenkow, to nieśmiało przypominam o istnieniu serialu Brygada, który lata temu emitował TVN, a który w doskonały sposób streścił historię Rosji od 1989 do 2003 roku. Muzyka z openingu genialna.



Z młodszych twórców, którzy zastąpili niejako świętej pamięci Bałabanowa, śmiało sięgać po filmy Jurija Bykowa, z genialnymi Durniem i Majorem na czele.

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 01 lut 2021, 11:20
autor: Cz4rny1337
japierdole brygada jaki to sztos byl przeokrutny

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 01 lut 2021, 11:26
autor: yaneq
ostatnio obejrzałem w końcu Króla i Ironclad, ktoś poleci coś podobnego w klimacie średniowiecznej anglii?

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 01 lut 2021, 17:04
autor: JoeyJoeJoe
Brat zajebisty, polecam

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 02 lut 2021, 1:51
autor: oyche
brat - takie brudne, ruskie drive x scarface. warto, ale pusher lepszy

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 04 lut 2021, 20:22
autor: benzoabuser
JESTEM MATKĄ, świetny film, wg. mnie średnia ocen na poziomie 6.4 to żart, powinno być minimum 8. A co do filmu to jest piękny i wciągający na tyle, że tylko czekałem, co za chwilę się wydarzy w każdym jego momencie

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 07 lut 2021, 22:19
autor: FLoo
THE LITTLE THINGS - Czegoś mi tu jednak zabrakło, chyba nawet wiem czego...Oczekiwałem pełnoprawnego filmu o seryjnym mordercy a jak się okazuje wcale nie o to w tym chodzi. Sam klimat super. Aktorsko bardzo fajnie zagrane przez cała trójkę (Denzel, Leto, Malek). Zakończenie meh. 6/10

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 07 lut 2021, 23:45
autor: Tiquill
"Kaligula" z 1979 roku. History porn w doborowej obsadzie (McDowell, Gielgud, L.Oliver, Mirren). Bardzo dobra gra aktorska, choć sam film z lekka nudnawy. Jak ktoś widział dużo różnych rodzajów porno (zwłaszcza starszego) to nie będzie robiło to wrażenia, inni mogą być zniesmaczeni (jest pokazany bezpośrednio oral ze spustem, beniz into vagina, udawany gwałt, męski anal fisting - choć nie bezpośrednio, zbiorowe orgie, lizanka itd.). Ogólnie jednak nie zawiodłem się, daję mocne 6/10. I pomyśleć, że ocenzurowaną wersję puszczali w Sylwestra na Polsacie w 2000 roku późno w nocy.

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 08 lut 2021, 6:23
autor: Jose
myślę, że po tym jak lygra nauczył nas, co to QAP to nic nie jest nam straszne
Tiquill pisze: 07 lut 2021, 23:45 I pomyśleć, że ocenzurowaną wersję puszczali w Sylwestra na Polsacie w 2000 roku późno w nocy.
i dużo z filmu zostało w tej ocenzurowanej wersji?

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 09 lut 2021, 15:26
autor: FLoo
Soul - trochę podobne do W głowie się nie mieści. Przyjemnie się oglądało jak wszystko od Pixar. Natomiast nie jest to ich szczyt możliwości. Morał bardziej dla dorosłych. 7/10

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 13 lut 2021, 9:13
autor: con shonery
Gangsterzy i filantropi :bowdown:
Nic nie wiem o kine z tej epoki i jestem w szoku, że takie filmy powstawały w Polsce w 1962, do obejrzenia za darmo oficjalnie legalnie
https://ninateka.pl/film/gangsterzy-i-f ... skorzewski

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 18 lut 2021, 22:11
autor: Jaayu
The Killer (1989) - ja pierdole co to jest za kino, fantastyczne strzelaniny, pełno symboliki typowej dla Johna Woo, scena końcowa w kościele :bowdown: czy w mieszkaniu, końcówka mogłaby być lepsza no ale tu nie chodzi o jakąś wybitną fabułę tylko o skośnych twardzieli rozpierdalających wszystko co się rusza, polecam full

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 19 lut 2021, 22:13
autor: lygrys
Ostatnio przypomniałem sobie film "Billie Elliot" z 2000 i nadal to jest mój ulubiony film taneczny.

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 20 lut 2021, 20:04
autor: FLoo
O wszystko zadbam - ojezu jakie irytujące gowno, pozbawione logiki. 3/10

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 20 lut 2021, 23:29
autor: hwjsk
....

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 20 lut 2021, 23:34
autor: aleksy
on nie mieszkał w tej przyczepie?

mnie dziwiło, że tam nie było nic o narkotykach