gry typu strategie

Dyskusje na temat ulubionych gier użytkowników. Planszówki? Playstation czy Xbox?

Moderator: con shonery

jakie najlepsze

turowe
6
32%
RTSy
7
37%
total warowe
4
21%
paradoxowe
2
11%
 
Liczba głosów: 19

Awatar użytkownika
Clay
Posty: 1992
Rejestracja: 03 sie 2019, 13:26

Re: gry typu strategie

Post autor: Clay »

Loch u mnie też czołówka w trójce i najmocniejszy overall zdaje się, do tego chyba mają najwięcej sensownych bohaterów do wyboru. Ci co wymieniłeś to top, z resurection był jeszcze Alamar tylko to taki słabszy Jeddite bo miał naukę zaklęć(tfu) i Shakti którego brałem opcjonalnie, głównie na mapy z najwyższym poziomem trudności bo na start mógł mieć ponad 100 troglodytów a to mega ułatwiało przejmowanie kopalni na starcie.

Najwięcej w H3 grałem zdaje się Zamkiem, podobnie jak Loch zajebisty balans - 2 strzelców, 2 obrońców, 2 latające jednostki i koń. Jeszcze jak wjedzie Sir Mullich którego specjalizacja jest popierdolona... nic dziwnego że jest banowany na turniejach

Inferno najbardziej toporne zawsze mi się wydawało, ale z tego co widziałem to przez wielu jest jebane, Bastion zresztą podobnie
Awatar użytkownika
szpilman
♓︎
Posty: 4863
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:26

Re: gry typu strategie

Post autor: szpilman »

Loch bezapelacyjnie dojebano miasto. mocna jednostka praktycznie na każdym poziomie, mimo że meduzy są dość leszczarsie w defie i mało amunicji ale zamiana w kamień rekompensuje. Mantikory też przegrywaja rywalizację z upiornymi czy kawaleria ale latanie jest nieocenione. Harpie i minki przeOP.
Inferno też chyba najmniej grane przez mnie. Natomiast drugie ulubione to Bagna, gorgony :oops: :oops:
"...jest eśmy małymi cząstkami wielkich rzeczy..."
pieseczek dla ślizgawkera
Obrazek
Awatar użytkownika
8na10
Zbanowany
Posty: 4681
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: gry typu strategie

Post autor: 8na10 »

Clay pisze: 26 sie 2022, 19:12 Loch u mnie też czołówka w trójce i najmocniejszy overall zdaje się
w klasyk sodzie nekro rozpierdala wszystko, a w hocie po znacznym nerfie -50% ze wszystkim co związane z nekromancją - nadal nekro najlepsze, tyle że początek nieco wolniejszy :lol: to jest niesamowite, tera jak gram w h4 to nekro też najsilniejsze zdecydowanie.

ale lochy zawsze wydawały mi się ciekawsze po prostu, najlepsze miasto do zabawy magią imo
Clay pisze: 26 sie 2022, 19:12 Shakti którego brałem opcjonalnie, głównie na mapy z najwyższym poziomem trudności bo na start mógł mieć ponad 100 troglodytów a to mega ułatwiało przejmowanie kopalni na starcie.
o dokładnie, zapomniałem o shaktim. dobry wymiatacz mapy do mp
Clay pisze: 26 sie 2022, 19:12 Najwięcej w H3 grałem zdaje się Zamkiem, podobnie jak Loch zajebisty balans
w hocie archaniołek 3 klejnoty, jak dla mnie męczące to jest, bo trzeba łazić po leprekaunach po mapie wówczas, no ale że banki na mapie dają bazowe anioły to musieli tak to rozwiązać
Clay pisze: 26 sie 2022, 19:12 Jeszcze jak wjedzie Sir Mullich którego specjalizacja jest popierdolona... nic dziwnego że jest banowany na turniejach
mulić dobry wariat, ale chyba na żadnym templacie nie da się nim pograć, jest tylko dostępny w scenariuszach. ostatecznie i tak gunnar znacznie potężniejszy a jest dostępny na większości templatek :dunno:
Clay pisze: 26 sie 2022, 19:12 Inferno najbardziej toporne zawsze mi się wydawało
w hocie troche je zapgrejdowali, plus pod klawiszem G masz opcję rażenia kulą ognia obszarowo, tak żeby nie zranić swoich jednostek. inferno to zawsze było najtrudniejsze miasto, i w sumie dalej jest najtrudniejsze chyba - na templatach nigdy nie będzie wymiatać bo dyplomacja jest zbanowana, no ale i bez tego, jak ktoś jest prosem to uzbiera tych demonow w kurwe, tyle że to męczące. ale ja lubie inferno, z powodu arcydiabełków - moja druga po harpiach ulubiona jednostka. mega szybkość plus brak kontrataku powoduje że tą jednostką można świetnie czyścić mapę, poprzez prostą zabawę z waitem. a jak ma się morale na maxa to jest to skurwol wszechpotężny. ponadto wrota wymiarów strasznie niedocniony budynek. darmowy town portal do innych infern, i to bez zużycia punktów ruchu.
Clay pisze: 26 sie 2022, 19:12 Bastion zresztą podobnie
z jebaniem bastionu to był jakiś nieśmieszny mem powołany przez tego nooba ignacego. bastion jest zwykłe mid tier miasto.

Dodano po 8 minutach 10 sekundach:
szpilman pisze: 26 sie 2022, 19:43 Natomiast drugie ulubione to Bagna, gorgony
prawda, ale jak grasz z kimś ogarniętym to zawsze od początku leci focus żeby je wymieść, frustrujące jest dbanie o nie
jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 9339
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: gry typu strategie

Post autor: Parlae »

Ja najbardziej lubię Bastion, ze względu na fajny klimat LoTRa. Elfy + enty to znakomite jednostki. Te drugie nieraz mi dawały zwycięstwo zostając jako same na polu bitwy. Prawie zawsze grałem Bastionem. :D
Awatar użytkownika
benzoabuser
Zbanowany
Posty: 5547
Rejestracja: 25 sie 2019, 18:58

Re: gry typu strategie

Post autor: benzoabuser »

Ale wszystkie gry, które wymieniliście to RTS-y. Ale jeżeli rtsy lubisz to polecam wyżej wspomniane Supreme commander, Kozacy - wojne o europe oraz Armis of exigo. Był jeszcze taka gra, która się nazywała Glest, zrobiona przez jakiś ludzików hobbystów.
znajdę wszystkie kurwy świata i rozjebie

!EXTRA ANNOTATION!

ALL OF MY POSTS ARE FICTION
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 9339
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: gry typu strategie

Post autor: Parlae »

zuperhero
Posty: 2546
Rejestracja: 06 maja 2019, 22:08

Re: gry typu strategie

Post autor: zuperhero »

8na10 pisze: 23 sie 2022, 23:03
phobos pisze: 23 sie 2022, 22:56 supreme commander forged alliances ale nienawidzisz kosmosu ehhh
no nie w moim stylu.
ndach:[/color][/size]
mam pomysł, zainstaluje sobie warcrafta trójke
podbijam w moim osobistym rankingu najlepsza gra wszechczasów, oczywiście nie mówię o trybie singleplayer tylko nakładce Forged Alliance Forever, czyli grze, która mimo 15 lat na karku nic się nie zestarzała(przez ponadczasową grafikę i interfejs + rozgrywce która bazuje na kreatywności gracza), ma cały czas mocarne community, ciągle update'ujace grę, full ludzi grających codziennie online, super sprawa bo mecz trwa zazwyczaj 15-90 min, więc możesz sobie bez zbędnego rozwlekania, siąść, pyknąć godzinkę i cześć, polecam adam małysz
btw ktoś pogrywa?
Awatar użytkownika
kapec
Posty: 6122
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: gry typu strategie

Post autor: kapec »

Starcraft 1/2, klasyka.
Awatar użytkownika
baqlashan
Posty: 8115
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: mentalne średniowiecze

Re: gry typu strategie

Post autor: baqlashan »

phobos pisze: 24 sie 2022, 0:58 dlatego najbardziej lubię grać w gierki z fabułą i klimatem sensownym
jakie są twoje ulubione tytuły of all time pod tym względem? też bym pograł w jakąś gierkę z klimatem sensownym, może być nawet liniowa.
jajca pisze: 16 maja 2024, 17:04 za te punkty na kurniku trzeba dusić ofiary
Awatar użytkownika
Burak
kadłub chuj
Posty: 9687
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:09

Re: gry typu strategie

Post autor: Burak »

Praetorians słyszałem że spoko, ale stare już dosyć
FREE BORTWICK
FREE SMLY
FREE MAJONEZ
FREE RIVALDO111
FREE 4-HO-MET
FREE PWK
FREE FROMAGE
FREE ENZO
FREE NAFAS
Awatar użytkownika
baqlashan
Posty: 8115
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: mentalne średniowiecze

Re: gry typu strategie

Post autor: baqlashan »

ogrywałem, było spoko jak na tamte czasy
jajca pisze: 16 maja 2024, 17:04 za te punkty na kurniku trzeba dusić ofiary
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 28474
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: gry typu strategie

Post autor: phobos »

widziałem, że odpaliłeś wiedźmina 3 w innym wątku, to by spełniało kryterium fabuły i klimatu sensownego, ze strategii proponowane już w wątku age of mythology, fajna jest to gierka mimo oczywiście mitologii popkulturowej, ale ja tak naprawdę za wiele strategii nie ograłem, wolę RPG
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze: 12 sty 2023, 0:17szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Nie prawactwo, wie że będzie dojechane za swoje poglądy.
Awatar użytkownika
baqlashan
Posty: 8115
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: mentalne średniowiecze

Re: gry typu strategie

Post autor: baqlashan »

no właśnie pytałem o takie rpgi już offtopikowo. co do wieśka to rzuciłem go już w pizdu bo mnie znudził.
jajca pisze: 16 maja 2024, 17:04 za te punkty na kurniku trzeba dusić ofiary
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 28474
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: gry typu strategie

Post autor: phobos »

pillars of eternity zajebiście się klimacik wkręcił
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze: 12 sty 2023, 0:17szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Nie prawactwo, wie że będzie dojechane za swoje poglądy.
ODPOWIEDZ