Strona 3 z 13

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

: 28 gru 2019, 23:14
autor: marco_pantani
nie mogę przestać i nawet nie zamierzam, a co cię to obchodzi na co ludzie głosują? ich wybór i ich zdanie. :dunno:

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

: 28 gru 2019, 23:28
autor: daveyo
Dokladnie, po to jest głosowanie, że każdy głosuje według swojego uznania, po co na ten temat w ogóle dyskutować.

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

: 28 gru 2019, 23:48
autor: Bolo
Czy ja piszę, że nie możesz głosować? se na całą płytę zagłosuj przecież, dyskusja proszę pana, po to jest by dyskutować, jak siem nie podoba to proszem nie wchodzić na fejsbuka.

nie moja kurwa wina, że przesłuchałeś 2 płyty w tym roku i nie wiesz jakie 10 kawałków wcisnąć, to zagłosujesz na kawałki z 2 płyt :rotfl:

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

: 29 gru 2019, 0:29
autor: ksiazenieporzadek
Polski rap jest tak chujowy, że może trzy płyty można było przesłuchać dlatego się nie dziwie, sam nie wiem jak te 10 wymyślę numerów.

Czy Kacper blonsky eluwina to hibop?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

: 29 gru 2019, 2:56
autor: Piters
daveyo pisze: 28 gru 2019, 23:28 Dokladnie, po to jest głosowanie, że każdy głosuje według swojego uznania, po co na ten temat w ogóle dyskutować.
nwm, moze dlatego ze to forum i polega na dyskutowaniu, a moze dlatego ze temat sie nazywa dyskusja

Chociaż dla mnie też dziwne głosowanie na kilka numerów z jednej płyty. Na poziom płyt w całości można narzekać, ale nawet na chujowych płytach idzie czasami perełki znalezc

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

: 29 gru 2019, 4:01
autor: Jasek
Dziesięć kawałków wybrać to za mało, a pięć albumów to musiałem zdecydowanie w pamięci poszukać i prawie zapomniałem o Wpierpolu :oops: pamiętajcie o tym cudownym albumie chłopaki.

No i lipa z tym wydarzeniem, bo w huju mam wszystko z tych rzeczy, a śmierć raperów w czymś takim uważam za niestosowne xd A bez tego mam głos nieważny, ta?

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

: 29 gru 2019, 9:45
autor: mario995
Wpierpol piękny klimat.
Co do głosowania to trochę zabawne że w 10 trackach trudno mi się było zmieścić ale 5 płyt wymienić trudno.

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

: 29 gru 2019, 11:08
autor: daveyo
Pewnie masz rację Panie [mention]Piters[/mention]ie

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

: 29 gru 2019, 11:35
autor: badi
udało mi się zagłosować. ciężko było wybrać, ale ostatecznie postawiłem w dużej mierze na nowe twarze na scenie i podoba mi się ten wybór. fantastyczna forma głosowania, nic bym nie zmienił. gratuluję moderacji sprawnie przeprowadzonego plebiscytu, jesteście naszymi peaky blinders, pozdrawiam

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

: 29 gru 2019, 13:25
autor: mario995
A ja tak obsłuchałem sobie Kind of Magic EP od Warszawskiego i z miejsca poprawka na liście albumów poleciała. Serio Panowie posłuchajcie tego, absolutnie nic odkrywczego, ale klimat piękny :D

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

: 29 gru 2019, 13:46
autor: taka
Można głosować na LSO - CMAZ czy składanki się nie łapią?

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

: 29 gru 2019, 14:15
autor: Jose
oldschool pisze: 28 gru 2019, 16:20 Głosujemy na kawałki, które wyszły w 2019, czy mogą być takie, które wyszły np. w 2018 a na płycie pojawiły się w 2019?
To pierwsze. W przeciwnym razie jeden kawałek mógłby wygrać dwa plebiscyty, co byłoby dość dziwne.


O.S.T.R x Kendrick zaraz dodam do nominacji.


Za co ten Bonson w Raperze roku, z przyzwyczajenia? :dunno:

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

: 29 gru 2019, 14:28
autor: moxxi
Z przyzwyczajenia to chyba wrzucanie Steeza

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

: 29 gru 2019, 14:34
autor: Piters
Ja dałem za dobrą płytę z Soulpetem i dobre featy cały rok. Chociaż bardziej to tak z braku laku, ot nikt inny moim zdaniem nie trzymał poziomu cały 2019, a pod tym względem oceniam w tej kategorii. Jak ktoś miał dobry początek to potem wychodziło coś chujowego albo odwrotnie. Może Oskar ewentualnie, ale ja akurat nadal mam problem do przekonani się do niego, ale to temat na inną rozmowę. Żabe na 3 dałem na przykład mimo tego, że muzycznie w 2019 średnio mi siadł, ale doceniłem ile był na tej scene obecny w tym roku i jaki miał na nią wpływ. No ale też tak właśnie myślałem, żeby Bonsa w tym roku nie dawać, ale potem tak wyszło, że nie miałem kogo.

Soulpete'a zresztą też nie planowałem, ale potem uznałem, że reszta mimo że daje fajne bity to za bardzo się zlewa, ciężko mi było wyczuć po samym bicie kto to robił, a u Pete'a zawsze to widać. No i rozwinął się moim zdaniem na Bonsoulu nowym, kiedyś też właśnie nie kumałem wpierdalania Pete'a co rok.

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

: 29 gru 2019, 14:39
autor: edenmar
Bolo pisze: 28 gru 2019, 23:12 Po chuj ludzie głosują na np. 4 kawałki z jednej płyty? ja kumam, że podjarka płytką, zajawka kipipipi gęsta i takie tam ale to wygląda jak psychofaństwo i masturbacja.
Ja starałem się w tej kategorii docenić możliwie jak największą liczbę raperów, więc głosy trafiły też do dobrych kawałków z płyt, których słuchałem rzadziej, ale gdybym miał kierować się tylko rotacją na playliście, to pewnie też byłoby to zestawienie numerów z tych kilku najlepszych płyt. IMO jest w tym jakaś logika, tzn. płyty, które uważamy za najlepsze, muszą być dość równe, praktycznie bez słabych punktów, i w takiej sytuacji często bardzo trudno jest wybrać jeden ulubiony utwór.

Poza tym - brakuje mi jakiejś kategorii z featami, bo chciałbym docenić świetne zwrotki Bonsona ("Jak mamy żyć?") i Zeusa ("Niesiemy prawdę"), a w kategorii Kawałek roku nie jestem w stanie tego zrobić, jako że całościowo jednak nie trawię tych numerów i reszty ekipy, która się pod nimi podpisała. Mimo najszczerszych chęci nie udało mi się też w żaden sposób uhonorować Frostiego Rege, chociaż uważam, że obok schaftera to najciekawszy raper młodego pokolenia, więc honorowe wyróżnienie dla niego w tym miejscu.
Jose pisze: 29 gru 2019, 14:15 Za co ten Bonson w Raperze roku, z przyzwyczajenia? :dunno:
Akurat w przypadku Bonsona ja mam kompletnie w drugą stronę - to jest pierwszy rok, kiedy podoba mi się absolutnie wszystko od niego. W poprzednich latach bym na niego pewnie nie zagłosował, ale w końcu przestałem uważać go za solidny dodatek do Laika i Soulpete'a.

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

: 29 gru 2019, 16:35
autor: FÜRDIEGANG
Największy problem miałem z utworami, bo cala masa zaslugiwala zeby sie tam znalezc. Delikatny problem był takze z albumami, bo zaden nie zaslugiwal na 5-4 pkt a wiekszosc z nich na max 1.
Brakuje mi kategorii "nieporozumienie roku" czyli płyta Bedoesa.

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

: 29 gru 2019, 17:10
autor: ksiazenieporzadek
Jose pisze: 28 gru 2019, 9:59 narzekacie, że trzeba wymyślić 10 dobrych kawałków, a wyszły trzy (pozdro, Michael)
jednak cofam to, musialem kilka usunac ktore bym wlozyl

najwiekszy problem przy producencie byl i troche glowilem sie zeby piec plyt przypomnieć sobie
FÜRDIEGANG pisze: 29 gru 2019, 16:35 Brakuje mi kategorii "nieporozumienie roku" czyli płyta Bedoesa płyta kaza bałagane.

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

: 29 gru 2019, 17:27
autor: Whtn
Chyba pierwszy raz od początku miejj kariery na forumku nie zagłosuje w slizgerach, bo po prostu nie mam na co :wall: nie wiem czy bym nazbierał 5 plyt zasługujących na wymienienie

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

: 29 gru 2019, 18:56
autor: manieq
Nie wiem, czy jest sens dodawania tego ze względu na dominację w tej kategorii, ale koncert Taco i Podsiadlo na Narodowym oraz diamentowe płyty za "SOMĘ" i "Egzotykę" dodałbym na poczet "wydarzeń roku".

Re: Ślizgery 2019 - dyskusja

: 29 gru 2019, 21:34
autor: ricky
martwi mnie, że tak mało ludzi głosuje na Ufocore, nie słyszeliście czy co? :( [mention]rubinstein[/mention] nie zawiedź mnie, byku