Strona 3 z 3

Re: Fokus top 10 tracks

: 11 sty 2024, 13:16
autor: trez

Re: Fokus top 10 tracks

: 11 sty 2024, 13:27
autor: gods bidness
Pteh pisze: 11 sty 2024, 10:16 w moich pierwszych latach słuchania polskiego rapu, czyli gdzieś tak okolice 2002 właśnie, to byłem totalnym psychofanem i znam wszystkie te starsze/zajawkowe numery
Też tak miałem tylko z rok wcześniej. Ściągało się jakieś wolno latające wrzutki typu te wymienione, choć wiele było rzadkich w chuj (np. CHTHC), wczoraj przesłuchałem "Nie ma mnie dla nikogo" po latach to też tam, mimo że b. dobra zwrotka, dużo leci na odczasownikowych rzeczownikach na -anie, poza tym Magika miał tam też top 5 zwrotkę swojej kariery i Fokusa trochę zjadł charyzmą i ekspresją. Dodatkowo bit jest strasznie chujowy. Kinematografia się źle zestarzała.
Pteh pisze: 11 sty 2024, 10:16 zwrotkę po angielsku z Uam ten Chuam
Push these things forward HADOUKEN!

Nie słyszałem tego z 20 lat jak nie lepiej.


Kurwa, ale oni te bity tragiczne mieli.
https://www.youtube.com/watch?v=7uNSLrC4GiQ

Re: Fokus top 10 tracks

: 11 sty 2024, 13:35
autor: marmolad_k2
Bit jak z jakiejś gierki na Sony Ericssony :dunno:

Re: Fokus top 10 tracks

: 11 sty 2024, 13:55
autor: ogkush
Ale znowu się zakałapućkałem
Miałem do wyboru i wybrałem
Że pociągnie mnie THC na tyle że ja pociągnę je

ja przez ten temat archiwum wczoraj odpaliłem, wolałem w sumie od kinematografii, mam jedno i drugie na kasecie z media marktu :joint:

jesteś stary jak pamiętasz dział z kasetami w media

Re: Fokus top 10 tracks

: 11 sty 2024, 22:28
autor: gods bidness
Bunnymen77 pisze: 10 sty 2024, 18:27 Bardzo lubie ten feat, świetne wejście, dobra zwrotka.

O kurwa to też mi niezły memory lane zapodało, w ogóle zapomniałem o istnieniu tego tracka, a przywołał on posmak rzygu po Bolsie i buchach z bongo w wieku jakichś 15 lat, jak proustowska magdalenka.

W ogóle jak tak teraz tego słucham wszystkiego, to dwie konkluzje:

1 - Fokus swój prime miał dobre 20 kilka lat temu i to smutne.
2 - Zacząłem się zastanawiać, czy ostał się ktoś dzisiaj na scenie co robi taki bogaty w metafory i abstrakcyjny rap jak robiły to składy z Katowic. Ulica/Warszawa nawijała o ulicy/Warszawie i nikt sraczką dziadka się nie zachwycał, a nowa fala o dupie maryny, ale bez abstrakcji czyli hajs i gucci i balenciaga i dupy i narkotyki.

Rozumiem, że to może się wydawać grzeczne i w ogóle, ale akurat u K44 i Fokusa miało to swój urok, stało na antypodach i opozycji do raportu ze smutnego miasta przełomu wieków jak na pierwszym WWO, które też ma niepodrabialny klimat, ale jest zupełnie inne.

Za dużo rapu młodzieńców nie słucham, ale w ogóle nikt mi nie przychodzi do głowy, co by nawijał coś jak oni o smokach, zionącym ogniu z pyska o sile 300 megaton, garbatych aniołach itd. Nie ma abstrakcji w dzisiejszym rapie.

Re: Fokus top 10 tracks

: 13 sty 2024, 16:50
autor: Prez
właśnie sobie odpaliłem Recepturę po latach i Fokus naprawdę tam dobrze składal w niektórych numerach, np tu:



albo wjazd tutaj:



Projektor to też był ciekawy projekt kiedy Miuosh jeszcze nie był wąchającą gówno parówą a i Puq potrafił rapować

Re: Fokus top 10 tracks

: 19 sty 2024, 15:14
autor: gods bidness
Fokus z łakiem na drillowym bicie. Nowe!


Re: Fokus top 10 tracks

: 19 sty 2024, 20:19
autor: clockers
nawet ładnie się wjebał Wojciech

Re: Fokus top 10 tracks

: 20 sty 2024, 12:05
autor: gods bidness
Ładnie to się wjebał w labirynt rap poezja jedna pewna kwestia zabija stres jak śmiałka bestia.

Dodano po 1 dniu 8 godzinach 53 minutach 38 sekundach:
A tu dla odmiany gospodarze wpierdolili skromnego Fokusa w gościach, zwłaszcza ten drugi. A Donatan dał swój najlepszy bit, jak te dęciaki wchodzą, to stada bydląt klękają.