Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem
: 25 lip 2020, 21:58
kurde, zawsze chciałem to obejrzeć xd
bez przesady z tym specjalistą, nie jestem po żadnej jesziwie
nie widziałem, ale słyszałem o nim co nieco jednym uchem
za dużo nie widziałem, bo wystrzegam się takich gówien, są tendencyjne i utwierdzają w społeczeństwie najtypowsze klisze - najczęściej te filmy robią nie-żydzi, albo Żydzi jedynie z pochodzenia, czyli świeccy liberałowie w porozumieniu z wielkim kapitałem hollywoodu - serwują więc to co się sprzeda i naklika, toteż oceniam takie przedsięwzięcia fatalnie, judaizm jest zbyt skomplikowaną kulturą aby przedstawić to w formie krótkiego serialiku tak aby laik-odbiorca mógł z tego wynieść coś więcej niż manipulację, stereotyp, skrót myślowy, uogólnienie, niedopowiedzenie lub półprawdę
nie widziałem takiego, ale ja generalnie mało widziałem, i to nie tylko tego, bo ja ogólnie w huj mało oglądam seriali i filmow, ale może @SWN coś poleci bo ponoć też ma pochodzenie żydowskie i może się coś interesował
Zapewne 99% muzułmanek zakrywających twarz powie to samo, że chusta daje im wolność a nie je więzi...np nie znam ani jednej żydówki która sama z siebie by odczuwała dyskomfort spowodowany tradycjonalizmem chasydzkim, nie spotkałem nigdy,
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale w unorthodox jest wyraźnie zanaczone że satmar jest antysyjonistycznebaqlashan pisze: ↑09 sie 2020, 22:47
co do filmu unorthodox, to jeszcze tak między nami powiem, że w środowisku żydowskim mówi się o tym, że tym filmem środowisko około-sorosowe rozpętało wojną domową z chabadnikami, i tera spoiler - antysyjoniści tę wojnę przepierdolą, bo generalnie liberalno-żydowski najazd na żydów tradycyjnych jest w odwrocie, a pro-syjonistyczny chabad lubawicz jest najpotężniejszą siłą żydowską i być może światową, neoliberalni kapitaliści pogrzebali się w tym momencie na amen, ten ich ruch tłumaczyć można sobie chyba jedynie poprzez niedoszacowanie własnej siły z powodu wybujałego ego, albo aktem desperacji, bo ta narracja "wolnej palestyny" i napierdalania na żydów jest z roku na rok coraz bardziej krucha i słaba
Podbijam, Psychoza to całkiem spoko prequel do Bates Moteldaveyo pisze: ↑16 sie 2020, 19:58 Obejrzałem sobie dzisiaj "Power", bardzo przyjemny film akcji ze świetną obsadą i oryginalną/ciekawą fabułą. Nawet trochę rapiku jest, polecam sprawdzić w wolnej chwili tą niezobowiązującą produkcję.Spójrzcie na to, zajebista stylizacja:Spoiler
tylko za mało EM DŻI KEJA DO CHUJA, MUSIAŁ SPŁONĄĆ TAK SZYBKO?!?!!?!!#$##Jestem też w trakcie oglądania Psychozy i pięknie się to ogląda po skończeniu serialu.Spoiler
![]()