Strona 17 z 116

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 25 lip 2020, 21:58
autor: FLoo
kurde, zawsze chciałem to obejrzeć xd

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 26 lip 2020, 13:34
autor: sugarhill_notausgang
Lol w tym tygodniu kupiłem tak z dupy Przed północą na dvd za jakieś śmieszne 5 zł i pewnie bym to obejrzał bez świadomości, że to trzecia część jakiejś serii. Ale timing jose :cool: teraz poszukam pierwszej zapowiada się dobrze

A wczoraj oglądałem Pasażera czyli 173 film akcji z Liamem Neesonem, intryga jak intryga w 173 filmie akcji z Liamem Neesonem, ale na plus że cała akcja dzieje sie w pociągu a ja lubię pociągi i jakoś mam sentyment do takich filmów z akcją w pociągu jak Liberator 2 czy nawet Morderstwo w orient expresssie akcja w zamkniętej przestrzeni pociągu ma coś w sobie.

Także sam film maks 6/10 ale dla mnie naciągane 7 zwłaszcza że jest zajebista scena jak
Spoiler
pociąg się wykoleja bo za szybko zapierdala i fajnie to wygląda

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 26 lip 2020, 22:15
autor: dou
Jose pisze: 25 lip 2020, 20:50Before Sunrise
dzięki za podrzucenie tego tutaj. wisiało u mnie w "chce zobaczyć" od paru lat i w końcu się zabrałem. podbijam propsy, piękny film, taki bezpretensjonalny

jedyne co śmieszy, to tramwaje z 95' wyglądają jak te które teraz w krakowie jeżdżą XDD

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 31 lip 2020, 3:05
autor: gonny_trebor
Pasażerka (1963) - JA PIENIE, to mógłby być najważniejszy polski film obozowy gdyby został ukończony według wizji Munka, ale wciąż jest dość mocno
wybitne aktorstwo głównej bohaterki, legancko ukazany konflikt między nią a podwładną, szkoda tych scen na statku bo pozostaje tylko wyobrażenie jak mogło przebiegać ich spotkanie
polecam, można znaleźć na cda

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 31 lip 2020, 9:22
autor: mql
aj właśnie niesiony euforią po Eroice o Pasażerce wczoraj czytałem, wielkie 5

nie jest za krotki, nie mija zdecydowanie za szybko? w końcu to - chyba - ledwie 50+ minut

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 31 lip 2020, 12:22
autor: gonny_trebor
jest przede wszystkim nieukończony - akcja powinna się dziać na dwóch płaszczyznach czasowych, a z tej późniejszej uchowały się tylko pojedyncze zdjęcia, przy projekcji których opowiadano co tam mniej więcej miało się dziać
wielkie 5

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 31 lip 2020, 12:34
autor: Finn
Ja, Godard (2017) - świetny film o znanym i lubianym reżyserze + piękna pani w głównej roli. polecam, jak ktoś lubi przegadane filmy, z mniej lub bardziej ciekawymi dialogami 7/10

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 09 sie 2020, 21:32
autor: jogi
Słodziak - Shia Lebouf zagrał swojego ojca. Scenariusz opiera się na jego dzieciństwie. Polecam. Fajna i mocna rzecz.

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 09 sie 2020, 22:27
autor: Finn
UNORTHODOX
I mam pytanie do specjalisty od judaizmu @baqlashan: widziałeś może ten serial? jak oceniasz przedstawienie żydów w serialach/filmach? zgodne jest? poleć jakiś film/serial, który jest dla Ciebie wzorem.

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 09 sie 2020, 22:47
autor: baqlashan
Finn pisze: 09 sie 2020, 22:27 mam pytanie do specjalisty od judaizmu
bez przesady z tym specjalistą, nie jestem po żadnej jesziwie
Finn pisze: 09 sie 2020, 22:27 widziałeś może ten serial?
nie widziałem, ale słyszałem o nim co nieco jednym uchem
Finn pisze: 09 sie 2020, 22:27 jak oceniasz przedstawienie żydów w serialach/filmach?
za dużo nie widziałem, bo wystrzegam się takich gówien, są tendencyjne i utwierdzają w społeczeństwie najtypowsze klisze - najczęściej te filmy robią nie-żydzi, albo Żydzi jedynie z pochodzenia, czyli świeccy liberałowie w porozumieniu z wielkim kapitałem hollywoodu - serwują więc to co się sprzeda i naklika, toteż oceniam takie przedsięwzięcia fatalnie, judaizm jest zbyt skomplikowaną kulturą aby przedstawić to w formie krótkiego serialiku tak aby laik-odbiorca mógł z tego wynieść coś więcej niż manipulację, stereotyp, skrót myślowy, uogólnienie, niedopowiedzenie lub półprawdę

a półprawda to aż całe kłamstwo, jak mawia stare porzekadło

np nie znam ani jednej żydówki która sama z siebie by odczuwała dyskomfort spowodowany tradycjonalizmem chasydzkim, nie spotkałem nigdy, rzeczywistość jest radykalnie inna, no a mimo to nadal jakieś zachodnie szyksy z huja urwane lubią piać o tym że kobiety w judaizmie mają przejebanie ciężko, aż tak przejebanie ciężko że zrównują to z islamem, co jest tak dalekie od prawdy że szkoda strzępić ryja
Finn pisze: 09 sie 2020, 22:27 poleć jakiś film/serial, który jest dla Ciebie wzorem
nie widziałem takiego, ale ja generalnie mało widziałem, i to nie tylko tego, bo ja ogólnie w huj mało oglądam seriali i filmow, ale może @SWN coś poleci bo ponoć też ma pochodzenie żydowskie i może się coś interesował

z dostępnych mediów to może zadowalającym byłaby lektura kanału "tajemniczy świat żydów" na yt, prowadzi to miły ortodoks i mówi rzeczy w przystępny sposób


co do filmu unorthodox, to jeszcze tak między nami powiem, że w środowisku żydowskim mówi się o tym, że tym filmem środowisko około-sorosowe rozpętało wojną domową z chabadnikami, i tera spoiler - antysyjoniści tę wojnę przepierdolą, bo generalnie liberalno-żydowski najazd na żydów tradycyjnych jest w odwrocie, a pro-syjonistyczny chabad lubawicz jest najpotężniejszą siłą żydowską i być może światową, neoliberalni kapitaliści pogrzebali się w tym momencie na amen, ten ich ruch tłumaczyć można sobie chyba jedynie poprzez niedoszacowanie własnej siły z powodu wybujałego ego, albo aktem desperacji, bo ta narracja "wolnej palestyny" i napierdalania na żydów jest z roku na rok coraz bardziej krucha i słaba

mógłbym o tym więcej wam powiedzieć, ale w sumie nie na temat to, a i nie wiem też na ile kto siedzi w temacie zakulisowej polityki

esssa


a i btw - coś takiego jak "ultraortodoksja" nie istnieje, to liberalno-gojski wymysł aby zrobić z normalnych grup chasydzkich jakichś oszołomów, no ale to efekt tej wojenki domowej w ramach judaizmu o której wcześniej mówiłem

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 09 sie 2020, 22:56
autor: Finn
@baqlashan
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. W serialu, tym właśnie, bardzo negatywnie jest przedstawiona rola kobiety w społeczeństwie judaistycznym. Aż się zdziwiłem. A kanał yt z wielką chęcią sprawdzę.

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 11 sie 2020, 16:01
autor: Luxair
Podobno dobrym i dość realistycznym serialem obyczajowym o rodzinie jerozolimskich Żydów jest Shtisel. W jednej z ról główna aktorka z Unorthodox.
np nie znam ani jednej żydówki która sama z siebie by odczuwała dyskomfort spowodowany tradycjonalizmem chasydzkim, nie spotkałem nigdy,
Zapewne 99% muzułmanek zakrywających twarz powie to samo, że chusta daje im wolność a nie je więzi...

Oczywiście Unorthodox, zwłaszcza druga część, to hollywoodzka bajka, jednak w części oparta na przeżyciach autorki książki. Inny film o podobnej fabule, mniej bajkowy, to kanadyjski Felix i Meira.

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 11 sie 2020, 17:42
autor: ksed
baqlashan pisze: 09 sie 2020, 22:47

co do filmu unorthodox, to jeszcze tak między nami powiem, że w środowisku żydowskim mówi się o tym, że tym filmem środowisko około-sorosowe rozpętało wojną domową z chabadnikami, i tera spoiler - antysyjoniści tę wojnę przepierdolą, bo generalnie liberalno-żydowski najazd na żydów tradycyjnych jest w odwrocie, a pro-syjonistyczny chabad lubawicz jest najpotężniejszą siłą żydowską i być może światową, neoliberalni kapitaliści pogrzebali się w tym momencie na amen, ten ich ruch tłumaczyć można sobie chyba jedynie poprzez niedoszacowanie własnej siły z powodu wybujałego ego, albo aktem desperacji, bo ta narracja "wolnej palestyny" i napierdalania na żydów jest z roku na rok coraz bardziej krucha i słaba
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale w unorthodox jest wyraźnie zanaczone że satmar jest antysyjonistyczne

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 11 sie 2020, 22:05
autor: baqlashan
ksed pisze: 11 sie 2020, 17:42 satmar jest antysyjonistyczne

no oczywiście że tak, wybrali sobie konkretną sektę, która jest antysyjonistyczna coby im pasowało do narracji

satmar ma się tak do ruchu chasydzkiego jak pis do prawicy w pl

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 16 sie 2020, 19:58
autor: daveyo
Obejrzałem sobie dzisiaj "Power", bardzo przyjemny film akcji ze świetną obsadą i oryginalną/ciekawą fabułą. Nawet trochę rapiku jest, polecam sprawdzić w wolnej chwili tą niezobowiązującą produkcję.
Spoiler
tylko za mało EM DŻI KEJA DO CHUJA, MUSIAŁ SPŁONĄĆ TAK SZYBKO?!?!!?!!#$##
Spójrzcie na to, zajebista stylizacja:
Spoiler
Jestem też w trakcie oglądania Psychozy i pięknie się to ogląda po skończeniu serialu. :bowdown:

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 17 sie 2020, 0:43
autor: GNARLYBEATS
Indyjski thriller, czarna komedia, drama z odrobiną bollywood w jednym, polecam jak szukacie czegoś "innego" i świeżego:

AndhaDhun (2018)
trailer

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 17 sie 2020, 21:42
autor: Mider
daveyo pisze: 16 sie 2020, 19:58 Obejrzałem sobie dzisiaj "Power", bardzo przyjemny film akcji ze świetną obsadą i oryginalną/ciekawą fabułą. Nawet trochę rapiku jest, polecam sprawdzić w wolnej chwili tą niezobowiązującą produkcję.
Spoiler
tylko za mało EM DŻI KEJA DO CHUJA, MUSIAŁ SPŁONĄĆ TAK SZYBKO?!?!!?!!#$##
Spójrzcie na to, zajebista stylizacja:
Spoiler
Jestem też w trakcie oglądania Psychozy i pięknie się to ogląda po skończeniu serialu. :bowdown:
Podbijam, Psychoza to całkiem spoko prequel do Bates Motel

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 20 sie 2020, 10:44
autor: lambiczi
Twój Vincent - mega mi się spodobał, bardzo ciekawa historia, emocjonalna. Ciekawa muzyka, o oryginalności obrazu (film namalowany przez ponad setkę artystów) chyba nie muszę wspominać. Pokazuje ciężki żywot osoby o duszy artystycznej - wbrew pozorom dużo się nie zmieniło do naszych czasów. 9/10

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 21 sie 2020, 22:06
autor: Jaayu
Ichi The Killer - ale ciężko było przebrnąć niektóre sceny, główna postać kozak w chuj, ale trochę zmarnowany potencjał. Ogólnie (jak to japońskie filmy mają w zwyczaju) poryty film gore/torture-porn, z tragicznymi komputerowymi efektami specjalnymi (ale praktyczne cudo) i specyficzną kinematografią. Ja bawiłem się dobrze, niemniej nie wiem czy komuś bym polecił

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 23 sie 2020, 0:37
autor: Luxair
"Dolina Bogów" Lecha Majewskiego z Johnem Malkovitchem i Joshem Harnettem:
weź wszystko co najgorsze w Tree of Life i Holy Motors, dorzuć piękne krajobrazy, sztuczną grę aktorską, niezłe zdjęcia, przepych wnętrz rujnowany co rusz przez chujowe CGI i jeszcze chujowszy greenscreen… miałkie, pseudo-filozoficzno-egzystencjalne wątki pomieszane z naiwnym spojrzeniem na kulturę Indian Navajo. Nic się tu nie klei. Zakończenie z dupy.