@niuhniuh nie no ta, jeśli ludzie spodziewali się "prawdziwego" albumu Que to mogą być nieco zaskoczeni, to nawet nie powinno się znaleźć w tym dziale.
Re: Quebonafide - PÓŁNOC / POŁUDNIE (2025)
: 04 lip 2025, 11:05
autor: Vixm
czy dla dupeczkek jak ta wyzej ktore tak sie jaraja quebo jest to pierwsza stycznosc z rapem czy o chuj chodzi
Re: Quebonafide - PÓŁNOC / POŁUDNIE (2025)
: 04 lip 2025, 11:06
autor: scam_sakawa
To są te, co są na rapie, a jak zapytasz kto tam najlepszy w grze to odpowiadają Quebo lub Taco, ewentualnie Kuban.
Re: Quebonafide - PÓŁNOC / POŁUDNIE (2025)
: 04 lip 2025, 11:07
autor: patryk
nie życzę wam źle, więc nie odpalajcie tego
Re: Quebonafide - PÓŁNOC / POŁUDNIE (2025)
: 04 lip 2025, 11:09
autor: FLoo
ale gówno
Re: Quebonafide - PÓŁNOC / POŁUDNIE (2025)
: 04 lip 2025, 11:14
autor: 2do5
Luxair pisze: ↑04 lip 2025, 10:20
Pewnie pudełko nawet nie świeci w ciemności
podobno świeci kiedy masz depresję i świeci tylko dla kuby
Re: Quebonafide - PÓŁNOC / POŁUDNIE (2025)
: 04 lip 2025, 11:20
autor: xxxkawo
Może to jest ten sam schemat co z "prowo płytą" Romantic Psycho Jakuba Grabowskiego, a prawdziwa płyta Północ/Południe dropnie pod koniec sierpnia. Jeśli tak, to to jest trolling dekady.
Re: Quebonafide - PÓŁNOC / POŁUDNIE (2025)
: 04 lip 2025, 11:21
autor: impertynencki
Mam mieszane uczucia.
Sam musical wyszedł bardzo fajnie, ale liczyłem, że płyta będzie rozszerzeniem wykonów z aktu 1, a tu dostaliśmy dokładnie to samo ukrócone o część przegadaną. Nadal brak gościnek Maty czy Chivasa. W efekcie są ludzie co wydali 100zł za koncert i 70zł za płytę z tymi samymi utworami. Znając życie to w tym Boxie za 400zł będzie coś nowego. Mam wrażenie, że sam Quebo się w tym pogubił albo zwyczajnie ostentacyjnie odcina kupony od otoczki, którą udało mu się stworzyć.
Re: Quebonafide - PÓŁNOC / POŁUDNIE (2025)
: 04 lip 2025, 11:26
autor: 2do5
xxxkawo pisze: ↑04 lip 2025, 11:20
Może to jest ten sam schemat co z "prowo płytą" Romantic Psycho Jakuba Grabowskiego, a prawdziwa płyta Północ/Południe dropnie pod koniec sierpnia. Jeśli tak, to to jest trolling dekady.
a to nie jest oczywiste, przecież na tym gównie nie ma chociażby futuramy
Re: Quebonafide - PÓŁNOC / POŁUDNIE (2025)
: 04 lip 2025, 11:28
autor: Piters
Ten trolling chujowy już był w 2020, teraz będzie po prostu cwelowy
Re: Quebonafide - PÓŁNOC / POŁUDNIE (2025)
: 04 lip 2025, 11:28
autor: xxxkawo
Jeszcze się okaże, że nie kończy kariery i przeprosi fanów, że musiał po prostu narobić troszeczke szumu wokół premiery nowego rapowego albumu
Dodano po 11 minutach 50 sekundach:
Przypomina mi to absurdalną akcje marketingową Solara przy albumie "Klub 27" w 2017. A najlepsze w tym wszystkim jest to, że wtedy to właśnie Quebo go na to namówił, żeby to było w takiej formie
Re: Quebonafide - PÓŁNOC / POŁUDNIE (2025)
: 04 lip 2025, 11:46
autor: kr0pka
powinąłem sobie ten winyl ltd japan, lubię tę płytę a może pójdzie to za parę lat za kafła jak będę zbierał na mieszkanie
Re: Quebonafide - PÓŁNOC / POŁUDNIE (2025)
: 04 lip 2025, 11:49
autor: stachu
spoko album, w sumie nie dziwie sie, ze Que "skonczyl" kariere - imo to formula hh go ogranicza, widac, ze szuka nowych form wyrazu. Dlatego jesli wroci pod inna ksywa, w innym gatunku to luz. Ja tam zawsze pozytywnie odbieralem jego albumy. W sumie to nawet jak nagra rapowy album to tez spoko. IMO moglby to wszystko ogarnac z mniejszym dramatyzmem, bez wielkich zakonczen itp. Lepiej by to wyszlo. No, ale to Que - typ ma swój przelot.
Ten numer Nie zycze Ci zle na fajnym patencie.
P.S. Zamówiłem boxa i mam nadzieje, ze nie bedzie to peleryna batmana + swieczka #teamGalaktyka.
Re: Quebonafide - PÓŁNOC / POŁUDNIE (2025)
: 04 lip 2025, 11:50
autor: kurator
Jaka scena taki Childish Gambino
Re: Quebonafide - PÓŁNOC / POŁUDNIE (2025)
: 04 lip 2025, 12:04
autor: eddy_wata
ludzie co tego sluchaja to ci sami co ogladaja filmy na polsacie z 30 minutowymi reklamami i sa uzaleznieni od tik toka
Re: Quebonafide - PÓŁNOC / POŁUDNIE (2025)
: 04 lip 2025, 12:06
autor: 99mayday
nie robię nic z tych rzeczy a słucham tej płytki
elo
Re: Quebonafide - PÓŁNOC / POŁUDNIE (2025)
: 04 lip 2025, 12:54
autor: marmolad_k2
99mayday pisze: ↑04 lip 2025, 12:06
nie robię nic z tych rzeczy a słucham tej płytki
Ja też, ale raczej nieprędko to słuchanie się powtórzy, zero repeat value jak dla mnie
Dodano po 1 minucie 15 sekundach: @Jose mam nadzieję, że otrzymamy godzinną analizę tego muzycznego wydarzenia dekady
Re: Quebonafide - PÓŁNOC / POŁUDNIE (2025)
: 04 lip 2025, 13:01
autor: oyama
album kompletny, podkreslajacy kunszt artystyczny Quebonafide. Artysci zawsze polaryzuja spoleczenstwo, a pozniej sa wynoszeni na oltarze - a to wkrotce, juz niebawem, bo koncem sierpnia.
Re: Quebonafide - PÓŁNOC / POŁUDNIE (2025)
: 04 lip 2025, 13:02
autor: Raph
Ten album nie jest tak wybitny jak chcieliby tego fani Quebo i nie jest tak chujowy, jak chcieliby niektórzy użytkownicy tutaj.
Są tu momenty wybitne ("Chemiczny balans") i są tu momenty, które wolałbym wymazać (ten numer z Chivasem czy ten refren o tym, że nie wisi pieniedzy Sentino... ughh... okropności). Dla mnie całościowo jednak bardziej wysmakowane niż chociażby Egzotyka, na której egzaltacja i nieumiejętność stopowania się z pomysłami przekroczyły wszelkie normy.