Strona 115 z 116

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 20 cze 2026, 21:17
autor: SiNi
Slasher to podgatunek horroru, rozumiem, że ciężko ogarnąć temat…Tak jak wspomniałem wyżej horror w żaden sposób nie musi zawierać jakiś elementów „nadprzyrodzonych” i to nie jest podstawa, aby go tym definiować, ale nie będę wyprowadzał Cię z błędu.

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 20 cze 2026, 21:31
autor: firma
SiNi pisze: 20 cze 2026, 20:02 W poprzednich dwóch latach było kilka świetnych pozycji i również obecny rok może być w nie obfity.
naliczyłem 10 spoko horrorów w 2025 i 2024 (moja ocena), jak możesz coś polecic co uważasz za warty uwagi horror to daj znać, zobacze jak nie widziałem

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 20 cze 2026, 22:36
autor: 2rzyn
Dajcie liste tyvh git horrorow z ostatnich lat. Tylko nie jakies chujnie z max 6/10

Dziedzictwo chyba top poki co.
Midsomar bylo przerazajace

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 20 cze 2026, 22:42
autor: Lothia
Team Chaczaturian tutaj, a Sini typowy konsument treści niezdolny nie tylko do obrony własnych przemyśleń, ale nawet do wytworzenia takowych.

Gdyby uznawać, że horror nie musi być fantastyką zawierająca wątek nadprzyrodzonych sił, to takie filmy byłyby wtedy kompletnie nieodróżnialne od thrillerów (no, czemu Saw miałby być horrorem, a Seven jeszcze nie? bezsens)

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 20 cze 2026, 23:08
autor: Luxair
2rzyn pisze: 20 cze 2026, 22:36 Dajcie liste tyvh git horrorow z ostatnich lat. Tylko nie jakies chujnie z max 6/10

Dziedzictwo chyba top poki co.
Midsomar bylo przerazajace
Obsession
Talk to me
Bring her back
Smile 2
Weapons
Babadook
Hereditary
Midsommar
It follows
The VVitch
When Evil Lurks
Creep
Late Night with the Devil
(serial) The Haunting of Hill House

Oddity, Caveat, Cuckoo, The Ritual były w porządku
Barbarian i Heretic były super, ale tylko do połowy

Longlegs, Together, Hokum, Black Phone - syf

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 20 cze 2026, 23:15
autor: 2rzyn
Dzieki eprzyjacielu

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 20 cze 2026, 23:20
autor: SiNi
@Lothia Nie moja wina, że betony nie ogarniają gatunków głównie chodzi o rezultat jaki ma wywołać film na widzu dlatego siedem nie ma klasyfikacji horroru bo ma inny cel, niż horror, zaś pila posiada mnóstwo elementów, które są przypisane do tego gatunku,resztę sobie sam dopowiedz i sobie sprawdź gatunki, ale tak lepiej pitolić, że ja jestem taki i owaki jak się o czymś nie wie.

@2rzyn Tak to prawda Dziedzictwo jest przegenialne!

Od 21 z dobrymi notami masz te poniżej, ale nie wszystkie to poziom dziedzictwa : Mów do mnie, Brzydka siostra, Gdy rodzi się zło, Pózna noc z diabłem, Strange Darling, Nosferatu , Bacrooms Bez wyjścia, Zniknięcia, Frankenstein, Grzesnicy, Chora na siebie, Humanitarna wampirzyca poszukuje osób chcących, 28 lat później ( świątynia kości), Oddaj ją, Czerwone pokoje, Ostatniej nocy w soho, Heretic, Barbażyńcy, Menu, Substancja, Menu, Mistrz i Małgorzata,Pearl tylko jest dużo horrorów, które nie mają wysokiej noty, a ogląda się świetnie ( ale potrzeba zrobić klimat ) jak choćby The medium 2021 czy Szept i mrok (kapitalny klimat ) Dom osobliwości itp.


Jak chcesz z innych lat to też mogę Ci podać.

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 20 cze 2026, 23:26
autor: Mider
po co mu to Strange Darling polecasz jak on już spierdolił ten film dla reszty forum jawnie go spoilerując

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 20 cze 2026, 23:33
autor: SiNi
Mider pisze: 20 cze 2026, 23:26 po co mu to Strange Darling polecasz jak on już spierdolił ten film dla reszty forum jawnie go spoilerując
Odpowiadając na Twoje pytanie, nie żyje tym forum 24 na dobę, więc nie wiem czy ktoś komuś „spierdolił” ten film spojlerując go, jeśli tak było no to słabo.

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 20 cze 2026, 23:48
autor: Lothia
Ja nie chcę sobie sprawdzać gatunków tylko zmusić Cię do samodzielnego myślenia jak baba od polaka w szkole. Skoro piszesz, że 'rezultat, jaki ma wywołać film' jest różny dla Saw oraz dla Seven, to proszę Cię o doprecyzowanie tego.

To czy film zawiera motywy fantastyczne na ogół jest dosyć obiektywne i dlatego też całkiem nieźle sprawdza się jako kryterium, podczas gdy 'rezultat, jaki ma wywołać film' już niekoniecznie.

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 21 cze 2026, 1:00
autor: SiNi
Lothia pisze: 20 cze 2026, 23:48 Ja nie chcę sobie sprawdzać gatunków tylko zmusić Cię do samodzielnego myślenia jak baba od polaka w szkole
Rzecz w tym, iż to Ty masz problem z rozróżnieniem oraz zrozumieniem, więc najpierw sprawdź definicje jak w szkole będzie o wiele łatwiej.

Wnioskuje, iż widziałeś oba filmy, więc dobrze wiesz, iż w Saw głównym rezultatem w stronę widza, jest mimo wszystko wywołanie w nim lęku za pomącą różnorodnych sposobów technicznych, montażu, kadrów, dźwięku, ale i ogólnej fabuły i miejsca w którym dzieje się całą akcja, jednym słowem ukazanie makabry czy tez przemocy, on ma stwarzać poczucie grozy i przede wszystkim buduje napięcie wokół tego, jesteś jakby w centrum bezpośredniego zagrożenia oraz przeżywasz wszystko jako ofiara, zaś Siedem pomimo, iż posiada elementy horroru bo grzechem byłoby o tym nie wspomnieć skupia się na odkryciu mordercy, cała struktura filmu oraz sposób nakręcenia przypomina thriller, fabuła jak i napięcie jest skierowana przede wszystkim na zagadce i ona jest tutaj najważniejsza, jesteś w centrum dochodzenia, ale elementy "straszne" są tylko pobocznym tłem, jego głównym celem jest zainspirowanie Cię inwestygacją i jej rozwiązaniem, zbrodnie nie są po to, aby wywołać w Tobie tylko efekt przerażenia (choć dla niektórych też to robią, ale nie w takiej formie i w takim stopniu jak zazwyczaj ukazuje to horror ) są tylko elementem śledztwa i ukazaniem filozofii mordercy, nie jesteś bezpośrednio ofiarą, ogólnie filmy/ seriale należą do różnych gatunków, ale wybierany jest ten w którym danemu filmowi jest po prostu bliżej i siedem ze względu na budowę, finalny efekt oraz rezultat dla widza i elementy w nim zawarte jest obok thrillera.

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 21 cze 2026, 7:19
autor: baqlashan
Lothia pisze: 20 cze 2026, 22:42 Gdyby uznawać, że horror nie musi być fantastyką zawierająca wątek nadprzyrodzonych sił, to takie filmy byłyby wtedy kompletnie nieodróżnialne od thrillerów
no, ale dał przykład teksańskiej masakry i co? za huja sie tego thrillerem nie da nazwać. tak samo jak i pierwszego krzyku, który pomimo dosyć lipnego stadium grozy jednak jest horrorem.

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 21 cze 2026, 7:41
autor: SiNi
No tak jak wyżej film Teksańska opiera się głównie na wywołaniu panicznego strachu za pomocną różnych sposobów , napięcie szybuje wokół grozy, a nie na kryminalnej zagadce. Elementy horroru przeważają i jest horrorem.

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 21 cze 2026, 9:21
autor: Haczapurjan
SiNi pisze: 21 cze 2026, 1:00 zainspirowanie Cię inwestygacją
Dodajmy, że to ty dokonałeś inkursji, która to doprowadziła do tych alterkacji

Ale rozumiem, że żywioł autyzmu może być bardzo trudny do ujarzmienia

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 21 cze 2026, 10:08
autor: SiNi
@Haczapurjan Rozumiem, iż ubodło Cię to, iż ktoś Ci po raz pierwszy oznajmił bezpośrednio, że piszesz nonsens,fakt może trochę użyłem zbyt szorstkiego języka oraz sposobu co było nie na miejscu, ale jak to bywa u ludzi nie potrafiących się przyznać do błędu jest oczywiście atak i bajkopisarstwo na temat drugiej osoby, przykro mi, ale nie trafiłeś z autyzmem.

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 21 cze 2026, 11:09
autor: yungXpaproch
ty to jesteś łeb, sini

@2rzyn polecam szczególnie late night with the devil, the sinners i the lighthouse

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 21 cze 2026, 11:13
autor: jogi
The sinners to pastiż jskiś horroru.

I chujowy okrutnie.

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 21 cze 2026, 11:22
autor: SiNi
@jogi Nie jest to żaden pastiż horroru, mylisz się @yungXpaproch ma rację Grzesznicy to bardzo wysoka półka w swojej kategorii, a na to składa się wiele czynników od genialnej ścieżki dźwiękowej poprzez wizualizacje oraz aktorstwo oraz przede wszystkim klimat, a powyższą ocenę subiektywną pomijam bo oczywiście dana produkcja może się komuś podobać, bądź nie.

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 21 cze 2026, 11:36
autor: jogi
Aktorstwo?

Re: [film] Co to ja ostatnio widziałem

: 21 cze 2026, 11:46
autor: 2rzyn
yungXpaproch pisze: 21 cze 2026, 11:09 ty to jesteś łeb, sini

2rzyn polecam szczególnie late night with the devil, the sinners i the lighthouse
Lighthouse i sinners widzialem, oba zajebiste