Soulpete tu wspomina, że Relife i Almost Famous ma sample i generalnie każdy ma wyjebane. To i to normalnie jest na streamingu i w empikach. Jak to jest możliwe, że ktoś zdecydował się to wydać? AF1 wydał universal, a AF2 def jem. Ja czegoś nie rozumiem, czy serio po prostu wyjebane jajca? Moja ograniczona wiedza podpowiada, że to powinny być raczej nielegale.
Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać
: 31 sie 2025, 11:49
autor: Burak
Pewnie dopóki nikt się nie przyczepi / contentID nie wykryje jako zwykły plagiat, to to tak działa
dziwne mi też to się wydaje
Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać
: 01 wrz 2025, 2:31
autor: Pomiot_Liryczny
Vixm pisze: ↑31 sie 2025, 11:44
Mam takie pytanko co do czyszczenia sampli w pl rapie.
Soulpete tu wspomina, że Relife i Almost Famous ma sample i generalnie każdy ma wyjebane. To i to normalnie jest na streamingu i w empikach. Jak to jest możliwe, że ktoś zdecydował się to wydać? AF1 wydał universal, a AF2 def jem. Ja czegoś nie rozumiem, czy serio po prostu wyjebane jajca? Moja ograniczona wiedza podpowiada, że to powinny być raczej nielegale.
nie wiem jak AF2 ale AF1 i relifie zostały potem dodane na Empiki pewnie dlatego że się nikt nie przyjebał to wypuścili żeby jeszcze zarobić, ta to powinny być nielegale ale podejmują ryzyko wrzucają i jak widać nikt tego nie ściągał, płyta Killin z tego co się orientuje jest tylko zdjęta z Spotify ale soulpete nie potrafi potrafi powiedzieć czemu bo on to przez kogoś wrzucał, PRO8L3M też wrzucał dużo ryzykownych sampli a nielegalem był tylko ART BRUT (do dziś go nie ma na streamingach) bo w przypadku art brutu zważywszy na zaczerpnięcie sampli z Polski szansa że się ktoś przypierdoli była po prostu realna
dodam że konsekwencja wrzucenia czegoś na streamingi jest żadna bo najwyżej skończy się zdjęciem przez serwis (pewnie dlatego spadło Killin) natomiast jak sprzedajesz masowo płyty to możesz mieć spore problemy ale Art Brutów nikt nigdzie sprzedawanych nie widział a jak nie wierzysz to na digipacku masz przecież napisane że materiał promocyjny , tak samo BonSoule widziałeś żeby ktoś to sprzedawał? powisi przez 3 miesiące na soraw.pl nakład się rozejdzie i nikt tych 1000 sztuk na oczy nie widział
według mnie temat ciekawy może założę nawet wątek jak znajdę jakieś przykłady takiego omijania ręki prawników
Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać
: 01 wrz 2025, 11:11
autor: chuj
demo staszica faktycznie wyszło w 93? są jakieś dowody na to? i czy to przypadkiem nie dropnęło po latach jako archiwalna taśma co ją peja wyciągnął ze strychu? jeśli tak, to mógł se tam napisać równie dobrze 92
Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać
: 01 wrz 2025, 11:15
autor: Jose
no to demo pewnie polegało na tym, że przekopiował trzy kasety i rozdał kolegom, mógłby napisać, że 1897 też, ale chodzi chyba o to, że nagrywali od 1993 i pewnie od razu coś tam pokazywali ludziom
Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać
: 01 wrz 2025, 11:37
autor: chuj
no ale mamy tego odsłuch na yt
Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać
: 01 wrz 2025, 11:42
autor: Jose
no tak, ale jeśli chodzi Ci o to, czy to na 100% wyszło w 1993 czy w 1994 i z czego pochodzi ten rip czy z OG kasety czy z czegoś tam (w sensie nie ten konkretny, nie, ale ogolnie), to się pewnie nie dowiemy
Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać
: 01 wrz 2025, 11:57
autor: Luxair
Po Poznaniu krążyła kaseta z oryginalnym Antyliroyem, "Seks, narkotyki i muzyka rap" Pejowca a na końcu z dupy dogranym "Merry Muthafuckin’ Xmas" Eaziego E
Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać
: 01 wrz 2025, 12:57
autor: chuj
@arboozrap masz jakieś info?
Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać
: 05 wrz 2025, 21:52
autor: Burak
Kto był pierwszym raperem w Polsce z Młody w ksywie?
Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać
: 05 wrz 2025, 21:55
autor: ART
mlody m?
Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać
: 05 wrz 2025, 21:56
autor: Jose
kiedyś rozkminialiśmy najstarszego rapera z "młody" w ksywce, więc to może wyjść na jedno - nie wiem, czy tam Młody M nie był najstarszy
Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać
: 05 wrz 2025, 21:56
autor: camzat
Młody Łyskacz
Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać
: 05 wrz 2025, 21:57
autor: ART
chyba mlody lyskacz w takim razie
Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać
: 05 wrz 2025, 23:03
autor: ricky
Mlody Lyskacz faktycznie jako ktos kto gdzies tam sie pojawil na featuringu, ale pelnoprawny raper, ktory nagrywal plyty to jednak chyba Mlody M
Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać
: 06 wrz 2025, 8:18
autor: camzat
Czy ja wiem. To że nie miał solo to raczej nie ma wpływu na fakt że pierwszy miał w ksywie 'młody'.
Typ jest jakoś nadal aktywny, nie to że zapadł się pod ziemię.
Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać
: 08 wrz 2025, 17:24
autor: Vixm
Czy Sentino to rzeczywiście był jakiś mega ghostwriter mainstreamowych niemieckich gwiazd, z których do dziś ma mnóstwo $$$ z tantiemów? Coś tam kiedyś czytałem, że Fler i Bushido, ale nie znam się na dojcz rapie.
Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać
: 08 wrz 2025, 17:28
autor: Burak
Flerowi (t9 mi chciało poprawić na fletowi, ciekawe) to nawet wywiady ghostwritował. W okolicach 2016 był wywiad z Flerem i Sentinem, na którym często Fler powtarzał to co mówi Sentino
Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać
: 08 wrz 2025, 17:37
autor: oldschool
Vixm pisze: ↑08 wrz 2025, 17:24
Czy Sentino to rzeczywiście był jakiś mega ghostwriter mainstreamowych niemieckich gwiazd, z których do dziś ma mnóstwo $$$ z tantiemów? Coś tam kiedyś czytałem, że Fler i Bushido, ale nie znam się na dojcz rapie.
Mega to nie, ale swoje napisał na bank. Czy mu z tego dużo skapuje?
Pewnie nie, znając Sentino to wolał przyjąć zapłatę w zegarku albo kurtce niz procentach i nie mówię tu o alkoholu.
Re: Wszystko co chciałeś wiedzieć, ale bałeś się zapytać
: 14 wrz 2025, 1:52
autor: vipdavid
Moje pytanie będzie trudne i chyba tylko najtęższe hh głowy na forum będą znały odpowiedź....
Od czego zaczął się beef między Układem Warszawskim a Voltem??
O co tam poszło??