[serial] Stamtąd (2022)

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
Haczapurjan
Posty: 5470
Rejestracja: 28 lip 2025, 12:50

Re: [serial] Stamtąd (2022)

Post autor: Haczapurjan »

Jestem po seansie przedostatniego odcinka, za tydzień grande finale

Spoilery:
Spoiler
Czyli jednak domysły fanów na przestrzeni sezonów, że ten odyniec jest kretem, były trafne.
Czarny tłuścioszek zaszlachtowany.
Potwory raczej powinny być powstrzymane przez talizman, dlatego zrobili cliffhanger, żeby pozostawić wątpliwości.

Dobry odcinek, szkoda, że tak się nie dało przez większość sezonu.
Awatar użytkownika
firma
Posty: 398
Rejestracja: 20 lut 2026, 17:37
Lokalizacja: uliczny dom wariatów

Re: [serial] Stamtąd (2022)

Post autor: firma »

no nie powiedzialbym ze to dobry odcinek bo akcja sie zaczela w 39 minucie dopiero a tak to klasycznie przez cały odcinek było pierdolenie o niczym :dunno:
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 6251
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [serial] Stamtąd (2022)

Post autor: Luxair »

Przyklejanie folii do ścian jaskinii taśmą klejącą :)
AMEX, no cap, 800 score
They wonder how... how I QAP like that
Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 4968
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: [serial] Stamtąd (2022)

Post autor: Moltisanti »

SiNi pisze: 19 cze 2026, 8:10
Moltisanti pisze: 17 cze 2026, 23:30 Zacząłem oglądać to od nowa i chyba jednak to wszystko ma tam sens, w co nie wierzyłem.


O kurcze trzeba być niezłym hardkorem, żeby to ponownie oglądać albo masochistą, gdzie dookoła multum fajnych seriali.
Skoro tu tostujesz to chyba sam oglądasz. Akurat stamtąd jest czyms co spokojnie mozna ogladac drugi raz bo jest masa symboliki, naprowadzen, których za pierwszym razem nie jestes w stanie wylapac, a podczas rewatchu doceniasz ile naprowadzen co rusz podrzucają ci scenarzysci pokazując ze od początku tam był spoiny zamysl, przez co serial mocno zyskuje na jakości.

Po drugie stwierdzenie ze jest duzo dobrych seriali jest niestety mocno odważne, bo w dobie netlixacji seriali wychodzi praktycznis sama chujnia.
Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2752
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: [serial] Stamtąd (2022)

Post autor: SiNi »

Moltisanti pisze: wczoraj, 0:34
Po drugie stwierdzenie ze jest duzo dobrych seriali jest niestety mocno odważne, bo w dobie netlixacji seriali wychodzi praktycznis sama chujnia.
To nie stwierdzenie tylko fakt, proponuję omijać platformy takiego pokroju.
Awatar użytkownika
Haczapurjan
Posty: 5470
Rejestracja: 28 lip 2025, 12:50

Re: [serial] Stamtąd (2022)

Post autor: Haczapurjan »

Trailer/teaser ostatniego odcinka
Spoiler
Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 4968
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: [serial] Stamtąd (2022)

Post autor: Moltisanti »

SiNi pisze: wczoraj, 6:47 To nie stwierdzenie tylko fakt, proponuję omijać platformy takiego pokroju.
Ta, tak zwana obiektywna opinia :lol:

W ostatnich latach jedyne co robiło wrażenie to Sukcesja, którą zaczęli kręcić 8 kurwa lat temu. Wymień chociaz 3 zajebiste seriale ktore pozniej kręcili to bede w szoku.
Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2752
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: [serial] Stamtąd (2022)

Post autor: SiNi »

@Moltisanti
Sukcesja jest z 2018r, więc przykładowo The Pit , Mr Inbetween, Rozdzielenie, Kulawe Konie.
Awatar użytkownika
Mizter
Posty: 1094
Rejestracja: 07 maja 2019, 21:46
Lokalizacja: wwa

Re: [serial] Stamtąd (2022)

Post autor: Mizter »

zgadzam się ze rewatch serialu z wiedza z obecnego sezonu dodaje from odznakę essy i element głębszego sensu jest tam zawarty, mimo ze często te hinty i easter eggi to dosłownie jakieś zdjęcia, obrazki, malowidła i inne drobne szczegóły. postać jade, tabithy i młodego również nabiera trochę więcej zrozumienia

za to nie zgadzam się z postami z zeszłego tygodnia bo nadrobiłem dzisiaj odcinek ósmy i moim zdaniem spoko seans i budowanie napięcia przed finałowa akcja. dodatkowo chyba pierwszy raz w tym serialu zdażyło mi się coś poczuć w kierunku jakiejś postaci (coś co w końcu przekroczyło emocjonalny poziom paradokumentów) tzn stary pijany i jego motyw ze śpiączka, stopniowe popadanie w rozpacz i świetna scena jak stał na tym wzgórzu załamany

dziewiątego jeszcze nie widziałem może zaraz edytuje
🌴 latinogang 🌴

#freefromage
ODPOWIEDZ