Ablazir pisze: ↑15 sty 2020, 21:16
ale jest sens tak robić? w sensie jak na yt jest audio 320 to chuja nam da ten wav, czy się mylę?
Masz rację
Re: Producencki Offtopic
: 16 sty 2020, 10:33
autor: Addicted
Ablazir pisze: ↑15 sty 2020, 21:16
ale jest sens tak robić? w sensie jak na yt jest audio 320 to chuja nam da ten wav, czy się mylę?
Z teoretycznego punktu widzenia nie ma najmniejszego sensu, jednak tak jak wspomnieli koledzy wyżej, ma to sens.
Przykładowo Maschine od Native Instruments nie obsługiwał (i chyba dalej nie obsługuje, nie wiem, bo pozbyłem się swojego maschine) mp3. Więc trzeba było nawet mp3 @128kpbs konwertować do właśnie np. wav, żeby w ogóle móc zacząć samplować.
A co do tego, z czego korzystam to np.
Xilisoft YouTube to MP3 Converter - darmowy program do pobrania, który konwertuje youtube do mp3. Najlepszą cechą jest to, że wrzucasz tu np 50 linków do kolejki i on sam wszystko robi bez Twojej ingerencji.
Re: Producencki Offtopic
: 16 sty 2020, 13:53
autor: horrypaz
ta maschine nadal nie obsługuje mp3, chyba że jakiś update wyszedł, muszę do native accesa zajrzeć. moze i tak, zassam w mp3, potem audacity przekonwertowac na wav, ale to podwojna robota, chociaż dobrze że kolejkę można ustawiać
dzięki, link od Roba też sprawdzę
Re: Producencki Offtopic
: 28 sty 2020, 12:29
autor: formaszczytu
Spoiler
Re: Producencki Offtopic
: 28 sty 2020, 14:56
autor: Addicted
To akurat jest przejebana prawda
Re: Producencki Offtopic
: 29 sty 2020, 13:43
autor: KolektywneOswiecenie
Kocham tę dziewczynę, polecam wszystko z jej kanału, bo jest bardzo wrażliwą i kreatywną osóbką.
Re: Producencki Offtopic
: 09 lut 2020, 13:59
autor: KapitanRozpierdol
Uwaga DNB/ NEUROFUNK
Od rana oglądam i się wciągnąłem jak w jakiś serial na netflixie samo intro wciąga chujem wszystko co zrobiłem do tej pory
Re: Producencki Offtopic
: 24 lut 2020, 22:37
autor: Ania18
Korzystaliście kiedyś z pomocy teksciarza przy pisaniu tekstów, czy raczej robicie je samodzielnie? Ja ostatnio trafiłam przypadkiem na profil osoby piszacej na zamówienie i waham sie czy nie skorzystać z pomocy. Wstyd się przyznać, ale szukałam czegoś takiego jak generator tekstów piosenek i myslalam, ze wygeneruje sobie przykladowy tekst z automatu, ale to jednak nie takue proste. Co sądzicie? Zaryzykowac i zlecic tekst?
Re: Producencki Offtopic
: 24 lut 2020, 22:49
autor: Jose
Jak najbardziej, Aniu.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Re: Producencki Offtopic
: 24 lut 2020, 23:40
autor: formaszczytu
Ania18 pisze:Korzystaliście kiedyś z pomocy teksciarza przy pisaniu tekstów, czy raczej robicie je samodzielnie? Ja ostatnio trafiłam przypadkiem na profil osoby piszacej na zamówienie i waham sie czy nie skorzystać z pomocy. Wstyd się przyznać, ale szukałam czegoś takiego jak generator tekstów piosenek i myslalam, ze wygeneruje sobie przykladowy tekst z automatu, ale to jednak nie takue proste. Co sądzicie? Zaryzykowac i zlecic tekst?
Wiadomo że jesteś prowem, ale odpowiem. Pomagam kilku znajomym z mocnego podziemia, sama nie mam warsztatu, więc daję teksty. W mainstreamie masz przypadek tego, że Mes pisze teksty Kortezowi.
korzystacie z drupacków, tniecie brejki czy to i to? xD
wiem, że to gruby lot jak na 2020, ale robiłem tak od początku zajarany boom bapem i jakoś zostało
jak przesłuchuję te paki to mi się żadne sample nie kleją do siebie w ogóle
Re: Producencki Offtopic
: 10 kwie 2020, 12:49
autor: Addicted
Ogólnie to wszystko zależy, czy tak czy tak. Natomiast myślę, że po pierwsze primo - jest to dobra opcja, na pobranie tego legalnie (tak wiem, kogo to interesuje w przypadku drum kitów), a po drugie primo - jest to dobra baza wyjściowa, która jest w dobrej jakości, a nie jakieś ciupane nie wiadomo skąd bębny. Po trzecie primo - na etapie miksu i tak można z tych bębnów zrobić praktycznie co dusza zapragnie Spoiler
z tymi primo to taki żart
Re: Producencki Offtopic
: 10 kwie 2020, 18:20
autor: KapitanRozpierdol
U mnie ostatnio brejki stanowią bazę perkusyjną (zazwyczaj wyższe częstotliwości) na co spasowuje próbki. Dzięki temu omijam pancze o gówniany werbel
Spoiler
Re: Producencki Offtopic
: 10 kwie 2020, 19:07
autor: niuhniuh
^obrazek tak prawdziwy że aż boli
Podobnie, też ostatnio zacząłem wstawiać sobie brejki tak dla odniesienia, później wycinam dół i sobie buduje na tym. Czasami brejka zostawiam jako taką dodatkową warstwę w tle. Ogólnie z perkusją u mnie zawsze tragedia, ale w ten sposób przynajmniej jakaś część tej perki nie zostaje przeze mnie spierdolona
Przy okazji: zastanawiam się, czy żywe instrumenty mają jeszcze rację bytu w samplowaniu. Chętnie bym pograła komuś na skrzypcach, klawiszach czy flecie prostym/poprzecznym. Przy odpowiednim pocięciu i zmianie tonu pewnie da się osiągnąć to, co się chce, jednak chyba wygodniej mieć kogoś kto Ci zagra to, co zanucisz.
Re: Producencki Offtopic
: 18 kwie 2020, 20:45
autor: Addicted
Oczywiście że tak, żywy instrument > vst (mimo tego, że teraz wtyczki brzmią naprawdę zajebiście)
Re: Producencki Offtopic
: 19 kwie 2020, 11:44
autor: formaszczytu
Żebym miała mikrofon to chętnie bym ponagrywała jakieś wariacje. Czasami wracam do instrumentów, a myślenie w interpretacji zawsze miałam dość nieszablonowe.