Strona 2 z 3
Re: O.S.T.R. – XX (31.05.2024)
: 03 cze 2024, 0:29
autor: Piroks
Mam wrażenie że dużo raperów, szczególnie tych starszych, byłaby kilka razy lepsza gdyby bardziej konceptualnie podchodzili do płyt i się faktycznie ograniczali, a nie podchodzili do nich w sposób: "co napiszę, to będzie". Przy Ostrym widać już to było przy TDD, tutaj się można tylko utwierdzić. Gdyby taki Gural, Fokus czy Oskar z PRO8L3MU zaczeli bardziej rygorystycznie podchodzić do swoich nagrywek to cieszyli by się pewnie o wiele większym szacunkiem niż teraz, bo pisać ewidentnie potrafią. Niestety można mieć tylko nadzieję że ich jakieś muzea czy inne kulturalne ośrodki wezmą do projektów bo bez tego sami się raczej nigdy nie zmuszą
Re: O.S.T.R. – XX (31.05.2024)
: 03 cze 2024, 1:03
autor: marmolad_k2
No niestety, prawda jest taka, że cokolwiek wydadzą, to i tak komentarze będą pełne zachwytów w stylu
PEZET TY JESTEŚ LEGENDĄ, SŁUCHAM JUŻ 15 LAT
. Kiedy taki raper znajdzie sobie formułę, która odniesie jakiś tam komercyjny sukces, to będzie się jej trzymać latami, bo fani i tak kupią, nawet jeśli 3 płyty z rzędu to w zasadzie 5 utworów, tylko na innych bitach, tak jak to bywało choćby u Ostrego (oczywiście młodszych raperów też to dotyczy).
Re: O.S.T.R. – XX (2024)
: 07 cze 2024, 16:49
autor: gods bidness
Ten wokal tam co brzmi jak Rynkowski Ryszard to na moje na 100 fully AI generated.
Re: O.S.T.R. – XX (2024)
: 15 cze 2024, 18:03
autor: marmolad_k2
Nadal nie znudziła mi się ta płyta, raz na parę dni słuchana jest

Re: O.S.T.R. – XX (2024)
: 15 cze 2024, 18:17
autor: ConeyIsland
Czekam na fizyka nadal

Re: O.S.T.R. – XX (2024)
: 15 cze 2024, 20:17
autor: SiNi
Ja tak samo, a dopiero odsłucham jak przyjdzie - z tego co kojarzę to chyba zaplanowana wysyłka na 28.
Edit: Piękna płyta na pięknych bitach, zdecydowanie będzie to jedna z lepszych pozycji w tym roku do odsłuchu.
Re: O.S.T.R. – XX (2024)
: 14 lis 2024, 5:51
autor: mbosamozlo
Szczerze wole hiphopowego jazzowego dziadka, z czasem monotonnym flow, ale dalej robi orginalny i niespotykany u innych rap w swoim unikalnym stylu. Gość ma łeb na karku, rodzine i największą dojrzałość emocjonalną na scenie. To nie raperzyna tylko artysta z krwi i kości, dziękuje komuś wyżej za to, że nie odszedł z tego świata, bo jest przykładem jak wyjść na prostą i ogarnąć łeb. Jedyny mój idol, który nie zawodzi. Logiczne, że to co kiedyś nie będzie już takie samo teraz i musi szukać różnych stylów, ale flow ma potężne i jest kozakiem. Tabasko OSTR to prawdziwa marka, a nie jakies niedojrzałe nastolatki umysłowe uwięzione w dorosłym ciele. Na jego koncert mam zamiar wbić, bo na juwenaliach z połową płuca i słabymi dzwiękowcami zrobił rozp@$#@ na scenie. Gosciu brał telefony jeden po drugim i nagrywał wspomnienia z sceny dla fanów. Jakiś typ wjebał się na scene a Adaś normalnie im nawijał, żeby go zostawili, bo to jest jego ziomek. Nie znam nikogo, kto miałby tyle szacunku i miłości dla swoich fanów, jedyny poza JWP trzyma fason konkret. 1love
Re: O.S.T.R. – XX (2024)
: 14 lis 2024, 10:04
autor: gods bidness
Niespecjalnie wracam do tej płyty, za to wracam do 042 Requiem Mixtape.
Re: O.S.T.R. – XX (2024)
: 14 lis 2024, 16:28
autor: edenmar
Niespecjalnie wracam do 042 Requiem Mixtape, za to do tej płyty wracam.
Re: O.S.T.R. – XX (2024)
: 14 lis 2024, 21:47
autor: gods bidness
Lubię wracać tam gdzie byłem.
Re: O.S.T.R. – XX (2024)
: 15 lis 2024, 7:47
autor: Igzaveli
O.s.t.r najlepiej podchodzi zima
Re: O.S.T.R. – XX (2024)
: 26 lis 2024, 16:53
autor: CeHaTeHaCe
Igzaveli pisze: ↑15 lis 2024, 7:47
O.s.t.r najlepiej podchodzi zima
fakty, wystarczyło troche śniegu i ostatni tydzień leci na pętli. mam słabość do skrzypka boomera, serio nawet mi nie przeszkadza że nie da się zapamiętać wersów, wystarczy że fajnie składa na ślicznych podkładach i tłusty bass sobie napierdala
towarzystwo dam, bo ja wszystko dam
Re: O.S.T.R. – XX (2024)
: 27 lis 2024, 11:06
autor: gods bidness
Sama prawda, OSTR goat, teraz nie wiadomo jak przekminione wersy i tak nie są modne, a on i tak obecnie pisze najlepsze wersy w karierze.
Re: O.S.T.R. – XX (2024)
: 05 kwie 2025, 20:59
autor: gogi
Fryderyk za płytę roku w kategorii hip-hop.
Re: O.S.T.R. – XX (2024)
: 05 kwie 2025, 21:00
autor: wujot
XDDD
Re: O.S.T.R. – XX (2024)
: 05 kwie 2025, 21:14
autor: marmolad_k2
Kompletnie niespodziewane i jednocześnie niezasłużone, choć bardzo dobra płyta.
Re: O.S.T.R. – XX (2024)
: 05 kwie 2025, 21:22
autor: Jose
jeśli chodzi o nominowane albumy, to przecież najlepszy album

Re: O.S.T.R. – XX (2024)
: 06 kwie 2025, 0:58
autor: Rymekk
zgadzam się w opinią powyżej, ślizgery mówia co innego, choć blisko!
7. ĆpajStajl - Białe Szaleństwo 24 pkt
10. OSTR - XX 23pkt
Re: O.S.T.R. – XX (2024)
: 06 kwie 2025, 10:09
autor: marmolad_k2
Jose pisze: ↑05 kwie 2025, 21:22
jeśli chodzi o nominowane albumy, to przecież najlepszy album
Bez kitu
Nominowani:
Bisz/Kosa – Lata
Ćpaj Stajl – Białe szaleństwo
O.S.T.R. – XX
Otsochodzi – Tthe Grind
Sobel – W związku z muzyką
Re: O.S.T.R. – XX (2024)
: 06 kwie 2025, 11:29
autor: AseOne
A gdzie Żyto/Noon chociażby?