O.S.T.R. – XX (2024)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
Piroks
Posty: 206
Rejestracja: 07 kwie 2023, 14:49

Re: O.S.T.R. – XX (31.05.2024)

Post autor: Piroks »

Mam wrażenie że dużo raperów, szczególnie tych starszych, byłaby kilka razy lepsza gdyby bardziej konceptualnie podchodzili do płyt i się faktycznie ograniczali, a nie podchodzili do nich w sposób: "co napiszę, to będzie". Przy Ostrym widać już to było przy TDD, tutaj się można tylko utwierdzić. Gdyby taki Gural, Fokus czy Oskar z PRO8L3MU zaczeli bardziej rygorystycznie podchodzić do swoich nagrywek to cieszyli by się pewnie o wiele większym szacunkiem niż teraz, bo pisać ewidentnie potrafią. Niestety można mieć tylko nadzieję że ich jakieś muzea czy inne kulturalne ośrodki wezmą do projektów bo bez tego sami się raczej nigdy nie zmuszą
Awatar użytkownika
marmolad_k2
Posty: 6717
Rejestracja: 03 sie 2023, 11:18

Re: O.S.T.R. – XX (31.05.2024)

Post autor: marmolad_k2 »

No niestety, prawda jest taka, że cokolwiek wydadzą, to i tak komentarze będą pełne zachwytów w stylu
PEZET TY JESTEŚ LEGENDĄ, SŁUCHAM JUŻ 15 LAT
. Kiedy taki raper znajdzie sobie formułę, która odniesie jakiś tam komercyjny sukces, to będzie się jej trzymać latami, bo fani i tak kupią, nawet jeśli 3 płyty z rzędu to w zasadzie 5 utworów, tylko na innych bitach, tak jak to bywało choćby u Ostrego (oczywiście młodszych raperów też to dotyczy).
saturn pisze: 10 wrz 2024, 21:56 tu jest normalne forum ślizgawka, więc zwracamy się do siebie normalnie - czasem kolego, czasem kurwo
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 5191
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: O.S.T.R. – XX (2024)

Post autor: gods bidness »

Ten wokal tam co brzmi jak Rynkowski Ryszard to na moje na 100 fully AI generated.
Awatar użytkownika
marmolad_k2
Posty: 6717
Rejestracja: 03 sie 2023, 11:18

Re: O.S.T.R. – XX (2024)

Post autor: marmolad_k2 »

Nadal nie znudziła mi się ta płyta, raz na parę dni słuchana jest :bowdown:
saturn pisze: 10 wrz 2024, 21:56 tu jest normalne forum ślizgawka, więc zwracamy się do siebie normalnie - czasem kolego, czasem kurwo
Awatar użytkownika
ConeyIsland
Posty: 6079
Rejestracja: 24 mar 2021, 23:12
Lokalizacja: łódzkie

Re: O.S.T.R. – XX (2024)

Post autor: ConeyIsland »

Czekam na fizyka nadal 😡
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2760
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: O.S.T.R. – XX (2024)

Post autor: SiNi »

Ja tak samo, a dopiero odsłucham jak przyjdzie - z tego co kojarzę to chyba zaplanowana wysyłka na 28.

Edit: Piękna płyta na pięknych bitach, zdecydowanie będzie to jedna z lepszych pozycji w tym roku do odsłuchu.
mbosamozlo
Posty: 2
Rejestracja: 14 lis 2024, 4:43

Re: O.S.T.R. – XX (2024)

Post autor: mbosamozlo »

Szczerze wole hiphopowego jazzowego dziadka, z czasem monotonnym flow, ale dalej robi orginalny i niespotykany u innych rap w swoim unikalnym stylu. Gość ma łeb na karku, rodzine i największą dojrzałość emocjonalną na scenie. To nie raperzyna tylko artysta z krwi i kości, dziękuje komuś wyżej za to, że nie odszedł z tego świata, bo jest przykładem jak wyjść na prostą i ogarnąć łeb. Jedyny mój idol, który nie zawodzi. Logiczne, że to co kiedyś nie będzie już takie samo teraz i musi szukać różnych stylów, ale flow ma potężne i jest kozakiem. Tabasko OSTR to prawdziwa marka, a nie jakies niedojrzałe nastolatki umysłowe uwięzione w dorosłym ciele. Na jego koncert mam zamiar wbić, bo na juwenaliach z połową płuca i słabymi dzwiękowcami zrobił rozp@$#@ na scenie. Gosciu brał telefony jeden po drugim i nagrywał wspomnienia z sceny dla fanów. Jakiś typ wjebał się na scene a Adaś normalnie im nawijał, żeby go zostawili, bo to jest jego ziomek. Nie znam nikogo, kto miałby tyle szacunku i miłości dla swoich fanów, jedyny poza JWP trzyma fason konkret. 1love
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 5191
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: O.S.T.R. – XX (2024)

Post autor: gods bidness »

Niespecjalnie wracam do tej płyty, za to wracam do 042 Requiem Mixtape.
edenmar
Posty: 2266
Rejestracja: 30 lip 2019, 1:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: O.S.T.R. – XX (2024)

Post autor: edenmar »

Niespecjalnie wracam do 042 Requiem Mixtape, za to do tej płyty wracam.
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 5191
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: O.S.T.R. – XX (2024)

Post autor: gods bidness »

Lubię wracać tam gdzie byłem.
Igzaveli
Zbanowany
Posty: 307
Rejestracja: 01 wrz 2024, 7:45

Re: O.S.T.R. – XX (2024)

Post autor: Igzaveli »

O.s.t.r najlepiej podchodzi zima
Awatar użytkownika
CeHaTeHaCe
Posty: 585
Rejestracja: 22 cze 2022, 2:36
Lokalizacja: bez refrenu

Re: O.S.T.R. – XX (2024)

Post autor: CeHaTeHaCe »

Igzaveli pisze: 15 lis 2024, 7:47 O.s.t.r najlepiej podchodzi zima
fakty, wystarczyło troche śniegu i ostatni tydzień leci na pętli. mam słabość do skrzypka boomera, serio nawet mi nie przeszkadza że nie da się zapamiętać wersów, wystarczy że fajnie składa na ślicznych podkładach i tłusty bass sobie napierdala
towarzystwo dam, bo ja wszystko dam
Junior Slopmajster

Dołącz do naszej firmy:
viewtopic.php?t=13333

SLG appka na Google Play:
viewtopic.php?t=13156
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 5191
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: O.S.T.R. – XX (2024)

Post autor: gods bidness »

Sama prawda, OSTR goat, teraz nie wiadomo jak przekminione wersy i tak nie są modne, a on i tak obecnie pisze najlepsze wersy w karierze.
Awatar użytkownika
gogi
Złoty Rozjebus
Posty: 5615
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:15

Re: O.S.T.R. – XX (2024)

Post autor: gogi »

Fryderyk za płytę roku w kategorii hip-hop.
pardon pisze: 10 lis 2023, 12:06 nie umiem slowo daje nie umiem juz czytac dluzszych postow saturna i lygrysa bez uczucia ze oni nie marnuja swojego zycia, ale zatruwaja tez nasze mimowolnie pchajac do glow ich chore urojenia
Awatar użytkownika
wujot
ave
Posty: 21338
Rejestracja: 02 wrz 2020, 11:15

Re: O.S.T.R. – XX (2024)

Post autor: wujot »

XDDD
Awatar użytkownika
marmolad_k2
Posty: 6717
Rejestracja: 03 sie 2023, 11:18

Re: O.S.T.R. – XX (2024)

Post autor: marmolad_k2 »

Kompletnie niespodziewane i jednocześnie niezasłużone, choć bardzo dobra płyta.
saturn pisze: 10 wrz 2024, 21:56 tu jest normalne forum ślizgawka, więc zwracamy się do siebie normalnie - czasem kolego, czasem kurwo
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 9394
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: O.S.T.R. – XX (2024)

Post autor: Jose »

jeśli chodzi o nominowane albumy, to przecież najlepszy album :dunno:
Senior Controlling Specialist

Dołącz do naszej firmy:
viewtopic.php?t=13333

SLG appka na Google Play:
viewtopic.php?t=13156
Rymekk
Posty: 966
Rejestracja: 31 paź 2024, 16:35

Re: O.S.T.R. – XX (2024)

Post autor: Rymekk »

zgadzam się w opinią powyżej, ślizgery mówia co innego, choć blisko!

7. ĆpajStajl - Białe Szaleństwo 24 pkt
10. OSTR - XX 23pkt
Awatar użytkownika
marmolad_k2
Posty: 6717
Rejestracja: 03 sie 2023, 11:18

Re: O.S.T.R. – XX (2024)

Post autor: marmolad_k2 »

Jose pisze: 05 kwie 2025, 21:22 jeśli chodzi o nominowane albumy, to przecież najlepszy album :dunno:
Bez kitu :bag:
Nominowani:
Bisz/Kosa – Lata
Ćpaj Stajl – Białe szaleństwo
O.S.T.R. – XX
Otsochodzi – Tthe Grind
Sobel – W związku z muzyką
saturn pisze: 10 wrz 2024, 21:56 tu jest normalne forum ślizgawka, więc zwracamy się do siebie normalnie - czasem kolego, czasem kurwo
AseOne
Posty: 473
Rejestracja: 16 sie 2021, 9:08

Re: O.S.T.R. – XX (2024)

Post autor: AseOne »

A gdzie Żyto/Noon chociażby?
ODPOWIEDZ