Re: Ero x Włodi - Reszty Nie Trzeba (07.11.2025) [Zapowiedź]
: 07 lis 2025, 10:59
autor: Popi
Bity w "pro-porcja", "E & W", "Przymrużone oko" skansen w chuj, jebać tą chujnię z najgorszych czasów rapu
"Czarne chmury" to ich przeciwieństwo i ładne sampelki robią ten hiphop. Tak jak piszecie, płytka dla starszego słuchacza który wymaga tylko klasycznych bitów i rapu bez autotuna, do posłuchania pobujania głową.
Nie ma co wymagać od 50 letnich raperów jakiś celnych przemyśleń i świeżych obserwacji, biorąc pod uwagę fakt, że są u zmierzchu swoich karier to i tak spoko
Re: Ero x Włodi - Reszty Nie Trzeba (07.11.2025) [Zapowiedź]
: 07 lis 2025, 11:06
autor: Karleone
rap jest od bujania głową
a blyskotliwe wersy są jak zawsze u nich
nic więcej nie trzeba
@Popi
wymieniłeś najlepsze bity z EPki i piszesz, że są chujowe, pozwól zrozumieć, o jakie "najgorsze czasu rapu" Ci chodzi?
Re: Ero x Włodi - Reszty Nie Trzeba (07.11.2025) [Zapowiedź]
: 07 lis 2025, 11:29
autor: bronek
jakos randomowo puscilem Noblesse Oblige i kozak bicior tam jest propsuje i slucham na petli przez 30min juz chyba sprawdze calosc chociaz nie jestem jakims wielkim fanem tych panow
Re: Ero x Włodi - Reszty Nie Trzeba (07.11.2025) [Zapowiedź]
: 07 lis 2025, 12:16
autor: bobermann3000
chuj pisze: ↑07 lis 2025, 0:18
hiphopowy hiphop do kwadratu. ciężkie te bity, w dobrym nowojorskim stylu. no i dinozaury rapują a nie dukają. ja tam daję okejkę i czekam aż wleci na torrenty.
hiphopowy hiphop do kwadratu bo kwadratowe flow hehe
ale i tak dobra płytka
Re: Ero x Włodi - Reszty Nie Trzeba (07.11.2025) [Zapowiedź]
: 07 lis 2025, 13:19
autor: Popi
Karleone pisze: ↑07 lis 2025, 11:06
wymieniłeś najlepsze bity z EPki i piszesz, że są chujowe, pozwól zrozumieć, o jakie "najgorsze czasu rapu" Ci chodzi?
O czasy kiedy rap brzmiał jak mobb deep czy das efx, pod względem produkcyjnym najbardziej wtórne, najmniej oryginalne, schematyczne bity oparte na bassie i pętlach bębnów kosztem różnorodności w warstwie melodycznej czyli kosztem po prostu fajnego samplingu. Takie brzmienie w stylu RZA moim skromnym zdaniem za chuja nie jest ponadczasowe tylko jebie dziadem z piwnicy, modą sprzed trzydziestu lat.
Re: Ero x Włodi - Reszty Nie Trzeba (07.11.2025) [Zapowiedź]
: 07 lis 2025, 13:26
autor: Karleone
Mocne słowa byku
Re: Ero x Włodi - Reszty Nie Trzeba (07.11.2025) [Zapowiedź]
: 07 lis 2025, 14:00
autor: chuj
jest w tym trochę prawdy co pisze popi. zgodzę się, że sukces wtc i mobbów otworzył na maksa nudny i wtórny rozdział w nowojorskim brzmieniu, natomiast to jest prastary truizm, że wszystko co zacznie być nieudolnie kopiowane stanie się wtórnym gównem tak żeby wpisać się w jakiś "gatunek", i to jest cel sam w sobie w przypadku copycatów, a nie stworzenie przede wszystkim jakościowej muzyki. taki jest case z każdym gatunkiem - sukces metaliki stworzył pierdyliony thrash metalowych kapel, których priorytetem stało się przede wszystkim granie thrash metalu, a nie muzyki - podejście strikte gatunkistyczne, tak żeby wpisać się w jakieś ramy.
w przypadku tych bitów u włodka i erosa nie słyszę, żeby ten cel gatunkizmu był na pierwszym miejscu. przede wszystkim te bity się bronią jakością. być może gdyby bumbap był szalenie popularny jak 20 lat temu to utonęłyby w zalewie przeciętności, a być może nie - nie wiem. na ten moment jest to świeży powiew starego smrodu.
Re: Ero x Włodi - Reszty Nie Trzeba (07.11.2025) [Zapowiedź]
: 07 lis 2025, 15:09
autor: Karleone
nie wiem i nie będę świrował filozofa, to je dobra kurwa płyta na dobrych kurwa bitach
te w stylu RZA najlepsze bo takie lubię i tyle
może to też dzięki temu, że ogólnie to nie słuchałem takich zbyt dużo i często, a teraz mam na takie fazkę w chuj
Re: Ero x Włodi - Reszty Nie Trzeba (07.11.2025) [Zapowiedź]
: 07 lis 2025, 15:17
autor: chaya
płyta taka jakiej sie można było spodziewać. dobre rapy, dobre bity, bez zaskoczeń. wszystko się zgadza. a wers o babach w nosie kozak
Re: Ero x Włodi - Reszty Nie Trzeba (07.11.2025) [Zapowiedź]
: 07 lis 2025, 15:30
autor: Kalom
zasmiane z wersu wlodiego o rymie do dyrygenta
Re: Ero x Włodi - Reszty Nie Trzeba (07.11.2025) [Zapowiedź]
: 07 lis 2025, 15:47
autor: Karleone
I nie chodzi tu o skręta
Re: Ero x Włodi - Reszty Nie Trzeba (07.11.2025) [Zapowiedź]
Re: Ero x Włodi - Reszty Nie Trzeba (07.11.2025) [Zapowiedź]
: 07 lis 2025, 19:37
autor: Artazz
Co do barsów, to te (i sporo innych z tego albumu) Włodiego mi zapadły w pamięć w odpowiedzi na zarzuty wobec niego i w sumie szanuję, dopóki robi to tak stylowo na takich zajebistych bitach
Bez poczucia winy piszę wersy prokonopne
Dla kilku leszczy to stanowi wieczny problem
Tu takie rzeczy to się leczy kopem w mordę
Re: Ero x Włodi - Reszty Nie Trzeba (07.11.2025) [Zapowiedź]
: 07 lis 2025, 20:00
autor: many-s
Dobre bity, solidny rap, dwóch weteranów, zero zaskoczenia. Słucha się dobrze. Dwa razy przeleciało. Pomników za barsy nikt nie będzie stawiał.
Re: Ero x Włodi - Reszty Nie Trzeba (07.11.2025) [Zapowiedź]
: 07 lis 2025, 20:07
autor: Artazz
A i mam nadzieję, że na tym albumie JWP co jest gdzieś jakoś tam zapowiadany albo będzie mniej produkcji Szczura, albo on trochę on odejdzie od swoich type-beatów jak to zrobił na albumach Kosiego, bo o ile te jego cięzkie bębny są spoko i się sprawdzają w konwencji tej płyty, to jednak jak wjechały te 3 ostatnie bity Ostrego to widać różnicę, kto tu jest szefem
Re: Ero x Włodi - Reszty Nie Trzeba (07.11.2025) [Zapowiedź]
: 07 lis 2025, 20:28
autor: gods bidness
ale zmarnowali ten bit ostrego w czarnych chmurach. Niestety Oni obaj brzmią jakby przed nagrywką wkładali sobie kije do dupy. Rapowanie na baczność z rękami sztywno wzdłuż ciała.
Re: Ero x Włodi - Reszty Nie Trzeba (07.11.2025) [Zapowiedź]
: 07 lis 2025, 20:59
autor: Artazz
A to nie wiem, ale dla mnie to najlepszy numer z całego albumu, ale może dlatego, że jego treść w aktualnym momencie mojego życia bardzo do mnie trafia
Re: Ero x Włodi - Reszty Nie Trzeba (07.11.2025) [Zapowiedź]
: 07 lis 2025, 21:16
autor: krychaj5
gods bidness pisze: ↑07 lis 2025, 20:28
Rapowanie na baczność z rękami sztywno wzdłuż ciała.
no oni to rapują z perspektywy takiego generała wydającego rozkaz
podbijam propsy
Re: Ero x Włodi - Reszty Nie Trzeba (07.11.2025) [Zapowiedź]
: 07 lis 2025, 21:28
autor: Karleone
Bo Włodi to jest sztywny ogólnie, zobaczcie sobie jak siada na kanapę w tym programie o HH na netflixie
I porównajcie z takim okim co se tam leży na wyjebce