Ero x Włodi - Reszty Nie Trzeba (2025)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

rsl
Posty: 57
Rejestracja: 13 cze 2019, 22:02
Lokalizacja: 091

Re: Ero x Włodi - Reszty Nie Trzeba (07.11.2025) [Zapowiedź]

Post autor: rsl »

gods bidness pisze: 07 lis 2025, 10:37 OSTR GOAT
Kozak produkcje dał na ten materiał :oops:
Awatar użytkownika
Popi
Posty: 1739
Rejestracja: 11 sty 2020, 10:13

Re: Ero x Włodi - Reszty Nie Trzeba (07.11.2025) [Zapowiedź]

Post autor: Popi »

Bity w "pro-porcja", "E & W", "Przymrużone oko" skansen w chuj, jebać tą chujnię z najgorszych czasów rapu
"Czarne chmury" to ich przeciwieństwo i ładne sampelki robią ten hiphop. Tak jak piszecie, płytka dla starszego słuchacza który wymaga tylko klasycznych bitów i rapu bez autotuna, do posłuchania pobujania głową.
Nie ma co wymagać od 50 letnich raperów jakiś celnych przemyśleń i świeżych obserwacji, biorąc pod uwagę fakt, że są u zmierzchu swoich karier to i tak spoko
Popi.jaku
Awatar użytkownika
Karleone
Posty: 745
Rejestracja: 31 sie 2025, 22:32

Re: Ero x Włodi - Reszty Nie Trzeba (07.11.2025) [Zapowiedź]

Post autor: Karleone »

rap jest od bujania głową
a blyskotliwe wersy są jak zawsze u nich
nic więcej nie trzeba

@Popi
wymieniłeś najlepsze bity z EPki i piszesz, że są chujowe, pozwól zrozumieć, o jakie "najgorsze czasu rapu" Ci chodzi?
Awatar użytkownika
bronek
Posty: 4873
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:17
Lokalizacja: エルバフ

Re: Ero x Włodi - Reszty Nie Trzeba (07.11.2025) [Zapowiedź]

Post autor: bronek »

jakos randomowo puscilem Noblesse Oblige i kozak bicior tam jest propsuje i slucham na petli przez 30min juz :bowdown: chyba sprawdze calosc chociaz nie jestem jakims wielkim fanem tych panow
przyszedłem się tu napierdalać a nie kurwa jakieś Ania powiedziała czy kurwa Klaudia
Jem pizzę, piszę teksty, teraz jestem w prime jak Szczęsny
Szacunek za bycie sobą i za wersy
Wy tak bardzo się staracie, że każdy jest pierwszy lepszy
bobermann3000
Posty: 386
Rejestracja: 26 lis 2019, 10:17

Re: Ero x Włodi - Reszty Nie Trzeba (07.11.2025) [Zapowiedź]

Post autor: bobermann3000 »

chuj pisze: 07 lis 2025, 0:18 hiphopowy hiphop do kwadratu. ciężkie te bity, w dobrym nowojorskim stylu. no i dinozaury rapują a nie dukają. ja tam daję okejkę i czekam aż wleci na torrenty.
hiphopowy hiphop do kwadratu bo kwadratowe flow hehe
ale i tak dobra płytka
Awatar użytkownika
Popi
Posty: 1739
Rejestracja: 11 sty 2020, 10:13

Re: Ero x Włodi - Reszty Nie Trzeba (07.11.2025) [Zapowiedź]

Post autor: Popi »

Karleone pisze: 07 lis 2025, 11:06 wymieniłeś najlepsze bity z EPki i piszesz, że są chujowe, pozwól zrozumieć, o jakie "najgorsze czasu rapu" Ci chodzi?
O czasy kiedy rap brzmiał jak mobb deep czy das efx, pod względem produkcyjnym najbardziej wtórne, najmniej oryginalne, schematyczne bity oparte na bassie i pętlach bębnów kosztem różnorodności w warstwie melodycznej czyli kosztem po prostu fajnego samplingu. Takie brzmienie w stylu RZA moim skromnym zdaniem za chuja nie jest ponadczasowe tylko jebie dziadem z piwnicy, modą sprzed trzydziestu lat.
Popi.jaku
Awatar użytkownika
Karleone
Posty: 745
Rejestracja: 31 sie 2025, 22:32

Re: Ero x Włodi - Reszty Nie Trzeba (07.11.2025) [Zapowiedź]

Post autor: Karleone »

Mocne słowa byku
Awatar użytkownika
chuj
Zbanowany
Posty: 2333
Rejestracja: 17 maja 2020, 22:40
Lokalizacja: Mafijne Trójmiasto

Re: Ero x Włodi - Reszty Nie Trzeba (07.11.2025) [Zapowiedź]

Post autor: chuj »

jest w tym trochę prawdy co pisze popi. zgodzę się, że sukces wtc i mobbów otworzył na maksa nudny i wtórny rozdział w nowojorskim brzmieniu, natomiast to jest prastary truizm, że wszystko co zacznie być nieudolnie kopiowane stanie się wtórnym gównem tak żeby wpisać się w jakiś "gatunek", i to jest cel sam w sobie w przypadku copycatów, a nie stworzenie przede wszystkim jakościowej muzyki. taki jest case z każdym gatunkiem - sukces metaliki stworzył pierdyliony thrash metalowych kapel, których priorytetem stało się przede wszystkim granie thrash metalu, a nie muzyki - podejście strikte gatunkistyczne, tak żeby wpisać się w jakieś ramy.

w przypadku tych bitów u włodka i erosa nie słyszę, żeby ten cel gatunkizmu był na pierwszym miejscu. przede wszystkim te bity się bronią jakością. być może gdyby bumbap był szalenie popularny jak 20 lat temu to utonęłyby w zalewie przeciętności, a być może nie - nie wiem. na ten moment jest to świeży powiew starego smrodu.
złap książkę, złap reset

free smly
Awatar użytkownika
Karleone
Posty: 745
Rejestracja: 31 sie 2025, 22:32

Re: Ero x Włodi - Reszty Nie Trzeba (07.11.2025) [Zapowiedź]

Post autor: Karleone »

nie wiem i nie będę świrował filozofa, to je dobra kurwa płyta na dobrych kurwa bitach

te w stylu RZA najlepsze bo takie lubię i tyle

może to też dzięki temu, że ogólnie to nie słuchałem takich zbyt dużo i często, a teraz mam na takie fazkę w chuj
Awatar użytkownika
chaya
Posty: 1023
Rejestracja: 25 mar 2024, 8:45

Re: Ero x Włodi - Reszty Nie Trzeba (07.11.2025) [Zapowiedź]

Post autor: chaya »

płyta taka jakiej sie można było spodziewać. dobre rapy, dobre bity, bez zaskoczeń. wszystko się zgadza. a wers o babach w nosie kozak :)
Kalom
Posty: 6781
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33

Re: Ero x Włodi - Reszty Nie Trzeba (07.11.2025) [Zapowiedź]

Post autor: Kalom »

zasmiane z wersu wlodiego o rymie do dyrygenta
Awatar użytkownika
Karleone
Posty: 745
Rejestracja: 31 sie 2025, 22:32

Re: Ero x Włodi - Reszty Nie Trzeba (07.11.2025) [Zapowiedź]

Post autor: Karleone »

I nie chodzi tu o skręta
Awatar użytkownika
4-HO-MET
Zbanowany
Posty: 2296
Rejestracja: 03 lut 2024, 21:32

Re: Ero x Włodi - Reszty Nie Trzeba (07.11.2025) [Zapowiedź]

Post autor: 4-HO-MET »

Marekk pisze: 07 lis 2025, 8:37
Beat spoko i (jak to w PLHH) 0 barsów.
I'm enslaving women from Ukraine,
they don't understand english
but they understand pain,
it's the language of anguish
Awatar użytkownika
Artazz
Posty: 775
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:19

Re: Ero x Włodi - Reszty Nie Trzeba (07.11.2025) [Zapowiedź]

Post autor: Artazz »

Co do barsów, to te (i sporo innych z tego albumu) Włodiego mi zapadły w pamięć w odpowiedzi na zarzuty wobec niego i w sumie szanuję, dopóki robi to tak stylowo na takich zajebistych bitach

Bez poczucia winy piszę wersy prokonopne
Dla kilku leszczy to stanowi wieczny problem
Tu takie rzeczy to się leczy kopem w mordę
Ostatnio zmieniony 07 lis 2025, 20:07 przez Artazz, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
many-s
Posty: 2679
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:06

Re: Ero x Włodi - Reszty Nie Trzeba (07.11.2025) [Zapowiedź]

Post autor: many-s »

Dobre bity, solidny rap, dwóch weteranów, zero zaskoczenia. Słucha się dobrze. Dwa razy przeleciało. Pomników za barsy nikt nie będzie stawiał.
Awatar użytkownika
Artazz
Posty: 775
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:19

Re: Ero x Włodi - Reszty Nie Trzeba (07.11.2025) [Zapowiedź]

Post autor: Artazz »

A i mam nadzieję, że na tym albumie JWP co jest gdzieś jakoś tam zapowiadany albo będzie mniej produkcji Szczura, albo on trochę on odejdzie od swoich type-beatów jak to zrobił na albumach Kosiego, bo o ile te jego cięzkie bębny są spoko i się sprawdzają w konwencji tej płyty, to jednak jak wjechały te 3 ostatnie bity Ostrego to widać różnicę, kto tu jest szefem
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 5166
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Ero x Włodi - Reszty Nie Trzeba (07.11.2025) [Zapowiedź]

Post autor: gods bidness »

ale zmarnowali ten bit ostrego w czarnych chmurach. Niestety Oni obaj brzmią jakby przed nagrywką wkładali sobie kije do dupy. Rapowanie na baczność z rękami sztywno wzdłuż ciała.
Awatar użytkownika
Artazz
Posty: 775
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:19

Re: Ero x Włodi - Reszty Nie Trzeba (07.11.2025) [Zapowiedź]

Post autor: Artazz »

A to nie wiem, ale dla mnie to najlepszy numer z całego albumu, ale może dlatego, że jego treść w aktualnym momencie mojego życia bardzo do mnie trafia
Awatar użytkownika
krychaj5
Posty: 309
Rejestracja: 23 wrz 2019, 16:51

Re: Ero x Włodi - Reszty Nie Trzeba (07.11.2025) [Zapowiedź]

Post autor: krychaj5 »

gods bidness pisze: 07 lis 2025, 20:28 Rapowanie na baczność z rękami sztywno wzdłuż ciała.
no oni to rapują z perspektywy takiego generała wydającego rozkaz

podbijam propsy
Awatar użytkownika
Karleone
Posty: 745
Rejestracja: 31 sie 2025, 22:32

Re: Ero x Włodi - Reszty Nie Trzeba (07.11.2025) [Zapowiedź]

Post autor: Karleone »

Bo Włodi to jest sztywny ogólnie, zobaczcie sobie jak siada na kanapę w tym programie o HH na netflixie

I porównajcie z takim okim co se tam leży na wyjebce
ODPOWIEDZ