Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Dyskusje na temat ulubionych gier użytkowników. Planszówki? Playstation czy Xbox?

Moderator: con shonery

Awatar użytkownika
#23
Posty: 1575
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:25
Lokalizacja: tinychat

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: #23 »

[mention]MoTyW[/mention] [mention]instinct[/mention] w końcu zamówiłem kierownicę więc mam nadzieję że za jakiś czas coś pojeździmy
It's got a hold on me the streets won't let me go I'm in love
Ezio_Wroclaw pisze: 05 wrz 2019, 10:10 Jeszcze mi kot o 4.40 wskoczył na mordę, jedyne pussy co tam ostatnio siada.
Awatar użytkownika
MoTyW
Pierwszy Mod
Posty: 5374
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:34

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: MoTyW »

No u mnie ziomeczek też kierę właśnie kupił i już wiem, że będziemy napierdalać ostro, także spotkamy się na jakiejś Akinie, wierzę :D Co tam za sprzęt powinąłes w ogóle?
[mention]#23[/mention]
SLGWK since 15.08.2009
#wolnykurdystan #wolnacipa
Awatar użytkownika
Addicted
Posty: 1789
Rejestracja: 11 maja 2019, 10:44

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Addicted »

Moglibyście uprzejmie napisać, ile kosztuje najtańsza, aczkolwiek sensowna (względem ceny ofc) kierownica do ps4, żeby można było bez przypału pośmigać?
Awatar użytkownika
#23
Posty: 1575
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:25
Lokalizacja: tinychat

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: #23 »

MoTyW pisze: 09 paź 2019, 19:27 No u mnie ziomeczek też kierę właśnie kupił i już wiem, że będziemy napierdalać ostro, także spotkamy się na jakiejś Akinie, wierzę :D Co tam za sprzęt powinąłes w ogóle?
[mention]#23[/mention]
Thrustmaster T150RS PRO z pedałami T3PA, w przyszłości jeszcze jakiś h shifter wpadnie tylko nie wiem czy od Thrustmastera. Możliwe że kupię używkę z G29 + arduino albo jakiś custom wpadnie.
It's got a hold on me the streets won't let me go I'm in love
Ezio_Wroclaw pisze: 05 wrz 2019, 10:10 Jeszcze mi kot o 4.40 wskoczył na mordę, jedyne pussy co tam ostatnio siada.
DeDoK
Posty: 4210
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:33

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: DeDoK »

kapec pisze: 04 paź 2019, 21:52 Nówkę? Pewnie ciężko, wręcz niemożliwe.

W piwnicy chyba leżą dwie używki w dobrym stanie, działały ok, na nic nie narzekałem, jak Cie interesuje to PW
dostałeś pw? bo w sumie dopiero kilka dni pozniej sie rozgarnelem ze posta napisales :(
insane
Posty: 1483
Rejestracja: 23 kwie 2019, 10:50

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: insane »

Addicted pisze: 09 paź 2019, 20:10 Moglibyście uprzejmie napisać, ile kosztuje najtańsza, aczkolwiek sensowna (względem ceny ofc) kierownica do ps4, żeby można było bez przypału pośmigać?
najtansza sensowna (czyli taka z 3 pedalami i 900* katu obrotu) kierownica to g29. mam taka z shifterem od prawie roku i nie czuje potrzeby wymiany na cos drozszego.
Awatar użytkownika
oyama
Posty: 4351
Rejestracja: 22 kwie 2019, 18:26

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: oyama »

szkoda, ze ETS2 lub ATS nie wyszly nigdy na konsole, bo podpinajac VR i kierownice to mozna byloby dobry efekt uzyskac. Kiedys kierke kupilem pod X360, ale to byl zakup pod wplywem emocji i przykladowo lepiej wspominam DJ HERO niz granie w wyscigowki
moj profil jest wylacznie awatarem internetowym, a wszelkie opublikowane posty to fikcja literacka
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Luxair »

Haha, francuska cosplayerka niedopuszczona do finału EuroCosplay w Londynie ponieważ kiedy biali ludzie przebierają się za ciemnoskórych (nawet jeśli jest to Pyke z League of Legends, nadtrawiony morską wodą zombie, a kostium jest gumowym strojem za 3000 EUR naciąganym na całe ciało wraz z głową), to jest to blackface i obraża uczucia millenialsów (zapewne głównie białych o poglądach lewicowych).

Obrazek
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
#23
Posty: 1575
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:25
Lokalizacja: tinychat

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: #23 »

insane pisze: 11 paź 2019, 17:02 najtansza sensowna (czyli taka z 3 pedalami i 900* katu obrotu) kierownica to g29. mam taka z shifterem od prawie roku i nie czuje potrzeby wymiany na cos drozszego.
G29 jest kompletnie nie opłacalnym sprzętem obecnie. Cena G29 na ceneo to dalej 1k PLN za kierownicę i 3 pedały. Cena shiftera to około 200 dodatkowych PLN.

Obecnie da się wyrwać nowego Thrustmastera T150RS PRO poniżej 800 PLN, a w takich sklepach jak X-Kom teraz jest na promocji i kosztuje 850 PLN (kierownica + 3 pedały). Niestety shifter do Thrustmasterów to lekko ponad 600 PLN, ale nie jest to coś co jest niezbędne w szczególności gdy nie masz zamiaru driftować (a i bez shiftera się da).

Teraz trochę na temat obu modeli bo jeden z nich mam, a na drugim okazjonalnie upalane było u mojego człowieka. [mention]insane[/mention]

Wykonanie:

Tutaj sprzęt Logiteha wypada o wiele lepiej niż konkurencja, obręcz jest obszyta eko skórą, a spasowanie elementów i przyciski są dobrej jakości, nie jest to premium ale jest dobrze i solidnie. Thrustmaster wygląda trochę tandetnie, obręcz nie jest obszyta, a pokryta plastikiem i ten plastik nie dość że jest spasowany tak sobie to po dotyku czuć że to plastik słabej jakości, oprócz plastiku w miejscach gdzie powinno trzymać się kierownicę (czyli za piętnaście trzecia) jest guma która ma polepszyć uchwyt ale po kilku minutach obie dłonie się pocą od tej gumy... Przyciski ujdą po za krzyżakiem który jest tragiczny i wygląda to jakby ktoś zastąpił to co miało tam być pierwotnie krzyżakiem z pada z alliexpress za 5$.

Pedały:

W Thrustmasterze T150RS PRO jest trzy pedały tak samo jak w Logitechu g29, ogólnie jest podobnie jeśli chodzi o odczucia po za tym że w G29 hamulec jest twardszy co jest na plus. Do T150RS PRO dołączony jest ogranicznik hamulca ale nie testowałem jeszcze tego więc nie wiem jaki jest efekt.

Kierownica:

Tutaj są największe różnice i tutaj zdecydowanie Thrustmaster deklasuje G29. Zaczynając od bebechów, FFB (czyli technologia która odpowiada za to że kierownica odbija i stawia opór): w G29 silnik połączony jest z obręczą za pomocą zębatek, u konkurencji jest to hybryda - paski i zębatki. Jaka jest różnica? W G29 zębatki potrafią pękać, a w dodatku jest to bardzo głośne więc granie w nocy raczej odpada, T150RS PRO jest cicha i płynniejsza względem sprzętu Logitecha. Ponadto G29 ma słabszy FFB. Kąt skrętu w G29 to 900 stopni, w T150 to 1080 (najbardziej to się przydaje w drifcie i chyba ETS). G29 ma zjebane chłodzenie i zaleca się po skończeniu gwarancji przeróbkę obudowy i dodanie wentylatora. Obręcz w G29 ma mniejszą średnicę (bodajże 26 cm) jest grubsza, a dolna część obręczy jest spłaszczona, T150 ma 28 centymetrów średnicy. Ilość przycisków jest większa w G29, jest też pokrętło i przycisk +/- co jest super do zmiany ustawień podczas jazdy w grach takich jak F1.

Shifter:

Obie kierownice domyślnie nie mają skrzyni biegów, ten z Logiteha to koszt około 200 PLN, a skrzynię Thrustmastera można kupić za 600 PLN XD. Z tym pierwszym miałem styczność, jest bez szału, plastikowy, a drążek jest krótki (coś jak short shifter w samochodach). Ten z konkurencji to droga, ale z tego co patrzyłem, solidna zabawka.

Polecam przejrzeć tematy z for simracingowych, tam można spotkać porównania odnoszące się jeszcze bardziej do aspektów technicznych.
It's got a hold on me the streets won't let me go I'm in love
Ezio_Wroclaw pisze: 05 wrz 2019, 10:10 Jeszcze mi kot o 4.40 wskoczył na mordę, jedyne pussy co tam ostatnio siada.
Awatar użytkownika
Groszek
Posty: 4537
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:27
Lokalizacja: Auld Reekie

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Groszek »

Nic pamiętam że to samo zrobili z 2-3 lata temu chyba
Wszystko jest kawałem oraz żartem
Wszystko już widziałem, co potrzebneXD
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: oyche »

ale mi zjebałeś pizdę, nie wiedziałem że pyke jest murzynem
Awatar użytkownika
redman23
Posty: 1364
Rejestracja: 08 lip 2019, 16:40

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: redman23 »


O kurwa, jak to wygląda, oby po wyjściu było podobnie :bowdown:
Awatar użytkownika
ToMojaStaraKsywka
Posty: 1755
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:01

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: ToMojaStaraKsywka »

To niezłe dwukierunkowe rondo na 3:48. Są takie? Chciałbym zobaczyć płaskowyże Nazca
Sadistik:
Haunted Gardens
Elysium
Delirium
L'appel Du Vide
Spoiler
Ezio_Wroclaw pisze: Ja się nigdy nie przewoże. Ja zawsze rozważam tylko dwie opcje na konflikt fizyczny - teleskop w łeb, ostatecznie nożem po mordzie.

Koń, optujesz za poderznietym gardlem śmieciu?
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: con shonery »

Michał Wiśniewski czeka z ręką w majtkach
Awatar użytkownika
Maćko
Posty: 565
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:02
Lokalizacja: internetełek

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Maćko »

con shonery pisze:Michał Wiśniewski czeka z ręką w majtkach
:lol:

Aż się przypomina Pokaz swoją twarz, gdzie Michal niezmartwiony bożym światem palił papieroski, pił wudeczke i grał w samoloty.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
o takie forum nic nie robiłem
Awatar użytkownika
Addicted
Posty: 1789
Rejestracja: 11 maja 2019, 10:44

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: Addicted »

[mention]insane[/mention] [mention]#23[/mention]

Dzięki za wyczerpujące informacje :D
insane
Posty: 1483
Rejestracja: 23 kwie 2019, 10:50

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: insane »

#23 pisze: 11 paź 2019, 22:17 W G29 zębatki potrafią pękać, a w dodatku jest to bardzo głośne więc granie w nocy raczej odpada
oj tak, jak upalam kompakta w assetto w nocy to pol bloku nie spi xd moja dodatkowo od nowosci skrzypi jak skrecam, wiec jest jeszcze glosniej. wyslalbym ja do serwisu, ale wkrecilem sie teraz w kariere w f1 2018 i dobre tempo zlapalem

co do reszty postu o g29 to sie zgadzam w 100% Obrazek
Awatar użytkownika
#23
Posty: 1575
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:25
Lokalizacja: tinychat

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: #23 »

insane pisze: 13 paź 2019, 21:42 oj tak, jak upalam kompakta w assetto w nocy to pol bloku nie spi xd moja dodatkowo od nowosci skrzypi jak skrecam, wiec jest jeszcze glosniej. wyslalbym ja do serwisu, ale wkrecilem sie teraz w kariere w f1 2018 i dobre tempo zlapalem
Kumpel który ma G29 miał podobny problem. Kierownica przy skręcaniu wydawała taki dziwny dźwięk tak jakby coś tarło o siebie ale nie było przy tym wyczuwalnego większego oporu i nie było to zbyt głośne, gdy gra jest odpalona to przez dźwięk gry nie idzie tego usłyszeć ale podczas mute lub kalibracji przy podłączeniu zasilania słychać. Nie chciał ryzykować i wysłał sprzęt na gwarancję do serwisu żeby się tym zajęli. Po powrocie z serwisu ustały dziwne dźwięki, by powrócić kilka miesięcy później XD. Kierownica ma prawie rok, a ostatnio problem powrócił i trzeba będzie wysłać kolejny raz :dunno:

Co do głośnych dźwięków FFB to dodam, że to bazuje na moich odczuciach, jak byłem u kumpla to słychać piętro niżej że kierownica chodzi gdy FFB zaczyna odbijać czy stawiać opór na tarkach.

Dzisiaj zacząłem karierę w F1 2018 :joint:
It's got a hold on me the streets won't let me go I'm in love
Ezio_Wroclaw pisze: 05 wrz 2019, 10:10 Jeszcze mi kot o 4.40 wskoczył na mordę, jedyne pussy co tam ostatnio siada.
Awatar użytkownika
runiek
Posty: 2066
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:34
Lokalizacja: Olsztyn/Korsze

Re: Ogólna dyskusja o grach i konsolach

Post autor: runiek »

Postal 4 zapowiedziany
FPN pisze:Teraz w bangerku będzie można follow upować 2cztery7, gdzie nawijali, że Pjus głuchy. My będziemy mogli nawinąć, że Runiek ślepy, a postuje ciągle
https://www.instagram.com/runiekslg/
ODPOWIEDZ