Świadomi i nieświadomi słuchacze

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
SuperRapMaster
Posty: 620
Rejestracja: 11 wrz 2021, 13:41
Lokalizacja: Truskulasy

Świadomi i nieświadomi słuchacze

Post autor: SuperRapMaster »

Dawno, dawno temu, powiedzmy od 200x do 2012 istniał bardzo wyraźny podział na "świadomych" i "nieświadomych/gimnazjalnych" słuchaczy rapu. Bardziej szczegółowo opowiedział o tym Proks https://proks.blogspot.com/2008/09/kult ... u.html?m=0

Z moich obserwacji wynika, że:
-plankton pod taką postacią, jaką opisał Proks stał się zjawiskiem marginalnym krótko po peaku, który miał miejsce po premierze "Jesteś Bogiem". Być może dlatego, że hejt na psychofanów był tak potężny, że cała sub-subkultura osunęła się w cień, a nowe pokolenie już nie przeczytało w internecie, że Magik to najlepszy raper, tylko, że zginął "bekową śmiercią". Niemniej jednak coś na kształt planktonu zawsze musi istnieć, bo nie ma możliwości, żeby rapu, czy jakiegokolwiek gatunku, słuchali wyłącznie eksperci. Najbliższe planktonowi są chyba gimby słuchające Popka, Lila Pumpa i generalnie tego, co jest akurat modne, choć ci przynajmniej nie zgrywają tru hiphopowców.
-okonie i szczupaki trochę się zlały wraz z upadkiem etosu staroślizgowego. Gdyby Belmondo i Sentino istnieli 15 lat temu, zapewne znajdowaliby się na terytorium okoni, a teraz są największymi idolami ślizgawki, choć stali bywalcy tego forum z pewnością są wyżej w hierarchii od okoni.
A wy co o tym sądzicie? Czy podobny podział miałby sens w dzisiejszych czasach? Czy poszczególne poziomy ewolucyjne do dziś gromadzą się w konkretnych częściach internetu, poza komentarzami na YouTubie, a przede wszystkim, kim dokładnie jest świadomy słuchacz?
Ostatnio zmieniony 25 mar 2024, 17:00 przez SuperRapMaster, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2744
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Świadomi i nieświadomi słuchacze

Post autor: Jasek »

mam wyjebane (feat Peja)
cztery żubry i dwie kurwy
Damglu
Posty: 73
Rejestracja: 26 sty 2024, 14:28
Lokalizacja: Jarosław

Re: Świadomi i nieświadomi słuchacze

Post autor: Damglu »

Ale od czego ty chcesz być ekspertem? Rapu / raperów typu Malik Montana, Oki, Żabson?? Wymień raperów których twórczość można analizować i nie jest hip-popem?? Wiesz większość ludzi nie jest zatwardziałymi słuchaczami rapu bo ta muzyka się totalnie rozmydliła. Teraz kariere robi się inaczej niż kiedyś i raperzy nie trzymają przy sobie mocno nawet swoich fanów bo po pierwszej płycie najczęściej wydają gówno. To są inne czasy i inny poziom twórczości.
Awatar użytkownika
DoubleB
Posty: 6193
Rejestracja: 13 kwie 2021, 15:28
Lokalizacja: memphis nadodrze

Re: Świadomi i nieświadomi słuchacze

Post autor: DoubleB »

świadomy słuchacz delektuje się każdym wersem artysty, chłonie przekaz, utożsamia się z twórczością, dlatego uważam się za świadomego słuchacza ataku spawacza
HEWRA/MOBBYN VS T6M [SOON]
HEWRA/MOBBYN VS BONE THUGS [SOON]
MÓJ TEMACIK! -> viewtopic.php?t=10448
Awatar użytkownika
Pteh
Posty: 432
Rejestracja: 17 kwie 2019, 14:27

Re: Świadomi i nieświadomi słuchacze

Post autor: Pteh »

laikajkłan dla portalu świadomy słuchacz, anulka
Awatar użytkownika
marmolad_k2
Posty: 1141
Rejestracja: 03 sie 2023, 11:18

Re: Świadomi i nieświadomi słuchacze

Post autor: marmolad_k2 »

Ale ból dupy i snobizm w tym artykule :bag:
lygrys pisze: 09 kwie 2024, 12:47 Dla mnie jedzenie nie ma za bardzo wartości, bo jak zjesz to zaraz to wysrasz.
edenmar
Posty: 1237
Rejestracja: 30 lip 2019, 1:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Świadomi i nieświadomi słuchacze

Post autor: edenmar »

Pteh pisze: 25 mar 2024, 15:57 laikajkłan dla portalu świadomy słuchacz, anulka
jak zobaczyłem tę zbitkę w tytule to też było to moje pierwsze skojarzenie xD
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
MasterP
Posty: 304
Rejestracja: 04 cze 2019, 19:43
Lokalizacja: 091

Re: Świadomi i nieświadomi słuchacze

Post autor: MasterP »

pan proks a.k.a oswiecony sluchacz, a w jego top 5 sam nudny truskul, kto by sie spodziewal
BOUT IT BOUT IT
Awatar użytkownika
marmolad_k2
Posty: 1141
Rejestracja: 03 sie 2023, 11:18

Re: Świadomi i nieświadomi słuchacze

Post autor: marmolad_k2 »

Ciekawe jaki ma nick na ślizgawce :rotfl:
lygrys pisze: 09 kwie 2024, 12:47 Dla mnie jedzenie nie ma za bardzo wartości, bo jak zjesz to zaraz to wysrasz.
Awatar użytkownika
gracjangk
Posty: 210
Rejestracja: 02 sie 2019, 9:09

Re: Świadomi i nieświadomi słuchacze

Post autor: gracjangk »

Pteh pisze: 25 mar 2024, 15:57 laikajkłan dla portalu świadomy słuchacz, anulka
Kurwa co za debil, Ja pierdole :bowdown: uwielbiam Laika za ten wywiad.

A co do tematu to nie ma już rapu który można analizować szukać wielu znaczeń. Z resztą po co? Co ci da rozkminka tekstu jakiegoś rapera który sklecił coś do bitu na kolanie a Ty sobie zamulasz głowę myśląc o jak fajnie przekminione.

Najbardziej świadomy słuchacz to dla mnie ten, który wie że ten cały rap to po prostu biznes którego olbrzymią częścią wciąż jest wizerunek.
Awatar użytkownika
SuperRapMaster
Posty: 620
Rejestracja: 11 wrz 2021, 13:41
Lokalizacja: Truskulasy

Re: Świadomi i nieświadomi słuchacze

Post autor: SuperRapMaster »

rap to po prostu biznes
Nie zgodziłbym się, że cały. Czy np. Eripe zarobił jakieś znaczne pieniądze? Nie sądzę.
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6562
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Świadomi i nieświadomi słuchacze

Post autor: Jose »

MasterP pisze: 25 mar 2024, 23:49 pan proks a.k.a oswiecony sluchacz, a w jego top 5 sam nudny truskul, kto by sie spodziewal
No daj spokój, to było pisane 15 lat temu xd
Damglu
Posty: 73
Rejestracja: 26 sty 2024, 14:28
Lokalizacja: Jarosław

Re: Świadomi i nieświadomi słuchacze

Post autor: Damglu »

SuperRapMaster pisze: 26 mar 2024, 8:12
rap to po prostu biznes
Nie zgodziłbym się, że cały. Czy np. Eripe zarobił jakieś znaczne pieniądze? Nie sądzę.
:damn: no bo jest słaby w biznes?
Awatar użytkownika
SuperRapMaster
Posty: 620
Rejestracja: 11 wrz 2021, 13:41
Lokalizacja: Truskulasy

Re: Świadomi i nieświadomi słuchacze

Post autor: SuperRapMaster »

RIP nie chciał dołączyć do żadnej wytwórni, choć chcieli go w Step Records i Prosto, bo "dobrze mu się działa bez zobowiązań"
ODPOWIEDZ