PRO8L3M - Art Brut (2014)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8667
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: 2rzyn »

tutaj
najbardziej przehajpowany album na tym forum
i tutaj
drętwe pierdolenie Oskara
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
marmolad_k2
Posty: 1141
Rejestracja: 03 sie 2023, 11:18

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: marmolad_k2 »

Najbardziej przehajpowane to jest Zabójstwo Liryczne :dunno:
lygrys pisze: 09 kwie 2024, 12:47 Dla mnie jedzenie nie ma za bardzo wartości, bo jak zjesz to zaraz to wysrasz.
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4112
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: Luxair »

Obrazek
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
kawarano
Posty: 194
Rejestracja: 23 kwie 2019, 10:06

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: kawarano »

to że się steez nie namęczył przy tej płycie to prawda, ale co z tego
jak jakiś raper jebnie czasownika to przecież nie znaczy że jest nagle słaby
a zarówno przed tą płytą jak i po niej przecież pokazał co umi

wogle to chyba najlepiej zarapowane gówno z Polski
teb 200-1 i ja ja ja pierdolę jak pierwszy raz usłyszałem to popłynęła krew do penis
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 10231
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: ART »

po samym glosie i tym slynnym delivery mozna bylo odczuc ze raper oskar jest glodny i ma cos do przekazania, teraz to chuj z nim kurwa
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 2041
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: gods bidness »

2rzyn pisze: 16 mar 2024, 19:46 tutaj
najbardziej przehajpowany album na tym forum
i tutaj
drętwe pierdolenie Oskara
Są rzeczy, których się nie rusza. Może inaczej bym miał jakby dla mnie te kawałki, które ukradli były jakieś nowe i zupełnie nieznane. Tylko ten wspomniany wielki ogień breakoutu to takie polskie Stairway to heaven. Klasyka polskiego progresywnego rocka, kawałek świetnie napisany muzycznie, lirycznie, wybitnie zaśpiewany i zagrany, wybitny w warstwie emocjonalnej. I na to wchodzi Oskar, typowa morda spod klatówy i tym swoim przeciętym głosem, coś tam daje, że w sumie jego też chłód przeszywa. LOL.

I żeby nie było. Oskar to dobry raper. Barwę głosu ma co prawda słabą, jak na kogoś kto pracuje wokalem, ale umiał pisać, umiał rapować i być przy tym oryginalny. Umiał być poetycki jak na rapera i było to dobre i wyważone. No ale on się najlepiej sprawdzał w kawałkach typu jadę bmw, silnik v8 mruczy, ona trzyma mnie za prącie, a we krwi narkotyki, miasto nocą jest nasze hej! A tu się zapędził w rejony, gdzie mógł tylko polec. Wlazł na boisko meczu Ruch Chorzów - GKS Tychy i stwierdził, że zagra z nim jako dwunasty, a Steez ma tłemę i będzie tłenełem. Nie wszystkie oczywiście utwory to zwykłe wpierdolenie się na cudzy kawałek "pan tu nie stał", niektóre są bardziej autorskie. Ale ten przykład z breakoutem to serio, jakby nie mogli znaleźć instrumentala, więc wzięli normalnie piosenkę i Oskar do niej porapował.

Dobrze że jeszcze swojej zwrotki do dziwny jest ten świat nie dograł podpisując feat Niemen. Jak sobie wziął ta Jakubowicz i nagrali te domu z betonu z jego zwrotkami to to jeszcze było do przełknięcia. Choć też bez podjarki, bo nie jestem fanem robienia takich remixów znanych polskich kawałków. Ale tutaj to było typowe wjebanie się dorosłym ludziom na scenę. Ani to dobre w kategoriach hołdu, ani twórcze.

Już pomijam fakt, że jak tego słuchałem, to mi mix tego wszystkiego nie brzmiał. Ale główny przytyk to to że taki koncept wmiksowywania się na cudze znane i uznane polskie kawałki i gonienie tego w nakładzie kilku tysi jest dla mnie o tyle chujowy, że dziwię się na końcu jaki pomnik z tego tutaj robią i uważam to za przehajpowane, poronione, przekombinowane. Zresztą raper problem po latach okazał się mistrzem w dorabianiu piździe uszu i wyższego pierdololo do swoich wytworów. Ale miał swoje momenty i płyty na tyle dobre, że ciężko mi się spuszczać akurat nad tym pseudomikstejpem.
blase
Posty: 20
Rejestracja: 19 lut 2022, 15:25

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: blase »

Są rzeczy, których się nie rusza.
Pierdolenie.
Ale częściowo zgadzam się że
oczywiście, że sentyment, efekt świeżości i moment, w którym Art Brut ujrzał światło dzienne mają ogromne znaczenie przy ocenie tego materiału na tle innych płyt składu.
C30-C39 i Art Brut to jedyne co warto przesłuchać z całej dyskografii. Już przy self titled słychać było że nie mają nic więcej do zaoferowania. Chyba że polski rap to jedyne czego się słucha
Awatar użytkownika
scam_sakawa
Posty: 4899
Rejestracja: 24 kwie 2019, 8:43
Lokalizacja: białystok dziwko

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: scam_sakawa »

Hack3d By GH05T było jeszcze w miarę spoko.
Wszystkie moje posty są wyłącznie fikcją literacką i nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości.
Awatar użytkownika
yungXpaproch
Posty: 3264
Rejestracja: 01 mar 2020, 20:32
Lokalizacja: grrr pow™

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: yungXpaproch »

slyszalem chyba doslownie o kazdym ich albumie ze "jeszcze byl spoko". to mysle ze kwestia tego od ktorej strony sie ich dyskografie zaatakuje. te albumy sa podobne, na podobnym poziomie, wiec najgorszy bedzie ten ktory odsluchasz jako ostatni, bedzie najnudniejszy bo juz slyszales to x razy wczesniej
Awatar użytkownika
Finn
Posty: 2729
Rejestracja: 22 lip 2019, 12:19

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: Finn »

Nie słuchałem żadnego albumu Problemu. Jedyne co słyszałem to „Tori Black” i feat. u Sokoła. Warto słuchać tego?
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3708
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: Prez »

oczywiście że warto
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13214
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: oldschool »

yungXpaproch pisze: 20 mar 2024, 12:32 slyszalem chyba doslownie o kazdym ich albumie ze "jeszcze byl spoko". to mysle ze kwestia tego od ktorej strony sie ich dyskografie zaatakuje. te albumy sa podobne, na podobnym poziomie, wiec najgorszy bedzie ten ktory odsluchasz jako ostatni, bedzie najnudniejszy bo juz slyszales to x razy wczesniej
Mądrze mówi, chociaż im dalej to trochę gorzej. Ale jakbym pierwszy raz usłyszał ich od ostatnich płyt to na pewno dłużej bym je katował.
Awatar użytkownika
saturn
Posty: 1279
Rejestracja: 24 kwie 2019, 9:45
Lokalizacja: sungate

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: saturn »

gods bidness pisze: 17 mar 2024, 8:30 Wlazł na boisko meczu Ruch Chorzów - GKS Tychy i stwierdził, że zagra z nim jako dwunasty, a Steez ma tłemę i będzie tłenełem.
ej... :nonono:

płyta niezła, chyba ostatnia, gdzie zespół nie miał jeszcze jawnych zapędów, żeby nagrywać liquid-gangstarap pod sojowego słuchacza
baaardzo lubię ten moment z tiramisu 2, kiedy oskar w pierwszej zwrotce nawija "gdy próbuję się odbić, czuję kolanami bagno"
- a w drugiej są już tylko uda
"sansara" też prywatny klasyk, może trochę koślawo napisane, ale w sumie dobrze oddaje stan splątania po utracie bliskiej osoby
"nie ma ratunku" - zajebiste
te introspektywne numery naprawdę dobre, niestety falę propsów równoważą sraki pokroju "stówy"
ani to odkrywcze, ani kontrowersyjne, z perspektywy czasu stylowe też nie
rap dla ludzi co się boją wejść do kasyna, ale bardzo ich ciekawi jak jest w środku
na kolejnych albumach dojenie z takiego odbiorcy osiągnęło zenit
huj w nich, szkoda

wynoszenia steeza na piedestał też nie rozumiem, jak ktoś wyżej już zdążył napisać :dunno:
na dobrą sprawę mógł to zloopować dowolny producent, nie ma tu specjalnej filozofii czy kunsztu :crazy:
ot, poprawny sampling, żadne the avalanches - i wcześniej, i później były u nas podobne projekty

ale marek fall pewnie po dziś dzień wali konia z zachwytu
a potem pyta na instagramie, gdzie zakupić do noska

taki to właśnie mixtape
konto nieaktywne
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
stratemirat
Posty: 571
Rejestracja: 31 maja 2020, 6:22

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: stratemirat »

@saturn props
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4681
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: 8na10 »

gods bidness pisze: 17 mar 2024, 8:30 Są rzeczy, których się nie rusza. Może inaczej bym miał jakby dla mnie te kawałki, które ukradli były jakieś nowe i zupełnie nieznane. Tylko ten wspomniany wielki ogień breakoutu to takie polskie Stairway to heaven. Klasyka polskiego progresywnego rocka, kawałek świetnie napisany muzycznie, lirycznie, wybitnie zaśpiewany i zagrany, wybitny w warstwie emocjonalnej. I na to wchodzi Oskar, typowa morda spod klatówy i tym swoim przeciętym głosem, coś tam daje, że w sumie jego też chłód przeszywa. LOL.
kurwa w punkt

Dodano po 1 minucie 58 sekundach:
Finn pisze: 20 mar 2024, 15:50 Warto słuchać tego?
2040 oraz opowieść o tobie to 2 numery na takie solidne 5/5
jasny wracaj na forum
hwjsk
Posty: 4830
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: hwjsk »

Finn pisze: 20 mar 2024, 15:50 Nie słuchałem żadnego albumu Problemu. Jedyne co słyszałem to „Tori Black” i feat. u Sokoła. Warto słuchać tego?
niewarto, to jakies smutne piosenki, pusc sobie Kizo - Disney
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 10231
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: PRO8L3M - Art Brut (2014)

Post autor: ART »

oyama przeloguj
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
ODPOWIEDZ