[serial] Fallout [2023-]

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Yatzeek
Posty: 79
Rejestracja: 17 lip 2019, 7:24

Re: [serial] Fallout [2023-]

Post autor: Yatzeek »

Na końcu trailera nawet jest "All episodes available April 11"
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4112
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [serial] Fallout [2023-]

Post autor: Luxair »

Kod: Zaznacz cały

Fallout.2024.S01.COMPLETE.2160p.AMZN.WEB.H265-LAZYCUNTS[TGx]
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
niuhniuh
Posty: 1439
Rejestracja: 12 wrz 2019, 9:02

Re: [serial] Fallout [2023-]

Post autor: niuhniuh »

oceny krytyków bdb, zobaczymy jak to będzie

Dodano po 3 godzinach 36 minutach 43 sekundach:
Po pierwszym odcinku zapowiada się ciekawie. Walton Goggins jeden z ulubionych aktorów serialowych i idealna morda do ghula. Mam tylko nadzieję, że w kolejnych odcinkach będzie mniej efekciarstwa - miałem wrażenie, że połowa scen w krypcie była albo w slowmo, albo nakręcona jak teledysk.
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5922
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [serial] Fallout [2023-]

Post autor: mql »

o kurwa o kurwa o kurwa

to jest serio dobre, jako prawilna głowa falloutowa bawię się fantastycznie! na dobrą sprawę nie znalazłem jeszcze słabych punktów, wszystko się zgadza i wszystko cieszy, a dopiero na piątym odcinku jestem. po wiedźminie netfliksowym absolutnie się nie spodziewałem, ze mnie ktoś będzie w stanie uraczyć tak dobrym materiałem niekoniecznie nawet adaptacyjnym, ale za to świetnie się w świat przedstawiony adaptującym. i jeszcze, że to amazon da radę xd

to slowmo to w końcu quasi-vats, więc jak się na to spojrzy w ten sposób to nie bije jakoś po oczach
Awatar użytkownika
niuhniuh
Posty: 1439
Rejestracja: 12 wrz 2019, 9:02

Re: [serial] Fallout [2023-]

Post autor: niuhniuh »

No, w sumie. Po trzech odcinkach przywykam do sposobu, w jaki to jest nakręcone.

I zgadzam się z resztą posta wyżej, jako fan serii ogląda się to naprawdę bardzo dobrze, przy czym warto dodać, że nawet jeśli nie miało się styczności z grą, to można na luzie oglądać. Bractwo stali - jest, ghulifikacja - jest, życie w krypcie - jest, water chip - jest, bandyci - są, rozjebane miasta ze złomu - są, muzyka z lat 50 - jest, krew i eksplodujące głowy - są, historia vault-tec - jest (a raczej - będzie po 3 odcinku, bo póki co poznałem jedynie wstęp). Do tego dodatkowe smaczki dla graczy, jak nawiązanie do SPECIAL na samym początku, perka do Pancerza Wspomaganego, kwestia Ghoula, że "you always get sidetracked by bullshit" i pewnie wiele więcej w kolejnych odcinkach.

Mam nadzieję, że Bethesda (a nawet lepiej, Obsidian, ale to marzenie ściętej głowy) odbierze to jako bodziec do reanimowania Fallouta, przy czym nie pójdzie w stronę kompletnego skażualowania serii. Chociaż te nadzieje są nikłe po Starfieldzie.

ps. śmiesznie - polscy filmwebowcy płaczą, bo 1/3 głównych bohaterów to baba (fuj!), a kolejna 1/3 to czarny :rotfl: Do tego podobno jakaś kwestia przez aktora o niesprecyzowanej płci z pierwszego odcinka została przetłumaczona przez lektora jako "powiedziałom" i jest płacz, że Fallout jest teraz woke. Przy czym "I said" to po prostu kurwa "I said" niezależnie od płci, bo w angielskim nie mają takiego podziału :lol: Może to nie Fallout jest woke, tylko tłumacz? Dobrze, że mam to w chuju.
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4112
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [serial] Fallout [2023-]

Post autor: Luxair »

Cudowna była ta czarno-biała reklama Vaulta 4 na początku siódmego odcinka, wooooow
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5691
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: [serial] Fallout [2023-]

Post autor: joey »

pierwszy ep - banger, nie spodziewałem się zupełnie
trójkąt bermudzki wola mokotów
krul
Posty: 463
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:19

Re: [serial] Fallout [2023-]

Post autor: krul »

zajebiste
Awatar użytkownika
kosciey
Posty: 482
Rejestracja: 19 kwie 2019, 9:08

Re: [serial] Fallout [2023-]

Post autor: kosciey »

Przepiękny serial aż by człowiek odpalił jedyneczke i poczuł znowu lato 99'.
Awatar użytkownika
Pvsio
Posty: 322
Rejestracja: 16 mar 2020, 19:14
Lokalizacja: 048/071

Re: [serial] Fallout [2023-]

Post autor: Pvsio »

jestem po 2 odcinku no i bardzo dobra klimatyczna produkcja, sposob krecenia co pisalo tutaj pare osob przy scenach walki to mi sie kojarzy troche z spowolnionymi strzalami w VATS
nie wiem czy to zasluga tego jak rzadko seriale ogladam czy tego ze to serio dobra produkcja ale dawno sie tak dobrze nie bawilem ogladajac cos
lygrys pisze: 27 lis 2023, 12:52 Mogę się bić z każdym, teraz i w każdej innej chwili.
Mam wyjebane na konsekwencje, niech świat zapłonie.
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5922
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [serial] Fallout [2023-]

Post autor: mql »

końcówa trochę nie dowiozła imo, fabularnie nie wszystko mi się podobało, no ale przy takim falloutowym czwórkowym instytucie każdy pomysł jest dobry
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4112
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [serial] Fallout [2023-]

Post autor: Luxair »

kosciey pisze: 17 kwie 2024, 9:52 Przepiękny serial aż by człowiek odpalił jedyneczke i poczuł znowu lato 99'.
Ech, szkoda że nie ma edycji na Switcha albo jakiegoś opensource'owego silnika coby na retrokonsolce czy Rapberry Pi odpalić
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
kosciey
Posty: 482
Rejestracja: 19 kwie 2019, 9:08

Re: [serial] Fallout [2023-]

Post autor: kosciey »

Na pewno nie ma na Switcha?
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4112
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [serial] Fallout [2023-]

Post autor: Luxair »

Tylko Shelter
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
Bunnymen77
Posty: 1780
Rejestracja: 27 kwie 2019, 18:10

Re: [serial] Fallout [2023-]

Post autor: Bunnymen77 »

Jeszcze nie oglądałem, jak ostatnio zawinąłem do zatoki, to nie było jeszcze napisów, ale robicie smaka na samą grę, tylko to jest tak kurewski pożeracz czasu...
Awatar użytkownika
kapec
Posty: 5229
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: [serial] Fallout [2023-]

Post autor: kapec »

Został mi ostatni odcinek, props. Ciekawe ile bedzie sezonów, drugi już zamówiony.
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4703
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: [serial] Fallout [2023-]

Post autor: Parlae »

Jestem po pięciu odcinkach. Zajebiste, ponure i bezkompromisowe kino.
JohnLennon
Zbanowany
Posty: 18
Rejestracja: 23 kwie 2024, 3:22

Re: [serial] Fallout [2023-]

Post autor: JohnLennon »

Najlepsza rola męska w kinomatografii od czasów Isao Shirabi, w tych czasach tym bardziej człowiek docenia, takie postacie i sie nimi delektuje w czasach Hollandów, Patisonów czy Chameletów. :bowdown:
Spoiler
Siedziałem sam na podłodze i czekałem na wyrok
Deyker
Posty: 1063
Rejestracja: 17 maja 2019, 9:24

Re: [serial] Fallout [2023-]

Post autor: Deyker »

Jak ktoś nie grał w gry to może na luzie obejrzeć czy nie będę za bardzo łapał o co chodzi?
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4703
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: [serial] Fallout [2023-]

Post autor: Parlae »

Na luzie można oglądać.
ODPOWIEDZ