Helly Hansen

Wszystko, co związane z dbaniem o siebie. Streetwear, lifestyle oraz marki odzieżowe.

Moderator: wrubel

Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 10029
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Helly Hansen

Post autor: lygrys »

Spoiler


Obrazek

Jak dzieciaki łażą teraz w kurtkach i czapkach The North Face to pomyślałem sobie, że dla odróżnienia kupię sobie coś firmy Helly Hanson, którą w latach 90tych amerykańcy raperzy mocno promowali, a okazuje się, że oni nie tylko logo zmienili na brzydsze, to jeszcze nie ma już w ofercie wzorów kurtek popularnych w latach 90tych.
Ostatnio zmieniony 16 sty 2024, 11:35 przez lygrys, łącznie zmieniany 1 raz.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
erotsreppir
Posty: 18
Rejestracja: 25 lip 2021, 0:55

Re: Helly Hanson

Post autor: erotsreppir »

Hansen nie Hanson, i nie zmienili logo od 1989 roku (H/H).
Awatar użytkownika
jAg
ZADYMIARZ
Posty: 6809
Rejestracja: 18 kwie 2019, 7:27
Lokalizacja: Tychy

Re: Helly Hanson

Post autor: jAg »

Kompromitacja cwela lygrysa
Lista ciumcioków ślizgawki: lygrys, saturn, Patryk233, azar, 2rzyn, Szaju, benzoabuser, Addicted, samcro, DJ_BOBO, hwjsk, RIVALDO111, Moltisanti, the badman
Awatar użytkownika
bloodyhell
Posty: 2634
Rejestracja: 20 kwie 2019, 13:40

Re: Helly Hanson

Post autor: bloodyhell »

beka z tej przypierdolki do logo :lol:

inb4 lalalal nic nie slysze
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 10029
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: Helly Hansen

Post autor: lygrys »

Poprawiłem.
Dla mnie logo

H/H
Helly Hansen


jest kultowe i aktualne

H/H

Nie podoba mi się, tak samo jak logo adidasa z samym trójkątem z trzech pasków, bez napisu "adidas" pod spodem.

Bez sensu są te uproszczenia.

To tak jakby logo firmy The North Face ograniczyć do samych trzech łuków.

Logo firmy Puma, na którym jest sam skaczący kot bez napisu "PUMA" pod spodem też mi się nie podoba.

Według mnie tylko NIKE się broni z logo łyżwa z napisem i bez.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
erotsreppir
Posty: 18
Rejestracja: 25 lip 2021, 0:55

Re: Helly Hansen

Post autor: erotsreppir »

A, czyli chodzi ci o to, że uprościli logo, tzn pozbyli się typografii i zostawili sam sygnet. To częściowo prawda, szczególnie w kwestii kurtek, ale bluzy i t-shirty produkują cały czas z pełnym logo.

To, czy ci się podoba czy nie, to ofc kwestia gustu i nie ma co o tym dyskutować. Ale na pewno nie jest to bez sensu z praktycznego i biznesowego punktu widzenia. Na 200% było to poparte badaniami rynku. Najwyraźniej ich klienci nie chcą nosić kurtek obklejonych nazwą marki, tylko z dyskretnym i minimalistycznym logiem. Ty nie należysz do ich grupy docelowej, czyli ludzi związanych ze sportami outdoorowymi czy żeglarstwem.

Logosy z samymi sygnetami są też bardziej użyteczne w social mediach, bo można je zmieścić na bardzo małej przestrzeni, czy też na profilowym. Napis komplikuje sytuację.

Bardzo mała aplikacja takiego logo z napisem wiąże się też z ryzykiem, że typografia będzie nieczytelna lub będzie za bardzo 'zaśmiecać' design. Szczególnie jak jest chujowa, generyczna i nieproporcjonalna w stosunku do sygnetu, a w przypadku H/H tak właśnie jest.

To też kwestia pewnego prestiżu czy poziomu rozpoznawalności marki. Firmy używają samego sygnetu, bo jest na tyle silny i znany, że nie potrzebuje dodatkowej typografii. Patrz - Nike, Mastercard, Shell, Apple, McDonald's, and so on.
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 10029
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: Helly Hansen

Post autor: lygrys »

OK, ale jak The North Face jedzie na fali powrotu mody na 1999-2000 to czemu Helly Hensan miało by na tym nie skorzystać i zrobić chociaż limitowaną kolekcję?
Chyba, że mocno straciła na rozpoznawalności w streetwearze albo woli się skupić na odzieży specjalistycznej?

Z tego co pamiętam w latach 90tych firmę Helly Hanson mocno zdziwiło, że nagle amerykańscy raperzy (pewnie ci z Nowego Jorku?) zaczęli nosić ich kurtki i dopiero wtedy zaczęli nawiązywać z nimi współprace.

Tak samo było ze współpracą Adidasa z RUN DMC.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
erotsreppir
Posty: 18
Rejestracja: 25 lip 2021, 0:55

Re: Helly Hansen

Post autor: erotsreppir »

Chyba, że mocno straciła na rozpoznawalności w streetwearze albo woli się skupić na odzieży specjalistycznej?
I masz odpowiedź. W ich kanałach w social mediach nie znajdziesz żadnego streetwearu i raperzyn, tylko białasów na nartach czy łódce.

TNF po prostu znalazł dla siebie niszę w streetwearze i mocno pocisnął ten temat. Z kolei bardzo podobne profilowo firmy, jak Patagonia czy Columbia, nie poszły aż tak w tym kierunku. Kwestia strategii marki, liczby i jakości collabów z typowo streetwearowymi graczami i na pewno viralowości kurtek TNF.
Ostatnio zmieniony 16 sty 2024, 13:14 przez erotsreppir, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pvsio
Posty: 322
Rejestracja: 16 mar 2020, 19:14
Lokalizacja: 048/071

Re: Helly Hansen

Post autor: Pvsio »

TNF typowo robi ciuszki pod maciusiów to nie ma co porównywać nawet do poważnej martki outdorowo/workwearowej
jak chcesz se kupic to pelno po lumpach tego lezy
lygrys pisze: 27 lis 2023, 12:52 Mogę się bić z każdym, teraz i w każdej innej chwili.
Mam wyjebane na konsekwencje, niech świat zapłonie.
Awatar użytkownika
erotsreppir
Posty: 18
Rejestracja: 25 lip 2021, 0:55

Re: Helly Hansen

Post autor: erotsreppir »

Też tak uważam. Porządne ubranie na outdoor czy spotkanie z Yetim (prawdziwym, nie Rawiczem) to ciuchy np. Revolution Race. A nie te pożal się losie puchówki TNF dla broccoli headów, co w życiu nie postawili stopy w lesie czy górach.

Arcteryx i Moncler też stały się markami, które zwiększają sprzedaż wśród ofiar mody wprost proporcjonalnie do spadku ich jakości oraz dzielności outdoorowej.
Awatar użytkownika
eddy_wata
Posty: 8115
Rejestracja: 12 sie 2019, 13:01
Lokalizacja: wschodniopolak w wolnym mieście

Re: Helly Hansen

Post autor: eddy_wata »

North Face ma nadal porzadne kolekcje outdoorowe, po prostu maja tez fajnopolackie lifestylowe
Premier
@donaldtusk
: Przez te 3 miesiące zrobiliśmy więcej, niż jakikolwiek rząd w historii III RP.
Awatar użytkownika
yaml
Posty: 626
Rejestracja: 21 maja 2019, 18:09

Re: Helly Hansen

Post autor: yaml »

Najwięcej użytkowników tnf i patagonii obserwuję wśród młodych dynamicznych pracowników branży IT xD mam nadzieję że używają jej w górach równie często co podczas branżowych spotkań, gdzie jak wiadomo oddychalność, odpowiednia temperatura ciała i łatwy dostęp do szpeju są wskazane
Ostatnio zmieniony 16 sty 2024, 14:12 przez yaml, łącznie zmieniany 1 raz.
jesteś poszukiwany przez MOBBYN
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 10029
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: Helly Hansen

Post autor: lygrys »

Pvsio pisze: 16 sty 2024, 13:11 TNF typowo robi ciuszki pod maciusiów to nie ma co porównywać nawet do poważnej martki outdorowo/workwearowej
jak chcesz se kupic to pelno po lumpach tego lezy
erotsreppir pisze: 16 sty 2024, 13:27 Też tak uważam. Porządne ubranie na outdoor czy spotkanie z Yetim (prawdziwym, nie Rawiczem) to ciuchy np. Revolution Race. A nie te pożal się losie puchówki TNF dla broccoli headów, co w życiu nie postawili stopy w lesie czy górach.

Arcteryx i Moncler też stały się markami, które zwiększają sprzedaż wśród ofiar mody wprost proporcjonalnie do spadku ich jakości oraz dzielności outdoorowej.
Jak jakiś czas temu byłem z Bratem w sklepie turystycznym Tuttu, bo chciał kupić buty na zimę TNF dla narzeczonej, to jeden z ekspedientów powiedział, że nie sprzedają butów TNF, bo za dużo reklamacji było.

Dodano po 3 minutach 27 sekundach:
Z tego co pamiętam, to PATAGONIA nie była zadowolona, że pracownicy korporacji noszą ich polarowe kamizelki.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
ODPOWIEDZ