[film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5425
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: clockers »

https://www.pap.pl/aktualnosci/bakiewic ... ce-holland

:lol:
jakim komicznym cepem jest ten człowiek. ścisła topka dzbanuchów w polskiej polityce.
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20654
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: phobos »

z żukowską by spłodzili brakujące ogniwo ewolucji
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
mas
Posty: 3172
Rejestracja: 19 kwie 2019, 11:40

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: mas »

Nie semantyka tylko kurwa znaczace przeinaczenie wyroku którym podobnie manipuluje uwielbiany przez ciebie Onet nie wyszczególniając go w leadzie czy też celowo cytując pogrubiając tylko fragment o wyroku wracając do normalnego fontu gdy jest dość kluczowy fragment o zakresie tego zakazu. No ale dalej gamoniu udawaj ze tu taka niedomowienie jest na rękę obu stronom by grać na emocjach.
Co z tym z OBWE?
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20654
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: phobos »

przecież clockers to ten ziomek, który w towarzystwie zawsze robi polityczne aluzje o jedynych słusznych poglądach i dlatego ostatnio z piwa wrócił po 1h postować dalej

ciekawym pomysłem było też nazwanie marszu niepodległości "spędem nazistów", od 2011 taką retorykę słychać i jak widać działa całkiem skutecznie, tj. przekonuje już przekonanych a później rządzi pis
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
the badman
Artysta
Posty: 1800
Rejestracja: 24 cze 2019, 17:39

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: the badman »

Najśmieszniejsze i tak jest to że od tygodnia staram się oglądać programy o polityce, debaty i to jest temat numer jeden. Tylko konfederacja mowi że to nie jest temat rozmow, to film, fikcja artystyczna i może pogadajmy o poważnych tematach przed wyborami a nie o kurwa filmie
Awatar użytkownika
scam_sakawa
Posty: 4899
Rejestracja: 24 kwie 2019, 8:43
Lokalizacja: białystok dziwko

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: scam_sakawa »

Obejrzałem, zapraszam do zadawania pytań ekspertowi, którym się stałem po seansie
Wszystkie moje posty są wyłącznie fikcją literacką i nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości.
Awatar użytkownika
ConeyIsland
Posty: 2466
Rejestracja: 24 mar 2021, 23:12
Lokalizacja: łódzkie

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: ConeyIsland »

Pytanie do eksperta: czy obcokrajowiec po obejrzeniu powyższego filmu będzie pluł na polską SG?
Spoiler
lygrys pisze: 09 kwie 2024, 12:47 Dla mnie jedzenie nie ma za bardzo wartości, bo jak zjesz to zaraz to wysrasz.
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
scam_sakawa
Posty: 4899
Rejestracja: 24 kwie 2019, 8:43
Lokalizacja: białystok dziwko

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: scam_sakawa »

Tak może być, na pewno obcokrajowcy mogą uznać polską SG za sadystyczną po obejrzeniu tego dzieła.
Wszystkie moje posty są wyłącznie fikcją literacką i nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości.
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9094
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: genocidegeneral »

zajebiście, a napisy saraceńskie już ktoś zrobił?
Obrazek
pardon
Posty: 7964
Rejestracja: 18 kwie 2019, 1:09

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: pardon »

angnieszka holland nakrecila film gdzie sadyzm strazy granicznej wylewa sie z ekranu zeby nikomu nie prszszlo do glowy dostawac sie nielegalnie do polski wielkie zwyciestwo polskiej prawicy
emdeer
Posty: 298
Rejestracja: 19 lip 2019, 17:14

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: emdeer »

Najgorsze te wstawki fajnopolakow typu Maciek Stuhr krzyczący o faszyzmie

Wysłane z mojego YAL-L21 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
scam_sakawa
Posty: 4899
Rejestracja: 24 kwie 2019, 8:43
Lokalizacja: białystok dziwko

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: scam_sakawa »

To było zdecydowanie przerysowane, podbijam.
Wszystkie moje posty są wyłącznie fikcją literacką i nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości.
Awatar użytkownika
YKCUL
Posty: 2863
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:07
Lokalizacja: Legalizacja

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: YKCUL »

Czy strażnicy graniczni zostali przedstawieni jednoznacznie źle? Czy nielegalni imigranci zostali pokazani tylko jako rodziny z małą dziewczynką?
NOWY FORUM ŚLI**
TYLKO NIE RAPOWY
Spoiler
Obrazek
Bisclavret
Posty: 3393
Rejestracja: 27 gru 2019, 18:27

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: Bisclavret »

Czy SG jest przesadnie okrutna wobec migrantów?
Czy zle traktowanie migrantów przez SG jest w domyśle motywowane złośliwością/rasizmem?
Czy polskie społeczeństwo jest przedstawione jako w większości popierające SG głównie z motywacji rasistowskich?
Czy pojawia się wątek bardzo agresywnego zachowania migrantów na granicy?
Czy w którymkolwiek momencie filmu pada myśl że jeśli Polska wpuści tych ludzi to za 2 tygodnie będzie ich 3 (albo 7) razy tyle?
Czy wątek sprowadzania tych ludzi w wyniku operacji hybrydowej wymierzonej w Polskę przez reżim ziemniaczany jest w jakikolwiek wyraźny sposób zaznaczony?
Awatar użytkownika
scam_sakawa
Posty: 4899
Rejestracja: 24 kwie 2019, 8:43
Lokalizacja: białystok dziwko

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: scam_sakawa »

YKCUL pisze: 01 paź 2023, 13:41 Czy strażnicy graniczni zostali przedstawieni jednoznacznie źle?
Nie, nie zostali przedstawieni jednoznacznie źle.
YKCUL pisze: 01 paź 2023, 13:41 Czy nielegalni imigranci zostali pokazani tylko jako rodziny z małą dziewczynką?
W większości tak - kilkuosobowe rodziny z małymi dziećmi.
Bisclavret pisze: 01 paź 2023, 13:57 Czy SG jest przesadnie okrutna wobec migrantów?
Pojedyncze sceny były wybitnie sadystyczne, ale zaznaczam: pojedyncze.
Bisclavret pisze: 01 paź 2023, 13:57 Czy zle traktowanie migrantów przez SG jest w domyśle motywowane złośliwością/rasizmem?
Między innymi, ale też wykonywaniem rozkazów.
Bisclavret pisze: 01 paź 2023, 13:57 Czy polskie społeczeństwo jest przedstawione jako w większości popierające SG głównie z motywacji rasistowskich?
Polskie społeczeństwo jest w ogóle niepopierające SG, więc tym bardziej nie ma mowy o motywacjach rasistowskich.
Bisclavret pisze: 01 paź 2023, 13:57 Czy pojawia się wątek bardzo agresywnego zachowania migrantów na granicy?
Nie, tego wątku nie było w filmie.
Bisclavret pisze: 01 paź 2023, 13:57 Czy w którymkolwiek momencie filmu pada myśl że jeśli Polska wpuści tych ludzi to za 2 tygodnie będzie ich 3 (albo 7) razy tyle?
Tak.
Bisclavret pisze: 01 paź 2023, 13:57 Czy wątek sprowadzania tych ludzi w wyniku operacji hybrydowej wymierzonej w Polskę przez reżim ziemniaczany jest w jakikolwiek wyraźny sposób zaznaczony?
Tak.
Wszystkie moje posty są wyłącznie fikcją literacką i nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości.
Awatar użytkownika
wrubel
Moderator
Posty: 3973
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:42
Lokalizacja: białystok dziwko

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: wrubel »

jak tam @clockers obejrzałeś już?
Awatar użytkownika
YKCUL
Posty: 2863
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:07
Lokalizacja: Legalizacja

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: YKCUL »

Niestety był w pracy
NOWY FORUM ŚLI**
TYLKO NIE RAPOWY
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5425
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: clockers »

byłem, jutro może coś skrobnę, ale ogólnie scam_sakawa prawdę pisze
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20654
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: phobos »

scam_sakawa pisze: 01 paź 2023, 20:16 Polskie społeczeństwo jest w ogóle niepopierające SG, więc tym bardziej nie ma mowy o motywacjach rasistowskich.
xd oprócz odklejonych szurów bez kontaktu z rzeczywistością każdy popiera SG, bo po to jest przejście graniczne, by na nim się ustawić i legalnie wejść na teren kraju, równie dobrze można "nie popierać" zamków w drzwiach albo kamer w sklepach
scam_sakawa pisze: 01 paź 2023, 20:16 Bisclavret pisze: ↑ndz paź 01, 2023 1:57 pm
Czy pojawia się wątek bardzo agresywnego zachowania migrantów na granicy?

Nie, tego wątku nie było w filmie.
ziobro zaskoczenia
scam_sakawa pisze: 01 paź 2023, 20:16 YKCUL pisze: ↑ndz paź 01, 2023 1:41 pm
Czy nielegalni imigranci zostali pokazani tylko jako rodziny z małą dziewczynką?

W większości tak - kilkuosobowe rodziny z małymi dziećmi.
iks de

tyle dobrego, że przynajmniej pokazali wątek wojny hybrydowej
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
emdeer
Posty: 298
Rejestracja: 19 lip 2019, 17:14

Re: [film] Zielona Granica (2023) Agnieszka Holland

Post autor: emdeer »

Wcale SG nie została przedstawiona jednoznacznie źle :lol:
Szeregowi strażnicy jak bezmyślne chamskie bydło, przełożeni podobnie
Jedynym lekkim wyłomem tego jest główny bohater
Przecież ktoś niezaznajomiony z sytuacją stwierdzi że Strażnicy białoruscy = strażnicy polscy

0 dosłownie ZERO nakreślenia kontekstu tego że w takiej sytuacji przede wszystkim bezpieczeństwo obywateli polskich zostało zagrożone
Nakreślenie sytuacji geopolitycznej zamknięte w 2 zdaniach ('wojna hybrydowa putina i lukaszenki') i to wypowiedzianych przez przelożonego SG, gdzie służbę tą dyskredytuje się przez cały film - przez co nie brzmi to zbyt wiarygodnie :lol:

Pytanie jeszcze jak z autentycznością tych najbardziej drastycznych scen (tak wiem to film fabularyzowany)

Jak wkurwiały mnie oceny przed obejrzenie i chętnie bym bronił ten film to się nie da.
W ogóle uderzenia w PiS takie prostackie jakby brali lekcje od Kurskiego a przecież to Ci inteligentniejsi Polacy
ODPOWIEDZ