Bieganie

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Awatar użytkownika
trez
Posty: 1040
Rejestracja: 13 sie 2019, 10:31

Re: Bieganie

Post autor: trez »

Do sprawdzania, porównywania butów polecam stronę https://runrepeat.com/. Piękna rzecz.
Awatar użytkownika
sZp
Posty: 225
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:23

Re: Bieganie

Post autor: sZp »

ktoś tu robił interwały? jak do tego podejść? ktoś ma jakąś literaturę/strony/apke do polecenia? chciałbym od marca zacząć zamiast zwykłego cardio, ale nie wiem jak sensownie zacząć
Awatar użytkownika
bronek
Posty: 1411
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:17
Lokalizacja: エッグヘッド

Re: Bieganie

Post autor: bronek »

@sZp troche po czasie odpowiedz ale ja powoli zaczynam i na razie przystalem na robieniu 12min/15min po 30/30s i chwale sobie. Tylko dla mnie to jest w kurwe ciezkie, serio zdycham max podczas takich biegow i ciezko mi sie zmotyowac do tego zeby oprocz zwyklych biegow walic te interwaly.
Pomimo tego ze nie zrobilem tych seansow zbyt duzo i zbyt czesto to juz widze efekty przy tempie moich biegow na 10km (wczoraj pobilem swoj rekord zyciowy i przebieglem w 52:29) a biegne po trasie ktora nie jest plaska (w sumie przez pierwsze 6/7 km jest pod gorke). Pozatym licze na to ze przelozy sie tez na moja glowna dyscypline sportowa (futsal). Jako ze teraz juz jest koniec sezonu i nie mam juz ani sparingow i juz prawie nie mam treningow to mysle nad pobieganiem 2x w tyg interwaly + 1 dlugi bieg w tyg wlasnie z zamiarem polepszenia swojego vo2max. Ewentualnie zamiast 1 seansu interwalow to biegi pod gorke jakies.

A tobie jak poszlo? Masz moze jakies protipy?
Ofiary slizgawkowego stalkera: mama swna, kitty, 2 dziewczyny z ktorymi randkowal badman
Awatar użytkownika
sZp
Posty: 225
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:23

Re: Bieganie

Post autor: sZp »

robiłem 4x30s sprintu i 4 min odpoczynku, niestety ktoregos razu neurologicznie mi spielo dwójki przy sprincie i naderwałem je, od tego czasu juz nie wrocilem do interwałów

moze ten artykuł ci pomoże coś dobrać do siebie
https://amitbatra.pl/interval/
Awatar użytkownika
bronek
Posty: 1411
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:17
Lokalizacja: エッグヘッド

Re: Bieganie

Post autor: bronek »

Bardzo ciekawy artykul, dzieki!
Ofiary slizgawkowego stalkera: mama swna, kitty, 2 dziewczyny z ktorymi randkowal badman
Florek
Posty: 10
Rejestracja: 12 maja 2019, 13:25

Re: Bieganie

Post autor: Florek »

Polecam przesłuchać, fajne wytłumaczenie jak i po co robić interwały
https://www.youtube.com/watch?v=FgQCC7qsO6M

W skrócie podpowiem, że jeżeli chcesz przebiec 10km w 50minut to najlepiej robić interwały w tempie mniej więcej 5:00min/km.
Przykładowo najpierw zaczynasz od krótszych odcinków typu 200m lub 400m czyli robisz trening 6x200m gdzie każde 200m robisz w minutę lub 6x400m gdzie każde 400m robisz w dwie minuty, to daje średnie tempo 5:00min/km.
Z czasem wydłużasz te odcinki aby jak najlepiej oswoić się z zakładanym tempem czyli po paru tygodniach robisz trening 5x1000m gdzie każdy tysiaczek jest w 5minut. Przerwy w truchcie/marszu tak aby trwały mniej więcej połowę czasu trwania odcinka.

Można sobie korzystać z kalkulatora tempa aby sprawdzić w jakim czasie zrobić dany odcinek.
https://biegnijmy.pl/kalkulator

Do futsalu polecam dystanse sprinterskie oraz dużo siły biegowej w postaci skipów lub podbiegów na krótkich odcinkach. Odradzam bieganie w taki sposób aby co trening robić życiówkę na dychę bo bardzo łatwo się przeciążyć. Jak masz rekord na dychę 52:29 to na następnym bieganiu warto mocno zwolnić do tempa na przykład 6:30/km i pobiegać w takim tempie przez godzinę.
Awatar użytkownika
bronek
Posty: 1411
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:17
Lokalizacja: エッグヘッド

Re: Bieganie

Post autor: bronek »

Ok, dzieki za rady, jak bede mial chwilke to przeslucham ten material bo wydaje sie byc ciekawy.
Z tymi podbiegami to tak jak mowilem, rozwazalem je robic (bo to mialem na mysli mowiac "biegi pod gorke") zamiast 1 seansu interwalow. I po tym jak wczoraj po 12minutowych interwalach zrobilem 3 podbiegi jeszcze mysle wlasnie nad tym zeby na stale zrobic sobie raz w tyg interwaly, raz dlugi bieg i raz te podbiegi.
A jezeli chodzi o bieganie tak aby zrobic rekord to chyba tez zle sie zrozumielismy: u mnie rekord padl "przypadkiem" bo jak biegam to z zalozeniem "dobra ide pobiegac 1h swoim tempem" a rekordy same przychodza, nie zyluje sie jakos zbytnio po prostu biegne na tyle ile maszyna pozwala z odpowiednia doza "silenia sie" przy zachowaniu wzglednego konfortu, moze ewentualnie w ostatniej minucie sobie mysle "ok dobra mam sile to przyspiesze troche na koniec zeby lekko podrasowac wynik" ale to jedyne ekscesy na ktore sobie pozwalam.
Ofiary slizgawkowego stalkera: mama swna, kitty, 2 dziewczyny z ktorymi randkowal badman
Awatar użytkownika
the badman
Artysta
Posty: 1778
Rejestracja: 24 cze 2019, 17:39

Re: Bieganie

Post autor: the badman »

Mój rekord to 20 km więc szału nie ma ale zamierzam wrócić do tego pięknego sportu.

Poleca ktoś jakiś plan treningowy?
Czy iść na żywioł i biec na tętnie bo Garmina mam
Awatar użytkownika
trez
Posty: 1040
Rejestracja: 13 sie 2019, 10:31

Re: Bieganie

Post autor: trez »

W garminie coach masz dobre plany treningowe.
specjalniedlaps4pro
Posty: 30
Rejestracja: 30 lis 2019, 18:17

Re: Bieganie

Post autor: specjalniedlaps4pro »

Biegac tak jak się czujesz, a nie rozkminiac jakieś plany, o medal olimpijski nie walczysz. Większość więcej planuje i rozkminia niż trzaska kilometrow
hwjsk
Posty: 4808
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Bieganie

Post autor: hwjsk »

^to

odnosnie chyba wszystkich sportow
2ps__
Posty: 2750
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:54

Re: Bieganie

Post autor: 2ps__ »

ech wczoraj po przerwie 10 dni wyszedłem dyszkę zajebać i 5:04/km, magiczna granica 5:00 coraz bliżej, nie robię żadnych interwałów ani planów treningowych, biegam jak czuje tak jak panowie wyżej mówią i w dodatku jestem narkomanem, teraz zapisałem się na jakąś sztafetę 5 x 5 km w robocie i pobiegłem parę razy ostatnio 5 km na testa i rozjebało mnie jak mała rożnica jest przy zmniejszeniu dystansu o połowę, jestem w stanie 3x w tygodniu zajebać 10 w okolicach 5:10/km, natomiast przy 5 km najlepsze co mi się udało wykręcić to 4:41, a już nagadałem wszystkim, że 4:30 na luzie zrobię jak nie lepiej ://///
Awatar użytkownika
bronek
Posty: 1411
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:17
Lokalizacja: エッグヘッド

Re: Bieganie

Post autor: bronek »

Props, u mnie tez podobny rytm na dyche teraz po tych 2/3 miesiacach treningow. Biegalem te interwaly i podbiegi 2 razy w tyg, tylko raz robilem dlugi dystans gdzie bieglem po prostu 1h rowno. Najlepszy dystans na 1h mam 12,08km, czyli rytm 4:58 wedlug aplikacji, na w miare plaskiej trasie wzdluz kanalu. W sporcie mi pomoglo tez, czuje ze mam wiecej oddechu w plucach i wolniej/trudniej lapie zadyszke. Dolaczylem tez silowe rzeczy poza podbiegami: jakies cwiczenia na wybuchowosc od adonisa harrisona, damiena broothaertsa i jakiegos randoma z yt, tutaj linki do dwoch ostatnich jakby kogos interesowalo:
https://youtu.be/FYJJbwG_i8U
https://youtu.be/I7-uHFJ1JeU

Teraz zrobilbylbym sobie jakis test VMA tak z ciekawosci, musze tez smignac do lekarza zeby sprawdzic czy nie mam jakiegos polipu w nosie albo krzywej przegrody bo zauwazylem ze ciezko mi porzadnie zrobic wdech przez nos
Ofiary slizgawkowego stalkera: mama swna, kitty, 2 dziewczyny z ktorymi randkowal badman
Awatar użytkownika
the badman
Artysta
Posty: 1778
Rejestracja: 24 cze 2019, 17:39

Re: Bieganie

Post autor: the badman »

the badman pisze: 05 sie 2023, 17:36 Mój rekord to 20 km więc szału nie ma ale zamierzam wrócić do tego pięknego sportu.

Poleca ktoś jakiś plan treningowy?
Czy iść na żywioł i biec na tętnie bo Garmina mam

Wrocilem, biegam se na żywioł i jak się czuje czyli te 10-12 km zrobię ale ostatnio już 11 km biegłem na 1 nodze dokończyłem bo kontuzja. W ogole jak Wy biegacie 10km tempem 5/km to nie wiem, dla mnie 6 to spoko a 5.35 jak biegnę np ostatni km to jakbym sprintem napierdalał :lol:
Awatar użytkownika
trez
Posty: 1040
Rejestracja: 13 sie 2019, 10:31

Re: Bieganie

Post autor: trez »

Ja już odpuściłem ściganie i śmigam tempem 5:30-5:45 i jest w pytę.
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4791
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: Bieganie

Post autor: badi »

ja startuje w biegu na 7km w sobotę po bardzo długiej przerwie
Awatar użytkownika
fromage
Posty: 3906
Rejestracja: 07 gru 2020, 20:01

Re: Bieganie

Post autor: fromage »

Te zoom genZIe kurwa airmax ale dojebawieszczeuw jak lazurqua lizard special edition venom co kenijczyq na maratonie mial najeczki co chyba pewnie PR stunt bylo ze zbanowali te huciki Bo hehe hajs sie musi zgadzac to ma ktos lub biegau? Ja to dalej w starych pfahheral Williams x adasiem a wczesniej roshe I only dwie do samego konca gwalcone ze minimalnie 2-3cm na podeszaie dziura musi byc, to co probowal ktos? Widzialem w bamku typa chyba te albo model pozniej ale wygladaja bardzo bardzo wygodnie a to byl ziomeq w dresiku ale nie dresie, chyba nawet sie mija cel z zamawianiem tego fejury Bo Tu o cala podeszaie chodzi, vapor cos tam cygan ale mnie to boli nie, no dojebane runnerowe, chyba nie sad az tak tak drogie Bo hehe strave sie sciagnelo
Chief Keef pisze: I'm so fly, I'm so fly, in Hawaii eating Thai
You gotta pay me for a comment, and that comment might be why
Asian ho, say she think I'm nice, why 'cause I eat rice?
Bitch, I'm mean, go and get your things, you can spend the night
Awatar użytkownika
the badman
Artysta
Posty: 1778
Rejestracja: 24 cze 2019, 17:39

Re: Bieganie

Post autor: the badman »

imo fejury
Awatar użytkownika
fromage
Posty: 3906
Rejestracja: 07 gru 2020, 20:01

Re: Bieganie

Post autor: fromage »

Pare miesiecy temu wpisalem naZwie modelu I 🐼 ziom mi wyskoczyl z 1200¥ a fejurow chyba nie bylo takze jesli SE hehe beke krecisz to zamiast chuj CI w dupe to zycze ci milego wieczora, chyba w ten lub nastepny miesiac w kroesza bedzie I bieganko I rowereq jakies tour de Costam takze chetnie zapraszam :)))))) to mozemy sie sprawdzic
Chief Keef pisze: I'm so fly, I'm so fly, in Hawaii eating Thai
You gotta pay me for a comment, and that comment might be why
Asian ho, say she think I'm nice, why 'cause I eat rice?
Bitch, I'm mean, go and get your things, you can spend the night
Awatar użytkownika
yaml
Posty: 561
Rejestracja: 21 maja 2019, 18:09

Re: Bieganie

Post autor: yaml »

Znajomi namówili mnie na start na 10 km w niedzielę, dzisiaj dla testu przebiegłem 8,5 km w tempie grubasa jebanego 7:12 min/km a sam grubasem nie jestem, będzie śmiesznie, mam nadzieję że zmieszczę się w limicie 1,5 godziny xD
jesteś poszukiwany przez MOBBYN
ODPOWIEDZ