Szachy

Dyskusje na temat ulubionych gier użytkowników. Planszówki? Playstation czy Xbox?

Moderator: con shonery

Awatar użytkownika
joey
Posty: 5689
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szachy

Post autor: joey »

trójkąt bermudzki wola mokotów
Awatar użytkownika
koxefer
Posty: 2389
Rejestracja: 30 gru 2019, 0:04
Lokalizacja: luxus, lexus - nie jezus chrystus

Re: Szachy

Post autor: koxefer »

Ding nie wie czy gral xD
Mój ojciec z Santiago Latino, a twój stary pijany Grzesio
freeRivaldo
Awatar użytkownika
bronek
Posty: 1424
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:17
Lokalizacja: エッグヘッド

Re: Szachy

Post autor: bronek »

o kurde wlasnie obejrzalem streszczenie levyego, piekna partia :bowdown: :bowdown:
Ofiary slizgawkowego stalkera: mama swna, kitty, 2 dziewczyny z ktorymi randkowal badman
Awatar użytkownika
bronek
Posty: 1424
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:17
Lokalizacja: エッグヘッド

Re: Szachy

Post autor: bronek »

I znowu remisik u mistrzow, ciekawie ciekawie bo cisnienie jeszcze bardziej wzroslo.

A tak pozatym ciesze sie bardzo bo pierwszy raz przekroczylem bariere 1100elo na chesscomie. Nie jest to duzo na pewno ale jak na poczatkujacego ktory zaczal grac jako postanowienie noworoczne mysle ze nie tak zle zwlaszcza ze uczylem sie ze streamow na twitchu i paroma filmikami na yt :lol: Mysle ze jak w koncu naucze sie jakiegos openingu czarnymi i naucze sie wiecej niz pierwsze 3 ruchy w moim openingu bialymi (wybralem otwarcie Ponzianiego) to mysle ze moge jeszcze bardziej sie dokoksic. No i musze robic wiecej zadan, bo czasami wizja szwankuje i dzisiaj (w wygranej i tak partii bo oralem mocno goscia) przeoczylem 2 razy ze jego hetman wisial :damn:
Ofiary slizgawkowego stalkera: mama swna, kitty, 2 dziewczyny z ktorymi randkowal badman
Awatar użytkownika
koxefer
Posty: 2389
Rejestracja: 30 gru 2019, 0:04
Lokalizacja: luxus, lexus - nie jezus chrystus

Re: Szachy

Post autor: koxefer »

dymy jak cos xD
Mój ojciec z Santiago Latino, a twój stary pijany Grzesio
freeRivaldo
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5689
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szachy

Post autor: joey »

co ten nepo odpierdolił właśnie
trójkąt bermudzki wola mokotów
Awatar użytkownika
bronek
Posty: 1424
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:17
Lokalizacja: エッグヘッド

Re: Szachy

Post autor: bronek »

Niezle, jednak bedzie po 6 i gramy dalej. A co sie stanie jezeli bedzie remis w punktach po 14 partiach? Graja dodatkowa partie po prostu?

Wlaczylem z francuskim komentarzem a tam Fabien Libiszewski komentuje, POLSKA GUROM!!!!!
Ofiary slizgawkowego stalkera: mama swna, kitty, 2 dziewczyny z ktorymi randkowal badman
Awatar użytkownika
Wolny
Posty: 2371
Rejestracja: 24 lis 2019, 21:47

Re: Szachy

Post autor: Wolny »

Mordy, co polecacie dla początkującego? Aktualnie robię zadania szachowe na lichess, gram w miarę możliwości i uczę się otwarć, końcówek i środków.
Pierdolnij z dyńki w mur, pierdolnij, żeby go rozkurwić.
Awatar użytkownika
Wtn
Posty: 2164
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:40

Re: Szachy

Post autor: Wtn »

Klepać zadanka i grać 10+ minut gierki
Awatar użytkownika
bronek
Posty: 1424
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:17
Lokalizacja: エッグヘッド

Re: Szachy

Post autor: bronek »

@Wolny Zalezy jaki masz poziom aktualnie, dla ziomkow majacych <1100elo poza klepaniem zadan i analiza partii polecalbym skupienie sie na tym zeby
1. przestrzegac zlotych zasad debiutu: walczyc o centrum, wyprowadzic lekkie figury (czyli nie hetmana) i zrobic roszade (przewaznie krotka jest najlepszym wyborem)
2. Ustawiac figury w miejscach gdzie sa bronione
3. Przed kazdym ruchem zadac sobie pytanie jaki cel mial przeciwnik robiac swoj ostatni ruch (zeby nie nadziac sie na mine myslac tylko o swoim planie nie widzac ze przeciwnik ma mata w 1 np)

To sa jakies truizmy ze streamow xntentaciona i z filmikow szachowych na yt dla poczatkujacych ale mysle ze moze pomoc dla debiutujacych. Ja dzieki tym radom wbilem ~1100elo (a zaczalem nauke jako postanowienie noworoczne w tym roku) bez znania zadnego debiutu (ok, znam pierwsze 3/4 ruchy w debiucie ponzianiego bialymi, czyli 1 prosta pulapke ale to wszystko).

Mam nadzieje ze nic nie pomieszalem, jest tu paru bardziej doswiadczonych graczy poprawcie mnie jezeli sie myle lub dodajcie cos od siebie jak cos, sam bym chetnie uslyszal pare dobrych rad i sprogresowal jeszcze
Ofiary slizgawkowego stalkera: mama swna, kitty, 2 dziewczyny z ktorymi randkowal badman
Awatar użytkownika
Mietek
Posty: 2174
Rejestracja: 08 paź 2019, 17:57

Re: Szachy

Post autor: Mietek »

Wolny pisze: 26 maja 2023, 20:02 Mordy, co polecacie dla początkującego? Aktualnie robię zadania szachowe na lichess, gram w miarę możliwości i uczę się otwarć, końcówek i środków.
Filmiki Naroditskiego i cokolwiek on ci tam poleci. Ze wszystkich ludzi, którzy są w stanie wygrać z Magnusem, Naroditsky zdecydowanie najbardziej postawił na edukację. Tłumaczyć też mocno potrafi.



Gość ma całą serię o tym, jakie openingi wybierać i jak nimi grać i dokładnie stara się tłumaczyć dlaczego wybrał akurat te openingi.
Awatar użytkownika
Mietek
Posty: 2174
Rejestracja: 08 paź 2019, 17:57

Re: Szachy

Post autor: Mietek »

Kto chce pizgnać dyszke lub 30tke w szachy?
Awatar użytkownika
bronek
Posty: 1424
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:17
Lokalizacja: エッグヘッド

Re: Szachy

Post autor: bronek »

Ja moge jbc, ale wy chyba lepsi ja 1200elo wbilem dopiero
Ofiary slizgawkowego stalkera: mama swna, kitty, 2 dziewczyny z ktorymi randkowal badman
Awatar użytkownika
Mietek
Posty: 2174
Rejestracja: 08 paź 2019, 17:57

Re: Szachy

Post autor: Mietek »

Ktoś chętny na partyjkę teraz? Jakieś 10+0?
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6556
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Szachy

Post autor: Jose »

Trwają Drużynowe Mistrzostwa Świata w Rapidzie i sprawdziłem sobie dzisiaj, jak to wygląda tak z grubsza, bo jest Pakleza z ekipą z Gumularzem, Kulon, Jakubcem czy Teclafem, jakieś swoje teamy mają Indie, sa mieszane skupione np. wokół MVL czy Vidita, no i patrzę, kto na pierwszym po dzisiejszym dniu, a tam taka paka:

Obrazek

Dobrali się najlepsi zawodnicy na świecie i se rozpierdalają każdego, no super zawody xd
Awatar użytkownika
Eloquent33
Posty: 145
Rejestracja: 29 lip 2022, 8:17
Lokalizacja: Inside

Re: Szachy

Post autor: Eloquent33 »

gramy w szachy na kurniku?
Awatar użytkownika
bronek
Posty: 1424
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:17
Lokalizacja: エッグヘッド

Re: Szachy

Post autor: bronek »

ufff do 1300 sie doczlapalem (ponownie bo juz przebilem raz ale wiadomo ze po hossie jest bessa :lol: ), jak bede mial troche hajsu na boku i bede mial to gdzie wcisnac to chyba nawet sobie wezme jakies lekcje bo zajawka kipi
Ofiary slizgawkowego stalkera: mama swna, kitty, 2 dziewczyny z ktorymi randkowal badman
Awatar użytkownika
suitup
mob psycho
Posty: 2204
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:51

Re: Szachy

Post autor: suitup »

superancko, gratki
ja mialem mocno zajawe jak gralismy se w robocie z ziomkami dwoma, ale ktos te szachy zajebal
wtedy to w pracy gralem z ziomami, po pracy na chess.com

teraz tylko jak jade do/z pracy zagram jedna partie i to tyle ;<
dzis wracajac z pracy rozjebalem ziomeczka, zaraz bede mial 800, ale jakos mi nie zalezy mocno
Awatar użytkownika
ConeyIsland
Posty: 2427
Rejestracja: 24 mar 2021, 23:12
Lokalizacja: łódzkie

Re: Szachy

Post autor: ConeyIsland »

o patrz, trafiłem teraz dopiero na ten temacik. w pandemię strzeliło mnie żeby się nauczyć grać w szachy. nie miało, o dziwo, to nic wspólnego z serialem na netflixie, którego swoją drogą do dziś nie obejrzałem. wjechała appka chess.com, wjechały filmiki marianczella, później jakiegoś innego (lepszego) szachisty którego nazwiska niestety nie pamiętam, pojawiły się książki o capablance, o talu i o grze pozycyjnej. niepotrzebnie masę czasu poświęciłem na bezsensowne dla mnie wtedy szybkie gry. poziom bodajże jakiś ok. 1300 miałem i byłem konsekwentny w kurwę bo potrafiłem przegrać z o wiele słabszym jak i wygrać z rankingiem ok. 1700. po dłuuugiej przerwie ze 2, 3 tyg. temu naszło mnie wrócić. teraz gram raz na x dni na 30 minutek jak mnie wena zachęci i mam czas a żona / dzieci nie trują nad głową. jakby jakaś liga, puchar czy chuj wi co spod szyldu slgwk miało się dziać to i'm in.
Odwieczna walka dobra ze złem, ze swoim losem wciąż igrasz
Spoiler
lygrys pisze: 09 kwie 2024, 12:47 Dla mnie jedzenie nie ma za bardzo wartości, bo jak zjesz to zaraz to wysrasz.
Awatar użytkownika
Kalom
Posty: 4449
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: mówię z miejsca, gdzie rano wstać to sukces

Re: Szachy

Post autor: Kalom »



od timestampa jakby stary rafonix się zespawnił na chwilę :lol:
:joint: [*]
ODPOWIEDZ