Pierwszy producer tag

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów z naszej rodzimej sceny.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
DoubleB
Posty: 6193
Rejestracja: 13 kwie 2021, 15:28
Lokalizacja: memphis nadodrze

Re: Pierwszy producer tag

Post autor: DoubleB »

scarz pisze: 04 kwie 2023, 13:57 Matheo i ten jego „Chopin rapu, dziwko” to chyba pierwszy, który zauważyłem
HEWRA/MOBBYN VS T6M [SOON]
HEWRA/MOBBYN VS BONE THUGS [SOON]
MÓJ TEMACIK! -> viewtopic.php?t=10448
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8667
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Pierwszy producer tag

Post autor: 2rzyn »

Jakkolwiek nie brzmialby tag Noona na muzyce powaznej, byloby to turbo chujowe i zepsuloby plyte.
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2229
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: Pierwszy producer tag

Post autor: SiNi »

yungXpaproch pisze: 05 kwie 2023, 10:13 producer tagi zajebiste, nie pierdolcie
Też jestem ciekawy pierwszego, a macie jakiś ulubiony w PL ?
Awatar użytkownika
DoubleB
Posty: 6193
Rejestracja: 13 kwie 2021, 15:28
Lokalizacja: memphis nadodrze

Re: Pierwszy producer tag

Post autor: DoubleB »

z racji tego, że większość laurów zgarniają raperzy to producenci mogą chociaż taga dorzucić, zawsze coś, ja lubię, ale to wszystko zależy od kawałka
HEWRA/MOBBYN VS T6M [SOON]
HEWRA/MOBBYN VS BONE THUGS [SOON]
MÓJ TEMACIK! -> viewtopic.php?t=10448
Awatar użytkownika
zemsta1camzata
Posty: 6402
Rejestracja: 07 maja 2022, 17:46
Lokalizacja: tychy

Re: Pierwszy producer tag

Post autor: zemsta1camzata »

olej daje bit co rozkurwia glowe
Wszystkie moje wypowiedzi są pisane na podstawie scenariusza. Mogą zawierać treści nieodpowiednie dla dzieci i takie, które mogą urazić niektórych dorosłych. Czytasz na własną odpowiedzialność.
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2229
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: Pierwszy producer tag

Post autor: SiNi »

@zemsta1camzata Też go lubię
Hatakumba
Posty: 16
Rejestracja: 21 lut 2022, 21:14

Re: Pierwszy producer tag

Post autor: Hatakumba »

Pietrek_Kogucik pisze: 05 kwie 2023, 9:47Poza tym nie rozumiem czemu raperzy mają mieć narzucone to żeby ich wpisywać. Jeśli jesteś producentem i bezpośrednio nie współtworzysz kawałka tylko dajesz komuś pake bitów na sprzedaż to po prostu sprzedajesz swój produkt. W takich wypadkach, raper, który kupuje bit, ma do niego pełne prawa i za przeproszeniem może go sobie nawet w dupe wsadzić, a producent nic nie ma do gadania.
No nie do końca się zgodzę. Przede wszystkim producent to nie jest to samo co bitmejker, tylko ktoś znacznie bardziej zaangażowany w proces i najczęściej ma bardzo istotny wpływ na charakter całości. To, że każdy random z YT chce się szumnie nazywać producentem, bo szlachetnie brzmi, nie oznacza, że zakres ich działań pokrywa się, a dzisiaj ludzie często to mylą.

Druga kwestia - to, że ktoś kupi pojedynczego bita, w efekcie czego raper ma prawo do jego wykorzystania, a bitmejker nie może sprzedać komu innemu, nie zmienia faktu, że defacto w tracku ten autor muzyki się pojawia, tak więc myślę, że jeśli strony takiego wygumkowania nie ustaliły, albo nie odbyło się to na zasadzie jakiegoś ghostwritingu muzycznego, to byłoby to bardzo nieprzyzwoite. Owszem, raper może wykorzystać ten bit jak chce, ale nie zmienia to faktu, że to jest ciągle praca na ścieżkach, których autorem jest ktoś inny. On wykupił sobie po prostu prawo do wykorzystania i czerpania korzyści majątkowych z tego (zazwyczaj na wyłączność), bo prawa autorskie same w sobie są niezbywalne wg prawa. Oczywiście jest też masa bitmakerów, którzy totalnie mają w to wyrąbane, albo wręcz nie chcą, by ich eksponować, no ale to już wspomniane indywidualne ustalenia.

A teraz już trochę offtopic - czasem to wręcz raperzy chcą mieć u siebie tagi takich producentow jak 88, czy DONTSTAP Kuby, bo dodają fejmu i zwiększają zainteresowanie. Ale fakt faktem to są akurat producenci, u których to nie jest chamska wlepa, tylko jest to w sensowny sposób umiejscowione w utworze (ostatnio u 88 bardzo subtelnie ograniczającego się do "ejoł"). A część producentów wymyśla własny tag nie jako element marki osobistej, a po prostu wyróżnik - bo skoro muzycznie generycznie, to tylko po tagu można poznać czyje to. Myślę jednak, że mało który raper zgodziłby się na zostawienie tagu jakiegoś randoma za bit, który płaci :p
Awatar użytkownika
yungXpaproch
Posty: 3264
Rejestracja: 01 mar 2020, 20:32
Lokalizacja: grrr pow™

Re: Pierwszy producer tag

Post autor: yungXpaproch »

2rzyn pisze: 05 kwie 2023, 12:03 Jakkolwiek nie brzmialby tag Noona na muzyce powaznej, byloby to turbo chujowe i zepsuloby plyte.
kurwa tylko ze zwykle jak producent jest wspoltworca plyty, produkuje cala plyte to nie daje tagu zeby pokazac ze to on tam jest bo kazdy wie ze to on bo ksywa jest na okladce
Awatar użytkownika
d3nt
Posty: 2103
Rejestracja: 08 gru 2021, 22:09

Re: Pierwszy producer tag

Post autor: d3nt »

Fantazjusz Cierpki pisze: 05 kwie 2023, 10:54 czymże byłaby scena bez
Spoiler
Ł-Ł-ŁELKOMTUDEKRAKHAUS
Zapomniałem, mój ulubiony jednak z pl
Lepiej za miedzą niż pleksą ~Olgierdos
Awatar użytkownika
The Bitch Fucker
Posty: 181
Rejestracja: 09 paź 2019, 22:19

Re: Pierwszy producer tag

Post autor: The Bitch Fucker »

Hightower miał całkiem przyjemny tag
Awatar użytkownika
ricky
Posty: 880
Rejestracja: 22 kwie 2019, 17:21
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Pierwszy producer tag

Post autor: ricky »

Luxair pisze: 04 kwie 2023, 13:28Imho Szogun
podbijam, na "rozrywkowej" w 2007 juz byla "kokokolejna prprprpodukcja szszszoguna", wczesniej to chyba nie wystepowalo, chyba ze na jakichs bitach Szo ktorych nie pamietam
FUCK OFF MR LAHEY
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2744
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Pierwszy producer tag

Post autor: Jasek »

Nie pierwsze, ale lubię jak Szamz się wpierdala z OMÓBOŻEALEDOJEBAŁEMBIT, i jak TSK sepleni TE ES KA ESOEMDE, NAJLEPSZY CHŁOPAK, NAJLEPSZE BITY
cztery żubry i dwie kurwy
Kysys
Posty: 397
Rejestracja: 12 maja 2019, 15:45
Lokalizacja: 77

Re: Pierwszy producer tag

Post autor: Kysys »

Spoiler
DYSYS TEJSTI BIDZ
RapCelownik.pl - Najwięcej Treści o Muzyce Rap i Kulturze Hip Hop
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 10231
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: Pierwszy producer tag

Post autor: ART »

OLEJ DAJE BIT CO ROZKURWIA GLOWE
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
Awatar użytkownika
DoubleB
Posty: 6193
Rejestracja: 13 kwie 2021, 15:28
Lokalizacja: memphis nadodrze

Re: Pierwszy producer tag

Post autor: DoubleB »

kolorowe sny wszystko kolorowe
HEWRA/MOBBYN VS T6M [SOON]
HEWRA/MOBBYN VS BONE THUGS [SOON]
MÓJ TEMACIK! -> viewtopic.php?t=10448
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4112
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: Pierwszy producer tag

Post autor: Luxair »

2rzyn pisze: 05 kwie 2023, 12:03 Jakkolwiek nie brzmialby tag Noona na muzyce powaznej, byloby to turbo chujowe i zepsuloby plyte.
W "Zwykle nie rapują" było w tle takie "Noooooon" jak "Snooooop" w "Drop it like it's hot", dobrze to siedziało

PS. Chyba że właśnie o tym pisałeś :)
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
ODPOWIEDZ