[Konsola] Nintendo Switch

Dyskusje na temat ulubionych gier użytkowników. Planszówki? Playstation czy Xbox?

Moderator: con shonery

Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7847
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: Cz4rny1337 »

Pixel, to kopia teknika
https://discord.gg/pixelshop

Z limitów: premiery dopiero po 14 dniach

Ogólnie teknik nie tyle płatny co wymagają statusu „pro” (jak dużo sklepów) i o ile kiedyś można go było uzyskać za grosze ale w karcie doładowujące nintendo shop japoński (żałuje, ze to olalem?, to teraz jedyna możliwość wbicia to wrzucenie dumpu gry/DLC który nigdzie nie jest dostępny co wiąże się głównie z zakupami na japońskim olx jakiś kodów/pudełek, jest cały kanał którym w tym pomaga, no ale lol

Dlatego ostatnio do domowego serwera z mediami dorzuciłem serwer HTTP z którym mogę sie połączyć jak sklepem, a qbit tam i tak śmiga 24/7
Obrazek
Awatar użytkownika
#1
Posty: 1390
Rejestracja: 18 maja 2019, 20:20

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: #1 »

Dziękuje. Widzę ze jesteś w temacie! Do grania online na fakeswitch to tego lanplay wrzucić? Żadne ryzyko banicji?
^ kogo to chuj obchodzi?
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7847
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: Cz4rny1337 »

http://www.lan-play.com/install-switch

Do niektórych gier potrzeba jedynie klienta na PC/android etc i odpowiednich ustawien, do innych trzeba wrzucić ldn_mitm

Są tam tez różne serwery, na discordzie można szukać chętnych do gry, ale delikatnie rzecz ujmując jest martwo, premiery gier czasami ożywiają

No ale do gry ze znajomymi jak znalazł (możliwa nawet gra w wybrane tytuły z legit switchem)

Ryzyko bana zerowe (bo jak rozumiem to działa trochę jak jakieś hamachi i symuluje sieć lan?)
Obrazek
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4102
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: Luxair »

Cz4rny1337 pisze: 01 mar 2023, 13:20 - jksv do zarządzania sejwami i ich backupow
Dzięki! Nie wiesz czy istnieje możliwość przeniesienia save'a z niezhackowanej konsoli na zhackowaną?
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7847
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: Cz4rny1337 »

Jeśli chodzi o tego switcha v1 co go przerabiasz to przeróbka zakłada wytworzenie z sysNAND (oryginalny system) kopii zwanej emuNAND (przerobionej) - co powoduje ze kopiują się na niego każda gra i sejw, później to chyba ciut bardziej skomplikowane
Jak z jednego na drugi to eee może kupić NSonline, wysłać sejwy w chmurę, zalogować się na tym do shackowania (jeszcze czystym), pobrać sejwy, zrobić z tego emunand i powinno działać?
Mam tez wrazenie ze jksv/edison jest w stanie przeglądać sejwy z sysNAND ale pewien nie jestem

Pamiętaj o incognito/dnsach i innych antybanowych zabezpieczeniach

Ogólnie dodatkowo proponuje:
Usunąć ustawienia internetu ze switcha żeby się nie łączył (na początek)
ustawić skin sysNAND np na biały kolor, a emuNAND na czarno, żebyś był w stanie szybko rozpoznać co zbootowales
Obrazek
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4102
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: Luxair »

@Cz4rny1337 Yo, to jeszcze jedno pytanko (mam nadzieję że nie wpadam już w kategorię "Wkurwiaj go").
Otóż widzę że switchowe ROM-y są piracone w formatach NSP, NSZ i XCI. Który z nich nadaje się do wrzucania na zhackowanego Switcha?
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7847
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: Cz4rny1337 »

co do zasady chyba kazdy, nie mam pojecia czym sie roznia szczerze, aleeee

jak juz zrobisz wszystko wg. sensownych poradnikow, to bedziesz mial tinfoil+sklep ktory dalem wyzej i wtedy pobieranie gier dzieje sie samo

w ten sposob mniejwiecej:
Spoiler
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4102
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: Luxair »

Męczenie @Cz4rny1337 i @#1 part 9000 :)

Poczytałem sobie trochę tutoriale:
https://switch.homebrew.guide
https://rentry.org/SwitchHackingIsEasy
https://nh-server.github.io/switch-guid ... g_started/

No i:
1. Z tego co rozumiem, nie ma możliwości zhackowania Switcha na stałe; po każdym hard reboocie musisz wejść w tryb RCM (= wsadzić jig w miejsce prawego joycona + przytrzymać Volume+ i POWER) i załadować mu po USB payload z bootloaderem "Hekate". Jiga można obejść ustawiając AutoRCM (co jest w jakimśtam stopniu ryzykowne), ale payload musisz wysłać zawsze - czy to z PC, czy to z Androida, czy to kupić dedykowany dongle na Aliexpress. Zatem, najlepiej nigdy nie rozładowywać konsoli do zera i zawsze odkładać ją do docka.
Czy dobrze zrozumiałem?

2. Rozumiem że po zabootowaniu do Hekate (a z niego - do CFW "Atmosphere") wyjmuję jig i wsadzam z powrotem prawy joycon. No dobra, a co się stanie jeśli przez przypadek zrobię hard reboot bez jiga? Czy Switch zabootuje wtedy do oryginalnego firmware'u, rozpozna że coś było kombinowane i będzie się rzucał? Na chłopski rozum - nie powinien, bo skoro Atmosphere jest zainstalowane na EmuNAND-zie (który leży na karcie SD), to chyba nie powinno być problemu?

3. W guidach wspominają coś o przepalaniu fuse'ów...|!? Rozumiem że to jest security feature Switcha który uniemożliwia jego downgrade - jakieś ścieżki na płycie głównej są fizycznie niszczone... ale czy to ma jakieś znaczenie jeśli w ogóle nie zamierzam bootować do oryginalnego firmware ani grać online, a sama konsoli i tak jest już na najnowszym oryginalnym firmwarze 16, zatem ma wszystkie popalone styki #KaczorBRS ?

Dzięki dzięki!
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7847
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: Cz4rny1337 »

1. Tak, dokładnie, co prawda uśpiona ciężko rozładować, ale wszystko się zgadza, stad moja polecają rcm loadera którego wrzucam na wyjazdy w razie resetu

2. Rozumiem, ze chodzi o to ze wpinasz rcm loader/kabel w wyłączona konsole i uruchamiasz ja vol + guzik włącznika i próbujesz wysłać payload?
Bez jiga konsola nie wejdzie w tryb serwisowy i payload nie zostanie przesłany (tak myśle, o ile w ogóle zareaguje za kombinacje 2 klawiszy). Zreszta o jigu ciężko zapomnieć
Stad ta porada o dwóch różnych kolorach żebyś wiedział na którym systemie grzebiesz.

3. Kurwa akurat tego nigdy nie zgłębiałam, olalem to po prostu, coś tam mi kazali backupowac, podkreślają te przepalanie fusee etc

Ogólnie z takich pułapek:
1.Większość poradników w teorii ma nie być do piractwa wiec pomijają sigpatche
https://sigmapatches.coomer.party/ To musisz wrzucić żeby grać w kopie zapasowe

2. Jakbyś tinfoil nie działał to zmien payload bo on ma beef z twórcami atmosphere i blokuje ich payload

3. Co prawda jak zrobisz wszystko dobrze to odetniesz się od serwerów Nintendo, ale pamiętaj pilnować żeby nigdy nie zaktualizować systemu i ogólnie proponuje aktualziaowac jak dodać ważny future/jakaś gra tego wymaga

4. Usuń sieci wifi z sysMMC zeby Emu od razu się nie pchało online

@Luxair walnij jeszcze ten guide on się nie pierdoli co do piractwa, trochę chaos bo bedzie kilka, ale ja głównie na nim bazowałem, twórca skasował go potem, ale jest kopia:

https://www.mediafire.com/file/74o3jcjj ... e.zip/file


Jak się coś wypierdoli, to nie gwarantuje, ze będę w stanie pomoc, ale:
https://gbatemp.net/threads/switch-noob ... re.488277/

Tu masz kozak community, mega dużo mądrych ludzi z chęcią pomocy
Obrazek
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4102
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: Luxair »

@Cz4rny1337
Rozumiem, ze chodzi o to ze wpinasz rcm loader/kabel w wyłączona konsole i uruchamiasz ja vol + guzik włącznika i próbujesz wysłać payload?
Bez jiga konsola nie wejdzie w tryb serwisowy i payload nie zostanie przesłany (tak myśle, o ile w ogóle zareaguje za kombinacje 2 klawiszy). Zreszta o jigu ciężko zapomnieć
Nie nie, chodziło mi o to że mam już zhackowaną konsolę, totalnie wyłączoną, i włączam ją jak nietykanego Switcha - samym POWER, bez jiga i bez USB. Rozumiem że zabootuje mi wtedy "po bożemu" do oryginalnego FW. Czy trzeba takiej sytuacji unikać?
coomer.party
Piękna domena :)
Jakbyś tinfoil nie działał to zmien payload bo on ma beef z twórcami atmosphere i blokuje ich payload
Zamierzam skorzystać ze stronki https://www.sdsetup.com która konfiguruje za ciebie co masz wrzucić na kartę SD, i tam jest widzę Goldleaf, którego opisują jako następcę Tinfoila. Zapewne ogarnęli żeby było to ze sobą kompatybilne.

Z drugiej strony, nie rozumiem co masz na myśli przez "zmień payload"... myślałem że Atmosphere to system operacyjny/custom firmware, Tinfoil to appka homebrew (NRO), a payload to bootloadery/niskopoziomowe programy a'la BIOS odpalane w Recovery Mode (czyli w moim przypadku tylko Hekate i Lockpick_RCM)?

Dzięki za pomoc ziomku!
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7847
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: Cz4rny1337 »

Nie nie, chodziło mi o to że mam już zhackowaną konsolę, totalnie wyłączoną, i włączam ją jak nietykanego Switcha - samym POWER, bez jiga i bez USB. Rozumiem że zabootuje mi wtedy "po bożemu" do oryginalnego FW. Czy trzeba takiej sytuacji unikać?
Jeśli wszystko zrobisz zgodnie z poradnikami to normalnie odpali się system po bożemu, absolutnie nie musisz unikać takiej sytuacji ani np. Wymieniać karty SD (bo oryginalny system nie będzie widział partycji z emuMMC), chyba ze jesteś fest ostrożny. Odpalasz i grasz sobie lgancko w gierki online


Szczerze rekomendował bym jedynie ogarnięcie w postaci paczki podstaw (albo nawet i konfiguracje tego recznie żeby skumać co i jak i gdzie), a kolejne homebrew robić ręcznie (co prawda sam używam jeszcze gorszej opcji bo przy przeinstalowaniu postawiłem pakiet all in one jakiś losowy i żałuje trochę)

Iiii strona wyglada jak zrobiona przez ekipę przeciwna do typa od tinfoila (który jest lekko pierdolniety z tego co kiedyś czytałem), ale goldleaf absolutnie NIE zastępuje ani NIE JEST następca tinfoila. Owszem pozwala na instalowanie gier z USB/innych źródeł, ale istota tinfoila są sklepy które są wygodne w chuj - po prostu pobierasz wybrana grę wprost z konsoli, ona się instaluje, pliki instalacyjne kasują, pobiera aktualizację i wszystkie DLC.
Także rekomenduje fest


Zgadza się wszystko co napisałeś, nizej jest opis problemu na który można natrafić i od razu rozwiazanie (trochę pokręciłem, fusee.bin jest ok i ładuje od razu atmosphere, ale boot przez hekate może powodować problemy
Spoiler
Launching your emuNAND using package3 (which is what your emuMMC launch option is doing) does not automatically load the sigpatches that Atmosphere requires.

Launching your emuNAND with Fusee, however, does automatically load them.

You can force this by editing your hekate_ipl.ini file:

Instead of the following:

emummcforce=1
fss0=atmosphere/package3
simply use

payload=bootloader/payloads/fusee.bin
and ensure that fusee.bin is in that folder.
A i pamiętaj żeby mieć 1 grę czy demo zainstalowana na sysMMC żeby moc odpalić tryb w którym odblokowane jest więcej ramu konsoli (do instalacji tinfoila)
Obrazek
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4102
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: Luxair »

Obrazek

Dobra, mamy to - trzecia zhackowana konsola Big N :cool:
Dzięki chłopaki (a zwłaszcza @Cz4rny1337) za rady!

Kilka przemyśleń:
- po robocie wszystko wydaje się już oczywiste, ale pierwsze zetknięcie z guidami to jakaś masakra i information overload
- nie zrobiłem Incognito bo to chyba jakaś przestarzała i potencjalnie niebezpieczna metoda anonimizacji - tylko EmuNAND + DNS MITM + Exosphere. Nie mam tam nawet hasła do Wifi wpisanego, konsola jest po factory resecie - tylko do piractwa offline. Serial wyzerowany
- Goldleaf to faktycznie gówno obesrane! Za to strona Tinfoila od wczoraj leży :) Jako data hoarder wolę mieć kontrolę nad autem wszystkie ROMy lokalnie ściągnięte niż z jakichś pirackich "sklepów" online korzystać. Zatem do ładowania ROM-ów wybrałem DBI i muszę przyznać że działa świetnie - ROMy wrzucasz po USB, nie trzeba instalować żadnego podejrzanego softu na kompie (idzie protokołem MTP), nie trzeba dzielić plików >4Gb, obsługuje NSP NSZ XCI, ...
- stronka www.sdsetup.com z której skorzystałem okazała się jednak kałem - nie dość że instaluje overlay module Tesla który centralnie wyjebuje Atmosphere'a na FW 16.0.0, to jeszcze tworzy plik hekate_ipl.txt który pomija sigpatche i część ROM-ów nie chce odpalać bo "SD card corrupted". Zatem, panowie, tylko https://rentry.org/SwitchHackingIsEasy
- karta 256 Gb jest w sam raz, kupę gier można zainstalować
- zastanawiam się jeszcze czy zrobić AutoRCM, ale chyba nie, bo to będzie chyba przeszkadzać w ładowaniu konsoli po rozładowaniu do zera (= bo sama nie wstanie do OFW, a w trybie RCM przed wgraniem payloadu bardzo ślamazarnie się ładuje)
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7847
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: Cz4rny1337 »

To samo odczucie, w trakcie robienia z nosem w poradnikach, a potem się okazało ze proste jak jebanie

No dlatego sugerowałem pobieranie wszystkich składowych systemu samodzielnie jednak (przy okazji wiadomo co wyjebuje system - za 1 razem robiłem tak ze każdy homebrew dorzucalem recznie)

W jakim sensie strona tinfoila leży? Ona jest potrzebna?

Z DBI tez korzystałem kilka razy i świetnie działa, fakt. Jak masz jakiś domowy serwer, to robisz mu HTTP i tez zdalnie tinfoilem instalujesz gry (taki własny sklep o którym pisałem wyżej)

Nawmawiam jeszcze raz do przetestowania sklepów w tinfoil bo to tak łatwe ze aż żal torrenta odpalać
Obrazek
Awatar użytkownika
#1
Posty: 1390
Rejestracja: 18 maja 2019, 20:20

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: #1 »

Potwierdzam, nie wyobrażam sobie życia bez tinfoila
^ kogo to chuj obchodzi?
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: con shonery »

Luigi's Mansion :bowdown: oby czworeczka wjechała na halloween, co wy na to
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7847
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: Cz4rny1337 »

@Luxair a i jeszcze "sys-con" pozwala na podlaczenie padów po kablu [bo mission control po BT] co daje drugie życie roznym elektrośmieciom jak wpadaja znajomi np. i chce sie elegancko pierdolnac w towerfall [polecam btw]
Obrazek
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 10014
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: lygrys »

https://www.facebook.com/dystrybutornin ... 1756111059
Spoiler
Obrazek
Już jutro, o godzinie 16:00, Eiji Aonuma - producent serii The Legend of Zelda zaprezentuje Wam 10 minut rozgrywki z The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom.

Całość obejrzycie tu 👉 http://spkl.io/61864dTTp
Dodano po 16 godzinach 57 minutach :
The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom gameplay demonstration from Mr. Aonuma (Nintendo Switch)
Spoiler
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
#1
Posty: 1390
Rejestracja: 18 maja 2019, 20:20

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: #1 »

https://www.pepper.pl/share-deal-from-app/661243

Do rana pewnie zdechnie ale teraz jeszcze kupiłem i działa. Immortal fenix gold 11zl
^ kogo to chuj obchodzi?
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: con shonery »

Eee super Mario 3d world jest zajebiste, lepiej mi się w to gra niż w odyssey
Awatar użytkownika
insane
Posty: 1523
Rejestracja: 23 kwie 2019, 10:50

Re: [Konsola] Nintendo Switch

Post autor: insane »

wczoraj przez 30min probowalem zlapac alpha snorlaxa w arceusie, ale skubaniec wyjadł mi caly zapas miodu i niebieskich jagód i nadal biega po wolności :mad:
ODPOWIEDZ