[serial] Ted Lasso (2020 - 2023)

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
gogi
Złoty Rozjebus
Posty: 4218
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:15

[serial] Ted Lasso (2020 - 2023)

Post autor: gogi »

Obrazek
Review aggregator Rotten Tomatoes reported an approval rating of 92% based on 74 reviews, with an average rating of 8.2/10. Metacritic gave the first season a weighted average score of 71 out of 100 based on 21 reviews, indicating "generally favorable reviews".

The second season was met with critical acclaim. Rotten Tomatoes reported an approval rating of 98% based on 124 reviews, with an average rating of 8.6/10. Metacritic gave the second season a weighted average score of 85 out of 100 based on 35 reviews, indicating "universal acclaim".
piernikowyskoczek pisze: 08 mar 2021, 23:50obejrzałem pozytywnie zakręcony serial Ted Lasso i się mile zaskoczyłem, serial trochę głupi, trochę mądry, ale fajniusi i bardzo wholesome, jak komuś sie nudzi, to niech obejrzy, jak się nie nudzi, to niech nie ogląda, pozderki dla was wszystkich
jkravo pisze: 11 paź 2021, 14:26podbijam rekomendacje dla Teda Lasso, najlepszy istniejący comfort show
Produkcja opowiada o trenerze futbolu amerykańskiego w college'u, który zostaje zatrudniony przez właścicielkę drużyny piłkarskiej z Wielkiej Brytanii. Lasso przenosi się do Anglii i obejmuje pieczę nad AFC Richmond, klubem Premier League. Właścicielka — Rebecca Welton — w pełni świadoma internetowej sławy Lasso (ten jest znany z pewnego powszechnie wyśmiewanego virala) i braku pojęcia o piłce nożnej, chce jego rękoma (umywając własne) doprowadzić klub do ruiny. Jest to forma zemsty na byłym, obrzydliwie bogatym mężu, który przez lata zdradzał Welton. Upadek Richmond ma być ostateczną karą, którą skrzywdzona Rebecca wymierzy dawnemu partnerowi.
Na IMDb obecnie 8,8/10.

W 2013 roku amerykańska stacja NBC potrzebowała kogoś, kto pomógłby jej wypromować transmisje spotkań Premier League. Tak narodziła się seria spotów reklamowych, których twarzą był nowy, stworzony na potrzeby reklam trener Tottenhamu - Ted Lasso.

Koncept chwycił na tyle, że kilka lat później przekuto go w pełnoprawny serial. I żeby nie było - nie jest to serial o piłeczce. Jest to serial, który sprawia, że poczujesz się lepiej. Nie lubię nadmiernej angielszczyzny w polskim języku i boleję, że nie ma stosownego odpowiednika, jeżeli chodzi o zwroty takie jak wholesome, ale ten serial właśnie taki jest.

Mógłbym wyróżniać poszczególnych aktorów z obsady, natomiast sęk w tym, że wszyscy tutaj się bronią, mają dobrze rozpisane role i grają swoje w sposób, który wzbudza sympatię (bądź antypatię) widza - Jasona Sudeikisa kojarzyłem głównie jako tego gościa który występuje w głupawych komedyjkach, natomiast nie da się ukryć, że ta rola jest jak dotychczas jego życiową. Gdybym jednak musiał wskazać ulubioną postać, to byłby to oczywisty wybór - Roy Kent grany przez Bretta Goldsteina to ścisły top serialowych postaci w ostatnich latach. Zarówno Sudeikis, jak i Goldstein przez ostatnie dwa lata za swoje role otrzymywali statuetki Emmy - sam serial doczekał się pierdyliarda różnego rodzaju nominacji i nagród.

Całość dostępna na Apple TV+, a temat zakładam, bowiem dzisiaj, 15 marca, mamy premierę pierwszego odcinka trzeciego sezonu. Według scenarzystów - ostatniego, natomiast czy faktycznie ta historia dobiegnie kresu pod koniec maja?

Serdecznie polecam.
pardon pisze: 10 lis 2023, 12:06 nie umiem slowo daje nie umiem juz czytac dluzszych postow saturna i lygrysa bez uczucia ze oni nie marnuja swojego zycia, ale zatruwaja tez nasze mimowolnie pchajac do glow ich chore urojenia
Awatar użytkownika
piernikowyskoczek
Posty: 7055
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:06

Re: [serial] Ted Lasso (2020 - )

Post autor: piernikowyskoczek »

oglądałem pierwszy sezon, polecam gorąco
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [serial] Ted Lasso (2020 - )

Post autor: mql »

fajne i ciepłe toto, ale zupełnie niepiłkarskie, zero sportowej duszy - ot, amerykańska wydmuszka na temat futbolu (nie soccera)

i kolejny już dowód, że o piłce po prostu nie da się nic sensownego nakręcić, to naprawdę nie jest przypadek, że jedyne udane piłkarskie filmy czy seriale to rzeczy czysto dokumentalne, fabularyzowane prawdziwymi wydarzeniami.
Awatar użytkownika
piernikowyskoczek
Posty: 7055
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:06

Re: [serial] Ted Lasso (2020 - )

Post autor: piernikowyskoczek »

a może piłka nożna jest nudna
Bisclavret
Posty: 3294
Rejestracja: 27 gru 2019, 18:27

Re: [serial] Ted Lasso (2020 - )

Post autor: Bisclavret »

Odwołaj to :shock:
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [serial] Ted Lasso (2020 - )

Post autor: mql »

piłka jest najwyraźniej na tyle interesująca, że wymyka się inwencji scenarzystów
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4791
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: [serial] Ted Lasso (2020 - )

Post autor: badi »

zajebisty serial, ciekawe postacie i dużo śmiechu
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5536
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: [serial] Ted Lasso (2020 - )

Post autor: koniec »

bardzo fajny przyjemny serial, jakbym miał go opisać jednym słowem to byłoby to "wholesome". Jasne, że miejscami naiwny i wydaje się dla jak dla dzieci ale jakoś i tak fajnie się ogląda i to nie razi. Jakbym miał dzieciaki to na pewno bym z nimi oglądał.
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9518
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00
Lokalizacja: Opole

Re: [serial] Ted Lasso (2020 - )

Post autor: potter »

ja już propsowałem ten serial kilka razy tu więc podbije temat tylko tym, że bardzo mnie ciekawi mnie co wymyślili na trzeci sezon, bo 2 był lepszy niż 1 i oby ta tendencja została utrzymana. Warto dodać, że Nike ogłosiło współpracę z tym show i od tego sezonu piłkarze Richmond będą grać właśnie w ich koszulkach, ale na polskiej wersji Nike na razie nie ma tych klasycznych czerwono-niebieskich tylko wyjazdówki za 140 zł
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4607
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: [serial] Ted Lasso (2020 - )

Post autor: Parlae »

No taki nawet spoko ten serial. Lekki i sympatyczny. Obejrzałem pierwszy sezon.
Chociaż u mnie ostatnio przegrywa z Community, które o wiele bardziej mnie bawi.
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5536
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: [serial] Ted Lasso (2020 - )

Post autor: koniec »

ale losowy polski akcent w nowym odcinku xD
Awatar użytkownika
gambler
Posty: 1219
Rejestracja: 19 kwie 2019, 23:29

Re: [serial] Ted Lasso (2020 - )

Post autor: gambler »

kurwa totalnie, oglądam i taki zonk co ten gość pierdoli, jaki orzeł :lol: :bowdown:

poziom cały czas top, oni na prawdę chcą to kończyć po tym sezonie?


btw Rebecce odjebali w tym odcinku, no ale Sassy :oops:
yer a wizard, Harry
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: [serial] Ted Lasso (2020 - )

Post autor: SiNi »

Są seriale, które można oglądać bez końca i kompletnie nie przeszkadza ilość sezonów oraz odcinków, a tutaj liczba 3 byłaby, wręcz idealna do zamknięcia całej historii ( świetny produkt)
Awatar użytkownika
myron
Posty: 230
Rejestracja: 01 maja 2019, 10:38

Re: [serial] Ted Lasso (2020 - )

Post autor: myron »

Zava, to jak nic inspirowany Ibrahimovicem :D
Spoiler
Kamyl pisze:eazy-e momentami mógłby spokojnie spełnić swoje ambicje artystyczne w szeregach hemp gru.
Youtube
Awatar użytkownika
bloodyhell
Posty: 2594
Rejestracja: 20 kwie 2019, 13:40

Re: [serial] Ted Lasso (2020 - )

Post autor: bloodyhell »

kurde takie wholesome te ostatnie odcineczki, że aż smutek będzie kiedy to się zakończy :(
Awatar użytkownika
trez
Posty: 1040
Rejestracja: 13 sie 2019, 10:31

Re: [serial] Ted Lasso (2020 - )

Post autor: trez »

Piękne odcinki.
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: [serial] Ted Lasso (2020 - )

Post autor: SiNi »

Jeszce 4 epizody i koniec, cholernie przyjemny ten obraz w odbiorze, ciekawe czy 12 odcinek będzie przewidywalną metą czy jednak zrobią mocny twist.
Awatar użytkownika
gogi
Złoty Rozjebus
Posty: 4218
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:15

Re: [serial] Ted Lasso (2020 - )

Post autor: gogi »

A ja właśnie nie jestem do końca zadowolony - wiadomo, że jest to serial pełen przerysowań, ale mam wrażenie, że w tym sezonie trochę z tym przesadzono.
pardon pisze: 10 lis 2023, 12:06 nie umiem slowo daje nie umiem juz czytac dluzszych postow saturna i lygrysa bez uczucia ze oni nie marnuja swojego zycia, ale zatruwaja tez nasze mimowolnie pchajac do glow ich chore urojenia
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: [serial] Ted Lasso (2020 - )

Post autor: SiNi »

No i meta, finał wydłużony, piękne pożegnanie, wycisnęli z tej produkcji wszystko co było możliwe, serial pełen serducha oraz rozrywki i przerysowań w pozytywnym tego słowa znaczeniu, produkcja która wzrusza, bawi oraz uczy, na pewno zasługuje na miano postawienia go w szeregach z najlepszymi oraz wyjątkowymi, nostalgia tak samo jak za „Wspaniałą Panią Maisel” serialem, który również jest oryginalny i zakończył emisję na równi z Tedem. Czekałem na „This is us „ ale potwierdzili, iż nie będzie 7 sezonu, więc kolejny tasiemiec dobił oficjalnie do brzegu (polecam serial i zawartą w nim emocjonalną bombę)
RIVALDO111
Zbanowany
Posty: 3829
Rejestracja: 18 sty 2022, 0:51

Re: [serial] Ted Lasso (2020 - )

Post autor: RIVALDO111 »

Ktoś mi może zdradzić jakie główny bohater prowadzi drużyny w tym serialu?
Siedzimy już nad tym trzy lata, bo obłęd to dar, a nie kara,Mówią nam jak mamy latać, ja wolałbym spotkać Ikara,Szczęście to tylko przywilej, szczęście to tylko na chwilę, szczęście cię zgubi,udusi,zabije i minie ,A w trakcie się wije jak żmije i gnije.
ODPOWIEDZ