Siłownia

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Jeśli trening to:

FBW
100
57%
Split
49
28%
Inny
25
14%
 
Liczba głosów: 174

kalagra
Posty: 37
Rejestracja: 20 lut 2023, 21:07

Re: Siłownia

Post autor: kalagra »

Jasne, dzięki wielkie!!
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Siłownia

Post autor: con shonery »

A jak nabijacie bialko podczas redukcji?
Na słono i slodko. Odżywki ze skyrem raczej oczywiste, a niezłym tipem o którym nie pomyślalem jakoś jest twaróg na słono, owca WK sprzedał cebulacki przepis - twaróg, przyprawy (ja dorwałem gotowa mieszankę przypraw do twarogu PRYMAT), rukolę jakaś można dorzucić i wkroic surowa czerwona cebulkę, mi to smakuje taki cymes a makro piękne.
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9748
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Siłownia

Post autor: jajca »

ja bardziej o drobnych nawykach białkowych niż konkretne przepisy:
- odzywka bialkowa ale bezsmakowa do dan wytrawnych - jakas miarka albo dwie do ciasta na pizze, omleta itd.
- są też mąki z wysoka zawartoscia białka, które można mieszać w roznych wypiekach, smażonkach, panierkach - mąka sojowa czy fasolowa, nie powinno zepsuc smaku ani konsystencji a zawsze cos podbija (wszak mąka sojowa i ryżowa są używane do rzymskiej pinsy)
- nie da sie tego zjesc w wiekszej ilosci, ale duzo bialka maja platki drozdzowe a robia mega smak w wielu potrawach, np. ser z ziemniaka kozak, ale można dodac do wszystkiego praktycznie jako wege parmezan
- orzechy i maslo orzechowe do wiekszosci dan na słodko i słono, to wiadomo
- patent dla hardkorow ale znalem typa, ktory na silownie zamiast wody bral do picia butelke mleka i na złe mu to nie wychodzilo
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
jAg
ZADYMIARZ
Posty: 6788
Rejestracja: 18 kwie 2019, 7:27
Lokalizacja: Tychy

Re: Siłownia

Post autor: jAg »

Placki twarogowe: twaróg, mąka żytnia, płatki orkiszowe, jajka, kakao/białeczko. Smażę je na odrobinie oleju kokosowego w sprayu, do tego zmiksowane owoce jako polewa.
Lista ciumcioków ślizgawki: lygrys, saturn, Patryk233, azar, 2rzyn, Szaju, benzoabuser, Addicted, samcro, DJ_BOBO, hwjsk, RIVALDO111, Moltisanti, the badman
Awatar użytkownika
emcess
Posty: 3978
Rejestracja: 18 kwie 2019, 20:21

Re: Siłownia

Post autor: emcess »

szejk kefir + bialko + owoce
makaron z soczewicy/ciecierzycy, do dostania w marketach
Obrazek jebac kiboli
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Siłownia

Post autor: con shonery »

Tip z bezsmakowym białkiem otworzył mi głowę, można dodawać nie tylko do ciast wytrawnych ale też np sosów, nie pomyślałem o tym a przedwczoraj zamówiłem smakowe;( Brakowalo mi właśnie więcej wytrawnych propozycji nie będących mięsem i strączkami.

Udało mi się wreszcie zmienić nawyki żywieniowe i redukcja idzie powoli ale stabilnie, dałoby się szybciej ale nie chcę się zamęczać. Dobijam do wagowego checkpointu i wtedy przede mną decyzja czy iść w sprawność i wydolność czy masa pod sylwetkę, typowo kulturystyczne a nie pod wyniki w kg, obie opcje kuszą.

Dodano po 12 minutach 25 sekundach:
A no i po ponad dwóch miesiącach te FBW 5x w tygodniu od Nipparda super się sprawdza, polecam jak ktoś nie ma co robić ze swoim zyciem
Awatar użytkownika
strobe
Posty: 668
Rejestracja: 19 kwie 2019, 13:38

Re: Siłownia

Post autor: strobe »

Dla mnie to tam chuj, ja się nażrę mięsa, popije chamskim szejkiem i dobite. Ale dla mojej panny, która jest wege, odżywka bezsmakowa to gamechanger total (polecam kfd pure, nie jadłem odżywek kilka lat i byłem w ciężkim szoku jak to się dobrze rozpuszcza, nie pieni itd). Teraz czy robi sobie naleśniki czy gofry czy jakieś owsianki/kasze - do wszystkich rzeczy leci odżywka co znacząco jej podbija ilość protein każdego dnia.
Deyker
Posty: 1062
Rejestracja: 17 maja 2019, 9:24

Re: Siłownia

Post autor: Deyker »

Ja jescze polecę ser piórko, w jakichś tostach albo zapiekankach nie czuję dużej różnicy między nim, a jakimś normalnym serem, a jednak ma makro 3t 30b na 100, co jest zajebistym wynikiem. A jak piórko będzie za hardkorowe to są w Lidlu chyba też jakieś nowe odtłuszczone sery.
tomeczek2301
Posty: 548
Rejestracja: 22 mar 2021, 12:08

Re: Siłownia

Post autor: tomeczek2301 »

kreatyna na redukcję jest wskazana? mam wątpliwości jeśli zatrzymuje wode w organizmie.
Awatar użytkownika
raz
Posty: 190
Rejestracja: 26 kwie 2019, 18:23

Re: Siłownia

Post autor: raz »

tomeczek2301 pisze: 17 mar 2023, 21:47 kreatyna na redukcję jest wskazana? mam wątpliwości jeśli zatrzymuje wode w organizmie.
Jest wskazana cały rok 5-10g.
Awatar użytkownika
MalkoNTENT
Posty: 1668
Rejestracja: 18 kwie 2019, 13:53

Re: Siłownia

Post autor: MalkoNTENT »

Chyba 3-5g?
Malkontent to moje drugie imię odkąd dorosłem

Ja to nowy Sub Zero
a to że jestem chuj
Za to mogę podziękować ździrom
Awatar użytkownika
ART
Mistrz Fantasy NBA
Posty: 10150
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:50
Lokalizacja: nigdy za kratami

Re: Siłownia

Post autor: ART »

dla dzieci owszem
lygrys pisze: 18 lis 2022, 19:01 w chuju mam przecenę, mogę pełną cenę zapłacić.
camzatizbak pisze: 18 mar 2024, 20:26 Palec w dupie, to jest to
Awatar użytkownika
MalkoNTENT
Posty: 1668
Rejestracja: 18 kwie 2019, 13:53

Re: Siłownia

Post autor: MalkoNTENT »

Ja tam ufam ludziom z dietetykanienazarty i mówią 3-5. 10g ewentualnie przez jakiś okres na samym początku żeby nasycić a później te 3-5
Malkontent to moje drugie imię odkąd dorosłem

Ja to nowy Sub Zero
a to że jestem chuj
Za to mogę podziękować ździrom
Awatar użytkownika
MalkoNTENT
Posty: 1668
Rejestracja: 18 kwie 2019, 13:53

Re: Siłownia

Post autor: MalkoNTENT »

Może tu spróbuję.

Zagłębiał się ktoś w temat żelatyny?
Chciałbym zacząć stosować codziennie przed treningiem 15g i 50mg wit C. Tylko pytanie, obojętne jaka? Obojętne z jakiej firmy? Widzę, że stopień zagęszczenia liczy się w bloomach, na Allegro można kupić np od 120 bloom do 280 bloom czy tam 240. Im więcej tym lepiej?
? Albo jakiś sportowy świr ogarnia? @BENGAL
Malkontent to moje drugie imię odkąd dorosłem

Ja to nowy Sub Zero
a to że jestem chuj
Za to mogę podziękować ździrom
Awatar użytkownika
strobe
Posty: 668
Rejestracja: 19 kwie 2019, 13:38

Re: Siłownia

Post autor: strobe »

zasadnicze pytanie, po co?
Awatar użytkownika
BENGAL
Posty: 809
Rejestracja: 16 sie 2019, 18:26

Re: Siłownia

Post autor: BENGAL »

MalkoNTENT pisze: 30 mar 2023, 9:16 Może tu spróbuję.

Zagłębiał się ktoś w temat żelatyny?
Chciałbym zacząć stosować codziennie przed treningiem 15g i 50mg wit C. Tylko pytanie, obojętne jaka? Obojętne z jakiej firmy? Widzę, że stopień zagęszczenia liczy się w bloomach, na Allegro można kupić np od 120 bloom do 280 bloom czy tam 240. Im więcej tym lepiej?
? Albo jakiś sportowy świr ogarnia?
ziomus podstawowe pytanie dla ciebie czym sie rozni serwatka bialkowa od hydroizolatu bialka serwatkowego jak nie wiesz to juz nawijam rozni sie tym samym co kolagen z glownym skladnikiem hydroizolatu kolagenowego od zelatyny spozywczej

gdyby lepiej bylo wpierdalac zelatyne to kazdy by zarl zelatyne ale ta zawiera jeszcze inne wypelniacze w swoim skladzie a takze rozni sie przyswajalnoscia dla organizmu zelatyna ma niska przyswajalnosc dlatego musialbys przyjmowac jej w huj duzo a to jest ciezkie do zrobienia
dlatego hydrolizat jest o wiele lepszym rozwiazaniem z uwagi na jego wysoka przyswajalnosc dzieki wysokiemu stezeniu hydroxyproliny a ta dziala antykatabolicznie i przeciwzapalnie na stawy i sciegna
zelatyne traktuje sie na rowni z blonnikiem wiec ile bys jej nie zjadl tyle bys jej wysral a hydrolizat ma bodajze 40 - 50 proc przyswajalnosci

kolagen to dobry peptyd wiec sie nie boj zamow cos i wybij sobie z glowy pomysl z wpierdalaniem zelatyny spozywczej w chorych ilosciach

Dodano po 4 minutach 55 sekundach:
strobe pisze: 31 mar 2023, 16:08 zasadnicze pytanie, po co?
profilaktycznie i na kontuzje i urazy
kolagen jest dobry na stawy i sciegna do tego mozna tez laczyc go w kuracji albo suplementacji z glukozamina ale tylko kolagen zawiera hydroxyproline wiadomo mozesz ja tez kupic jako ekstrakt i suplementowac solo ale lepiej jak cialo pobiera ja z bialek

no i zeby dzialal musisz regularnie zarzucac bo peptydy maja krotki czas poltrwania tego duzo zgredow nie rozumie jak porozpierdalaja sobie stawy i powijaja najczesciej animal flexa to niektorzy puszke zaczna wezma dwa razy zapomna i pierdola ze nie dziala albo sa tacy ktorzy puszke do konca podjedza a potem mowia ze dziala ale nie otwieraja nastepnej i problem po kilku miesiacach wraca

Dodano po 10 minutach 25 sekundach:
przy schorzeniach juz warto laczyc kuracje z przyjmowaniem wapnia a jak ktos sie nie boi apteki to srodki aromatyzujace tez robia robote na stawy np deka dlatego jak ktos leci stary dobry winstrol to podkuwa deke bo wino suszy stawy
Kerston
Posty: 51
Rejestracja: 04 maja 2019, 15:07

Re: Siłownia

Post autor: Kerston »

Czy zna ktoś trenera, który rozpisuje plany treningowe, ale nie tylko stricte pod kątem kulturystycznym, ale bardziej pod kątem ogólnej sprawności / atletezmu?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Sergiusz
Posty: 900
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:22

Re: Siłownia

Post autor: Sergiusz »

Ja nie znam ale możesz sobie poczytać/poszukać trenera znającego się na pliometryce
Awatar użytkownika
insane
Posty: 1523
Rejestracja: 23 kwie 2019, 10:50

Re: Siłownia

Post autor: insane »

odkładałem hantel na stojak i cos nadciagnalem nad prawym pośladkiem i teraz ciezko schylic sie, zeby zalozyc buty, bo boli, a jak stoje czy chodzę to jest ok. jak dotykam to nie boli.
posmarowalem to miejsce maścią diklofenak, przejdzie samo czy cos jeszcze robic?
Awatar użytkownika
jAg
ZADYMIARZ
Posty: 6788
Rejestracja: 18 kwie 2019, 7:27
Lokalizacja: Tychy

Re: Siłownia

Post autor: jAg »

Może to rwa kulszowa?
Lista ciumcioków ślizgawki: lygrys, saturn, Patryk233, azar, 2rzyn, Szaju, benzoabuser, Addicted, samcro, DJ_BOBO, hwjsk, RIVALDO111, Moltisanti, the badman
ODPOWIEDZ