[serial] Stamtąd (2022)

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
luk0as
Moderator
Posty: 1506
Rejestracja: 17 kwie 2019, 13:01

[serial] Stamtąd (2022)

Post autor: luk0as »

Serial odsłania tajemnicę koszmarnego miasta, w którym uwięzieni zostają wszyscy, którzy przekraczają jego progi.
https://www.filmweb.pl/serial/Stamt%C4% ... 2-10004652
https://www.imdb.com/title/tt9813792/

premiera 2 sezonu w kwietniu ale w PL raczej będzie troszkę później
🎵 13-14.07.24, Warszawa - CLOUT Festival 3.0: Homixide Gang, Destroy Lonely, Gucci Mane, Playboi Carti, Rich Amiri, BabyTron, City Morgue, Young Nudy, Sexyy Red, Chief Keef, Offset, FourFive, Teezo Touchdown, Yung Lean, Trippie Redd + TBA 🎵
peterkurten
Posty: 872
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:12

Re: [serial] Stamtąd (2022)

Post autor: peterkurten »

Haha, miałem zakładać wieczorem temat o tym serialu. Wczoraj obejrzałem 2 odcinki i wyglada to na idealny serial dla mnie :oops: dzisiaj łykam resztę.
Awatar użytkownika
luk0as
Moderator
Posty: 1506
Rejestracja: 17 kwie 2019, 13:01

Re: [serial] Stamtąd (2022)

Post autor: luk0as »

jest zwiastun 2 sezonu
🎵 13-14.07.24, Warszawa - CLOUT Festival 3.0: Homixide Gang, Destroy Lonely, Gucci Mane, Playboi Carti, Rich Amiri, BabyTron, City Morgue, Young Nudy, Sexyy Red, Chief Keef, Offset, FourFive, Teezo Touchdown, Yung Lean, Trippie Redd + TBA 🎵
Awatar użytkownika
gawi
Posty: 3232
Rejestracja: 19 kwie 2019, 13:12

Re: [serial] Stamtąd (2022)

Post autor: gawi »

Obejrzałem cały pierwszy sezon i świetnie się bawiłem chociaż temat głupiutki
Sprzedam płyty CD (głównie rap amerykański, ale jest i Ortega Cartel - LAVORAMA)

viewtopic.php?f=31&t=9041&p=661906#p661906
peterkurten
Posty: 872
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:12

Re: [serial] Stamtąd (2022)

Post autor: peterkurten »

Obejrzalem caly pierwszy sezon i rowniez mega dobrze sie bawiłem, ale nie mam pojecia o co tam moze chodzic @luk0as @gawi jakies pomysly ? :lol:
Awatar użytkownika
gawi
Posty: 3232
Rejestracja: 19 kwie 2019, 13:12

Re: [serial] Stamtąd (2022)

Post autor: gawi »

Również nie mam pojęcia. Czekam na rozwój wydarzeń :)
Sprzedam płyty CD (głównie rap amerykański, ale jest i Ortega Cartel - LAVORAMA)

viewtopic.php?f=31&t=9041&p=661906#p661906
Awatar użytkownika
luk0as
Moderator
Posty: 1506
Rejestracja: 17 kwie 2019, 13:01

Re: [serial] Stamtąd (2022)

Post autor: luk0as »

mi sie wydaje ze moga byc dwie opcje
Spoiler
1. te osoby co umierają to są potem uwiezione w tym całym gównie i proszą o pomoc
2. zostało wspomniane w trailerze temat snu, wiec może gdy oni dojeżdżają do trasy gdzie jest zablokowana to zasypiają i przechodzą w stan pojebanego snu? :D
🎵 13-14.07.24, Warszawa - CLOUT Festival 3.0: Homixide Gang, Destroy Lonely, Gucci Mane, Playboi Carti, Rich Amiri, BabyTron, City Morgue, Young Nudy, Sexyy Red, Chief Keef, Offset, FourFive, Teezo Touchdown, Yung Lean, Trippie Redd + TBA 🎵
vego
Posty: 339
Rejestracja: 13 cze 2019, 21:34

Re: [serial] Stamtąd (2022)

Post autor: vego »

dajcie spokój piąta rano, pierwszy odcinek włączyłem o północy i oglądam longiem xd
peterkurten
Posty: 872
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:12

Re: [serial] Stamtąd (2022)

Post autor: peterkurten »

@luk0as
Jakby Twoje kminki okazaly sie dobre to serial stracil by wiele w moich oczach :lol:, ale wydaje mi sie, ze
Spoiler
1. Raczej odpada bo przecież żona szeryfa, tez tak myślała, a dla niej zle to sie skończyło
2. Tez lipa mi sie wydaje bo przeciez ta rodzinka z kampera, napisala na scianie to pytanie "czy mi zginelismy" i jakos mi to sie nie klei
Ale z drugiej strony, jak nie te dwie opcje, które podales to chuj wie omdb ocb tam.
Moze @vego rzuci jakąś swoja rozkmine na świeżo po maratonie ?
vego
Posty: 339
Rejestracja: 13 cze 2019, 21:34

Re: [serial] Stamtąd (2022)

Post autor: vego »

obejrzałem, ale nie mam pojęcia

i skoro to od twórców Lost, mam wrażenie, że oni też jeszcze nie wiedzą:)

e: dłuższa wersja traileru https://www.youtube.com/watch?v=RBMZBOHs9kk
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [serial] Stamtąd (2022)

Post autor: Luxair »

vego pisze: i skoro to od twórców Lost, mam wrażenie, że oni też jeszcze nie wiedzą:)
I jeszcze to podkreślają, śpiewając Whatever will be, will be :)
peterkurten pisze: A jaką masz kminę, że o co tam może chodzić
Moim zdaniem nie ma co tu rozkminiać bo serial jest głupiutki, lata świetlne za subtelnością Severance... nawet w poczciwym starym Loście nic nie było pewne - czy wprowadzanie cyfr do komputera faktycznie ratuje świat przed zagładą czy to tylko chory eksperyment psychologiczny? Czy magiczna wyspa wyleczyła inwalidztwo Locke'a, czy może coś mu w głowie przeskoczyło podczas katastrofy? Czy czarny dym istnieje czy to tylko halucynacja? Itd. itp.

Tutaj zaś mamy pewność -
Spoiler
talizmany chronią przed potworami. Potwory stawiają się jak w zegarku po zmroku, wyglądają jak ludzie, uśmiechają się i sączą jadowite teksty lub uprawiają gierki psychologiczne. Jak w najgorszych dziełach Kinga. Prąd jest znikąd (po co?), jedzenie pewnie też pojawia się w jakiś magiczny sposób...

Zatem, klasycznie: a. symulacja b. psychiatryk c. test wiary, pojedynek wyznawców złego i dobrego bóstwa d. wszyscy zginęli w wypadkach samochodowych i są w piekle/czyśćcu e. mistyczne miejsce gdzie ludzie, którzy przyczynili się (pośrednio lub bezpośrednio) do czyjejś śmierci, dostają szansę na odkupienie swoich win (ksiądz zajebał patusa, główni bohaterowie nie upilnowali synka; pewnie jeszcze dostaniemy milion flashbacków jak w Loście)
Ale to wszystko jakieś takie meh

PS. Jedyna ciekawostka jaką wyczytałem to że
Spoiler
Barman prawdopodobnie współpracuje z potworami i to on odpowiedział przez radio - twórcy wyraźnie podkreślili że był jedną z 2 osób, które nie poszły na uroczyste odpalenie anteny... plus rozpił na początku kolesia który poszedł do boxa (Frank mu chyba było).
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
luk0as
Moderator
Posty: 1506
Rejestracja: 17 kwie 2019, 13:01

Re: [serial] Stamtąd (2022)

Post autor: luk0as »

🎵 13-14.07.24, Warszawa - CLOUT Festival 3.0: Homixide Gang, Destroy Lonely, Gucci Mane, Playboi Carti, Rich Amiri, BabyTron, City Morgue, Young Nudy, Sexyy Red, Chief Keef, Offset, FourFive, Teezo Touchdown, Yung Lean, Trippie Redd + TBA 🎵
Awatar użytkownika
MalkoNTENT
Posty: 1666
Rejestracja: 18 kwie 2019, 13:53

Re: [serial] Stamtąd (2022)

Post autor: MalkoNTENT »

Jakoś ciężko się to ogląda. Nie podoba mi się niekończąca muzyka w tle. Nie wiedziałem, że to serial twórców losta, ale podobieństwa dawało się odczuć. Trochę się rozczarowałem ostatnią sceną.
Spoiler
Podjeżdżający autobus. Od razu pomyślałem kuuurwa, będą to wlec i wlec

Ciekawe czy Lost teraz by mi się podobał. Od siebie w chuj polecam Devs!
Malkontent to moje drugie imię odkąd dorosłem

Ja to nowy Sub Zero
a to że jestem chuj
Za to mogę podziękować ździrom
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [serial] Stamtąd (2022)

Post autor: Luxair »

Kod: Zaznacz cały

From.S02E01.1080p.WEB.H264-CAKES[rartv]
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
vego
Posty: 339
Rejestracja: 13 cze 2019, 21:34

Re: [serial] Stamtąd (2022)

Post autor: vego »

szukałem, dzięki
jawor
Posty: 355
Rejestracja: 19 kwie 2019, 9:15

Re: [serial] Stamtąd (2022)

Post autor: jawor »

Jest tez już na HBO s02e01, pierwszy sezon fajny, dobrze się oglądało, ale mało się wyjaśnia moim zdaniem i wszystko jakoś chaotycznie porozrzucane,
Spoiler
jedni kopia dziurę, inni budują antenę, czarny polazł w las
Klimat małego miasteczka i tajemnic na plus, fajna kolorystyka serialu, chłop od start upu i victor świr fajne postacie
jestem chłodny jak gucci la flare, z ciebie żaden la flame
dead problem - la flare
peterkurten
Posty: 872
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:12

Re: [serial] Stamtąd (2022)

Post autor: peterkurten »

Obejrzałem 3 odcinkk drugiego sezonu i póki co tragedia :(
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [serial] Stamtąd (2022)

Post autor: Luxair »

Tragiczny nosedive w drugim sezonie (choć pierwszy jakoś specjalnie mądry też nie był)
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
vego
Posty: 339
Rejestracja: 13 cze 2019, 21:34

Re: [serial] Stamtąd (2022)

Post autor: vego »

s2e4 - najgorszy odcinek bez podziału na sezony
Awatar użytkownika
Rupert
Bodo
Posty: 4661
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:36

Re: [serial] Stamtąd (2022)

Post autor: Rupert »

oby bylo juz tylko lepiej bo ten 4 to nudy w chuj dawać rozkinianie ciekawostke a nie fochy na 7 latka i romanse nastolatkow
btw sa jakies seriale oprocz rozdzielenia ktore zaciekawiają strukturą swiata?
np pozostawieni byli spoko (leftovers)
[size=10 pisze:jebanaplujdupa[/size] post_id=564758 time=1632312420 user_id=236]
mocno przeceniony post ruperta
ODPOWIEDZ