Laikike1 x Soulpete - Rzeczy Naturalne (2023)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 1989
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Laikike1 x Soulpete - Rzeczy Naturalne (2023)

Post autor: gods bidness »

Ja mam wzrok zajebisty, a słuch coraz gorszy, więc nie wiem nawet o czym mówisz, ogólnie nie wczuwam się w audiofilstwo. I ogólnie do większości muzyki, której słucham jest na moje potrzeby dobrze dobrany. Takie bity jak soulpete robi to właśnie bardzo dobrze mi tu brzmią, ale ten niekompatybilny wokal mnie wkurwia jednak. Tidal HiFi jest we FLACu, więc gorzej niż cedek brzmieć nie powinien, a już konia z rzędem temu, kto by usłyszał różnicę. Zresztą na słuchawkach + tidal via BT było to samo. Jeszcze w samochodzie może sprawdzę, ale wliczając @2rzyn jest 2-1.

Możliwe, że też sam rap Laika mnie denerwuje. Jak pisałem, on ma dobrze przekminione wersy jak długie ich ciągi na Ikonach ostatnio, ale większość jego rapu jest w kurwę przesemantyzowana i przerymowana, więc nawet mi się zbytnio nie chcę skupiać na tym co on tam pierdoli, choć tkwi w tym zwykle dużo perełek. Ja lubię jak są fajne metafory w rapie, ale ich nadmiar sprawia, że tekst robi się coraz bardziej abstrakcyjny i niezrozumiały, a nie o to wg mnie chodzi w dobrym hip hopie.

Ogólnie to chyba innego rapera na tych instrumentalach bym słyszał. Np. Commona z roku 1999 czy innego Q-Tipa, a z Polski to nie wiem.
Awatar użytkownika
Pteh
Posty: 423
Rejestracja: 17 kwie 2019, 14:27

Re: Laikike1 x Soulpete - Rzeczy Naturalne (2023)

Post autor: Pteh »

Jose pisze: 06 lut 2023, 9:21
Podpisuję się w zasadzie pod wszystkim. Piękna płyta. Katuję na spoti.

Tak jak przy Killin' na nowo się zajarałem Laikiem, tak teraz chyba wróciło mi sajko. Jeśli ma zakończyć karierę teraz, to chyba najlepszy moment, bo nie sądzę, że można być jeszcze lepszym.

Dzięki Mar
edenmar
Posty: 1200
Rejestracja: 30 lip 2019, 1:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Laikike1 x Soulpete - Rzeczy Naturalne (2023)

Post autor: edenmar »

Ironia losu, że akurat w okolicznościach premiery Rzeczy Naturalnych zaczęła krążyć — umiejętnie podsycana — pogłoska, jakoby Laik miał kończyć karierę. I może nawet miałoby to sens. Raz, że w paru momentach brzmi tu jego spisywał credo na do widzenia; dwa, że lepiej odejść, jak ma się prime — jak Floyd, niż dawać się potem okładać bumom. Ale zapytałem u źródła, o co chodzi. Na jakiś czas kończę z mediami typu fanpage, co na płycie jest zresztą do wyczucia. To tylko internet. Zawsze można wrzucić nowy profil na potrzebę chwili. Przyznaję jednak, że odkąd ktoś wysunął takie spekulacje, nie bez przyjemności rozważam również taki scenariusz. Przez myśl by mi to wcześniej nie przeszło.
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9684
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Laikike1 x Soulpete - Rzeczy Naturalne (2023)

Post autor: jajca »

...i pójdę sobie bardzo daleko i dopiero będziecie mnie wtedy żałować, i wrócę za wiele lat, zostanę pilotem i będę miał mnóstwo pieniędzy i będzie wam wszystkim okropnie głupio

Niee laik blagamy nie odchodz, juz bedziemy grzeczni
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
Groszek
Posty: 4538
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:27
Lokalizacja: Auld Reekie

Re: Laikike1 x Soulpete - Rzeczy Naturalne (2023)

Post autor: Groszek »

No i git jak będą nowe rzeczy to będzie wrzucał płyty na slizgawkowy Dropbox pozdro Mar kocie
Wszystko jest kawałem oraz żartem
Wszystko już widziałem, co potrzebneXD
sp0ko
Posty: 54
Rejestracja: 22 paź 2019, 14:13

Re: Laikike1 x Soulpete - Rzeczy Naturalne (2023)

Post autor: sp0ko »

Czyli nowe rzeczy, naturalnie
edenmar
Posty: 1200
Rejestracja: 30 lip 2019, 1:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Laikike1 x Soulpete - Rzeczy Naturalne (2023)

Post autor: edenmar »

:bowdown:

płyta roku, niewykluczone, że laikowe opus magnum
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4791
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: Laikike1 x Soulpete - Rzeczy Naturalne (2023)

Post autor: badi »

zwidy nie schodzą ze słuchawek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
yytr
Posty: 1944
Rejestracja: 04 sty 2020, 16:11

Re: Laikike1 x Soulpete - Rzeczy Naturalne (2023)

Post autor: yytr »

edenmar pisze: 30 wrz 2023, 20:56 płyta roku, niewykluczone, że laikowe opus magnum
badi pisze: 01 paź 2023, 9:37 zwidy nie schodzą ze słuchawek
Zwidy najlepszy kawałek.

Przepiękna płyta, wracam systematycznie.
Życie ma mieć smak jak maliny z imbirem
Ale nie może, jak masz stan starej meliny w Belinie
Awatar użytkownika
Groszek
Posty: 4538
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:27
Lokalizacja: Auld Reekie

Re: Laikike1 x Soulpete - Rzeczy Naturalne (2023)

Post autor: Groszek »

Wróciłem żeby porównać czy to czy łona i jednak laik fajniejszy no bo jednak hib hob, ale obie płyty świetne
Wszystko jest kawałem oraz żartem
Wszystko już widziałem, co potrzebneXD
ODPOWIEDZ