Bisz - Ulisses (2022)

Kategoria poświęcona albumom.

Moderatorzy: Jose, oldschool

Awatar użytkownika
Bryx Fenrir
Posty: 3742
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:22

Re: Bisz - Ulisses (2022)

Post autor: Bryx Fenrir »

Generalnie bardzo dobra płyta. Szczerze mówiąc zaskoczyła mnie informacja, że to wyszło, przegapiłem zupełnie moment, dzisiaj znalazłem trochę czasu i naprawdę dobrze to brzmi. Bisz jest w wysokiej formie, może nie najwyższej w karierze, ale też nie wymagam tego od niego. Kapitalne numery Cyklop oraz Lira i Łuk (propsy Skrywa za bity). Od strony producenckiej również dobre bity, troche minusem są te damskie wokale, nie przekonują mnie. Tak czy siak, dobra płyta na dobrych kurwa bitach. Piąteczka
Nedvved
Posty: 330
Rejestracja: 18 kwie 2019, 1:48

Re: Bisz - Ulisses (2022)

Post autor: Nedvved »

Tak na pierwsze odsłuchy bardzo dużo nawiązań do chodnikowego wilka w tekstach, w zasadzie to brzmi momentami mocno jak jakaś rewizja Bisza 2012, spoko dobór bitów, choć tu mam wrażenie że czasem brakuje mu umiaru - skoro jara się Kendrickiem (co słychać mocno w Syrenach choćby) powinien wiedzieć że czasem fajnie byłoby zostawić trochę przestrzeni dla muzyki.

Myślę że to już typowa sytuacja - jak ktoś będzie chciał zarzucić grafomaństwo Biszowi to ma tutaj spore pole do popisu, ja ten jego niegasnący indywidualizm/idealizm kupuję i lubię, póki co myślę że płyta z potencjałem na najlepszą od wilka.
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 1989
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Bisz - Ulisses (2022)

Post autor: gods bidness »

O co tu w ogóle chodzi? Ostatnia płyta to ten Ulisses czy Dekada Wilka? I czemu Dekada Wilka winyl kosztuje 255 zł? :shock: Chciałem go wesprzeć przez to mniej lub bardziej zawoalowane biadolenie, że jego sztuka się nie sprzedaje, bo tekstowo jest nieprzeciętny, ale no kurwa 255 zł za winyl w preorderze? 10 sztuk ich wydają?

EDIT - A dobra, ta Dekada Wilka to jakaś kompilacja z trzech płyt = 2 stare + Ulisses, taa?
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Bisz - Ulisses (2022)

Post autor: przedszkolanek »

* nieprzeciętnie chujowy
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 1989
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Bisz - Ulisses (2022)

Post autor: gods bidness »

Pierdolenie, sam mu wiele zarzucałem, ale typ ma takie semantyczne bangery, że mu scena może ciuckać wora.
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Bisz - Ulisses (2022)

Post autor: przedszkolanek »

*pretensjonalne i kiczowate
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 1989
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Bisz - Ulisses (2022)

Post autor: gods bidness »

Pamiętam jak jeden typ miał pretensje, że mówiłem włączać, zamiast włanczać i mnie przedrzeźniał, nadmiernie akcentując ĄĄĄ. :dunno:
Awatar użytkownika
kapper1
Posty: 2291
Rejestracja: 04 wrz 2019, 1:10

Re: Bisz - Ulisses (2022)

Post autor: kapper1 »

gods bidness pisze: 31 sty 2023, 19:02 A dobra, ta Dekada Wilka to jakaś kompilacja z trzech płyt = 2 stare + Ulisses, taa?
Tak, Wilk Chodnikowy w nowej oprawie oraz Piękno i bestia EP
Ostatnio zmieniony 31 sty 2023, 19:19 przez kapper1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Bisz - Ulisses (2022)

Post autor: przedszkolanek »

ąąąą
Awatar użytkownika
gods bidness
Posty: 1989
Rejestracja: 09 paź 2019, 19:12

Re: Bisz - Ulisses (2022)

Post autor: gods bidness »

kapper1 pisze: 31 sty 2023, 19:19
gods bidness pisze: 31 sty 2023, 19:02 A dobra, ta Dekada Wilka to jakaś kompilacja z trzech płyt = 2 stare + Ulisses, taa?
Tak, Wilk Chodnikowy w nowej oprawie oraz Piękno i bestia EP
Dziękuję, przemiły kolego. Czyli te kawałki co polubiłem od wczoraj np. Podziemie, Przetrwać, Bez końca to wszystko z tej nowej płyty czyli Ulissesa i będą w tryptyku? To może zamówię. :bag:
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Bisz - Ulisses (2022)

Post autor: przedszkolanek »

tak
znaki
Awatar użytkownika
kapper1
Posty: 2291
Rejestracja: 04 wrz 2019, 1:10

Re: Bisz - Ulisses (2022)

Post autor: kapper1 »

Wydanie ładne, więc polecam na półkę. :oops:
Awatar użytkownika
Rogaliusz
Posty: 78
Rejestracja: 24 lip 2019, 21:24

Re: Bisz - Ulisses (2022)

Post autor: Rogaliusz »

Po kilku odsłuchach stwierdzam, że Bisz nie wychodzi z formy, aczkolwiek "Blady Król" siadł lepiej.
"Rap to muzyka, a dla wielu to przez życie droga"
Awatar użytkownika
VARAN
Posty: 2
Rejestracja: 24 gru 2022, 13:07
Lokalizacja: Jarocin

Re: Bisz - Ulisses (2022)

Post autor: VARAN »

No nieźle Biszu poskładał tę płytę. Przyjemna w odsłuchu. Już myślałem, że nie odbije się po słabych projektach z Radexem. Te jego eksperymenty po prostu nie wyszły. Na szczęście piękno i bestia, ukryte w śniegu i teraz ten album daje nadzieję, że może jeszcze coś dobrego nagra. Wpasowałby się teraz w pogrzebany projekt z Laikiem - Tehnikolor. Tylko teraz to Bisz by pisał z perspektywy człowieka, który chce sięgnąć szczytów, a może po prostu odzyskać utracony blask, a Laik byłby bogiem (podziemia), który ma już inną fazę, jest ponad wszystkim i robi na majku co chce. To by rozpierdoliło scenę :cool: a może i nie :dunno: chuj ich tam wie...
I got some skeletons in my closet and I don't know if no one knows it
Nedvved
Posty: 330
Rejestracja: 18 kwie 2019, 1:48

Re: Bisz - Ulisses (2022)

Post autor: Nedvved »

Wie ktoś czy jest szansa że Bisz pojedzie z nową płytą/dekadą wilka w trasę? Ale bym sobie takiego live bandu jak ze Strun/Stron posłuchał.
Awatar użytkownika
mrace
Posty: 13
Rejestracja: 01 gru 2022, 15:35
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Bisz - Ulisses (2022)

Post autor: mrace »

Nedvved pisze: 21 lut 2023, 16:16 Wie ktoś czy jest szansa że Bisz pojedzie z nową płytą/dekadą wilka w trasę? Ale bym sobie takiego live bandu jak ze Strun/Stron posłuchał.
na jesień planuję specjalną trasę - koncertowe podsumowanie mojej muzycznej odysei (od Wilka Chodnikowego, przez Bladego Króla do Ulissesa w składzie z Moniką Fortuniak, Kosą i Marcelem Witkowskim, co zwiastuje unikalny klimat - wiedzą wszyscy, którzy już słyszeli ten zespół)
z FB Bisza, jak widać szansa jest spora
Awatar użytkownika
kapper1
Posty: 2291
Rejestracja: 04 wrz 2019, 1:10

Re: Bisz - Ulisses (2022)

Post autor: kapper1 »

Nedvved pisze: 21 lut 2023, 16:16 Wie ktoś czy jest szansa że Bisz pojedzie z nową płytą/dekadą wilka w trasę? Ale bym sobie takiego live bandu jak ze Strun/Stron posłuchał.
W końcu! ☺️ Czekaliście❓
Trasa koncertowa na Dekadę Wilka! 🐺 BIAŁYSTOK, SUWAŁKI, KRAKÓW, WROCŁAW, BYDGOSZCZ, WARSZAWA, POZNAŃ - bilety i terminy tutaj 👉 https://echoproduction.pl/bisz-trasa (link w story) Zapraszam na przekrojową muzyczną podróż od Wilka Chodnikowego przez Bladego Króla do Ulissesa. Nie zabraknie oczywiście żywych instrumentów. Do zobaczenia! 🙌 GDAŃSK i TORUŃ ogłosimy niedługo! 🙂 Fot. @wiksazuk
Mówisz, masz.

Zostawiam osobny bowdown dla Lira i łuk :bowdown:
ODPOWIEDZ