Need For Speed (seria)

Dyskusje na temat ulubionych gier użytkowników. Planszówki? Playstation czy Xbox?

Moderator: con shonery

Awatar użytkownika
Rozpierdalator
Posty: 906
Rejestracja: 11 paź 2019, 19:17

Need For Speed (seria)

Post autor: Rozpierdalator »

Dobra wariaciki mordy jako że nie ma jeszcze tematu o NFSach a kontynuowany jest mój challenge z przejściem każdego od NFSU do Shifta 2 to zakładam też żeby nie spamować tego ogólnego o grach.

Skończyłem właśnie Most Wanted i mam kilka przemyśleń to się podzielę się.
Spoiler
Livescore - czy uda mi się przejść któregoś NFSa na 100%? No póki co to kurwa nie :lol: W MW miałem już pokonanych 10 bossów (każdy wyścig i kamień milowy zaliczony) i coś źle wyłączyłem tryb deweloperski w XSX i wyjebało mi wszystkie emulatory, gry które w nich miałem i save'y. Miałem trzy opcje: Albo grać w to od nowa (ale szkoda mi było kolejnych 20h), albo pierdolnąć to w pizdu albo coś wymyślić. Wymyśliłem że poszukam save'ów w necie. Były nawet do wersji PS2, ale wszystkie miały ukończoną fabułę. Ogarnąłem szybko wersję PC i jakiś dobry ziomek Niemiec kiedyś wrzucił w neta save dokładnie na tym bossie, którego miałem do pokonania, więc grę kończyłem na PC (ale to spoko bo se mogłem porównać obie).
Ogólnie grało się zajebiście :bowdown: , ALE:
Spoiler

Co poprawiono/wyjebano względem NFSU2:
Kurwa wszystko:
- Nie trzeba zapierdalać w kółko po mapie jak debil do każdego wyścigu. Kulturalnie se można z menu wszystko wybierać jak człowiek.
- Nie trzeba na siłę tuningować samochodu, bo wyjebano ten system gwiazdek.
- Jest w końcu jakiś CEL. Jest ta Czarna Lista (a pokonanie każdego rywala daje niestandardową nagrodę, więc zachęca), jest konkretny antagonista (Razor), jest charakterystyczny samochód (BMW M3). Są fajne cutscenki które mają związek z fabułą (krindżowe bo krindżowe, takie czasy). Dużo bardziej chce się w to grać niż w U2 pod tym względem.
- Dodano tą policję. Na początku myślałem że będzie mnie wkurzało grindowanie tego bounty i robienie pościgów, ale w sumie to nie, bo jak dobrze ogarniasz to da się to przechodzić w miarę szybko. Są te pursuit brakery (np. wjeżdżanie w stację benzynową) i są zrobione bardzo dobrze. No wszystko w tych pościgach jest gituwa. Jedyny minus taki, że nic za bardzo z tego nie ma poza możliwością wyścigu z bossem i pchnięcie gry do przodu. Za wyścigi masz hajs, za pościgi w sumie nic.
Ogólnie jakbym miał wymiernie ocenić, to contentu/możliwości jest ze 4 razy więcej niż w NFSU2, a gra jest krótsza o 1/3, więc nie ma chuja żeby się nudzić.
- Lepszy soundtrack (ogólnie to w NFSU było te Get Low, Born Too Slow, był Overseer, ale w sumie to całościowo w Most Wanted jest chyba najlepszy. Jakby to
Spoiler
leciało zawsze w menu po odpaleniu gry, to by było takim samym hiciorem jak Get Low i Riders on The Storm.

Co zepsuto względem NFSU(2)
- Tutaj trza się na chwilę pochylić nad modelem jazdy. Jest dziwny. Nie jest tak satysfakcjonujący jak w Undergroundach. Fury są bardzo ciężkie, z opóźnieniem reagują na skręt. No i tak, czasami jest podsterownie, a czasami jak Ci ucieknie dupa to przyklejasz się przodem do ściany i nie idzie tego wyratować. Trzeba przyznać, że jeździ się bardziej "skillowo" i im dłużej grałem tym bardziej ogarniałem, ale coś jest nie tak.
I tutaj mam teorię, że to wszystko przez dodanie zwalniania czasu. Jak jedziesz normalnie to samochód zachowuje się tak jak opisałem wyżej, a jak zwolnisz czas to nagle robi się z niego Monster Truck z GTA SA i skręca nawet tylna oś xD Tylko też, jak za mocno skręci to po wyłączeniu zwalniania czasu wpadasz w mega poślizg (tutaj przydatna jest opisana przez Rafonixa technika Dajesz nitro i Cię prostuje.)
- Brak cycków na ekranie ładowania. (co prawda są w cutscenkach i lepsze i w ogóle ale no)

Grafika:
Jest bardzo dobrze. Mi bardziej odpowiada klimat Undergrounda w nocy, ale tutaj zdecydowali się na dzień i zrealizowali to elegancko.
Ciężko trochę obiektywnie porównać wersje PS2 i PC, bo obie mają coś, czego nie ma ta druga.
Na PS2 jest fajny efekt promieni słonecznych
Spoiler
Obrazek
są zajebiste odbicia od karoserii i ulicy (na PC to po prostu wycięto) i gra wygląda dużo lepiej w deszczu, ale to jak chcecie to poszukajcie se na YT, bo ciężko mi znaleźć screeny. Ogólnie na PS2 gra wygląda bardziej spójnie. Jest za to niższa rozdzielczość, podczas pościgów na wyższych poziomach obławy wyłącza się ruch uliczny i zostajesz tylko Ty + psiury.

Na PC fajnie świeci się jezdnia i wszystko wydaje się ostrzejsze (wiadomo rozdzielczość), ale są wycięte odbicia i deszcz wygląda biedacko. Moja dziewczyna zgodziła się ze mną, że wersja PC to jest symulator jazdy po mieście sekundy przed katastrofą nuklearną xD.
Spoiler
Obrazek
Za to na PC jest większa destrukcja otoczenia (np pudła rozpadają się na więcej części).


Ja wolę zdecydowanie wersję PS2, ale obie mają swoje bolączki więc tutaj kwestia indywidualna.
I tera teoria:
Spoiler
Most Wanted wyszedł zaledwie rok po Undergroundzie 2. Jak kiedyś będzie mi się chciało to zgłębię temat, ale U2 wygląda trochę jak jakieś demo przy MW. Ze względu na model jazdy nie postawię Most Wanted wyżej od pierwszego Undergrounda, ale gdyby zamiast Most Wanted:
powstał Underground 3/poświęconoby dodatkowy rok na prace nad Undergroundem 2, to mógłby być TEN Need For Speed 10/10 (skoro MW powstał w zaledwie rok, a przyniósł tyle zmian na plus). Sprawdziłem, faktycznie podczas produkcji NFUS2 powstawał już Most Wanted i na początku miał się nazywać Hot Pursuit 3. No ale GDYBY było tak jak mówię (NFSU3 albo 2 lata produkcji NFSU2), to mogłaby wtedy powstać gra, dzięki której świat wyglądałby tak:
Spoiler
Obrazek
Nawet mam delikatne potwierdzenie, bo na NFS wiki czytałem, że otwarty świat był dodany do NFSU2 dopiero później, a np. ten tryb Outrun to miał być na początku tryb Duel na zwykłych trasach.

Z drugiej strony pamiętam też, że nawet z kumplami po NFSU2 oczekiwaliśmy w końcu policji w NFSie, więc jak takie szczyle to rozkminiły to Black Box też i musieli zrobić Most Wanted zamiast kolejnego Undergrounda.
Uguem grało mi się mega zajebiście, więc mam teraz duży apetyt na Carbona, którego zapamiętałem bardzo dobrze.
A LAMUSY PALĄ SZAJS
I PRUJĄ SIĘ NA PSACH
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9068
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: Need For Speed (seria)

Post autor: genocidegeneral »

kurde no ja to z całego soundtracku do NFSów lubię te szarpidructwa różne (mimo że na co dzień rzadko słucham), Hand of Blood, Decadence, And The Hero Will Drown, Give It All, Out of Control, ogólnie to największa degrengolada w tej serii to chyba właśnie soundtrack jest XD

Obrazek
Awatar użytkownika
dwupak
Posty: 1016
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:04

Re: Need For Speed (seria)

Post autor: dwupak »

nfs mw najlepsza wyścigówka arcade jaka powstała. undergroundy mi się podobały dużo mniej, mniej więcej na poziomie carbonu. te nowe nfs już dużo mniej podchodzą i wolę np. forze
FRIZOLISZEK FRIZA BOMBA TROMBY WARIATEC PATECA
to ja
Awatar użytkownika
Rozpierdalator
Posty: 906
Rejestracja: 11 paź 2019, 19:17

Re: Need For Speed (seria)

Post autor: Rozpierdalator »

No nowe to wiadomo (chociaż Heat był jeszcze taki nawet nawet), dlatego skończę po drugim shifcie
A LAMUSY PALĄ SZAJS
I PRUJĄ SIĘ NA PSACH
Awatar użytkownika
Kalom
Posty: 4417
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: mówię z miejsca, gdzie rano wstać to sukces

Re: Need For Speed (seria)

Post autor: Kalom »

props dla tego niemca co wrzucił sejwa

złoci są tacy ludzie
:joint: [*]
Mateusz
Posty: 420
Rejestracja: 24 kwie 2019, 14:39

Re: Need For Speed (seria)

Post autor: Mateusz »

Fajna zajawka, czekam na dalsze opisy. Ja mam największą nostalgię do NFSU1, ale obiektywnie najlepszy był Most Wanted.
Awatar użytkownika
Czak
Posty: 3822
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:55

Re: Need For Speed (seria)

Post autor: Czak »

Rozpierdalator pisze: 30 sty 2023, 12:00 Moja dziewczyna zgodziła się ze mną, że wersja PC to jest symulator jazdy po mieście sekundy przed katastrofą nuklearną xD
Hahahah bez kitu
Grałem jedynie w underground 2, most wanted i carbon i wszystkie trzy części kocham ale MW najbardziej
lygrys pisze: 23 sie 2022, 21:13 🎶 Polska gotowa na na duragi 🎶
Awatar użytkownika
Rozpierdalator
Posty: 906
Rejestracja: 11 paź 2019, 19:17

Re: Need For Speed (seria)

Post autor: Rozpierdalator »

Mateusz pisze: 31 sty 2023, 12:13 Fajna zajawka, czekam na dalsze opisy. Ja mam największą nostalgię do NFSU1, ale obiektywnie najlepszy był Most Wanted.
No ja też, jeden użytnik prosił o finalną Tier Listę i póki co NFSU1 Top. MW byłby na równi albo wyżej, ale przez dziwny model jazdy nie będzie niestety. Lubię, jak jazda jest wymagająca ale w Undergroundach było fajnie przyjemnie i relaksujaco a tu nie :(
A LAMUSY PALĄ SZAJS
I PRUJĄ SIĘ NA PSACH
Awatar użytkownika
Finesta
Posty: 849
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: Need For Speed (seria)

Post autor: Finesta »

Ogrywając Most Wanted i Carbona warto też zerknąć na serie prób.
Zwłaszcza w tym drugim jest wiele unikalnych pojazdów występujących tylko tam.
Awatar użytkownika
Rozpierdalator
Posty: 906
Rejestracja: 11 paź 2019, 19:17

Re: Need For Speed (seria)

Post autor: Rozpierdalator »

A właśnie o tym zapomniałem, a mignęło mi w menu. Carbon chyba krótki jest to nie omieszkam zbadać temat
A LAMUSY PALĄ SZAJS
I PRUJĄ SIĘ NA PSACH
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8637
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Need For Speed (seria)

Post autor: 2rzyn »

1. Nfs Porsche Unleashed
2. Nfs 3 HP
3. Nfs MW
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4680
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: Need For Speed (seria)

Post autor: Parlae »

Props za temat. :bowdown: Mój pierwszy NFS to Hot Pursuit 2. Pamiętam to intro do dziś.


A nowy Unbound do dupy. Strasznie się w to gra, wyłączyłem po godzinie.
Awatar użytkownika
2rzyn
Posty: 8637
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:42

Re: Need For Speed (seria)

Post autor: 2rzyn »

Taka ciekawostka na temat hot pursuit 2. Wersja na pc to gowno jebane. Jakies helikoptery z dymiacymi beczkami i inny syf. Na ps2 gra jest zupelnie czyms innym
Niepublikowane Zkibwoye, Reno, Smarki, Bisze, Laiki itd.

https://youtube.com/playlist?list=PLu7W ... 7ZTz-byFiY
Awatar użytkownika
gogi
Złoty Rozjebus
Posty: 4251
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:15

Re: Need For Speed (seria)

Post autor: gogi »

Mój głos chyba jednak poszedłby na drugiego Undergrounda - głównie przez nocną scenerię, jak na tamte czasy kapitalnie to wyglądało. Kolorystyka Most Wanteda sprawia, że człowiek chce się zajebać zapierdolić.

Odbijając od NFSów z czasów pierwszych Szybkich i Wściekłych - Juiced też był spoko gierką znaną chyba głównie dzięki reklamie.
pardon pisze: 10 lis 2023, 12:06 nie umiem slowo daje nie umiem juz czytac dluzszych postow saturna i lygrysa bez uczucia ze oni nie marnuja swojego zycia, ale zatruwaja tez nasze mimowolnie pchajac do glow ich chore urojenia
Awatar użytkownika
Godhand
Posty: 3883
Rejestracja: 08 mar 2020, 15:12

Re: Need For Speed (seria)

Post autor: Godhand »

NFSU 2.

Nuta.
Gameplay.
Nocne wyścigi.
Panna.
Tego wcześniej nie było.
How nonbinary persons kill people?
They / them.
Awatar użytkownika
Rozpierdalator
Posty: 906
Rejestracja: 11 paź 2019, 19:17

Re: Need For Speed (seria)

Post autor: Rozpierdalator »

gogi pisze: 31 sty 2023, 19:21 Mój głos chyba jednak poszedłby na drugiego Undergrounda - głównie przez nocną scenerię, jak na tamte czasy kapitalnie to wyglądało. Kolorystyka Most Wanteda sprawia, że człowiek chce się zajebać zapierdolić.

Odbijając od NFSów z czasów pierwszych Szybkich i Wściekłych - Juiced też był spoko gierką znaną chyba głównie dzięki reklamie.
:rotfl:

Też trochę grałem (nawet z 2 tyg temu czytałem o rozpadzie studia tworzącego grę w trakcie jej robienia i w efekcie kilku wersjach gry, całkiem ciekawe) ale druga część mi bardziej podeszła i tam to cycki były już wszędzie xD

Dodano po 1 minucie :
Godhand pisze: 31 sty 2023, 19:27 NFSU 2.

Nuta.
Gameplay.
Nocne wyścigi.
Tego wcześniej nie było.
Było w jedynce mordziaty
A LAMUSY PALĄ SZAJS
I PRUJĄ SIĘ NA PSACH
Awatar użytkownika
szpilman
♓︎
Posty: 4642
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:26

Re: Need For Speed (seria)

Post autor: szpilman »

Undergroud 1 to był wow kosmos, przekult giera. Soundtrack na pamięć, i ten nieskończony tunel <3

Drugiej części nigdy nie ukończyłem, coś mi w niej nie pasowało.
Natomiast Most Wanted to faktycznie najlepszy gameplay, jak ja kochałem wpierdalać się w SUV'y na blokadach i obserwować jak robią salta w locie.
https://www.youtube.com/watch?v=BJLNjQEo3cs&t=13s <3

Ostatni Need For Speed w jakiego gierczyłem to był Carbon, który był paskudnie zoptymalizowany i miał skopany system przejmowania dzielnic + nudne wyścigi z okrążeniami(ogólnie circuity to gówno), ale miał muscle cary i dużo opcji tuningowania karoserii, więc miło zapamiętałem.
"...jest eśmy małymi cząstkami wielkich rzeczy..."
pieseczek dla ślizgawkera
Obrazek
Awatar użytkownika
the
Posty: 616
Rejestracja: 19 kwie 2019, 11:31

Re: Need For Speed (seria)

Post autor: the »

Pamiętam jak za gnoja nie mogłem przejść NFS Porsche, bo nie umiałem kupić lepszych części i wygrać z chujem Dylanem, Parisem i Steelem.
W NFSMW2005 gram do tej pory, plus w pizde róźnych modzonych wersji można sobie pobrać, jak redux, pepega edition, hard mod, i jakieś co nie pamiętam nazw.
U1 i U2 lubię, ale są według mnie zbyt łatwe.
Carbon krótki i wkurwiały mnie te wstawki ze śmiechem bossów.
Pro Street też bardzo spoko, a mam wrażenie, że jest często pomijany.
Awatar użytkownika
Rozpierdalator
Posty: 906
Rejestracja: 11 paź 2019, 19:17

Re: Need For Speed (seria)

Post autor: Rozpierdalator »

szpilman pisze: 31 sty 2023, 21:44 Drugiej części nigdy nie ukończyłem, coś mi w niej nie pasowało.
viewtopic.php?p=773371#p773371
Tutaj może znajdziesz odpowiedź, bo miałem tą samą rozkminę co Ty i to sprawdziłem.
O tak kurwa, dojebany kawałek.
A LAMUSY PALĄ SZAJS
I PRUJĄ SIĘ NA PSACH
Awatar użytkownika
szpilman
♓︎
Posty: 4642
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:26

Re: Need For Speed (seria)

Post autor: szpilman »

Który z nowszych NFS warto zagrać? Na Steam widzę, że dobre recki ma Heat. W której części tuning jest fajnie rozbudowany i mechanika jazdy w miarę przystępna? Fabuła mi lata.
"...jest eśmy małymi cząstkami wielkich rzeczy..."
pieseczek dla ślizgawkera
Obrazek
ODPOWIEDZ