Marek Fall tribute

Płyty, zapowiedzi materiałów, dyskusje na temat raperów i producentów spoza naszego kraju.

Moderatorzy: instinkt, luk0as

Jasion94
Posty: 872
Rejestracja: 23 maja 2019, 19:48

Marek Fall tribute

Post autor: Jasion94 »

Witam
W tym poście składamy hołd, jednemu z najbardziej błyskotliwych dziennikarzy młodego pokolenia, czyli redaktorowi newonce - Markowi Fall
Krótki rys biograficzny - Marek Fall pełni funkcję Senior editora w redakcji portalu newonce. Pisze felietony, oraz recenzje, głównie rapu amerykańskiego, stąd temat w ZHH. Pan redaktor Fall zapewne pisał też gdzieś indziej, być może coś tam też studiował, i urodził się w jakiejś tam miejscowości, ale chuj z tym, aż tak bardzo nie chce mi się rozpisywać tego rysu, najcenniejszą informacja nam potrzebna, jest to że pracuje w newonce
Ja sam zacząłem obserwować newonce na fejsbuku, już jakiś czas temu, i od czasu wprowadzenia płatnych subskrypcji, portal moim zdaniem bardzo się "zOnetyzował" tzn. krzyczące nagłówki, edgy opinie, i recenzje oznajmiające czytelnikom, że gdy nie jarają się jękami murzyna na autotune, to są bezguściami. Taki Vice 2.0
Postacią przodującą takiej retoryki jest pan redaktor szanowny Marek Fall, który czasami sam nie wie co pisze, a gdy dotyka palcami klawiatury, następuje u niego odcięcie neuronów od kory mózgowej
Tutaj próbka, i jego krótka recenzja na podsumowanie Top 10 zagranicznych hitów 2022 roku :
... czy piosenki zaraz będą trwały poniżej minuty ? Z odpowiedzią pospieszył Lip Yachty, który w czasie poniżej dziesięciu sekund zamknął dojebany Hook, hipnotyczna partie wokalu i linie metra do Krakowa. Poland to jeden z największych earwormow wszech czasów (przyp. autora postu : xdddd), a przy tym pomnik przemian, jakie zachodzą w mainstreamie. Nie zabraknie takich, którzy stwierdza, że to viral - nie sztuka, ale to ten sam sort, co kwituje szkice Picassa słowami : dziecko by to narysowało
Nie chcę tutaj rozpoczynać dziesiątej dyskusji o tym czy Poland to "największy earmworm wszech czasów", więc przejdźmy do kolejnej recenzji Pana redaktora Marka Falla, która ukazała się wczoraj o nowym albumie artysty Lil Yachty, i jednym fragmencie w którym pan Marek wraca do owej piosenki :
(...) Że dwie dekady temu na naszym rynku ukazał się magazyn Faktor X poświęcony zjawiskom paranormalnym. Właśnie w takich kategoriach należałoby rozpatrywać, że chłopczyna od wspaniałego gówno przeboju Poland, gdzie rzeczywistej muzyki było może kilka sekund rozpoczyna płytę od 7 minutowej kobyły ...
W dalszej części pan Fall rozpływa się w porównaniu Lil yachtiego do Pink Floyd i Flaming Lipa

Co myślicie ? Szanujecie twórczość ? Podzielacie opinie ?
Awatar użytkownika
horrypaz
Brak Kultury
Posty: 3250
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:43
Lokalizacja: Hands, Underwood

Re: Marek Fall tribute

Post autor: horrypaz »

jebać śmiecia
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6550
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Marek Fall tribute

Post autor: Jose »

on chyba zajebał stwierdzenie, że debiut Osy to najlepszy debiut od czasów Sex Pistols

zajebał też artykuł @djniemal o Rogalu DDL

i najładniejsze chyba, jak szukał kryształu w krakowie za pomocą insta stories

wielki człowiek
Awatar użytkownika
horrypaz
Brak Kultury
Posty: 3250
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:43
Lokalizacja: Hands, Underwood

Re: Marek Fall tribute

Post autor: horrypaz »

a nie we wrocławiu?
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6550
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Marek Fall tribute

Post autor: Jose »

Spoiler
Obrazek
no masz rację
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5416
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Marek Fall tribute

Post autor: clockers »

Horry pisze: 31 sty 2023, 12:52jebać śmiecia
okurde, ale nienawiść

@Jose podklepalbyś ten artykuł Mareczka o Rogalu i niemala?
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: Marek Fall tribute

Post autor: przedszkolanek »

ale w sensie, że co, że fall nie żyje?
(nie czytałem pierwszego posta, za długi)
bo jeżeli żyje, to na chuj w ogóle ten tribute dla tego lamusa?
Awatar użytkownika
eddy_wata
Posty: 8029
Rejestracja: 12 sie 2019, 13:01
Lokalizacja: wschodniopolak w wolnym mieście

Re: Marek Fall tribute

Post autor: eddy_wata »

Jose pisze: 31 sty 2023, 13:28
Spoiler
Obrazek
no masz rację
ja pierdole jeszcze jaki ton pretensjonalny :bowdown: :lol: co za ułom jebany
Premier
@donaldtusk
: Przez te 3 miesiące zrobiliśmy więcej, niż jakikolwiek rząd w historii III RP.
Jasion94
Posty: 872
Rejestracja: 23 maja 2019, 19:48

Re: Marek Fall tribute

Post autor: Jasion94 »

Z tym porównaniem Zdechłego osy do sex pistolet to pamiętam, ale o poszukiwaniach tematu przez relacje na ig, pierwsze słyszę :bowdown:
Jednak go nie doceniłem, jest bardziej niedojebany niż myślałem
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6550
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Marek Fall tribute

Post autor: Jose »

clockers pisze: 31 sty 2023, 15:16 Jose podklepalbyś ten artykuł Mareczka o Rogalu i niemala?
Wydaje mi się, że jest teraz schowany za paywallem. W ogóle kurwa te debile aktualizują sobie często artykuły, coś tam zmieniają i wjeżdża nowa, świeższą data, że niby artykuł jest nowszy, a to ten sam tekst to jest taki topowy zabieg, że nie mam słów xd

Są natomiast skriny na twitterze, ale nie umiem znaleźć, bo Maro usunał tam konto (pingwin też nie ma pod ręką, bo już pytałem). Znalazłem tylko to:

Awatar użytkownika
FruitOffTheWall
Posty: 6225
Rejestracja: 07 maja 2019, 22:24

Re: Marek Fall tribute

Post autor: FruitOffTheWall »

marek fall konia se zwał

tylko kaban i @@Jose reszta NARA KURWA
mam pare wad ale zalet tez sporo
RIP ziołozioło
czarne audi jedzie ty kurwo w krzakach leżysz tratatata wysyłam żołnierzy
Czas zapierdala? Może ziomie po koksie
Zapierdalala w Las Palmas, nie Europie Wschodniej
https://www.last.fm/user/Tommy_Ovocetti
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13194
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Marek Fall tribute

Post autor: oldschool »

Jose pisze: 31 sty 2023, 15:46 Wydaje mi się, że jest teraz schowany za paywallem. W ogóle kurwa te debile aktualizują sobie często artykuły, coś tam zmieniają i wjeżdża nowa, świeższą data, że niby artykuł jest nowszy, a to ten sam tekst to jest taki topowy zabieg, że nie mam słów xd
Kiedyś się do nich o to sprułem, to szli w zaparte, że nie w tym nic dziwnego, bo PRZYPOMINAJĄ NIEKTÓRE ARTYKUŁY.

Jak się zapytałem, to czemu są na stronę wrzucone z aktualną datą i pokazałem, że to przecież było 1,5 roku temu na waszej stronie, ale teraz pod tym linkiem nic nie ma, to nie dostałem odpowiedzi.

Oczywiście posty na socialach nie sugerowały, że to przypomnienie, np. przypominamy nasz artykuł o dyskografii rapera XX przed premierą jego nowej płyty, tylko normalnie wrzucili z opisem jakie dają do nowości.
Awatar użytkownika
sztyc
Posty: 2090
Rejestracja: 08 lip 2020, 22:10

Re: Marek Fall tribute

Post autor: sztyc »

chłop dobiega już 40tki i dalej zarabia na życie pisząc recenzje muzyczne, których nikt już nie czyta do albumów, których już nie rozumie, więc nic dziwnego, że potrzebuje mefedronu żeby przetrwać, bo z tym doświadczeniem zawodowym może potem co najwyżej prowadzić kiosk, a zdolność kredytową ma pewnie na garaż w miejscowości 20 tys. mieszkańców
dla drużyny wezmę wyrok na klatę
----
prawdziwe białasy na forum ślizgawka wolący cycki od dupy: mancipium, phobos, OmarStooleyman, jajca, kapper1, aleksy, Deyker, ART, camzatizbak, mas, Korben Dallas, fifi, pardon (?)
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9748
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: Marek Fall tribute

Post autor: jajca »

clockers pisze: 31 sty 2023, 15:16 @Jose podklepalbyś ten artykuł Mareczka o Rogalu i niemala?
chyba o to chodzi
Spoiler
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Marek Fall tribute

Post autor: SWN »

Piekielnie uzdolnionx publicystx, osoba dziennikarska i naczelny bojownik o godny byt kobiet*, głębokie przesłanie i działalność prospołeczna podejmowanych tekstów, współautor prawdziwej rewolucji w polskiej publicystyce dot. hip-hopu z takimi dziełami jak zestawienie TOP 10 najdroższych butów raperów czy wnikliwy reportaż z osiedla rapera Otsochodzi.

*może oprócz biegania za Malikiem Montaną żeby namówić go na występ
**i oprócz organizowania inkluzywnych kolonii nad jeziorem z udziałem artysty skandującego wcześniej 'Nie zapraszam żadnych pedałów na chatę'
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5416
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Marek Fall tribute

Post autor: clockers »

jajca pisze: 31 sty 2023, 15:53
clockers pisze: 31 sty 2023, 15:16 @Jose podklepalbyś ten artykuł Mareczka o Rogalu i niemala?
chyba o to chodzi
Spoiler
nie no to już bez przesady, w życiu bym tego nie nazwał zajebaniem tekstu, zresztą ustosunkował się Mareczek w komentarzu, a niemal w odpowiedzi się pokornie stulił, natomiast internetowa gawiedź jak widać po tych komentach tam i lajkach raczej skłoniła się ku wersji Falla. imo dęta aferka.
Awatar użytkownika
rozklad_gaussa
Posty: 1517
Rejestracja: 07 paź 2019, 20:22
Lokalizacja: riwaldo

Re: Marek Fall tribute

Post autor: rozklad_gaussa »

juz saturnix podsumowal typa
Spoiler
saturn pisze: 01 paź 2022, 23:05 Co za żenada...
Spoiler
Obrazek
RIVALDO111 pisze: 28 sie 2023, 0:27 Dlatego świat ciotowateje i to każdy kumaty od dawna wie.
Awatar użytkownika
sztyc
Posty: 2090
Rejestracja: 08 lip 2020, 22:10

Re: Marek Fall tribute

Post autor: sztyc »

przypierdolki o fotę akurat nie rozumiem, każdy ziomula dobrze odnajdujący sie w towarzystwie dupeczek ma dziesiątki takich zdjęć
dla drużyny wezmę wyrok na klatę
----
prawdziwe białasy na forum ślizgawka wolący cycki od dupy: mancipium, phobos, OmarStooleyman, jajca, kapper1, aleksy, Deyker, ART, camzatizbak, mas, Korben Dallas, fifi, pardon (?)
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13194
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: Marek Fall tribute

Post autor: oldschool »

Chłopie, to saturn napisał.
Awatar użytkownika
sztyc
Posty: 2090
Rejestracja: 08 lip 2020, 22:10

Re: Marek Fall tribute

Post autor: sztyc »

wiem o tym, ale zauważyłem, że użytkownicy forum ślizgawka odznaczają się nadpodatnością na sugestie i jeszcze ktoś nie patrząc po ksywach by uznał, że dotykanie policzkiem okolic dupci sikorki jest jakimś wynaturzeniem, więc zareagowałem !
dla drużyny wezmę wyrok na klatę
----
prawdziwe białasy na forum ślizgawka wolący cycki od dupy: mancipium, phobos, OmarStooleyman, jajca, kapper1, aleksy, Deyker, ART, camzatizbak, mas, Korben Dallas, fifi, pardon (?)
ODPOWIEDZ