La Liga - liga hiszpanska

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Kto skończy w TOP6 2023/2024?

Alavés
1
1%
Almería
1
1%
Athletic Bilbao
8
5%
Atlético Madrid
24
16%
Barcelona
23
16%
Cádiz
1
1%
Celta Vigo
3
2%
Getafe
0
Brak głosów
Girona
3
2%
Granada
2
1%
Las Palmas
1
1%
Mallorca
0
Brak głosów
Osasuna
0
Brak głosów
Rayo Vallecano
1
1%
Real Betis
11
7%
Real Madrid
26
18%
Real Sociedad
19
13%
Sevilla
7
5%
Valencia
1
1%
Villarreal
15
10%
 
Liczba głosów: 147

Awatar użytkownika
ebismolarek
Posty: 7686
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:25

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: ebismolarek »

Z tego tylko jeden gol stracony na Camp Nou i to z karnego w meczu z Espanyolem, a Mats ratuje dupe jak pojebany (Getafe i Sociedad w pucharze :bowdown:)

A LP fajnie jak wróci, trzymam za nich kciuki
Awatar użytkownika
ebismolarek
Posty: 7686
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:25

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: ebismolarek »

Barca vs Real w półfinale Pucharu Króla, więc dwa dodatkowe klasyki w tym sezonie

Pierwszy mecz na Bernabeu, rewanż na Camp Nou

Drugi półfinał Osasuna vs Athletic Bilbao
lambiczi
Posty: 845
Rejestracja: 22 kwie 2019, 16:58

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: lambiczi »

Ależ wczoraj fajnie się Raal oglądało w końcu, że tam remis padł...
Awatar użytkownika
Mider
Posty: 2780
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:07

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: Mider »

ebismolarek pisze: 30 sty 2023, 13:33 Barca vs Real w półfinale Pucharu Króla, więc dwa dodatkowe klasyki w tym sezonie

Pierwszy mecz na Bernabeu, rewanż na Camp Nou

Drugi półfinał Osasuna vs Athletic Bilbao
eh to juz lepiej było odpaść z villareal

Dodano po 2 minutach 16 sekundach:
lambiczi pisze: 30 sty 2023, 13:47 Ależ wczoraj fajnie się Raal oglądało w końcu, że tam remis padł...
remis zasługą viniciusa
Awatar użytkownika
Bunnymen77
Posty: 1739
Rejestracja: 27 kwie 2019, 18:10

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: Bunnymen77 »

W takim momencie sobie myślę, że po takie mecze właśnie Robercik się przeniósł do Barcelony. Jasne, zespół słabszy, ale przecież to spotkanie w gównopucharze oglądnie więcej osób niż jakby Bayern w ostatniej kolejce bił się o mistrza z Bvb*

*wstaw dowolną drużynę z BL.
Awatar użytkownika
Groszek
Posty: 4538
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:27
Lokalizacja: Auld Reekie

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: Groszek »

Valencia wyjebała Gatusso XD

Dodano po 3 minutach 49 sekundach:
Oczywiście 3 dni przed meczem z realem żeby nowa miotła zadziałała
Wszystko jest kawałem oraz żartem
Wszystko już widziałem, co potrzebneXD
BouncedDuck5106
Posty: 658
Rejestracja: 19 kwie 2019, 10:50

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: BouncedDuck5106 »

No standardowo, na Real wszyscy spina, a przed Barcelona rozkładają nogi
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4793
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: badi »

biedny lear :nonono:
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9519
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00
Lokalizacja: Opole

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: potter »

Ale się dałem wrobić TVP Sport, przyznaje. Napisali: 'Barcelona w szoku, nie żyje Marcos Alonso' to myślałem, że ten Mareczek a to jego stary
Awatar użytkownika
gambler
Posty: 1220
Rejestracja: 19 kwie 2019, 23:29

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: gambler »

Kurwa, właśnie pomyślałem że kilku kibiców Chelsea mogłoby się ucieszyć przeglądając nagłówki :lol:
yer a wizard, Harry
Awatar użytkownika
Groszek
Posty: 4538
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:27
Lokalizacja: Auld Reekie

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: Groszek »

Jakieś parówy z espnbrasil podają ze carlo zaakceptował posadę w rep Brazylii mogą wypierdalac.

Jeśli to prawda to bym widział tylko zidana z powrotem, żadne pochy żadne tuchele
Wszystko jest kawałem oraz żartem
Wszystko już widziałem, co potrzebneXD
Awatar użytkownika
nihil Novi
Posty: 1533
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:16

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: nihil Novi »

Zidane albo Raul. Zapraszam. Xabi Alonso tez mile widziany. Nawet Arbeloa. XD

Beka ze Real sobie wychował tyle potencjalnych trenerów.
Sensei życia
crl
Posty: 452
Rejestracja: 30 kwie 2019, 14:26

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: crl »

Z kolei z hiszpańskich, mniej mainstreamowych źródeł poszło info, że Carlo wypierdala po sezonie, ale na emeryturkę.
A po Carlo wbija Raul i każdym innym wyborem będę zaskoczony
Awatar użytkownika
Groszek
Posty: 4538
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:27
Lokalizacja: Auld Reekie

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: Groszek »

Każdy byle nie ten kasztan poch i tuchel
Wszystko jest kawałem oraz żartem
Wszystko już widziałem, co potrzebneXD
Awatar użytkownika
Mider
Posty: 2780
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:07

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: Mider »

Groszek pisze: 10 lut 2023, 14:40 Jakieś parówy z espnbrasil podają ze carlo zaakceptował posadę w rep Brazylii mogą wypierdalac.

Jeśli to prawda to bym widział tylko zidana z powrotem, żadne pochy żadne tuchele
Aj tam kurwa by oczekał jeszcze z dwa okienka i może 80 letni wizjoner by mu kupił kogoś na bok obrony i do ataku.
Awatar użytkownika
gambler
Posty: 1220
Rejestracja: 19 kwie 2019, 23:29

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: gambler »

Carlo sam mówił że po Realu emeryturka, ale trochę w to wątpię. W wieku 63 lat to jakaś reprezentacja by mu pasowała do twarzy.

ogólnie co się dzieje w Realu to spodziewane, ale chapeu bas jeszcze raz dla Barcelony, bo spodziewałem się że oni też będą gubić punkty a pchają wszystko do przodu. Czekałem na mocne jasełka w obronie, a nawet Christensen gra zajebiście. Props za wykonana pracę, bo wiemy jak bardzo im teraz zależy żeby coś włożyć do gabloty. Pedri to jest taki synek, że można oglądać tylko dla niego. :bowdown:

Medali bym jeszcze nie wręczał, ale na dzisiaj to walka z historią:

1. Barca nigdy nie roztrwoniła / Real nie odrobił takiej przewagi
2. Real nie obronił mistrzostwa od 15 lat :lol:
3. Ancelotti nie obronił mistrzostwa nigdy (zresztą jego ligowe perypetie - kabareton, mimo że wszędzie wygrał)

Człowiek przeżył by kolejne 'Tamudazo', które było jednym z lepszych momentów w historii tej ligi, a wtedy było chyba 7 punktów straty.
co to był za sezon w ogóle , swiezak messi, van nistelrooy królem strzelców :oops: , guti rządzący remontadami, bracia Milito w sarsgossie, przykanczajacy Canizares . Atleti z awansem do Pucharu Intertoto, żeby wyłapać wpierdol od rumuńskiego klubu, który już nie istnieje xddd Real wygrywający prawilnie bilansem spotkań (2-0; 3-3 hattrick messi), mimo -20 goli.


btw. druga połówka tabeli to będzie ciężka młócka o utrzymanie, nawet Mallorca będzie walczyć. Elche pozdrowione, ideolo wypierdala Almeria i Girona/Getafe., a wchodzi Las Palmas-Alaves-Granada. Męczy oko ta Valencia i Sevilla nad strefą spadkową, no ale dobrze wiemy że się nie spierdolą.


Przy okazji to co się dzieje dookoła vinicusa mnie męczy, aż się odechciewa oglądać.
nie dość że kurwa:
1. sędziowanie jest tragiczne
2. czas netto gry jest fatalny
3. duże firmy upadają (Depor, Valencia?)
3. fpp, brak pieniędzy, związane jajca, liga slabnie

to jeszcze to.

ja wiem że młody na start sobie zaszkodzil kilkoma symulkami + wchodzeniem w te starcia, ale dawno nie pamiętam tak toksycznej sytuacji wobec jednego piłkarza.
Sytuacja dobrnęła do ściany, zaraz albo on straci panowanie, komuś przypierdoli i 10 meczów out, albo ktoś mu połamie nogi, a Hiszpania ogłosi dzień wolny od pracy żeby ludzie mogli świętować w rodzinnym gronie.
yer a wizard, Harry
Awatar użytkownika
Groszek
Posty: 4538
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:27
Lokalizacja: Auld Reekie

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: Groszek »

Przecież to samo było przy CR7 jak znaleźli sobie ofiarę na każdym stadionie gwizdy jak za każdym razem był przy piłce, dopiero pod koniec kariery w realu ostatnie 2 sezony chyba wypchał im wszystkim mordy kutasem. A że vini jest czarny to ci zamiast gwizdów będą wyzywać od małp.
Nie wiem czy neymar miał podobnie w hiszpanii bo we Francji też go wycinają równo z trawą.
Messi ofc oczko w głowie całej ligi od początku kariery więc miał luz.
Ale tak to jest jak przychodzi zawodnik który będzie cię kiwał przez 90min i ci w 98min założy jeszcze sombrero na łeb, bo ma taką jazdę ehhh. Docenią za 10lat gdy cała zostanie z kartoflami typu asensio
Wszystko jest kawałem oraz żartem
Wszystko już widziałem, co potrzebneXD
Awatar użytkownika
nihil Novi
Posty: 1533
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:16

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: nihil Novi »

Ja to bym sobie życzył żeby w każdej drużynie taki Vinicius. Od razu by się przyjemniej oglądało meczyki.
Sensei życia
Awatar użytkownika
Groszek
Posty: 4538
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:27
Lokalizacja: Auld Reekie

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: Groszek »

Prokuratura w Barcelonie prowadzi śledztwo w sprawie firmy DASNIL 95 SL, której właścicielem jest José María Enríquez Negreira, były sędzia i wiceprzewodniczący Komitetu Technicznego Arbitrów w latach 1994–2018, pod kątem korupcji pomiędzy osobami prywatnymi. Dochodzenie jest następstwem kontroli podatkowej dotyczącej opodatkowania 1,4 miliona zapłaconego przez Barcelonę na rzecz DASNIL 95 w latach 2016–2018. Przed prokuraturą zeznawali już byli działacze klubu oraz Enríquez Negreira.

Barcelona w latach 2016–2018 zapłaciła 1,4 miliona euro firmie należącej do José Maríi Enríqueza Negreiry. W tym czasie były sędzia Primera División pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Komitetu Technicznego Arbitrów (CTA) Hiszpańskiej Federacji Piłkarskiej. W rzeczywistości był on wiceprzewodniczącym w latach 1994–2018.

Blaugrana zapłaciła DASNIL 95 SL kwoty 532 728,02 euro w 2016 roku, 541 752 euro w 2017 roku i 318 200 euro w 2018 roku. W czerwcu 2018 roku Barcelona zapłaciła ostatnią fakturę, co jest datą zbieżną z powstaniem nowego Komitetu Technicznego Arbitrów i odejściem Enríqueza Negreiry.

Na antenie SER Catalunya były prezes Josep Maria Bartomeu zapewniał, że płatności zostały wstrzymane w ramach polityki cięcia kosztów, a raporty istniały już co najmniej w 2003 roku, kiedy przybył do klubu, i pieniądze były wypłacane nieprzerwanie do 2018 roku. Źródła wewnątrz zarządu Sandro Rosella również podtrzymują tę wersję. Gaspart zapewnia, że nic mu o tym nie wiadomo, a Joan Laporta odmówił komentarza w tej sprawie.

Kontrola podatkowa
Śledztwo w prokuraturze ma związek z kontrolą podatkową pod kątem nieprawidłowości w opodatkowaniu trzech wspomnianych lat oraz z wyjaśnieniami Enríqueza Negreiry przed inspektorami Urzędu Skarbowego, gdzie były arbiter „nie przedstawił żadnego dokumentu potwierdzającego, że świadczył usługę na rzecz FCB”. Enríquez Negreira zapewnił na antenie Cadena SER, że nie ma żadnej dokumentacji, ponieważ jego praca polegała między innymi na ustnym doradzaniu Barcelonie, jak zawodnicy powinni zachowywać się przed każdym arbitrem.

Enríquez Negreira był właścicielem firmy DASNIL, a jego syn Javier Enríquez Romero był jej dyrektorem. Tak jak ojciec powiedział inspektorom podatkowym, że Barça płaciła mu za słowne porady, tak syn utrzymuje, że rzeczywiście przekazywał konkretne raporty urzędnikom klubu.

Oświadczenia do prokuratury
Enríquez Negreira i jego syn złożyli oświadczenia w prokuraturze, podobnie jak byli starsi członkowie zarządu Barçy. W swoich wersjach utrzymują, że faktury były poparte raportami technicznymi, które otrzymali od Javiera Enríqueza Romero, syna byłego sędziego i jedynego dyrektora DASNIL 95 SL od 2004 do 2019 roku. Raporty te otrzymywał pierwszy zespół i drużyny rezerw, zgodnie z wersją zaproponowaną przez kierownictwo klubu. Ogólne postępowanie wyjaśniające jest nadal otwarte po tym, jak w październiku uzgodniono przedłużenie terminu na kontynuowanie dochodzenia.

„Brak uprzywilejowanego traktowania” dla Barçy
Enríquez Negreira wyjaśnił Cadena SER, że nigdy nie faworyzował Barcelony w żadnej decyzji czy nominacji sędziowskiej, a jego praca polegała na ustnym doradzaniu klubowi. Według jego wyjaśnień, były sędzia zalecił Barcelonie, jak ich piłkarze powinni zachowywać się przed każdym arbitrem. Czyli co mogli, a czego nie powinni robić w zależności od sędziego wyznaczonego na mecze. „Że wszystko powinno być neutralne”, przyznał w Urzędzie Skarbowym. W rzeczywistości, kiedy nie był już opłacany przez Barçę, Enríquez Negreira nadal nalegał na konieczność wynajęcia jego usług, na przykład w celu kontrolowania takich aspektów jak VAR.

Były wiceprzewodniczący Komitetu Technicznego Arbitrów przyznaje, że pracował wyłącznie dla Barcelony. Badane płatności i dokumentacja handlowa uzyskana w rejestrze handlowym przez SER Catalunya potwierdzają, że płatności Barcelony w latach 2016, 2017 i 2018 oznaczają główną działalność DASNIL 95 SL. W 2016 roku Barça płaci 532 728,02 euro firmie DASNIL 95, której łączny obrót wynosi 567 136 euro. W 2017 roku Barça płaci 541 752 euro firmie DASNIL 95, której łączny obrót wynosi 562 840 euro. A w 2018 roku Barça płaci 318 200 euro firmie DASNIL 95, której łączny obrót wynosi 329 373 euro. Kiedy FC Barcelona decyduje się na zaprzestanie płatności, DASNIL 95 zmniejsza swoje obroty do 7 384 euro w roku finansowym 2019. Od tego czasu firma pozostaje bezczynna i nie wystawia faktur.

Zarówno Enríquez Romero (syn) jak i Enríquez Negreira (ojciec) przyznają, że właścicielem firmy był ojciec, choć syn był jedynym zarządcą. W czasie, gdy Barcelona płaciła firmie DASNIL 95, sięgała po mistrzostwo Hiszpanii w 2016 i 2018 roku.

Oficjalny komunikat Barcelony
„W związku z informacjami wyemitowanymi dziś w programie Què t'hi jugues na antenie SER Catalunya, FC Barcelona, świadoma faktów badanych przez prokuraturę dotyczących płatności dokonywanych na rzecz firm zewnętrznych, pragnie wyjaśnić:

FC Barcelona korzystała w przeszłości z usług zewnętrznego konsultanta technicznego, który dostarczał w formie wideo raporty techniczne dotyczące hiszpańskich zawodników z niższych lig dla dyrekcji technicznej klubu.
Dodatkowo sama relacja z dostawcą zewnętrznym została poszerzona o raporty techniczne związane z profesjonalnym sędziowaniem w celu uzupełnienia informacji wymaganych przez sztaby trenerskie pierwszej i rezerwowej drużyny, co jest powszechną praktyką w profesjonalnych klubach piłkarskich.
Obecnie ten rodzaj usługi zewnętrznej jest świadczony przez specjalistę przypisanego do wydziału piłkarskiego.
FC Barcelona żałuje, że ta informacja pojawia się właśnie w najlepszym sportowym momencie obecnego sezonu.
FC Barcelona podejmie działania prawne wobec każdego, kto psuje wizerunek klubu ewentualnymi insynuacjami godzącymi w dobre imię podmiotu, które mogą powstać w wyniku tej informacji”.
Aktualizacja: Zdaniem Asa Urząd Skarbowy ocenił umowę między DASNIL 95 a katalońskim klubem jako to, że „Barcelona chciała zapewnić sobie, iż nie będzie decyzji przeciwko niej”.
Znowy dymy w więcej niż klubie :lol: -15 i relegacja w sumie -20 bo 15 może nie starczyć
Wszystko jest kawałem oraz żartem
Wszystko już widziałem, co potrzebneXD
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9519
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00
Lokalizacja: Opole

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: potter »



heh
dwa z tych 3 sezonów wygrali
ODPOWIEDZ